Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
32.737
Cevap
114
Favori
2.554.057
Tıklama
Giriş
      77 Mesaj
      27 Kasım 2010 14:38:04
      YA BEYLER BENIM BİRKAÇ SORUM OLACAK BENDE BU ARABADAN ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM FAKAT TEREDDÜT ETTİĞİM BİRKAÇ KONU VAR KONU ÇOK UZUN OLDUĞUNDAN İNCELEMEDİM YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM
      1-) İç genişliği nasıl 2m boyunda biri olarak bu arabada rahat edermiyim yani koltuğu en arkaya çeksem arka çokmu sıkışır yada arkamda kimse oturamazmı :) uzun boylu olmak suçmu :) haa birde madem boyun o kadar uzun ne uğraşıyon bu arabayla git sedan al diyende çıkabilir ama ben bu sınıf bir araba istiyorum 15.000 tl yi geçmeyen hactback :)
      2-)Acaba çokmu savruluyor ani virajlarda tepkisi nedir 100 le değil tabikide 50 ile giderken direksiyonu 180 çevirsem öbür tarafa gidermiyim :D
      3-)Serimi serilikten kastım atikmi iyi kaçıyomu 1.3 1.4 olabilir
      BU SORULARDAN EN ÖNEMLİSİ İÇ GENİŞLİK SIĞARSIN DİYENDEN Bİ RİCAM EN ARKAYA ÇEKİLİ KOLTUĞU EN GENİŞE AYARLAYIP Bİ FOTO YÜKLERSE ÇOK İYİLİĞE GEÇER SAOLUN ŞİMDİDEN... DİZ MESAFESİ ÇOK ÖNEMLİ BENİM İÇİN MALUMMM BOY :(
      |
      |

• Yüzbaşı
      526 Mesaj
      27 Kasım 2010 16:12:49
      quote:

Orijinalden alıntı: açık-pozisyon

Bu soruyu yanıtlamak için birkaç noktayı açmak lazım. Araç kimlerle ve nasıl kullanılacak mesela. Yani 2 kişi mi 3 kişi mi, bagaj ihtiyacı çok mu, küçük çocuk vs var mı, güvenlik özellikleri ne planda tutulacak. Şehir içi derken, çok km yapılacak mı (dizel?) yoksa full şehir içi dur kalk trafiğine girilecek mi (otomatik vites?) Bu konular önemli...

Ben dediğim gibi 6 sene getz'e bindim, extra paket yukarıda yazdığım özellikler vardı arabada... Başlangıç seviyesi için süper bir arabadır, ama çok güvenli değil, mesela dediğim gibi frenler aman aman sağlam değildir... Bagajı ufaktır, çok yükte arka koltuğu yatırman gerekir. Çok yüklenirsen araca fazla yakarsın (gerçi her araç için böyle)

Ama tüm bunlara rağmen rakiplerini katlar geçer bence, çok daha pahalı satılan Polo, Clio, 206, Fiesta gibi rakiplerini geride bırakır. Bu araçların hepsine bindim/kullandım. Şimdi tektek hepsinin eksilerini söylemeyeyim, saldırmasınlar bana :) Ha o araçlar Getz ile aynı paraya aynı donanım olsa Polo veya Fiesta'yı tercih edebilirim ama ben sorunsuzluk deyince Hyundai'yi tek geçerim. 6 yıl boyunca tek marşta çalışan, kar kış demeden her yolda problemsiz giden, bir kere bile stop etmeyen, arıza ışığı yanmayan, yolda bırakmayan bir araçtı benimki... Haa nedir aracı düzgün kullanacaksın, bakımlarını zamanında yaptıracaksın, tamamdır...

Yok orasından tıkırtı geldi, yok marşa bastım çalışmadı, yok yolda giderken stop etti otobanda, Allah'a şükür başıma bunlar gelmedi hiç. Şimdi i30'a biniyorum aynı kalite aynı çizgi artarak devam ediyor. Bir kere Renault kesinlikle almazdım, Fiesta'lar fena değil ama tuzlu, 206'ları pek beğenmiyorum, Polo ise o paraya anca bizim kayınpederinki olur ki bana göre 2005 model Extra Paket Getz katlar 2000 model Trendline Poloyu :)

Şehiriçi şartları için Getz biçilmiş kaftandır. Ama dediğim gibi deri direksiyon, ABS, en az çift havayastığı, u.k. merkezi kilit ve alarm olmalı mutlaka... Bunlar arabaya konfor katan şeyler, keyif katan şeyler...

