Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1098. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10961097109810991100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi günler arkadaşlar. 2006 getz(dizel) aracıma 160 tl yakıt aldım(yakıtı depo kapağına kadar doldurttum) ve şehir dışı genelde 4.viteste 2000-2500 devirde 80-90 km arası 830 km yol yaptım ve hala yakıt gösterge ışığıda yanmadı. sizlere sormak istediğim bu değerler nasıl zira yol bilgisayarı 5.2 lt 'nin altına düşmedi.(teknik özellikler=yakıt tüketimi=şehir dışı=3.9 lt.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

Orijinalden alıntı: derebeyii

quote:

Orijinalden alıntı: techstat

Arkadaşlar 2006 dizel getz. 4 parca boyalı değisensiz 95000 km de 17500 e nasıl sizce. Bir de bu arabanın bakımları çok masraf çıkarır mi acaba?

bakımları 15000 km de bir çok masraf olmaz genelde. ekstra bir durum olmadıkça tabii. 2006 model olarak çıkanların ilk kısmı 3 silindir olarak çıkmış olabilir ona da dikkat etmek gerek.

3 silindir olanlar arızalımı ki dikkat etmek gerekiyor ??

Daha gürültülü çalışı, daha çok yakar. Eski teknoloji diyebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: techstat

Arkadaşlar 2006 dizel getz. 4 parca boyalı değisensiz 95000 km de 17500 e nasıl sizce. Bir de bu arabanın bakımları çok masraf çıkarır mi acaba?

bakımları 15000 km de bir çok masraf olmaz genelde. ekstra bir durum olmadıkça tabii. 2006 model olarak çıkanların ilk kısmı 3 silindir olarak çıkmış olabilir ona da dikkat etmek gerek.

3 silindir olanlar arızalımı ki dikkat etmek gerekiyor ??

Daha gürültülü çalışı, daha çok yakar. Eski teknoloji diyebiliriz.

fabrika verisi uzun yolda aynı diyor ama.:3,8 lt 100 km'rede.nasıl fazla yakıyor anlamadım yeni motordan??onada aynı diyor çünki...

• gürültülü çalışma konusunda hemfikirim.aynı motoru poloda kullandı.(3 silindiri yani)
  • Ben 1.3gls kullanıyorum bilmem, ama kullanan arkadaşların yorumları öyle. Önceki sayfalarda birçok kez bahsedilmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucihan

iyi günler arkadaşlar. 2006 getz(dizel) aracıma 160 tl yakıt aldım(yakıtı depo kapağına kadar doldurttum) ve şehir dışı genelde 4.viteste 2000-2500 devirde 80-90 km arası 830 km yol yaptım ve hala yakıt gösterge ışığıda yanmadı. sizlere sormak istediğim bu değerler nasıl zira yol bilgisayarı 5.2 lt 'nin altına düşmedi.(teknik özellikler=yakıt tüketimi=şehir dışı=3.9 lt.)

kapağa kadar yani taşıncaya kadar doldurduysan 50 lt ye yakın yakıtla yola çıkmışsındır bir 110 km daha gidebileceğini varsayarsak fena değil uygundur. göstergeyi çok ciddiye almaya gerek yok.
  • quote:

quote:

iyi günler arkadaşlar. 2006 getz(dizel) aracıma 160 tl yakıt aldım(yakıtı depo kapağına kadar doldurttum) ve şehir dışı genelde 4.viteste 2000-2500 devirde 80-90 km arası 830 km yol yaptım ve hala yakıt gösterge ışığıda yanmadı. sizlere sormak istediğim bu değerler nasıl zira yol bilgisayarı 5.2 lt 'nin altına düşmedi.(teknik özellikler=yakıt tüketimi=şehir dışı=3.9 lt.)

kapağa kadar yani taşıncaya kadar doldurduysan 50 lt ye yakın yakıtla yola çıkmışsındır bir 110 km daha gidebileceğini varsayarsak fena değil uygundur. göstergeyi çok ciddiye almaya gerek yok.

evet taşıncaya kadar doldurttum fakat 43.5 lt yakıt aldı. yakıt ibresi sınırda yani her an ışık yanabilir. dün baktım 850 km 'yi bulmuş ama 110 km daha gidebileceğini sanmıyorum. bu şartlarda yukarıdaki yorumunuz yine geçerli mi?

