Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1052. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10501051105210531054
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eğitimci1124

SİZ YAPTIRACAK MISINIZZ..BOYA FALAN DEDİ DE İŞKİLLENDİMM

Boya dediği şudur aldığınız park sensörü aracın gövde rengi değilse çirkin durur onu gövdeye aynı renk yapmak için yuvarlak algılayıcıları boyuyorlar...
    Bende i20mime düşünüyorum bakalım...
  • bugün 2006 model 1.3 gls getz'imi sattım. içim bi garip oldu. hiç fena bi araç değildi. :(((( ama lancer'a geçmeyi düşünüyosum. :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: delpiero77

bugün 2006 model 1.3 gls getz'imi sattım. içim bi garip oldu. hiç fena bi araç değildi. :(((( ama lancer'a geçmeyi düşünüyosum. :))

km si kaçtaydı birde kaça sattınız bi mahsuru yoksa öğrenebilirmiyim
  • Arkadaşlar merhaba;

Ben de ilk arabamı alacağım umarım ve hyundai getz fiyat performans olarak bana gayet iyi görünüyor. Hatta karra kıldım diyebilirim. Çok az kullanıp(sadece şehiriçi ve haftasonları), araba kullanmayı iyice öğrenip, 2 yıl sonra da satmak gibi bir düşünce içine girdim. 26 yaşına gelmeme rağmen anca araba alacak parayı toplamamaın bunda etkisi var tabi :) 15.000 civarı bir bütçe ayırdım.

Yalnız şu açık ki, arabalardan pek anlamıyorum. Öğrenicem, düşe kalka da olsa öğrenicez elbet. Ancak bilenlerden de tavsiye almak şüphesiz şu an bana en çok yol gösterecek şey.

Birkaç sorum var, onlara cevap verebilirseniz ve daha da önemlisi başka tavsiyeleriniz, söyleyecekleriniz varsa ve paylaşmaya zaman ayırabilirseniz çok sevinirim.

1) 1.3 ya da 1.4 benzinliarasında hangisini tercih edeyim? çok yol gitmeyeceğim için benzin aşırı sorun değil. yokuşlarda falan acemi olduğum için zorlanmamak istiyorum.

2) hangi yılın modeli olduğu çok öenmli mi?

2)ABS vs. gibi ek özellikler var ve fiyatı değiştiriyor. GETZlerde bu özelliklerin hangileri benim işlerimi kolaylaştırır?

3) Fiyat olarak ve aracın bu fiyatı edip etmemesi açısından bu konudaki cahilliğim yüzünden kazıklanma ihtimalim olabilir. Bunu en aza indirip, hakeden arabayı hakettiği fiyata almak içiçn nasıl bir yol izlemeliyim? sahibinden com. vs gibi sitelerdeki araçların fiyatları aşırı dengesiz. 150.000 de 16 milyarlık da var, daha yeni 40.000 kmde 14 milyarda aynı modelde. insan anlayamıyor haliyle.

Her türlü samimi fikrinize açığım, şimdiden teşekkürler;

Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: ttfvol

quote:

bugün 2006 model 1.3 gls getz'imi sattım. içim bi garip oldu. hiç fena bi araç değildi. :(((( ama lancer'a geçmeyi düşünüyosum. :))

29000 km. ama 30000 bakımını yaptırmıştım.
    14500 tl.ye verdim.
  • Sn. atemage, daha önceki sayfalarda da yazmıştım. 6 sene Getz'e bindim, bu sene i30'a geçtim. Hyundai'den şaşmam (en azından şimdilik)

Getz'e gelince, 1.3 motor 2005 modele kadar, 1.4 motor 2006 ve üzeri... 1.4 motor daha iyi gibi, bakımları 15 binde bir, 1.3 motor bakımları 10 binde bir. Yokuşlarda ikisi de aynı derecede çekiş yapar aşağı yukarı...

Fakat 2006 ve üzeri modellerde 2004-2005'teki gibi donanım için üst paket almalısınız, bu da daha fazla para demek, bu önemli. Mesela 2005 Getz 1.3 iki donanımdır, normal ve extra paket. Normalde tek HY, ABS yok iken, EP'de çift HY + ABS'dir. Ama 2006+ modele geldiğinizde tek HY ve 2 HY ABS'siz, 4 HY ABS'li 3 donanım bulunur. 2005'lerde Radyo-Teyp çalar, MP3'lü CD çalar, Sunroof falan karmakarışıktır, her versiyon vardır. Dolayısı ile bence 2005 1.3 daha iyidir.

