Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1040. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10381039104010411042
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir de Getzin vitesi kemiklidir biraz,çok yumuşak değildir, daha nazik davranmak gerekir.
  • hundai getz 2009-2010 otomatık vites almayı düşünüyorum..
    1.4 doct yada smart model yada diger model hakkında bilgiler verirmisiniz
    siz tavsıye edermisiniz getzleri?
  • Start ya da donanımlı bir yana. Otomatikler çok yakıyor.(100 km de 10 lt civarı) LPG ile kullanacaksanız problem olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimyılmaz32

hundai getz 2009-2010 otomatık vites almayı düşünüyorum..

Biraz daha bütçe ayarlayın 2007-2008 Honda Jazz otomatik bakın... O paraya üzmeyecek otomatik vites Jazz'dır, Mitsubishi Colt'da güzel ama ben pek sevmiyorum Colt'ları... Özellikle eski kasaları...

25.000 TL civarı temiz otomatik Jazz bulunur, ben eşime bakmıştım çok yakın zamanda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: açık-pozisyon

quote:

Biraz daha bütçe ayarlayın 2007-2008 Honda Jazz otomatik bakın... O paraya üzmeyecek otomatik vites Jazz'dır, Mitsubishi Colt'da güzel ama ben pek sevmiyorum Colt'ları... Özellikle eski kasaları...

25.000 TL civarı temiz otomatik Jazz bulunur, ben eşime bakmıştım çok yakın zamanda...

Arkadaşıma katılıyorum bendede Getz var ama imkanınız varsa bende hondayı öneririm yakıt olarak az yakıyor, sağlamlık olarak da on numara bir araç. 2005 model honda civic'de tam 5 tane yeni ehliyet almış acemi sürücü çıkardı bunlar arasında bende dahilim :))
    Arabanın hala performansı yerinde hiç bir kayıp yok. Sürüş keyfi daha bir rahat.
  • quote:

Otomatik hariçlerini tavsiye ederim , ancak otomatik getzlerin en büyük problemi şehir içinde haddinden fazla yakıt tüketmesidir. Arkadaşımın eşine almıştık 2008 yılında... Şehir içinde 13 Lt ortalama tüketimi vardı... Getz in 13 Lt yaktığı güzergahta , 2.0 Mondeo Otm araç 10.4 Lt ortalama yakıyordu varın gerisini siz düşünün....
    Sağlamlık yönünden getz den kuşkunuz olmasın , öyle ufak tefek gözükür ancak ço asğlamdır , servis giderleri Jazz ve Colt a göre çok çok makul fiyatlardır.

Ancak Jazz ve Colt sınıflarının en az yakıt tüketen benzinli otomatik araçlarıdır bu da bir gerçek...
  • ARKADAŞLAR COK SAĞOLUN

BEN HUNDAİ OTOMATIK İSTEMEM SEBEBİ İSTANBULDA YENİ ARAC KULLANMAM VE EŞİMDE SÜRECEK.
    GETZ BİNENLER HANGİ MODELİ (SMART-GL-DOCT FİLAN YAZIYOR HANGİSİ İYİ MODELİ
    JAZZ GUZEL ARABA AMA SERVİS VE YEDEK PARCASI PAHALI MIŞ

VE GETZ NEDEN DİĞER MARKALARDAN DAHA UCUZ SEBEBLERİ NELER?
    İLK ARABA OLACAK İSTANBULDA DAHA ÖNCE OTOMATIK MAZDA DEMİO(KIBRISTA YAŞIYORDUM) BU MODEL TURKIYEDE YOK. GETZ GÖRÜNÜŞ OLARAK MAZDA DEMİO BENZİYOR.
    GETZİN KULLANIMI NASIL.. YAKIT TABİİKİ ÖNEMLİ AMA ARABAYI KULLANMAM LAZIM KÜÇÜK TARZ ARABA OLMASI TERCİH EDİYORUM

