Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
32.737
Cevap
114
Favori
2.555.385
Tıklama
Giriş
      329 Mesaj
      22 Eylül 2011 12:34:38
      evet forumu incelediğim kadarıyla ve otomatik getzlerin çok yaktığını gördüm, zaten tersini beklemiyordum. sadece sormak istediğim bora ile kıyaslandığında mesela 50 tl ile benzinde 140-150 km yaparmı, bu soruyu araştırıyorum. ayrıca 0.20 lpg'de tüketim değeri benzinde 0,40 tüketim değerinemi ulaşıyor, bu kadar avantajı varmı lpg'nin.
      22 Eylül 2011 13:10:53
      benim aracım dizel ama genelde getz lpg klübüne bakarsan oradada arkadaşlar o seviyelerde yaktıklarını söylüyorlar.aşağı yukarı 0.20 yada 0.22 yakarsın.zannetmiyorum daha fazla yakacağını.
      |
      |
      22 Eylül 2011 13:18:07
      arkadaşlar 2005 1.3 gls benzinli 29000 kmde getz aldım. Sorum şu bagaj açık olsun kapalı olsun göstergede açık lambası yanıyor nasıl düzeltebilirim..
      22 Eylül 2011 13:30:05
      tahminimce bağajı kapattığında kilidin oturduğu yerde bi swiç anahtar vardır kapalı veya açık ışığını yakan o bozulmuştur.bence sanayide bi elektrikçi bunu halleder.yada serviste.eğer tahmin ettiğim yerde ise fazla bi masrafı olmaz sana.
      |
      |
      22 Eylül 2011 15:05:19
      quote:

Orijinalden alıntı: maverickoe

arkadaşlar 2005 1.3 gls benzinli 29000 kmde getz aldım. Sorum şu bagaj açık olsun kapalı olsun göstergede açık lambası yanıyor nasıl düzeltebilirim..

hayırlı olsun güle güle kullan. ne kadara aldın abs var mı
      |
      |
      22 Eylül 2011 16:43:21
      quote:

Orijinalden alıntı: ARMADATURK

quote:

Orijinalden alıntı: maverickoe

hayırlı olsun güle güle kullan. ne kadara aldın abs var mı

tsk. 16500 abs yok heralde göstergede ABS yazmıyor
      |
      |
      22 Eylül 2011 17:19:28
      quote:

Orijinalden alıntı: dnz20

evet forumu incelediğim kadarıyla ve otomatik getzlerin çok yaktığını gördüm, zaten tersini beklemiyordum. sadece sormak istediğim bora ile kıyaslandığında mesela 50 tl ile benzinde 140-150 km yaparmı, bu soruyu araştırıyorum. ayrıca 0.20 lpg'de tüketim değeri benzinde 0,40 tüketim değerinemi ulaşıyor, bu kadar avantajı varmı lpg'nin.

Otomatik getzler 100km de 10 ile 14 lt arası yakıyor.

İyi yolda kullandın, 10 lt harcadığını farz edelim.

1lt benzin = 4.34tl olduğundan

litresi 4.34 x 10lt =43.4 tl ile 100km yapabilirsin.

Lpg ile %50 tasarruf etmek şuan ki fiyatlarla mümkün değil. (Benzin aynı fiyatta kalsa, LPG 2 tlnin altında olsaydı mümkündü)

Benzin ile Km de 310kr yaktırdığım standart yolumda, şuan lpg ile 185kr yaktırıyorum.
      |
      |

• Yarbay
      7625 Mesaj
      22 Eylül 2011 21:44:58
      arkadaşlar ben de getz sahibiydim ve 2005 model 1.3 gls 79.000km deki turkuaz renk aracımı sattım ve i30a geçiş yaptım , fakat getzden de oldukça memnundum çok seri kullanımı ve kıvrak manevralarıyla istediğim yere girebiliyordum iç hacimden ödün vermeden , ses sistemi de gayet başarılıydı , aynı durum i30 da da var , müthiş bir ses sistemi ve konfor var , herkese tavsiye ederim kazasız sürüşler
      22 Eylül 2011 21:50:10
      Kazasız belasız kullanın. Çok güzel bir araç.