Benim aracım 2005 model Extra Paket Getz idi... Çift HY, ABS, Deri direksiyon, Deri vites, Uzaktan Kumandalı merkezi kilit + Alarm, ön + arka sis farları, yol bilgisayarı, metal görünümlü ön konsol falan vardı. 2-3 ay önce 14.800'e verdim, benzinli LPG'siz, km 77.000 idi. Üstelik hasarsız, servis bakımlı, aküsü, lastikleri vs sıfırdı. Sahibinden.com'da suni bir piyasa var. Oradaki fiyatı gören, kendi ilanını verirken de yüksek fiyat veriyor. Doğru fiyat konduğunda temiz bir Getz satılır zaten...

Bana soracak olursanız, Getz'de
    - olmazsa olmazlar; ABS, Çift HY
    - olursa tadından yenmezler; deri direksiyon, deri vites, U.K. merkezi kilit, alarm, sunroof
    - olmasa da olurlar; CD çalar, sis farları, yol bilgisayarı
    - olmasa çok iyi olurlar; Otomatik vites (benzini içiyor)

2005 alacak olsam kesinlikle Extra Paket alırdım...

Bu ilanı takip edin bence (İstanbul'da mısınız bilmiyorum)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-61-000-km-de-sahibinden-tertemiz-full-full-bakmadan-gecme-39649878/detay

Pazarlık için aramayın demiş ama, pazarlık aracın başında olur zaten. Gidin görün aracı, beğenin, 14.750 teklif edin, 15.250'ye düşerse, 15 gibi bitirme şansınız var... Eğer gerçekten bu aracın kazası, değişeni yoksa güzel bir araca benziyor... 60.000 ağır bakımı da yapılmış, sunroof falan var, yerinizde olsam takip ederdim bu ilanı...

• quote:

quote:

quote:

14500 tl.ye verdim.

tşk ederim. yeni aracınızı şimdiden kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..

• quote:

quote:

quote:

quote:

14500 tl.ye verdim.

tşk ederim. yeni aracınızı şimdiden kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..

saolasın. cümlemize inşallah.

• Arkadaşlar geçen gün hyundai showroomda otomatik i20 test ettim, i20 kullananlar bana kızmasın ama araba gitmio yaww tamam herşeyiyle getzden daha güzel iç ve dış güzellik ve konfor olsun ama çevreyoluna çıktık basıyorum gaza arabada tık yok. Dizele alışınca benzinli kağnı kalıyor. Benzinli düşünen arkadaşlar öncelikle dizeli bi düşünsünler bence
  • getz 1.4 benzinli otomatik...

arkadaşlar bu aracın gerçek yakıt tüketimini kulaktan dolma değil de,bizzat tecrübe edenler-aracı kullananlar buraya yazabilirler mi acaba?

aracı eşime almayı ciddi olarak düşünüyorum ancak dün almak için aradığım birçok kişiden 2si aracını satmış,satma nedenleri aracın çok yakmasıymış...dediklerine göre 1 depoyla(40lt) 400km anca gidiyormuş(400kuruş kmde)...aslı astarı nedir?

araç sadece kastamonu şehir içinde kullanılacak...günde 32km x 5gün x 4hafta x 12ay =7680km yılda,max 10000km yapılmaz bile...dizel otomatik düzgün birşey alayım deyince 25000 civarına çıkmak gerekiyor...

bir de otomatik palio 1.2 16v'ye göre getzin yakıtı nasıldır?

cevaplar için teşekkürler...
  • Duyduğunuz yakıt tüketimi doğrudur. 100 km de 11-12 lt bile yakabilir kullanıma göre. Sadece şehir içinde kullanılacaksa 40kr iyimser bir rakam bile olabilir.

Otomatik getz e Benzin ile binmek biraz tuzlu olur. Otomatik getz kullanılacaksa simit LPG şart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: plateau

getz 1.4 benzinli otomatik...

arkadaşlar bu aracın gerçek yakıt tüketimini kulaktan dolma değil de,bizzat tecrübe edenler-aracı kullananlar buraya yazabilirler mi acaba?

aracı eşime almayı ciddi olarak düşünüyorum ancak dün almak için aradığım birçok kişiden 2si aracını satmış,satma nedenleri aracın çok yakmasıymış...dediklerine göre 1 depoyla(40lt) 400km anca gidiyormuş(400kuruş kmde)...aslı astarı nedir?

araç sadece kastamonu şehir içinde kullanılacak...günde 32km x 5gün x 4hafta x 12ay =7680km yılda,max 10000km yapılmaz bile...dizel otomatik düzgün birşey alayım deyince 25000 civarına çıkmak gerekiyor...