şimdi sorularına kısaca cevap vereyim..
      bende eşimde öğretmen.. yani hafta içi sadece okula gidip gelirken kullanacağım. gideceğim mesefae de toplam 30-35 km
      2 kişiyiz zaten çocuk yok. dur kalk trafiğine çok girmeyeceğim en fazla 2 km lik bir dur kalkım olaca gün içinde. yani ayda ortalama 1000 km falan yapacağım maksimum..

GEtz kullanıyorum şu anda kardeşime aldık 2010 larından. yani kullanım olarak memnunum açıkçası..İmkanım olsa direk sıfırını gidip almak istiyorum aslında zira satıcı değilim sonuçta alsam 5 sene arkama bakmam..Ama maddi durumlardan dolayı 12-14 arası bir araç bakıorum. istediğim de işte yakıtı iyi olsun araba sürüşü konforlu olsun (10 sene şahin kullanınca:D) Clio dediler ama bilmiyrum açıkçası hiç kullanmadım ..
      |
      |

• Yarbay
      4157 Mesaj
      27 Kasım 2010 16:40:16
      @gostik birçok benzer noktamız varmış.

Bende öğretmenim ve okuluma gidip gelmek için araç almak zorunda kalmıştım.

İlk aracım tüplü şahindi 1 sene kullandım. Tüplü şahin ile aşağı yukarı benzinli getzin aynı yaktığını söylenince gidip getz aldım.

Getz ile 2 seneyi geride bıraktık. 2 kişi çok ama çok rahat ettik. Arka koltuk şahin ile aynı genişlikte. Şu an çocuğumuz oldu ve sıkıntılar başladı. Çünkü uzun yolda misafir aldığında aracın heryeri poşet oluyor.

Artan yakıt fiyatları 25 km(toplam 50km) uzaktaki okuluma gidip gelmemde belimi bükmeye başladı. Yakıt tüketimi 25-30 kr arası.

Konut kredisi yüzünden araç değiştiremiyorum. Ya lpg takacağım yada dizel albea gibi birşey alacağım. Ama getzden sonra albeyaya alışamam. Bacanağım kullanıyor oradan biliyorum.

Kısacası yakıt dışında çok büyük bir - si yok. Araç dışarıdan görüldüğü gibi küçük değil. Sınıfında gayet başarılı. Ön konsol ile cam mesafesinin genişliği birçok c sınıfı araçta bile yok. Çok ferah bir alan yaratıyor.

4-5 yıl kullanacaksanız temiz dizel accent öneririm. Araçtan bagaj beklentim yok diyorsanız. Dizel getz öneririm.

@Serdar_44 ön koltukları geriye çekince arkadaki kişinin diz mesafesi çok ama çok daralıyor. Fakat koltuğu o kadar da geri çekeceğinizi düşünmüyorum.

Biraz önce çektiğim fotoları paylaşıyorum umarım işinize yarar.

Ben 1.80 im. Kullandığım konuma göre genişlikler.

Tamamen geriye çekildiğinde ise ön ve arka koltuklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 27 Kasım 2010; 16:47:13 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      526 Mesaj
      27 Kasım 2010 17:23:40
      quote:

Orijinalden alıntı: biuu

@gostik birçok benzer noktamız varmış.

Bende öğretmenim ve okuluma gidip gelmek için araç almak zorunda kalmıştım.

İlk aracım tüplü şahindi 1 sene kullandım. Tüplü şahin ile aşağı yukarı benzinli getzin aynı yaktığını söylenince gidip getz aldım.

Getz ile 2 seneyi geride bıraktık. 2 kişi çok ama çok rahat ettik. Arka koltuk şahin ile aynı genişlikte. Şu an çocuğumuz oldu ve sıkıntılar başladı. Çünkü uzun yolda misafir aldığında aracın heryeri poşet oluyor.