GETZ HAKKINDA OLUMLU YADA OLUMSUZ BİLGİLER YAZARSANIZ COK MEMNUM OLURUM.
    HER ŞEY İÇİN TŞKLER
  • Havalar soğudu , kış lastiği olarak bir araştırma yaptım 17/65/14 olarak baktığım kış lastiği fiyatlarında

Petlas 125 TL
    Lassa 110 TL
    Good Year 105 TL
    Continental 120 TL
    Fulda 100 TL
    Mıchelin 125 TL olarak ebatlara uygun kış lastikleri buldum.. İşin ilginç yanı fiyatları ekonomik olur diye baktığım Petlas ın fiyatlarının aşırı abartılı olduğudur. Tamam yerli üretim olsun bizim sermayemiz olsun diyelim de sattığın lastiğin fiyatı dünyada isim yapmış firmaların lastik fiyatları ile aynı olursa orada duracaksın derim...

Şu durumda Mıchelin Alpine veya Good Year Ultra Grip tercihlerimden birisi olacak gibi...
  • merhabalar arkadaslar yine yorumlariniza ihtiyacim var hala kafama göre bi getz bulamadım size bulduğum en son getzin özelliklerini yaziyorum
    2007 model tüplü 38.000 de siyah renkte sol ön camurluk ve sag arka camurlukta boya var baska yerde boya yok degiseni yok 17.000 tl pazarlık payı var diyor sizce nasıl bu kadar eder mi
  • @kerimyılmaz32
    Jazz'da servis ve parça pahalı değil, bu bir yanılsama... Getz'de 200 TL ödeyecekseniz bu Jazz'da 250 TL olur, o fiyat aralığında otomatik araç için inanın en iyi seçenekler Jazz ve Colt... Otomatik arıyorsanız Getz'i silin aklınızdan. 6 sene Getz kullanmış biri olarak bile tarafsız davranmak durumundayım :)

@sahatay63
    17.000'e çok rahat bir dizel bulursunuz... Tüp işine girmem ben olsam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Havalar soğudu , kış lastiği olarak bir araştırma yaptım 17/65/14 olarak baktığım kış lastiği fiyatlarında

Petlas 125 TL
    Lassa 110 TL
    Good Year 105 TL
    Continental 120 TL
    Fulda 100 TL
    Mıchelin 125 TL olarak ebatlara uygun kış lastikleri buldum.. İşin ilginç yanı fiyatları ekonomik olur diye baktığım Petlas ın fiyatlarının aşırı abartılı olduğudur. Tamam yerli üretim olsun bizim sermayemiz olsun diyelim de sattığın lastiğin fiyatı dünyada isim yapmış firmaların lastik fiyatları ile aynı olursa orada duracaksın derim...

Şu durumda Mıchelin Alpine veya Good Year Ultra Grip tercihlerimden birisi olacak gibi...

ben bu ay içinde petlas aldım.175/65/14 ebatlı 4 mevsim lastik.(yani yazlık tabir edilen)75 tl tanesi ve 6 taksit.bu lastik çok yumuşak.kışlık lastikler gibi.dün karda deneme fırsatım oldu işe giderken ve hiç bir sıkıntı yaşamadım.gayet güzel ve yumuşak olması dolayısıyla iyi tutunuyor karda.haa bu arada bence piyasada bi dolan lastikçileri.netteki fiyat çok abartı hangi sitede baktı isen.bence 85-90 tl ye kışlık petlas bulursun.piyasadaki fiyatı bu çünki.ayrıca lastiğide tavsiye ederim yumuşak hamurlu olduğu için aracın konforu ve yol sesi problemi çok azalıyor.
  • Kumho lastiklerini önerdiler ama oda piyasada bulunmuyor. Bende petlasa yönelmiştim. Memnun kalman beni sevindirdi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

Havalar soğudu , kış lastiği olarak bir araştırma yaptım 17/65/14 olarak baktığım kış lastiği fiyatlarında

