Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1061. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10591060106110621063
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ttfvol

quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

Servisler arasi bu kadar fiyat farki normalmi

gayet normal tabi kör topal ilişkisi

iyi espriydi...

• Dizel 2005 model getz 3 silindir sahibiyim, 90.000 km de şu anda. rutin bakımlar hariç masraf çıkarmadı.
    yakıt tüketiminden performansından memnunum. motorun sesi hoşuma gidiyor. binen herkes subaru sesi çıkıyor bu arabadan diyor :)
    artık değiştirmek istiyorum ama kıyamıyorum satmaya. bmw 1 serisine geçmek istiyorum. onunda modelli dizeli yok.
    benzinlisininde performansından şüphe ediyorum.

3 silindir olması güzel bir ayrıntı aslında. piston ve segmanları sübapları daha büyük. 2000 cc bir motorun 1 silindir eksiği nihayetinde. daha sağlam bir motor. malumunuz pistonlar segmanlar küçüldükçe narinleşirler, hassaslaşırlar. otobüs kamyon motorları 1.5-2 milyon km açılmadan giderken otomobiller de bundan dolayı sorunsuz dönem 150-200 binlere düşer.

aracın ses yalıtımından çok memnunum.

fren balatalarından ses gelmeye başladı, ön diskleri ve balataları amortisörleri değiştirmeyi düşünüyorum. geçen bir mesajda gördüm, bunlarda % 20 indirim varmış. ilk fırsatta servise gidip baktırmak istiyorum.

Orijinal ses sistemi güzel, biraz daha iyi olsun isterdim. nasıl bir iyileştirme yapılabilir bilemiyorum. usb li olan yeni radyolardan takmak isterdim. servisi onları satıyormu acaba.

• dış ayna pandizotlara içerden tweter taktır guzel oluyor
    Eski mesajlarımda resimler koymuştum

Piyasadan al USB li teyp kendin taktır oto elektrikçiye
  • Bir iki saat sağanak yağış altında arabanın kornası çalışmamaya başlıyor.Bu sorunu daha önce yaşayan oldu mu?Araç dizel sıfır alındı.
  • belkı ters takılmıs olabılır bu yuzden su alıp sesı bozulur abımın leonunda servıste ters taktıkları ıcın bozulmustu
  • benım getze bu arkadaslar

[URL]http://img714.imageshack.us/img714/641/getzn.jpg[/url]
    [URL]http://img408.imageshack.us/img408/9430/getzz.th.jpg[/url]
    [URL]http://img408.imageshack.us/i/getzz.jpg/[/url]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur-d -- 8 Mart 2011; 10:25:05 >
  • SON DAKİKA.

Getz beni yine karda bırakmadı. Tipiye yakalandığım dağı sağ salim çıktım şükür. Yerde kar 5cm e kadar.
  • hangı dag lastıklerın markası neydı
  • sLm arkadaşlar 2005 dizel 1.5 sahıbıyım aractan cok memnunum gercekten super bır araba 5 yıldır bızde tık demedı daha ama artık bıraz üzarıne oynama zamanının geldıgını düşünüyorum o yuzden yapmayı düşünduklerım

-Tampon uzatmaları (marşbiyel olarakta gecıyo sanırım)
    -Mp3 çalar değişimi
    -çelik jant düşünmüyorum kendı kapak jantlarını sıyaha boyucam kenarlarınıda ınce sekılde kırmızıya boyucam

bu sekılde ufak tefek oynamayı dusunuyorum ucuz ve saglam bı sekılde yaptırabılcegım bı yer varmı acaba fıkırlerınızı verırsenız yardımcı olursanız cok sevınırım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur-d

hangı dag lastıklerın markası neydı

Denizli/ Çal-çivril yolu /Haşat Geçidi. Lastikler 43 binde michelin energy.

Yolda bırakmadı ama zorlanmadım değil. 2. viteste tırmanırken birçok kez patinaj çekti. Araba duracak diye çok korktum. Tırmanırken dursa daha da çıkamazdı.

Ama şuda bir gerçek tek avantajımız araç önden çekişli, yoksa karda buzda güven veren bir araç değil. Tabi kışlık ekipmanlarda önemli.