Artan yakıt fiyatları 25 km(toplam 50km) uzaktaki okuluma gidip gelmemde belimi bükmeye başladı. Yakıt tüketimi 25-30 kr arası.

Konut kredisi yüzünden araç değiştiremiyorum. Ya lpg takacağım yada dizel albea gibi birşey alacağım. Ama getzden sonra albeyaya alışamam. Bacanağım kullanıyor oradan biliyorum.

Kısacası yakıt dışında çok büyük bir - si yok. Araç dışarıdan görüldüğü gibi küçük değil. Sınıfında gayet başarılı. Ön konsol ile cam mesafesinin genişliği birçok c sınıfı araçta bile yok. Çok ferah bir alan yaratıyor.

4-5 yıl kullanacaksanız temiz dizel accent öneririm. Araçtan bagaj beklentim yok diyorsanız. Dizel getz öneririm.

Yakıt tüketimi 25-30 kuruş çok değilmi hocam yahu:S
      GEtz in yakıtı iyi deilmiydi.. ya da şimdikiler mi dha iyi diyeyim.. 2010 da 20 liraya 90-100 km yapıyor şuanda ama..
      Eğer 25-30 arası yakarsa pek mantıklı değil tabi aslında.
      Sizin tavsiyeniz ne olur peki hocam. getz clio vs
      |
      |

• Yarbay
      4157 Mesaj
      27 Kasım 2010 18:38:31
      Yukarıda da dediğim gibi bagaj ihtiyacına göre DİZEL Getz ya da Accent. Tüplü Accentte olur.

Yinede bu fiyat aralığında Hyundai den şaşmam.
      |
      |
      27 Kasım 2010 18:56:51
      quote:

Orijinalden alıntı: Serdar_44

YA BEYLER BENIM BİRKAÇ SORUM OLACAK BENDE BU ARABADAN ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM FAKAT TEREDDÜT ETTİĞİM BİRKAÇ KONU VAR KONU ÇOK UZUN OLDUĞUNDAN İNCELEMEDİM YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM
      1-) İç genişliği nasıl 2m boyunda biri olarak bu arabada rahat edermiyim yani koltuğu en arkaya çeksem arka çokmu sıkışır yada arkamda kimse oturamazmı :) uzun boylu olmak suçmu :) haa birde madem boyun o kadar uzun ne uğraşıyon bu arabayla git sedan al diyende çıkabilir ama ben bu sınıf bir araba istiyorum 15.000 tl yi geçmeyen hactback :)
      2-)Acaba çokmu savruluyor ani virajlarda tepkisi nedir 100 le değil tabikide 50 ile giderken direksiyonu 180 çevirsem öbür tarafa gidermiyim :D
      3-)Serimi serilikten kastım atikmi iyi kaçıyomu 1.3 1.4 olabilir
      BU SORULARDAN EN ÖNEMLİSİ İÇ GENİŞLİK SIĞARSIN DİYENDEN Bİ RİCAM EN ARKAYA ÇEKİLİ KOLTUĞU EN GENİŞE AYARLAYIP Bİ FOTO YÜKLERSE ÇOK İYİLİĞE GEÇER SAOLUN ŞİMDİDEN... DİZ MESAFESİ ÇOK ÖNEMLİ BENİM İÇİN MALUMMM BOY :(

abimin boyu da yaklaşık 2 metre. aracı gayet rahat kullandı. Ki, kendisi jip kullanır, kolay kolay araç beğenmez ama, benim getz için iyi dedi. Yani, ön kısım çok ferah. Araba zannedilenden geniş.

ben aracı yaklaşık 4 aydır kullanıyorum, şehir içinde en fazla (istanbul) 120 km sürat falan yaptım. Dikkatli kullandığında bir problem yok. Anormal kullanmayacan bu araba drift ya da sürat arabası değil.

1.3 motor gls var bende. Yokuşlarda biraz sıkıntılı. ama ben vites düşürüp tırmanıyorum, benim için problem olmuyor yokuşta hızımın düşmesi. ama senin için problemse 1.3 motor düşünme. 1.3 ün yakıtı da fazladır, hem de 1.3 ün vergisi de 1.4 ile aynı kategoride. o yüzden 1.4 daha mantıklı. şimdiki aklım olsa 1.4 alırdım ya da 1.5.

