Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1047. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10451046104710481049
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: şahinler

arkadaşlar 2004 1.3 gls getz 68000km de tek air bag abs yok iki parça boya var açık mavi lpg li

fiyat 15000tl sizce nasıl bu fiyata alınır mı? yarın son gün...

selam arkadaşım 2 hafta önce 2006 model 57000 km de 2 kapıda lokal boyalı 1.3 getz aldım 14000 TL. fiyat yüksek geldi acelen yok ise biraz daha araştır derim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: şahinler

arkadaşlar 2004 1.3 gls getz 68000km de tek air bag abs yok iki parça boya var açık mavi lpg li

fiyat 15000tl sizce nasıl bu fiyata alınır mı? yarın son gün...

Çok değilmi fiyat biraz 13500-14000 arası alın bulunduğunuz şehir neresi birde o önemli
    bir ay önce aynı modelin 57000 kmde 13.150 ye aldım (14.500 demişti pazarlıkla 13.150 ye bıraktı) boyası vardı ama kaza değişeni yoktu boyada umrumda değil zaten binmeye aldım onun için arkadaşların dediği gibi acele etme araştır kar düştümü yere 13.000 e alırsın aynı modeli :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hgk1725 -- 28 Aralık 2010; 15:04:05 >
  • lpg bence sart oldu
    1 sene benzinli kullandiktan sonra 1450ye brc taktirdim ve memnunum %35 karı var benzinliye göre
    atiker hakkında yorum yapmam yanliş olur ama tek bildiğim atikerle anlasmasi olan tanidik bir makine mühendisinin o anlasmayı iptal edip brc'ye gecmesi
    sebebini de atikerle uğrasmaktan bıktığıydı.(onun yalancisiyim)
    ben her gün 50 km. yaparim o yuzden lpg kullanıyorum
    az km. yapanlar hiç bulasmasin lpg'ye
  • ARKADAŞLAR MERHABA

ARABANIZIN SÜSPANSİYONundan memnun musunuz ? bEN HİÇ DEĞİLİM
  • süspansiyon araçlar için karakteristikdir hocam, kimse bu araba yolcuları rahatsız etsin diye üretmez, çok yumuşak uçar gibi giden araçta yapılabilir, sert amortisör sistemi de kullanılabilir. Bunu tasarım aşamasında belirlerlerken, aracın daha çok nerelerde kullanılacağı, uzun yol içinmi şehir içi içinmi daha çok kullanılacağı, agresifmi, mülayimmi kullanılacağı gibi bir çok seçenek içinden karar veriliyor.

Tasarımcı ikisi arasında seçim yapmak zorunda kalıyor,
    hızlı bir araba, spor kullanılacak bir araba, güçlü motora sahip bir araba yola iyi tutunsun, yüksek hızla virajlara daha iyi tutunsun, viraj dönerken düştüğü çukur aracın dengesini bozmasın, hemen teker yerine gelsin diye sert yapabilirler. Teker salınımları kısa ve az olur.
    veya virajlar mühim değil, sakin kullanılacak, yolcular rahat etsin diye yukarıdaki güvenlik özelliğinden taviz verilip yaylanan, rahat, yolu hissettirmeyen adeta uçarak giden araç yapabilirler, bu araçlarda teker eski konumuna defalarca yaylandıktan sonra gelir, bu nedenle çukurlar pek hissedilmez, fakat hızlı giderken virajda bu çukura düşülürse araç dengesi bozulur.

İşte bu iki ara bir dere de tasarımcı seçim yapıyor. orta yolu bulmaya çalışıyor.

Siz ben viraja hızlı girmiyorum, spor kullanmıyorum derseniz, aracınıza yanak yüksekliği fazla lastik taktırabilirsiniz, süspansiyonlarını daha yumuşaklarla değiştirtebilirsiniz.

• Benim arabam 2008 mayısta 0 almıştım getzme hiç tüpsüz binmedim. Araç daha satıcıda iken ATİKER taktırdım ve hiç bir proplem yaşamadım.Şuandaki toplam yaptığım km ise 34900 dür.

