Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende getz 1,3gls 2005 var
    ilk aldıgımda şehır dısı 6 şehir içi 9-10 yakıyodu.şehiriçi çok sunjektif bi ölçüm,şöfore gore yola gore hatta şehire göre değişebilir.
    ama rodajdan sonra sankı bendede yakıt biraz azaldı.şimdi uzun yolda 90 km le gidilirse 6 dan az yakıcagına emınım ama ben hiç 90 la gıtmeyı beceremedim.
  • haklısın, gaza biraz fazla dokununca fırlıyo araba
  • Arkadaşlar,
    hafta sonu bo bol binme fırsatı oldu arabama 90 km oldu şu an yalnız yol bilgisayarı 11.4-12.5 arasında geziniyo buarada lastiğim patladı :( nazarrr..
    lastikçi yama yaptı
  • quote:

Orjinalden alıntı: suadiye

Arkadaşlar,
    hafta sonu bo bol binme fırsatı oldu arabama 90 km oldu şu an yalnız yol bilgisayarı 11.4-12.5 arasında geziniyo buarada lastiğim patladı :( nazarrr..
    lastikçi yama yaptı

geçmiş olsun benim sağ ön lastikte 500 km de patlamıştı hatta yarım saatte indi far camı batmıştı lastiğe.park ettin sağlık ocağına çıktım indim inmiş.

bu arada tweety osram silverstar lar 55w yani yüksek değil

o senin dediğin yüksek watt okuma yazması olmayan elektrikçilerin fazla ışık veren ampullere dediği şey halbuki onlarda 60/55w kutunun üzerine baksalar anlıyacaklar
  • Peki arkadaşlar bu farları nerden alabilirim istanbuda ucuz bide aldığım yerde takarlar heralde ben beceremem.
  • quote:

Orjinalden alıntı: royartar

senin yakıt düştümü biraz mfsert usta

EVET ROY KARDEŞ. YAKITIM DÜŞMEYE BAŞLADI. ŞU ANDA ORTALAMA 7 LİTRE YAKIYOR.
  • ARKADAŞLAR BİZİM ENİŞTE CAMLARA FİLM ÇEKTİRMİŞ. ÇEKERKEN KAPI FELAN SÖKÜLMEMİŞ,50YTLYE YAPTIRMIŞ FİYAT NASIL YAPTIRSAK MI ACABA?
  • quote:

Peki arkadaşlar bu farları nerden alabilirim istanbuda ucuz bide aldığım yerde takarlar heralde ben beceremem.

ben kartal oto sanayiden 10 liraya aldım

oto sanayi sitelerine bak
  • Şehirçi ortalama 11.5 lt. tüketen ve 46.5 lt benzinle 400 km'nin altında giden biri olarak dün aracı test ettim.
    yer İstanbul, Mecidiyeköy - Atatürk Havalimanı arası. Standart 90 km hız yaptım.
    Ve bu forumda okuduğumda açıkçası pek de inanmadığım bir gerçeği gördüm.

* Arkadaşlar 10 km. boyunca bilgisayar 4.7 lt/100 km.'yi gösterdi. (Kullanım kitapçığındaki değer 5.1 lt.)

Dönüşte trafik sıkıştı (kontakt kapattık). Ardından sağanak yağmur altında eve döndüm. Ortalama tüketim ise 6.4lt. /100 km'yi gösteriyordu. İstasyondan depoyu yine silme doldurdum. Bilgisayar verisi tamamen doğru. Bununla beraber benim bir depoyla 400 km. gidemeyeceğimi bilen bilgisayar sen bu depoyla sadece 400 km. gidersin demeye (6.4 lt. ortalamaya rağmen) devam ediyor:)

Yakıtla ilgili, şimdi adını anımsamadığım bir arkadaş gaz pedalının fazla hassas olduğunu söylemişti ya. Bu yakıt sorununun da anahtarı. Çünkü yokuş sırasında (deneme amacıyla) ortalama tüketim değerini sıfırladım. 27 lt/100 km'yi gösteriyor. Sonunda anladım ki şehiriçi standardından bahsedenler, ya İstanbul'un yedi tepe üzerine kurulduğunu bilmiyor ya da Getz'i:)

Sağlıcaklakalın...

• quote:

Orjinalden alıntı: mfsert

quote:

senin yakıt düştümü biraz mfsert usta

EVET ROY KARDEŞ. YAKITIM DÜŞMEYE BAŞLADI. ŞU ANDA ORTALAMA 7 LİTRE YAKIYOR.

ah üstad ah, dedik ama dimi neyse sende memnunsan problem yok

• Aracın paspasları sürekli ayak altından kaydığı için daha ağır ve kolay temizlenen paspas almak istedim.
    Satıcı iki tip gösterdi:
    Birincisi siyah kauçuk ve iso kalite belgeli ( kokmazmış). Bu 35 YTL.