Sen bi getze bin pazara git. Gerçekten çok keyifli araç. Ama içine oturmadan iyice incelemeden karar verme. rahat edip etmediğine bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sene1983 -- 27 Kasım 2010; 18:58:35 >
      |
      |

• Yarbay
      5581 Mesaj
      27 Kasım 2010 21:57:01
      Getze benzinle binmek cesaret ister yav.
      Bazen lpg bitiyor, hemen istasyon bulamadıysam içim gidiyor benzindeyken
      |
      |
      27 Kasım 2010 22:22:36
      Benzinle 50 bin km yaptım. Bu saatten sonra lpg taksam daha ne kadar binerim bilmiyorum.

Hala kafam karışık acaba takayım mı lpg? Ayda 1.500km garanti kullanıyorum.
      |
      |
      27 Kasım 2010 23:16:29
      quote:

Benzinle 50 bin km yaptım. Bu saatten sonra lpg taksam daha ne kadar binerim bilmiyorum.

Hala kafam karışık acaba takayım mı lpg? Ayda 1.500km garanti kullanıyorum.

Araçlarımız aynı, benimki de 2005 GLS.
      2008 Mayıstan beri LPGli kullanıyorum, 17binde taktırdım, şu an 37 binde falan yani lpg ile 20 bin km yaptım.
      Benzinle 3 yılda 17 bin, LPG ile 2 yılda 20 bin yaptım.
      Burdan da anlaşılacağı gibi LPG olunca arabaya rahat biniyosun.
      LPGsiz geçen günlerime yanarım.
      Dizeldeki "çok km yapmazsan karlı olmaz" mantığı gibi düşünme, neticede dizelin ilk yatırım ve bakım maliyeti yüksek.
      En düşük sınıftaki dizel araba bile aynı modelin benzinlisinden 3-4 bin lira daha fazla fakat -bugün işletmesiyle birlikte- 1500 TL'ye iyi bir LPG kiti taktırabilirsin.
      Karar yine sizin ama şu an 1500 km yapıyosanız LPG taktırınca en az 2000 km yaparsınız garanti ederim.
      |
      |

• Yarbay
      2348 Mesaj
      27 Kasım 2010 23:17:08
      quote:

Orijinalden alıntı: ihg70

Az önce depoyu fulledim.
      Bir öncekinde 42,86 litre almıştım (135 liralık) ve benzincide yeniden doldururken 901 km'yi gösteriyordu bilgi ekranı.

135 liraya 901 km
      4,76 lit/100km veya 14,98 kuruş/km
      Getz sayesinde benzinciye ayda bir gidiyorum
      hocam 5.16x3,16:16,3 yapıyor.şehir içi yakıt tüketiminiz çıkıyor..

Genel olarak hesabı çıkarırsam, arabayı aldığımdan beri:

52.704 km yol yapmışım.
      2721,45 litre eurodizel kullanmışım bu kadar yol yapmak için.
      7244,7 TL ödemişim bukadar eurodizel için.

Buna göre, arabanın, bana aldığım günden beri her km için ortalama maliyeti:
      5,16 lit/100km veya 13,75 kuruş/km

|
      |

• Yarbay
      4157 Mesaj
      27 Kasım 2010 23:44:03
      Araç aldığımda 30 binde idi. Zaten benzinle bir 50 bin km yapmışım. Acaba lpg taksam bir 50 bin daha yapar mıyım? Yoksa parayı bulduğum ilk anda sıkılıp satar mıyım? Ki satarım. Para olsa bir dakika beklemeyip model yükselteceğim ama...

Birde lpg taksam, hergün kuş uçmaz kervan geçmez yollardan gidiyorum. Stepneyide bagajda taşımam atarım çöpe, sevmem dağınıklığı. Sprey alsam hiç kullanmadım pek fikrim yok.

Kafam çok karışık yani.

Ama ilk defa getz alacaklara(ikinci el) kesinlikle tavsiyem şu olur dizel getz alın. Çünkü ikinci elde öyle 4000-5000 tl fark yok. Ve bakım maliyeti de o kadar yüksek değil.