Petlas 125 TL
    Lassa 110 TL
    Good Year 105 TL
    Continental 120 TL
    Fulda 100 TL

ben bu ay içinde petlas aldım.175/65/14 ebatlı 4 mevsim lastik.(yani yazlık tabir edilen)75 tl tanesi ve 6 taksit.bu lastik çok yumuşak.kışlık lastikler gibi.dün karda deneme fırsatım oldu işe giderken ve hiç bir sıkıntı yaşamadım.gayet güzel ve yumuşak olması dolayısıyla iyi tutunuyor karda.haa bu arada bence piyasada bi dolan lastikçileri.netteki fiyat çok abartı hangi sitede baktı isen.bence 85-90 tl ye kışlık petlas bulursun.piyasadaki fiyatı bu çünki.ayrıca lastiğide tavsiye ederim yumuşak hamurlu olduğu için aracın konforu ve yol sesi problemi çok azalıyor.

İnternet üzerinde araştırma yaparken Karabayır.com adresinden Lastik saklama hizmeti diye bir şey buldum. Hem kış lastiklerinin fiyatlarını almak hemde lastik saklama hizmeti için aradım bilgi aldım.

Lassa Snoways Era 175-65- R14 ebatlarında lastik fiyatı 95 TL Peşin fiyatına 12 taksit yapıyorlar..

Lastik saklama hizmeti ise şöyle ;

Diyelim ki bu hafta sonu gittim lastikleri değiştirdim.. Aldığım yeni lastikleri takıp rot-balans ayarlarını yapıp yazlık lastiklerimi depoya gönderiyorlar. 2011 Nisan ayında benimle irtibata geçip yaz lastiklerini takmak için davet ediyorlar. Kış lastiklerini çıkarıp yaz lastiklerini takıp rot-balans-sibop değişimini yapıyorlar ve 90 TL ücret alıyorlar...

Yani kısaca dönemsel olarak lastik saklama hizmetinden 90 TL ücret alıyorlar bunun içinde rot-balans-sibop değişimi de var...

Ne diyorsunuz bu hizmete ve ücretine ???
    Benim en büyük problemim Kışın yaz lastiklerini , yazında kış lastiklerini saklayacak bir yerimin olmaması... [8| Bu hizmet bana çok cazip geldi açıkçası...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

Petlas 125 TL
    Lassa 110 TL
    Good Year 105 TL
    Continental 120 TL
    Fulda 100 TL

İnternet üzerinde araştırma yaparken Karabayır.com adresinden Lastik saklama hizmeti diye bir şey buldum. Hem kış lastiklerinin fiyatlarını almak hemde lastik saklama hizmeti için aradım bilgi aldım.

Lassa Snoways Era 175-65- R14 ebatlarında lastik fiyatı 95 TL Peşin fiyatına 12 taksit yapıyorlar..

Lastik saklama hizmeti ise şöyle ;

Diyelim ki bu hafta sonu gittim lastikleri değiştirdim.. Aldığım yeni lastikleri takıp rot-balans ayarlarını yapıp yazlık lastiklerimi depoya gönderiyorlar. 2011 Nisan ayında benimle irtibata geçip yaz lastiklerini takmak için davet ediyorlar. Kış lastiklerini çıkarıp yaz lastiklerini takıp rot-balans-sibop değişimini yapıyorlar ve 90 TL ücret alıyorlar...

Yani kısaca dönemsel olarak lastik saklama hizmetinden 90 TL ücret alıyorlar bunun içinde rot-balans-sibop değişimi de var...