Yine de ısrarla metal olanı gümişi renk takımı 30 YTL almamı istedi. Ancak siyah renkli bir araca gümüş renkli metal paspasın gülünç olacağını düşündüm ve almadım. Sizler bu konuda ne yapıyorsunuz?

Paspası değiştirme gereği duyan olmadı mı?
  • Arkadaşlar benimde,
    araba 4 günlük ama dediğim gibi 11,5-12,5 arası gidip geliryor tüketim değerleri,
    e-5'de 90 km sabit hızla bende gittim ve sadece 10,4'ü görebildim ne zaman normale dönecek yani6,5-7,00 civarına yoksa uzun bir zaman böle ceptenmi yiycez
  • quote:

Arkadaşlar benimde,
    araba 4 günlük ama dediğim gibi 11,5-12,5 arası gidip geliryor tüketim değerleri,
    e-5'de 90 km sabit hızla bende gittim ve sadece 10,4'ü görebildim ne zaman normale dönecek yani6,5-7,00 civarına yoksa uzun bir zaman böle ceptenmi yiycez

Bu dizel mi?

ACayip yüksek bir sorun mu var__??
    Benim benzinli araç 8.5 litre yakıyor 1.6
  • Dostum sorun olup olmadığını bilemiyorum bende onun için merak ettim ama daha 90 km de herkes normaldir olabilir diyo düşer diyo bana çok garip geldi 1.3 benzinli
  • 11 lt lerden başlıyor, km gittikçe, benzin aldıkça düşer zamanla 6000 7000 km ye kadar... henüz rodajda aracın, çok yakması normal.

Ayrıca tüketim ekranı açıkken de aynı butona basarak km yi sıfırladığın gibi sıfırlayabilirsin, yoksa ortalama gösterir o anki tüketimini değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: belirsizlik

Aracın paspasları sürekli ayak altından kaydığı için daha ağır ve kolay temizlenen paspas almak istedim.
    Satıcı iki tip gösterdi:
    Birincisi siyah kauçuk ve iso kalite belgeli ( kokmazmış). Bu 35 YTL.

Yine de ısrarla metal olanı gümişi renk takımı 30 YTL almamı istedi. Ancak siyah renkli bir araca gümüş renkli metal paspasın gülünç olacağını düşündüm ve almadım. Sizler bu konuda ne yapıyorsunuz?

Paspası değiştirme gereği duyan olmadı mı?

kauçuk al sen boiver satıcıyı

ben duyuyorum ama hala idare ediyom(connect paspası var bende)

eğer değiştirirsem pufi nin gri buble ından alıcam 40 lira civarı fiyatı

bu arada suadiye yol bilgisayarını 0 layarak kullan

• Suadiye yakıt ile ilgili yazdığın sorunun aynını yaşadığımı düşünmüştüm. Düşünmüştüm, diyorum çünkü konu yol bilgisayarını doğru kullanmakla ilgili.
    Belki yanılıyorum ama depoyi doldurup, ortalama yakıt tüketimine mi bakıyorsun. Ki ben öyle yapıyordum bu yanlış.

Depoyi silme dolduruyorsun (bu işlemi TEM'e yakın bir yerde yapman sağlıklı sonuç için şart). Hareket etmeden km. sayacını hareket ettikten sonra da ortalama yakıt tüketimini sıfırlıyorsun (Çünkü hareket etmeden sıfırlarsan, ort. tüketim 30 lt civarını gösteriyor). Bu işlemden sonra ortalama 90 km. hiç durumadan en az km. gitmeni öneririm. Tüm bunları yaptığın halde tüketim ortalaman 8 lt'nin üzerindeyse ciddi problem var. Çünkü rodajdan sonra tüketim yüzde 10 civarında ve yazın da yüzde 10 kadar azalıyor. Ama 10 lt asla 5 lt'ye düşmez. 'Bu normaldir' diyen (bana da servis elemanı 12.5 lt için normal demişti) seni başından savıyordur.

Her şeye rağmen sorun yaşıyorsan Fabrikadan başmühendis Uğur Bey gibi bir isimle temas kur. (Ama mutlaka şikayetinden emin ol. Mahçup olursun). Keyifli sürüşler.

• arkadaşlar küstükmü mesajıma cevap yazmıyosunuz yaaa....
  • su an 13300 kilometrede...

quote:

2 3 msg yukardaki tavsiyeleri okumanı öneririm elhabibizumzuma555, ama ufak bir anlatım yapim yine de, halogen yerine osram silverstar yada cool, ampüllerinden alıp farları değiştirirsen gözle görülür bir fark yaşarsın...

kckilic, ben de 6.9 a düştüm, gayet memnunum, aracın kaç km de acaba? benimki 6300 oldu daha da düşer belki ?
  • yaw fiyat çok iyide film iyimi

kalkmasın 2 gün sonra

arka rezistansların orası iyice yapışmışmı arada hava boşluğu kaldıysa filmlerde bi işe yaramaz çok iyi yapıştırılması lazım

bütün camlaramı çektirmiş
  • 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.