135 tl ye ben 500-550 km giderken,

Arkadaş ise 900 km gitmiş. 1.5 dizel getz, lpgli bir getzden daha performanslı ayrıca.

Lpg'nin motora olan olumsuz etkisi de bir gerçek.
      |
      |
      28 Kasım 2010 00:44:06
      Ben başta stepneyi taşıdım fakat zaten küçük olan bagajda hiç yer kalmamıştı sonra kilere attım tabi.
      Bikez stepne yokken lastik patladı, köpükle lastiği tamir edip yola devam etmem yaklaşık 5-10 dakika sürdü.
      Şimdi iki köpük taşıyorum ve gayet rahatım.
      Model konusuna gelince açıkçası 5 yıl oldu ve doğal olarak ben de sıkıldım arabadan.
      Değiştirmeyi değil de başka bi araba almayı düşünüyorum, Getzdeki bagaj muhabbetinden hep C sınıfı sedan araçlara bakıyorum ama eşimin ihtiyacı olduğu için getzi satmayı düşünmüyorum, 5 yıldır ailemizin bi üyesi oldu zaten.
      |
      |
      28 Kasım 2010 09:13:17
      biuu abim ben öğrenciyim üniversiteyle aramda gidiş geliş toplam 25km otobüsle çok zor oluyor araba şart bu yüzden bağaj hiç ama hiç lazım değil sadece 2 woofer atarız o kadar :) başkada yük çekmiycem :) o yüzden bagaj hiç lazım değil abi ya bide geçen direksiyon sınavımda accent era kullanmıştım onuda en arkaya çekip kullandım sanki en arkaya çekince yüklediğin fotodaki kadardı oda hemen hemen aynı ki o sedan bu hactback sanırım gerçekten bu araç geniş yoksa abi bunun yerine 2004 2005 accent mi alsam bide abi era ile eranın bi eski kasasının iç genişliği aynımı bilgin varmı?(2004-2005) 2004 2005 accentmi geniş yoksa getz mi biraz mantıksız gibi geliyo ama era ile aynı getzin içi yoksa banamı öyle geldi :) son sorum abi senin getz kaç model yani 2003 2004 getz de aynı diz mesafesinemi sahip yoksa 2007 2008 felan diz mesafesini artırdılarmı bilgilendirirsen çok sevinirim abi AYRICA DİKKATE ALIP RESİM YÜKLEDİĞİN ÇOK ÇOK ÇOK TEŞEKKÜRLER ABİ ÇOK SAOLASIN EYV.
      |
      |

• Yarbay
      4157 Mesaj
      28 Kasım 2010 13:47:13
      Genç arkadaşlara Getz in daha çok yakışacağını düşünüyorum. Buarada bende daha gencim 27 yaşındayım Kendime de getzi çok yakıştırıyorum.

Sedan arabalardan oldum olası nefret etmişimdir.Ne kadar bagaj sıkıntım olsada, bir sonra ki aracımda yine hb olacaktır. c4-auris-opel astra vs. gibi birşey düşünüyorum.

Zaten accentlerde b sınıfı araç. O sebeple getz ile iç boyutlarda pek fark yoktur.

Aracım 1.3 gls, 2005 model. Yani eski kasa diye tabir edilen araç. Yeni kasalarla genişlik bakımından fark olacağın düşünmüyorum. Ama eski kasaların daha şık olduğunu düşünüyorum.

Aracı her gün 25 km kullanırsan. Ki kullanacağın yer şehir içidir. Tahminim günlük 7.5 - 8 tl harcarsın benzin ile.