6000 kilometrede otm getzimiz var. Hiç şehiriçi trafiğine girmiyoruz, çift şerit yolda işe gidip geliyor ablam. Hız da yapmıyor. Buna rağmen yakıt tüketimi 7 litrenin altına inmedi. Ufak olmasına rağmen ekonomik bir araç değil getz. Günde taş çatlasın 20-25 km yaptığımız için çok da önemsemiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okhay -- 16 Ocak 2011; 13:55:27 >

• quote:

18-19 bin liraya dizel otomatik corsa yada fiesta 2004/2005 rahat bulursunuz. İsterseniz bir de onlara bakın.

• getz benzinli arabanın boyutuna göre bakarsan çok yakıyor da lpgli olunca baya karlı memnunum ben arabadan
  • bizde de 2010 1.4 var 8 - 8,5 litreden aşşağı yakmıyor şehiriçi
  • arkadaslar merhabalar;

Getz arıyorum 1.4 benzinli km maksimum 50.ooo seviyesinde temiz start modeli olmayan 2006 Üstü model olmak kaydıyla eşinde dostunda olan varsa bir pm kadar uzaktayım.

Herkeze Hayırlı forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: açık-pozisyon

Sn. atemage, daha önceki sayfalarda da yazmıştım. 6 sene Getz'e bindim, bu sene i30'a geçtim. Hyundai'den şaşmam (en azından şimdilik)

Getz'e gelince, 1.3 motor 2005 modele kadar, 1.4 motor 2006 ve üzeri... 1.4 motor daha iyi gibi, bakımları 15 binde bir, 1.3 motor bakımları 10 binde bir. Yokuşlarda ikisi de aynı derecede çekiş yapar aşağı yukarı...

Fakat 2006 ve üzeri modellerde 2004-2005'teki gibi donanım için üst paket almalısınız, bu da daha fazla para demek, bu önemli. Mesela 2005 Getz 1.3 iki donanımdır, normal ve extra paket. Normalde tek HY, ABS yok iken, EP'de çift HY + ABS'dir. Ama 2006+ modele geldiğinizde tek HY ve 2 HY ABS'siz, 4 HY ABS'li 3 donanım bulunur. 2005'lerde Radyo-Teyp çalar, MP3'lü CD çalar, Sunroof falan karmakarışıktır, her versiyon vardır. Dolayısı ile bence 2005 1.3 daha iyidir.

Benim aracım 2005 model Extra Paket Getz idi... Çift HY, ABS, Deri direksiyon, Deri vites, Uzaktan Kumandalı merkezi kilit + Alarm, ön + arka sis farları, yol bilgisayarı, metal görünümlü ön konsol falan vardı. 2-3 ay önce 14.800'e verdim, benzinli LPG'siz, km 77.000 idi. Üstelik hasarsız, servis bakımlı, aküsü, lastikleri vs sıfırdı. Sahibinden.com'da suni bir piyasa var. Oradaki fiyatı gören, kendi ilanını verirken de yüksek fiyat veriyor. Doğru fiyat konduğunda temiz bir Getz satılır zaten...

Bana soracak olursanız, Getz'de
    - olmazsa olmazlar; ABS, Çift HY
    - olursa tadından yenmezler; deri direksiyon, deri vites, U.K. merkezi kilit, alarm, sunroof
    - olmasa da olurlar; CD çalar, sis farları, yol bilgisayarı
    - olmasa çok iyi olurlar; Otomatik vites (benzini içiyor)

2005 alacak olsam kesinlikle Extra Paket alırdım...

Bu ilanı takip edin bence (İstanbul'da mısınız bilmiyorum)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-61-000-km-de-sahibinden-tertemiz-full-full-bakmadan-gecme-39649878/detay

Pazarlık için aramayın demiş ama, pazarlık aracın başında olur zaten. Gidin görün aracı, beğenin, 14.750 teklif edin, 15.250'ye düşerse, 15 gibi bitirme şansınız var... Eğer gerçekten bu aracın kazası, değişeni yoksa güzel bir araca benziyor... 60.000 ağır bakımı da yapılmış, sunroof falan var, yerinizde olsam takip ederdim bu ilanı...

Öncelikle çok teşekkür ediyorum bu kadar uğraşıp zaman ayırıp cevap yazdığınız için. ABS ve hava yastığı olmasını önşart koşup aramamı daha spesifik hale getireceğim ben de. O bahsettiğiniz araç ne yazık ki satılmış, gerçekten çok temiz görünüyordu, yine bu tarz bir araba arayacağım. Yani 1.3 ya da 1.4 olmasına takılmamam lazım. bu sevindirice opsiyonlarım artıyor.

Çok sağolun tekrar, iyi günler.