Bu gün işe gidemedim bakalım yarın ne yapacağız? Tırmandığımız yeri inmesi var.
  • mıchelın ıse sorun yok abımde 2006 leon vardı onda da enerji saver vardı bolu dagı yakınlarında kıs gunu -11 de rampada durduk kalktık hıc patı cekmedı yolu cok guzel tutuyor bu böyleyse kışlık olanları kim bilir nasıldır
  • http://www.facebook.com/group.php?gid=136423743071518

Arkadaşlar Facebook Grubumuz Hepinizi Bekleriz
  • Aracımın 3. yıl bakımını yaptıracağım.Servise gittim yağ,hava filtresi,yakıt filtresi,polen kontrol edilir dedi 300 tl bulur dedi.Adamın saydıklarını sadece yağ değişimi yapan bir özel servise sordum hava filtresi,yakıt filtresini birde yağ değişimi 100 tl tutar dediler.Lastik almadan önce servise fiyat sordum en ucuz 4 adet lastik fiyatı 560 tl idi.Briston yada michelin 650 tl idi.Dışarıdan lassa acractayı 4 tanesini 400 tl ye aldım.Aracımı artık servise götürmeyeceğim.Orduda yaşıyorum aracın bütün herşeyine bakan bir servis bulamadım.Saydıklarımdan haric bakım için başka neler yaptırmalıyım.
  • hiç bişey yaptırmana gerek yok.yağ,yakıt filitresi,hava filitresini değiş yeter.polen filitrenide tıkalı ve klima yazın az soğutuyorsa mutlaka yenisi ile değiştir.(polen filitresini kendinde değişebilirsin.forumda eski sayfaların birinde vardı resimli anlatımı)başka bişeye gerek yok.bu yaptıracakların aracın için çok önemli parçalar değil.heryerde sıkıntısız yapılacak şeyler.
    quote:

Orijinalden alıntı: ihsan1987

Aracımın 3. yıl bakımını yaptıracağım.Servise gittim yağ,hava filtresi,yakıt filtresi,polen kontrol edilir dedi 300 tl bulur dedi.Adamın saydıklarını sadece yağ değişimi yapan bir özel servise sordum hava filtresi,yakıt filtresini birde yağ değişimi 100 tl tutar dediler.Lastik almadan önce servise fiyat sordum en ucuz 4 adet lastik fiyatı 560 tl idi.Briston yada michelin 650 tl idi.Dışarıdan lassa acractayı 4 tanesini 400 tl ye aldım.Aracımı artık servise götürmeyeceğim.Orduda yaşıyorum aracın bütün herşeyine bakan bir servis bulamadım.Saydıklarımdan haric bakım için başka neler yaptırmalıyım.

• hiç bişey yaptırmana gerek yok.yağ,yakıt filitresi,hava filitresini değiş yeter.polen filitrenide tıkalı ve klima yazın az soğutuyorsa mutlaka yenisi ile değiştir.(polen filitresini kendinde değişebilirsin.forumda eski sayfaların birinde vardı resimli anlatımı)başka bişeye gerek yok.bu yaptıracakların aracın için çok önemli parçalar değil.heryerde sıkıntısız yapılacak şeyler.
    quote:

Aracımın 3. yıl bakımını yaptıracağım.Servise gittim yağ,hava filtresi,yakıt filtresi,polen kontrol edilir dedi 300 tl bulur dedi.Adamın saydıklarını sadece yağ değişimi yapan bir özel servise sordum hava filtresi,yakıt filtresini birde yağ değişimi 100 tl tutar dediler.Lastik almadan önce servise fiyat sordum en ucuz 4 adet lastik fiyatı 560 tl idi.Briston yada michelin 650 tl idi.Dışarıdan lassa acractayı 4 tanesini 400 tl ye aldım.Aracımı artık servise götürmeyeceğim.Orduda yaşıyorum aracın bütün herşeyine bakan bir servis bulamadım.Saydıklarımdan haric bakım için başka neler yaptırmalıyım.

quote:

quote:

• selam arkadaşalr nasılsınız görüşmeyeli

nasıl gidiyor getzleriniz
  • Merhaba.

Getzlerimiz iyi gidiyor, benzin fiyatları daha iyi. :D

Sizi bu forumda görmeyeli baya oldu. Land'lanmıştınız değil mi?
  • servis 40bin bakımında yağ ve komple filtre değişiminden başka bir şey değiştiriyor mu? bu haftasonu aracımı ustaya götürecem, varsa ekstra bişey onu da yaptıralım..
  • benim getz'e 2 ay kadar önce michelin energy saver taktırdım, yakıtta pek bi fark analayamadım ama tutunma bariz arttı.
    arabanın yolu kavrayışı kumho ile kıyaslanmaz. evin orda dik bir sokak var, biraz yol ıslaksa kumho ile kesin patinaj çekiyordu. bu michelinler patinajsız gayet iyi tutunuyor, kumholarda fazla yıpranmış değildi hani, 24 binde idi. michelin energy saver ı tavsiye ederim.
    çelik jant taktırmak istiyorum, güzel model ve uygun fiyat tavsiye edebilecek var mı?
  • 
Sayfa: önceki 10591060106110621063
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.