Gelelim sorulara :)

Hangi modeli aldınız?

Sıfır km mi aldınız?

Neden Astra, auris, golf, leon, focus hb, vb. değil de i30'u tercih ettiniz ?
      |
      |
      23 Eylül 2011 00:55:40
      quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

tahminimce bağajı kapattığında kilidin oturduğu yerde bi swiç anahtar vardır kapalı veya açık ışığını yakan o bozulmuştur.bence sanayide bi elektrikçi bunu halleder.yada serviste.eğer tahmin ettiğim yerde ise fazla bi masrafı olmaz sana.

yenisini bulamadım ne kadarki orjinal müşürü?
      |
      |
      23 Eylül 2011 13:02:02
      merhabalar bende 2005 getz 1,3 gls var.araçtaan genel olarak memnunm ama yol tutuşunun nasıl iyileştiririm..orjinaller yaylarını biraz kısaltmak ( kesmek) iyi bir fikir mi? arabayı 1,5 yıl sonra satacağım o yüzden pek masrafta yapmak istemiyorum..
      |
      |
      23 Eylül 2011 15:50:51
      quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

merhabalar bende 2005 getz 1,3 gls var.araçtaan genel olarak memnunm ama yol tutuşunun nasıl iyileştiririm..orjinaller yaylarını biraz kısaltmak ( kesmek) iyi bir fikir mi? arabayı 1,5 yıl sonra satacağım o yüzden pek masrafta yapmak istemiyorum..

Kestirmeyin sakın. Onun yerine yeni bir yay taktırın (eibach gibi). Ama bu da konfordan ödün vermek demek. Ama araç çelik jant değilse yakışmaz birde.

Birde çelik jant lastik ekledik o zaman.

Haa o lanet amartisörleri de çıkartmak lazım.

Kaç para yaptı?
      |
      |
      23 Eylül 2011 16:12:50
      quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Kestirmeyin sakın. Onun yerine yeni bir yay taktırın (eibach gibi). Ama bu da konfordan ödün vermek demek. Ama araç çelik jant değilse yakışmaz birde.

Birde çelik jant lastik ekledik o zaman.

Haa o lanet amartisörleri de çıkartmak lazım.

Kaç para yaptı?

yani değmez mi ? ben açıkçası 1,5 en fazla 2 yıla kadar satacağım inşallah .. orjinal yayları kestirenleri duydum ama sonuçz ne olur bilmediğim için sorayım istedim..cevabınız için teşekkür derim..

Birde benim şöyle bin sıkıntım var, araçta motor arıza lambası yanıyor, aracı arıza tespit bilgisayarına bağladığımızda egzos gaz bilmem ne ayarının düşük olduğunu yazdı, hatayı sildik şimdi tekrar yanıyor, usta ise egzosunda bir sensör mü ne varmış onun değişmesi lazım demişti ama ..bileninz var mı bu nedendir? yakıtla ilgili galiba..
      |
      |

• Yarbay
      4161 Mesaj
      23 Eylül 2011 17:09:43
      Yetkili servise mi gitmiştiniz. Katalitik konvertör tıkanmış falan demedi değil mi?

Diğer türlü genelde yakıt karışımından kaynaklı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 23 Eylül 2011; 17:10:15 >
      |
      |
      23 Eylül 2011 17:38:14
      quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

arkadaşlar ben de getz sahibiydim ve 2005 model 1.3 gls 79.000km deki turkuaz renk aracımı sattım ve i30a geçiş yaptım , fakat getzden de oldukça memnundum çok seri kullanımı ve kıvrak manevralarıyla istediğim yere girebiliyordum iç hacimden ödün vermeden , ses sistemi de gayet başarılıydı , aynı durum i30 da da var , müthiş bir ses sistemi ve konfor var , herkese tavsiye ederim kazasız sürüşler

Hayırlı olsun

biuu'nun sorularına ek

Getz'i ne kadara sattınız, İ30'u ne kadara aldınız.