• Evet, 2005 model 87000 km deki 3 silindirli getz dizel aracıma ilk defa anahtar değdi.
    Kaloriferden yakıt kokusu geliyordu, kaputu açıp inceledim, yakıt pompasından sızıntı yaptığını gördüm, bu tip common rail araçlarda 85-100 bin km arasında olan standart bir şeymiş. yakıt pompası içerisindeki contalar aşınmış. sökülüp yaklaşık 20 adet conta set halinde bosch marka orijinalleriyle değişti. tekrar takıldı, işlem yaklaşık 1 saat sürdü. malzeme dahil 120 TL tuttu. 1 aydır geliyordu bu koku ama normal sanıyordum. iyiki fark etmişim. yoksa o contalar iyice parçalanıp, gidip enjektör gibi başka aksamlara zarar verebilirdi, veya pompa işlevini yitirip, gerekli basıncı oluşturamaz ve yolda kalabilirdim.)

Ayrıca ön taraftan çukura düştükçe blob blob diye bir ses geliyordu, incelendi birşey çıkmadı. kışın amortisör yağının viskozitesi arttığı için bu seslerin çoğaldığı söylendi.
    arka fren balatalarımdan frene basınca ses geliyordu, tamamen bitmişler, metale dayanmışlar. onlar değiştirildi.
    kalorifer neredeyse hiç üflemiyormuş, bunu polen filtresi değişince anladım.
    arka fren balataları+polen filtresi+işçilik olarak ta 60 TL ödedim.

Burada getzin ne kadar ekonomik bir araç olduğunu da görmüş oldum.

bu pompadaki durum da bir arıza değil, lastik değişmek gibi standart bir durum ve böyle olunca motora anahtar değdi bile saymıyorum.

ilgilenenlerin bilgisine :)

• quote:

Bizzat tecrübelerimi anlatayım sana arkadaşım...

Öncelikle aracın şanzımanı klasök tork konvektörlü bir şanzıman olduğu için çok yakan bir otomobil olması normal olarak görmek lazım.

Piyasada tork konvektörlü klasıik otomatik şanzımana sahip olup ta az yakanları yok çünkü. Aynı şanzımanı Dizel Era ya koydular onda bile 9 Lt mazot yakıyo...

Alırken Corsa ve Getz arasında kaldık , ancak Getz in parçalarının ve servislerinin opel e göre ucuz olması , opel şanzımanının problemli olması nedeniyle Kırmızı bir getz aldık.

Aracı ilk teslim alan benim , benzinli manuel bir getz sahibi olduğum için hemen yolda mukayese ye başladım...

1- Araç manuel şanzımanlı araca göre çok yavaş. Aracı hareket ettirmek için gereğinden fazla güç harcaman zorunda kalınıyor.
    2- Yokuşlarda felan çok aşırı bir eğim olmadığı sürece geri kayma gibi bir durum söz konusu değil.
    3- Aracı aldık , benzini fulledik. istanbul trafiğinde Okmeydanından Kozyatağına gittim. 10.7 Lt yakıt tüketmi gösterdi. Dedik yenidir , rodajı vardır falan felan...
    4- Hem de bu değere sakin kullanımda ama orta derecede yoğun trafikte ulaştık. Yani öyle hayytt huyytt varyete yapmadık araç ile..

Araç 13.000 Km ye geldiğinde yine aynı araç ile İzmir e gittim. İki kişi , bir valiz , klima kapalı. Ortalama olarak 120 Km sürati geçmedim hiç. Bu kullanım tarzı ile yaptığımız tüketim de 7.6 Lt nin altına inmedi... Aynı yolu , aynı sürüş şekli ile Manuel 1.4 Getzim ile gittiğimde 5.9 Lt tüketimim oluyor...

Bu sene Honda Jazz ile aynı yolu 5.2 Lt ortamala ile gittik... (bu caponlar işi çözmüş, benzinli bir aracın bu kadar az yakması muhteşem bi şey...)

Aracı arkadaşımın eşi sabah akşam işe giderken kullandı yaklaşık 2 sene boyunca... Aracın ortalama tüketimi 10.9 Lt ile 13.4 Lt arasında değişiyordu. Ancak bu değerler trafiğin olduğu 1. köprü yolunda oldu (Ümraniye küçüksu - 4.Levent)

İşin komik tarafı Otomatik getz in 12 Lt yaktığı yolda , arkadaşımın Mondeo 2.0 Ghi benzinli aracı 11 Lt benzin yakıyor... Kendi aracı hanımının aracından daha büyük olmasına rağmen , tüketimi daha az....

Kısaca benim görüşüme göre şu anki akaryakıt fiyatlarına da bakarsak , Benzinli Otomatik Getz adamın ocağını söndürür... Benim şu anda alacağım en son araba Otomatik Şanzımanlı bir Getz dir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIXI MAN -- 17 Ocak 2011; 11:08:23 >

• @BIXI MAN

Abi ben 7 litreyi öpüp başıma koydum yazdıklarını okuduktan sonra.
  • 
Sayfa: önceki 10501051105210531054
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.