• quote:

Ben 1.3gls kullanıyorum bilmem, ama kullanan arkadaşların yorumları öyle. Önceki sayfalarda birçok kez bahsedilmişti.

Sayın biuu

yağ konusundaki bilgileriniz için teşekkür ediyorum..

sizde 1.3 gls kullanıyorsunuz galiba..bende aynı 2005 1.3 gls var, 60300 km de şehir içi bozuk yollar ve gayet seri kullanmak koşulu ile 50 tl benzine 100-maksimum 110 km gidiyorum fazlamı acaba?
  • Şehir içinde normaldir. Ben agresif kullandığımda bu değerleri baya bir yukarıya çekiyorum.

Şunu da eklemek isterim. 1 haftadan beri kış kendini hissettirmeye başladı. Haliyle kışın yakıt artıyor ve LPG ye geçiş sürecindeki benzin tüketimi de artıyor.

Ben bugün lpg yi fulledim.

LPG ile son 3 depoda 170kr yaktığım güzergahta bu depoda 190kr yakmış aracım. Sürüş stilim tamamen aynı idi.
  • quote:

quote:

quote:

evet taşıncaya kadar doldurttum fakat 43.5 lt yakıt aldı. yakıt ibresi sınırda yani her an ışık yanabilir. dün baktım 850 km 'yi bulmuş ama 110 km daha gidebileceğini sanmıyorum. bu şartlarda yukarıdaki yorumunuz yine geçerli mi?

dün bahsettiğin durumdan sonra eynı kullanımda gider.
    bir defasında yakıtı öyle bitirmiştim ki 49,75 lt yakıt aldı ağzına kadar. senin ki de aynı miktar dolmuştur.
    kalan yakıt 50 km altına düşünceye kadar git öyle yakıt al göreceksin.

• quote:

Şehir içinde normaldir. Ben agresif kullandığımda bu değerleri baya bir yukarıya çekiyorum.

Şunu da eklemek isterim. 1 haftadan beri kış kendini hissettirmeye başladı. Haliyle kışın yakıt artıyor ve LPG ye geçiş sürecindeki benzin tüketimi de artıyor.

Ben bugün lpg yi fulledim.

LPG ile son 3 depoda 170kr yaktığım güzergahta bu depoda 190kr yakmış aracım. Sürüş stilim tamamen aynı idi.

tabi haklısınız ama benim araçta lpg yok. birde size şunu sormak isterim lastik hava bassıncını kaç ps yapıyorsunuz, frenlerinizden memnun musunuz..
  • Ben yaz kış 30 psi yapıyorum. Yüklüyken 32-33 yapmak gerekiyor ama kim uğraşacak.

Frenlerden pek memnun değilim.

1) Abs yok
    2) İyi frenleme için çok güç uygulamam gerekiyor. Daha hassas olmasını tercih ederdim.
    3) Duruş mesafesi hoşuma gitmiyor. Gerçi lastiklerim 60bin km dir arabada. Miadı dolmak üzere.
  • quote:

Ben yaz kış 30 psi yapıyorum. Yüklüyken 32-33 yapmak gerekiyor ama kim uğraşacak.

1) Abs yok
    2) İyi frenleme için çok güç uygulamam gerekiyor. Daha hassas olmasını tercih ederdim.
    3) Duruş mesafesi hoşuma gitmiyor. Gerçi lastiklerim 60bin km dir arabada. Miadı dolmak üzere.

ben bir kaç defa kızakladım da pek hoşuma gitmedi..lastikler iyi ama yolun stabilize olmasının da katkısı olsa gerek..
  • quote:

Ben yaz kış 30 psi yapıyorum. Yüklüyken 32-33 yapmak gerekiyor ama kim uğraşacak.

