Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1068. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10661067106810691070
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim 7.3 ile 7.8 arasında oynuyor dizel 2006 model aracım..
    yanlız yoğun trafikde kullanıyorum yoğun olmazsada 6.3 den aşağı düşüremedim ne yapmak lazım acaba?
  • GETZ'İN ANTENİ ÇOK UZUUUUUUUUN MU GELİYOR?

Görüntüsün Çirkin olduğunu mu düşünüyorsuz?

Türkiye'den dakikası sadece 1.43 TL ye arayın bizi yenisi ile ücretsiz değiştirelim.

İşin şakası bir yana, bugün sanayide az işim vardı. Geçen taktınız anteni kafama yenisi ile değiştireyim bari dedim.

Sanayide ki parçacım, "ya bunu yenisi ile değiştireceğine gel keselim" dedi?

Ve ilk önce anteni kesip ucundaki siyah parçayı çıkarttık.

Ardından kesilen yere siyah parçayı taktık. Takarken siyah ucun içine 2 damla japon yapıştırıcısı damlattık.

Yeni anten hazır. Üstelik kesinlikle radyo kalitesinde bir azalma olmadı.

Ben yarıya yakın yerden kestim, siz daha kısa yapabilirsiniz.

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

• ben anteni komple soktum :D

ufak bi anten taksam iyi olcak sanırım :)
  • Aracımın kaç silindir olduğunu nasıl anlarım.2008 model getz 1.5 crdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihsan1987

Aracımın kaç silindir olduğunu nasıl anlarım.2008 model getz 1.5 crdi.

Yeni kasa dizellerin hepsi 4 silindirdir.
  • Aynen bende de durum öyle. 43 Lt motorinle (155TL) şehir içinde 790 km yaptım, hem sakin kullandım ( 2500d/d yı geçmedim.) hem de havalar ısındı. Kışın 650 ancak yapabiliyordum.. ( Dizel getz 2005 3 silindir.)
    quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Havaların ısınması ile yakıt tüketiminde düşüşler başlamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aktuz -- 18 Nisan 2011; 10:04:59 >
  • Ya farka bak ne kadar güzel bir rakam. Ben kışın bir depo ile 500 anca yapıyordum. Şimdilerde 550km falan. Az daha çalışmam lazım demek ki.
  • Tüplü otomatik vites getzlerin şehiriçi yakıt tüketimlerini paylasirmisiniz.
  • Arkadaşlar Bugun 2010 dizel model getzimi 30.000 bakımına verdim

sanki biraz geçirdiler gibi geldi bana :( Sizce fiyatlar normal mi

Bu getz de benim ilk getz im değil.Daha önce 2006 model dizel getzim vardı.Sattım sıfır 2010 model getz aldım.Yani artık getze baya alıştım.

Ama bundan önce ilk yani 15.000 bakımına gittiğimde servis bana ön fren balatalarının bittiğini ve değişmesi gerektiğini söylemişti.Bende tartışmıştım 15.000 km de fren balatası bitmez siz çocukmu kandırıyorsunuz adammı kazıklıyorsunuz diye.Hatta ben sert çıkınca servisteki eleman 1500 km sonra bataryalarım komple biteceğini söylemişti.Ben yinede değiştirmemiştim.ve 30.000 km ye kadar hiç bir sorun yaşamadım frenlerle ilgili.İşin özü biraz acemi olsak anlamasak tecrübemiz olmasa resmen kazıklayacaklar bizi

Neyse bu sefer Fren balatalarınıda değiştirdiler.Daha önceden böyle bir kıvırma yaptıkları için hiç güvenemiyorum bunlara.Bu hafta sonu bizim mahalledeki ustaya gidip balataları kontrol ettireceğim değiştimi değişmedimi diye.İçimde bir şüphe var.Frendeki boşluk filan aynı durumda normalde değişirse biraz daha hassas olması lazımdı.Eğer bir katakulle olsun var ya :D yapacağımı biliyorum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluesword -- 22 Nisan 2011; 10:26:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bluesword

Arkadaşlar Bugun 2010 dizel model getzimi 30.000 bakımına verdim

Bu getz de benim ilk getz im değil.Daha önce 2006 model dizel getzim vardı.Sattım sıfır 2010 model getz aldım.Yani artık getze baya alıştım.

Ama bundan önce ilk yani 15.000 bakımına gittiğimde servis bana ön fren balatalarının bittiğini ve değişmesi gerektiğini söylemişti.Bende tartışmıştım 15.000 km de fren balatası bitmez siz çocukmu kandırıyorsunuz adammı kazıklıyorsunuz diye.Hatta ben sert çıkınca servisteki eleman 1500 km sonra bataryalarım komple biteceğini söylemişti.Ben yinede değiştirmemiştim.ve 30.000 km ye kadar hiç bir sorun yaşamadım frenlerle ilgili.İşin özü biraz acemi olsak anlamasak tecrübemiz olmasa resmen kazıklayacaklar bizi

Neyse bu sefer Fren balatalarınıda değiştirdiler.Daha önceden böyle bir kıvırma yaptıkları için hiç güvenemiyorum bunlara.Bu hafta sonu bizim mahalledeki ustaya gidip balataları kontrol ettireceğim değiştimi değişmedimi diye.İçimde bir şüphe var.Frendeki boşluk filan aynı durumda normalde değişirse biraz daha hassas olması lazımdı.Eğer bir katakulle olsun var ya :D yapacağımı biliyorum....

İyi de fiyat yazmamışınız.