Kazasız sürüşler
      23 Eylül 2011 22:23:06
      quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

Hayırlı olsun

biuu'nun sorularına ek

Getz'i ne kadara sattınız, İ30'u ne kadara aldınız.

Kazasız sürüşler

getzi 14.500 e satıp i30 u 28e aldım

biuu nun sorularına gelince

Hangi modeli aldınız?

1.6 CVVT select (benzinli düz vites)

Sıfır km mi aldınız?

2009 model 37bin km de

Neden Astra, auris, golf, leon, focus hb, vb. değil de i30'u tercih ettiniz ?

Astra 1.3 cdti alacaktım , en fullünde bile bardaklık , kol dayama ve saklama gözü gibi eksiklikler vardı , aile olduğumuz için beğenmedik , auris ise sırf vites topuzu yukarıda diye olsa gerek , bir de tasarımdan kaybetti bizim gözümüzde , leon da da iç mekan biraz ucuz ve basit kaçıyor , güncel bir tasarım söz konusu değil ve seatın türkiye pazarındaki yeri de şüpheli , focus hb konusunda olumsuz bir yorumum yok , denk gelmedi diyelim , ayrıca 1.6 benzinli düşünüyorduk , focus i30dan biraz daha fazla yakıyordu ondan da fazla ilgilenmedik (i30 100kmde 8lt yakıt tüketiyor) , focus ise 10lt falandı diye biliyorum

aile olduğumuz için iç mekanı ve bagajı geniş , ses yalıtımı ve konforuyla birlikte güzel bir ses sistemi , tüm güvenlik ekipmanları olduğu için i30 u tercih ettik kısaca :)

teşekkürler
      |
      |

• Yarbay
      4161 Mesaj
      23 Eylül 2011 22:41:01
      Tekrardan iyi günlerde kullanmanızı dilerim.

Dediğiniz gibi focuslar içiyor benzini tek eksiği o bence.

Bugünlerde bende bakıyorum.

Hız sabitleyici olsa, tamam i30 diyeceğim ama maalesef koymamışlar i30a.
      |
      |
      23 Eylül 2011 23:21:23
      quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Tekrardan iyi günlerde kullanmanızı dilerim.

Dediğiniz gibi focuslar içiyor benzini tek eksiği o bence.

Bugünlerde bende bakıyorum.

Hız sabitleyici olsa, tamam i30 diyeceğim ama maalesef koymamışlar i30a.

Hem fiyatı uygun, hem full özellik, hem karizma, hem tasarruflu bir araba önereyim: 407 1.6 HDI
      |
      |
      24 Eylül 2011 07:41:28
      quote:

Birde benim şöyle bin sıkıntım var, araçta motor arıza lambası yanıyor, aracı arıza tespit bilgisayarına bağladığımızda egzos gaz bilmem ne ayarının düşük olduğunu yazdı, hatayı sildik şimdi tekrar yanıyor, usta ise egzosunda bir sensör mü ne varmış onun değişmesi lazım demişti ama ..bileninz var mı bu nedendir? yakıtla ilgili galiba..

sözkonusu arıza, oksijen sensöründen ( var ise ) kaynaklanıyor olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MEKTUPLA -- 24 Eylül 2011; 7:43:07 >
      |
      |
      24 Eylül 2011 08:32:54
      quote:

Orijinalden alıntı: MEKTUPLA

quote:

sözkonusu arıza, oksijen sensöründen ( var ise ) kaynaklanıyor olabilir

Bu oksijen senbörü nedir nasıl bir şeydir, yani egzozla alakalı bir durum mu? araca fazla yakıt yaktırdığı doru mudur?
      |
      |

Reklamlar
sohbet
haberler
Blogio
Ankara Web Tasarım
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,296
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.