Ne diyorsunuz bu hizmete ve ücretine ???
    Benim en büyük problemim Kışın yaz lastiklerini , yazında kış lastiklerini saklayacak bir yerimin olmaması... [8| Bu hizmet bana çok cazip geldi açıkçası...

saklama probleminiz varsa fazlada yapacak bişe yok,bence olabilir.ben değişirken çelik sibob ücreti 4 lastik için 20 tl dediler.zaten rot balans için 20-25 tl alıyorlar.buda eder 40-45 tl.saklama ücreti olarakta 40 tl ücret ödemiş olursunuz.tabi bide şu var senede 90 tlden 2 kere değişirse 180 tl ederki bana göre çok para.2 lastik alırım o paraya her sene.eskiyi atar yeniyi alırım hersene:)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: açık-pozisyon

@kerimyılmaz32
    Jazz'da servis ve parça pahalı değil, bu bir yanılsama... Getz'de 200 TL ödeyecekseniz bu Jazz'da 250 TL olur, o fiyat aralığında otomatik araç için inanın en iyi seçenekler Jazz ve Colt... Otomatik arıyorsanız Getz'i silin aklınızdan. 6 sene Getz kullanmış biri olarak bile tarafsız davranmak durumundayım :)

@sahatay63
    17.000'e çok rahat bir dizel bulursunuz... Tüp işine girmem ben olsam...

dizel düşünmüyorum acaba bu getz için 16.000 tl iyi fiyat mı?
  • quote:

ARKADAŞLAR COK SAĞOLUN

BEN HUNDAİ OTOMATIK İSTEMEM SEBEBİ İSTANBULDA YENİ ARAC KULLANMAM VE EŞİMDE SÜRECEK.
    JAZZ GUZEL ARABA AMA SERVİS VE YEDEK PARCASI PAHALI MIŞ

İLK ARABA OLACAK İSTANBULDA DAHA ÖNCE OTOMATIK MAZDA DEMİO(KIBRISTA YAŞIYORDUM) BU MODEL TURKIYEDE YOK. GETZ GÖRÜNÜŞ OLARAK MAZDA DEMİO BENZİYOR.
    GETZİN KULLANIMI NASIL.. YAKIT TABİİKİ ÖNEMLİ AMA ARABAYI KULLANMAM LAZIM KÜÇÜK TARZ ARABA OLMASI TERCİH EDİYORUM

HER ŞEY İÇİN TŞKLER

Bende 2005 Getz 1,3 GLS var alalı tam 1 hafta oldu. Araçtan gayet memnunum seri atik bir araba oldukçada rahat küçük olması eşim için avantaj o yüzden küçük bir araba aldım. Ama biraz fazla yakıyor bunu formdada dile getirdim sanırım buda benim sürüşümden kaynaklanıyor. Normalde 0,35 Krş. civarında yakıyormuş. Ben gayet memnunum Fiat olarakta 13.800,00 TL'ye aldım. Bilginiz olsun...
  • merhabalar arkadaslar yine yorumlariniza ihtiyacim var hala kafama göre bi getz bulamadım size bulduğum en son getzin özelliklerini yaziyorum
    2007 model tüplü 38.000 de siyah renkte sol ön camurluk ve sag arka camurlukta boya var baska yerde boya yok degiseni yok 17.000 tl pazarlık payı var diyor sizce nasıl bu kadar eder mi 16.000e kapatsam isi sizce iyi fiyata almış olurmuyum
  • hocam bende de 2007 model 1.4 34.000 km.de brc lpg tüplü(1500tl) araç var
    yanında 4 adet bridgestone ice cruiser kışlık lastik(4x100=400 tl)
    aracım orijinal fazladan bakımlı da diyebilirim
    sana 17milyara birakayim
  • Selamlar, bu aralar hyundaide servis günleri varmı acaba? Bilen duyan 190 bin bakımını yaptiracagimda.

Yada bu aralar triger degisimi yapan oldumu acaba, fiyat bilgisi olan var mı ?

Yardımcı olursaniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  • ARKADAŞLAR getz 1.4 dohc hy klm abc model ile start model farkları ...

HER ŞEY İÇİN TŞKLER
  • 
Sayfa: önceki 10381039104010411042
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.