Aracım otomatiktir ve son iki depodur ortalama 225 Krş yakmaktadır Km.de.

Gayet memnunum.
  • quote:

Aracım 110.000 km ye yaklaştı. Akü yeni olmasına rağmen sabahları marşı bazen geç alıyor. Duyduğuma göre bu kilometrelerde Kurum Temizliği yaptırmak gerekiyormuş dizel araçlara.

Aranızda yaptıran varmı? yetkili serviste yapılıyor bütün bakımlar. Birisi Bosch Servisleri önerdi kurum temizliği için. Daha önce yaptıran varsa nerede ve kaça yaptırdığınızı yazabilirmisiniz. Aracın performansı artıyormuş kurum temizliği sonrası. Yakıt tüketiminide etkiliyor diye duydum. Bu olay nedir hangi parçalar sökülecek. Nerede yaptırmalı?

Kurum Temizliğini sormuştum bilgisi olan yok sanırım?
  • kurum temizliği, bosch servislerindeki ismiyle carbon clean tam bir muamma hocam. kimse kesin birşey diyemiyor. motorum daha iyi olsun isterken motoru hepten bozulan da var, memnun kalan da. Marşı bazen geç almasından başka bir sıkıntınız yoksa bence kurcalamayın hiç. soğuk havalarda biraz geç alabilir.

quote:

Orijinalden alıntı: xiamen

quote:

Aracım 110.000 km ye yaklaştı. Akü yeni olmasına rağmen sabahları marşı bazen geç alıyor. Duyduğuma göre bu kilometrelerde Kurum Temizliği yaptırmak gerekiyormuş dizel araçlara.

Aranızda yaptıran varmı? yetkili serviste yapılıyor bütün bakımlar. Birisi Bosch Servisleri önerdi kurum temizliği için. Daha önce yaptıran varsa nerede ve kaça yaptırdığınızı yazabilirmisiniz. Aracın performansı artıyormuş kurum temizliği sonrası. Yakıt tüketiminide etkiliyor diye duydum. Bu olay nedir hangi parçalar sökülecek. Nerede yaptırmalı?

Kurum Temizliğini sormuştum bilgisi olan yok sanırım?

• quote:

Orijinalden alıntı: eğitimci1124

ARKADAŞLAR MERHABA

ARABANIZIN SÜSPANSİYONundan memnun musunuz ? bEN HİÇ DEĞİLİM

Kesinlikle en büyük eksiklerinden biri süspansiyon sistemi. Aracın arkası en küçük kasiste bile felaket zıplatıyor.

Hayır bende öyle değil diyen varsa arkada 10 dk yolculuk yapsın.

Arkadakiler rahatsız olmasın diye kafam rahat kullanamaz oldum. Yola odaklanacağıma, eşime çocuğuma odaklanır oldum.
  • Siz bi de i30'a binin de görün sert süspansiyonu :) Getz'inki pamuk gibi kalacak yanında... 16" jant, sert süspansiyon aman aman... i30 tam bir uzun yol aracı ama şehir içinde konforlu değil. Asfalt yamasından geçerken dahi (çukur - tümsek yok, sadece birkaç mm yama farkı var) tangır tungur oluyor :) Çukurları ise hiç sormayın...
  • Tangır tungur olsun, hatta sarsıntıdan oturma organım morarsın. Ama kafam tavana vurmasın.

Öyle böyle zıplamıyor benimki. Çok mu sert kullanıyorum diyeceğim, 30 km hız ile şehir içinde bile rahat yok.
  • arkadaşlar yarın 2005 model 62400km de gets alacağım fiyat olarak uygunmudur nedersiniz ACİL CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM...
  • Fiyaatını ve yakıt türünü yazsaydın keşke.
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Kale almadım değil. Yarı yıl tatilini bekliyorum taktırmak için. Bulunduğum yerde taktırmam ve ruhsat işleriyle uğraşmam mümkün değil.