• Faturada yazıyor ya hepsi tek tek :)
    toplamda 432 TL
  • Merhaba arkadaşlar,

Ben de getz dizel modeli ile ilgileniyorum.
    2. el 1.5 VGT (2007-2008) 3 yaşını geçmemiş araçta klima, abs ve çift hava yastığı bulunsun istiyorum.
    Her yıl için 15-20 bin km yapmış olmasını düşünerek 3 yıllık araçlarda en fazla 60 bin km ve civarı olabilir. Özetle yıllık ortalama 15-20 bin km yapmış olsun.

Galerici ile uğraşmak istemediğimden buraya yazdım. Aracını satmak isteyen arkadaşlar onlinefatih@hotmail.com adresine araca ait detayları (yıl,km, donanım, foto vb.) ve iletişim bilgilerini iletirse sevinirim.

İstanbul civarı olursa bakabilirim diğer illeri için telefonlaşırız.

herkese iyi forumlar.
  • quote:

Arkadaşlar Bugun 2010 dizel model getzimi 30.000 bakımına verdim

hyundai erk'te yaptıysan kazıktır. çünkü adamlar baya geçiriyor.

• quote:

Faturada yazıyor ya hepsi tek tek :)
    toplamda 432 TL

Ben Hyundai Elmas da 60.000 Ağır bakımını yaptırdım Getz in , içinde Triger ve Tüm kayışlar da vardı Eylül ayında 600 TL ye yaptırdım.
    30 Bin bakımı için sanki biraz fazla gibi geldi bana o fiyat...
  •  ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

Bazı arkadaşlarda resim görünmüyormuş yeniden upload ettim
  • Sn. Bluesword evet dediğiniz gibi fiyatlarda oldukça uçmuşlar.

bir defa motor yağı tam iki katına mal olmuş size. piyasa fiyatı 50 TL.
    Polen filtresi 10 TL.
    Orijinal ön balata seti 40 TL. ( ben muadil balata aldım, çok memnunum. 20 TL. taksicilerde eralarda bu balatadan kullanıyorlar)
    (orijinal,çabuk bitmeyen sert balata daha pahalı fakat, o da sert olduğu için diske zarar veriyor, ses yapıyor vs.. kar edeyim derken zamanla zarara sokuyor)

Garantiniz devam etmesi için servise gitmek zorundasınız sanırım fakat, yağınızı kendiniz götürüp, polen filtremi de değişmeyin ( kendiniz değişirsiniz )deme şansınız olsaydı toplam faturanız 140 TL düşerdi.
    Balatayıda orijinal olanını dışarıdan alıp götürseniz ve kabul ettirseniz, toplamda 190 TL düşerdi..

Bunları özel serviste yaptırsanız herşey dahil size masrafı 150 TL yi geçmezdi.. yarım saatlik işi vardı.

• Evet arkadaşım haklısın...
    Malesef 2-3 katı fiyat çıkartmışlar.Bende kötü reklamlarını yapacağım her yerde.
    2 polen filtresine 70 Tl yazmışlar ya.Ayıp vallahi
  • Ben bunların hepsini yazın 120 tl ye yaptırmıştım.
    Özel Hyundai servisinde, eleman daha önce hyundai serviste çalıştığından yarım saatte hepsini değiştirmiş bide test sürüşü yapmıştık beraber.
    Aynı işlem için Derya Bayiden 430 civarı bir fiyat vermişlerdi.
    Wala yemişim garantisini, sorun olduğu zaman gidincede yok efendim kullanıcı hatasıymış yok efendim sadece motor aksanına garanti veriyoruz falanda filanda ...
    Dışarı gidecekseniz sadece hyundai ye bakanlara gidin aynı işiyapıyorlar zaten, ha yok garantisi bozulmasın derseniz elbetteki kendi servisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAWASH WOLF

Ben bunların hepsini yazın 120 tl ye yaptırmıştım.
    Özel Hyundai servisinde, eleman daha önce hyundai serviste çalıştığından yarım saatte hepsini değiştirmiş bide test sürüşü yapmıştık beraber.
    Aynı işlem için Derya Bayiden 430 civarı bir fiyat vermişlerdi.
    Wala yemişim garantisini, sorun olduğu zaman gidincede yok efendim kullanıcı hatasıymış yok efendim sadece motor aksanına garanti veriyoruz falanda filanda ...
    Dışarı gidecekseniz sadece hyundai ye bakanlara gidin aynı işiyapıyorlar zaten, ha yok garantisi bozulmasın derseniz elbetteki kendi servisi.

Valla hocam garanti işi önemli benim için... Araç garanti kapsamında olduğu için ve bakımlarını aksatmadan serviste yaptığım için Direksiyon kutusundaki arızayı garanti kapsamında değiştirdiler... Bi kuruş para ödemedim , garanti kapsamı dışında olsa 1400 TL gibi bir fiyatı var parçaların

• Merhaba arkadaşlar,

Ben de getz dizel modeli ile ilgileniyorum.
    2. el 1.5 VGT (2007-2008) 3 yaşını geçmemiş araçta klima, abs ve çift hava yastığı bulunsun istiyorum.
    Her yıl için 15-20 bin km yapmış olmasını düşünerek 3 yıllık araçlarda en fazla 60 bin km ve civarı olabilir. Özetle yıllık ortalama 15-20 bin km yapmış olsun.

Galerici ile uğraşmak istemediğimden buraya yazdım. Aracını satmak isteyen arkadaşlar onlinefatih@hotmail.com adresine araca ait detayları (yıl,km, donanım, foto vb.) ve iletişim bilgilerini iletirse sevinirim.

İstanbul civarı olursa bakabilirim diğer illeri için telefonlaşırız.

herkese iyi forumlar.
  • 
Sayfa: önceki 10661067106810691070
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.