1) Abs yok

ABS olmadığı için pek bi şey beklememek gerekiyor frenlerden...
    Ben artık çok sakin gidiyorum , eskisi gibi riskli hareketler yapmıyorum.. Çünkü biliyorum ki aracım basınca gidiyor , ama basınca durmuyor...
  • 2 kere başıma geldi 2 sinde de şansım vardı.

Getzim kızakladı, vıyakladı, ciyakladı ama önüme çıkan arabaya kıl payı ile çarpmadım. Ha fren işini yaptı arabayı kitledi ama yetmiyor ki. Araba hedefe doğru sürüklenmeye devam ediyor, yön veremiyorsun ki.

Şimdi usta şöferler"pompalıyacaksın, yok vites küçülteceksin" falan diyecek ama insanın başına gelince uygulamaya koyamıyorsun. Gerçi kompresyon freni falan şehir efsanesi de.

Neyse o günden sonra getzden sonraki arabamda ABS ve ESP olacak yoksa almayacağım dedim.
  • quote:

2 kere başıma geldi 2 sinde de şansım vardı.

Getzim kızakladı, vıyakladı, ciyakladı ama önüme çıkan arabaya kıl payı ile çarpmadım. Ha fren işini yaptı arabayı kitledi ama yetmiyor ki. Araba hedefe doğru sürüklenmeye devam ediyor, yön veremiyorsun ki.

Şimdi usta şöferler"pompalıyacaksın, yok vites küçülteceksin" falan diyecek ama insanın başına gelince uygulamaya koyamıyorsun. Gerçi kompresyon freni falan şehir efsanesi de.

Neyse o günden sonra getzden sonraki arabamda ABS ve ESP olacak yoksa almayacağım dedim.

Pompa felan şehir efsanesi , pompalama ile hiç bi şey olmaz...

Araba gitmesi için yapıldığından ABS si olmayan Getzler de durma problemi var...
    Ama işin iyi yönü , bu riski algılayanların sürüş stilleri yavaşlıyor daha sakin kullanıyorsunuz bu da yakıt tüketimine olumlu etki yapıyor..

• LPG de bile 270kr yakmaya başlayınca sürüş stilimi değiştirmeye karar verdim. Dediğiniz gibi daha güvenli de oldu.

Şuan 100km/h geçmiyorum ve her gün işime gidiş geliş yaptığım güzergahta en son km de 190 kr yaktırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 12 Ekim 2011; 20:05:46 >
  • Arkadaşlar komşumuz Getz'ini satmayı düşünüyor. 2006 makyajlı kasa (4 silindir) VGT motorlu. 2 parça boyası var. 95000 kmde. Çelik jant ve ABS var araçta. Bu araba kaç para eder sizce ? 18.000 TL gibi düşünüyor ama zor gibi ya. Siz ne düşünüyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JimBeam

Arkadaşlar komşumuz Getz'ini satmayı düşünüyor. 2006 makyajlı kasa (4 silindir) VGT motorlu. 2 parça boyası var. 95000 kmde. Çelik jant ve ABS var araçta. Bu araba kaç para eder sizce ? 18.000 TL gibi düşünüyor ama zor gibi ya. Siz ne düşünüyorsunuz ?

17,250 gibi iyi.yada 17,000 tl.
  • Selam arkadaşlar.Aracım 2006 model Crdi 110 beygir ve 110.000'de.Bakımdan 1 ay önce çıktı yağ,filtre,ön takım vs.Şikayetim arabım çok yakıyor oluşuyla ilgili 80 tl lik mazotla taş çatlasın 270 km yol gidebiliyorum..Foruma bakıyorum da bu kadarlık mazotla ortalama 350 m giden arkadaşlar var..Aracımın çok yakmasının nedeni ne olabilir?-Bakımdan yeni çıktı-Kullanımdan bu kadar km fark edebilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 10961097109810991100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.