Yıl başı tatilinden istifade gidip fiyat araştırması yapacağım.

quote:

kim diyor acaba Atiker sorunlu diye
    Haliyle kim olduklarını tanımıyorum. Forumlarda öyle okudum sadece. Stop, rolanti ve karlı olmadığından söz diliyor.

Sizin gibi Atikeri savunan sayısı fazla değil. Ama diğer markaları öven çok. Haliyle karar veremiyor insan.

En iyisi önce fiyat araştırması yapak.

Aktuz arkadaş gerekli açıklamayı yapmış ama bir iki şey ekleyeyim.
    Bırakın başka forumları sadece DH'de bile yüzlerce Atiker kullanıcısı var ve halledilmeyen bir LPG arızası duymadım.
    Hatta gecenin 3'ünde bi şehirden geçerken arabası LPG'de arızalanmış ve Atiker servisini o saatte uyandırıp aracını tamir ettirmiş insanlar biliyorum forumda.
    Amacım savunmaktan öte memnuniyetimi dile getirmek.
    Savunmak deyince işin içine biraz duygusallık girer ki öyle bi niyetim kesinlikle yok, Atikerle de bir bağım yok zaten
    Sadece bir Getzdaş olarak fazla para ödemenizi istemem.
    Geçen yıl benim tavsiyelerimle 3 arkadaş birden (2si fiesta biri Marea) Atiker taktırdı ve 1 yılı aşkındır sorun yok.

• İlginiz için teşekkürler.

quote:

"KAZAN" yaz bilmek kaça mesaj yolla

Kampanyasından para çıkmazsa LPG taktıracağız mecburen. :D

LPG 2.3 tl olmuşken, 1.3gls araçlar km de ne kadar harcıyor acaba?
  • benzinli ustad ama adam getir bir tamirci baksın ben öle servise falan götürmem vermem arabamı dedi sinirlendim almıyorum ozaman dedim güvenmiyorsan arabana bende almıyorum dedim kapattım...
  • 14500 demişti
  • ben getzimi baya iyi satmışım o zaman. 2006 1,5 VGT HY KLM 117bin km 3 parça değişeni 4 parça lokal boyası vardı. motoru yürüyeni kusursuzdu 16,500e verdim 10 gün önce.

eşim kullanamadığı için sattık ve punto 1,3 multijet 90 hp dynamic dualogic vites aldık. 2007 model 107bin kmde 20,400e aldım. araç getze göre çok daha konforlu. ama rampalarda hiç tat vermiyor. getz ile 120-130 hızla çıktığım rampaları 80le zor çıkıyor. plastik kalitesi aşağı yukarı aynı. yol tutuş punto daha iyi. tiptronik şanzıman sorunsuz. yalnız otomatikte kullanırken çok düşük devirlerde vites yükseltiyor ve rampalarda sıkıntı yaratıyor. getzin motorunu puntoya taksalarmış ortaya harika bişey çıkarmış bence.

sırf dizel/ tiptronik için performansı unutacağız artık.
  • Günaydın,

Bu Expertize kaç para alıyorlar genelde? Sabit bir değer var mıdır?

Yeni alım satım yapan arkadaşlar kaç para verdiler expertize? Biraz önce ELMAS ı aradım, Getz için 100+KDV istedi tüylerim diken diken oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarayburnu

Günaydın,

Bu Expertize kaç para alıyorlar genelde? Sabit bir değer var mıdır?

Yeni alım satım yapan arkadaşlar kaç para verdiler expertize? Biraz önce ELMAS ı aradım, Getz için 100+KDV istedi tüylerim diken diken oldu

sabir bir değer yok. getzimi satarken ankara iskitler sanayide testcenter diye bir yerde 30 tlye alan arkadaş test yaptırdı. benim arabayı aldığım fiat servisinde ise 40 tl aldılar. 100+KDV bence fazla.
  • 
Sayfa: önceki 10451046104710481049
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.