Biliyorsundur ki hyundai de garanti süresi 5 yıldır. Henüz garantisi bitmemiş ya da yeni bitmiş bir araç almanı tavsiye ederim. 2005 modelden aşağıya düşme derim.
      |
      |

• Er
      14 Mesaj
      29 Kasım 2010 10:04:12
      Merhaba daha önceki sayfalardada yazmıştım Cuma günü 2004 1.3 gls almıştım, araçla iki gündeyaklaşık 300 km yol yaptık maslak - hadımköy ,hadımköy-maslak,hadımköy-kasımpaşa, kasımpaşa-hadımköy ilk aracım tabiki diğer araçlarla kıyaslama yapacak durumda değilim ama getz gerçekten zevkli bir araç kullanımı yumuşak ben sevdim, birde araçta bir ön cam varki anlatamam, evim 8.katta kardeşimin fluenci ile yanyana koyuyoruz arabayı getzin ön camı fluenceden yaklaşık 20 cm daha büyük ister inanın ister inanmayın :) birde araç küçük diye düşünenlere geçen hafta fluencle 5 kişi yola çıktık, arkada dizlerimiz burnumuzdaydı, bu hafta aynı 5 kişi ile getze girdik (arkadaşlar biraz büyükte) en azından dizlerimiz burnumuza girmedi :) içi ferah daratlmıyor insanı, yalnız geri vites olayı biraz ilginç bazen geçtimi geçmedimi anlayamıyor insan benim için sorun değilde bizim hanım şanzımanı böyle giderse elimize verecek, ama araçta çocuk kilidine kadar herşey mevcut tek eksik yolcu airbagi onun dışında standart isteklerini karşılıyor (aracı kendiniz kullanıp eşinizi yolcu koltuğuna oturtun sorun çözülür :)) ) .2004 model olmasına rağmen ve hatta 6 sene bayan kullanmasına rağmen araç gayet diri ve sağlam yorulmamış :))
      yalnız bir sorum olacak biraz kılçık bir adam olduğumdan ön ve arka koltukların arasına denk gelen tavan aydınlatması var sanırım ampulu patladığı için çalışmıyor ama nasıl açacağımıbir türlü bulamadım ne vida ne bir klips gördüm yüklenip kırmakta istemiyorum :)
      |
      |

• Yüzbaşı
      510 Mesaj
      29 Kasım 2010 10:42:33
      Geri vites konusunu söylemiştim, senkromeç'siz... Debriyaj çek-bas yapmak gerekiyor bazen, yine de olmadı hafif ileri salın aracı...

Ampulun ayarı var eğer ki ayarından yanmıyorsa; door-open vs falan, 3 kademe vardı yanlış hatırlamıyorsam, o kademelerle oynayıp, her değiştirişinizde kapıyı açıp kapatın, bakın hangisinde yanıyor, sönüyor, ona göre ayarlaryın... Yok eğer ampul yandı ise bir servise gitmelisiniz...
      |
      |

i30 1.6 CRDi 115 PS Style Plus Otomatik - Çelik Gri
    • Yarbay
      2891 Mesaj
      29 Kasım 2010 11:36:45
      quote:

...

135 tl ye ben 500-550 km giderken,

Arkadaş ise 900 km gitmiş. 1.5 dizel getz, lpgli bir getzden daha performanslı ayrıca.

Her zaman 900 olmuyor, nadir bir değer.
      Aşağıda Son 15 depoda kaç Tl'lik yakıtla kaç km gitti listesi veriyorum.
      Otalama 800-850 km diyebilirim.
      800'ün altına düşerse alıp servise götüresim geliyor, acaba bir problem mi var diye

Dizel-benzinli arasında söylediğin gibi 4-5 bin fiyat farkı yok.
      En azından ben alırken yoktu. Benzinli 20.000, Dizel 22.000 liraydı, ben dizeli seçtim
      2. elde de o kadar fark yok.

130 TL > 858 Km
      129 TL > 773 Km
      130 TL > 802 Km
      140 TL > 954 Km
      130 TL > 756 Km
      125 TL > 804 Km
      140 TL > 889 Km
      140 TL > 936 Km
      135 TL > 820 Km
      135 TL > 870 Km
      135 TL > 851 Km
      130 TL > 842 Km
      130 TL > 776 Km
      130 TL > 812 Km
      135 TL > 901 Km
      |
      |

• Yarbay
      2891 Mesaj
      29 Kasım 2010 11:50:58
      quote:

Orijinalden alıntı: altrea

quote:

Orijinalden alıntı: ihg70

Az önce depoyu fulledim.
      Bir öncekinde 42,86 litre almıştım (135 liralık) ve benzincide yeniden doldururken 901 km'yi gösteriyordu bilgi ekranı.

135 liraya 901 km
      4,76 lit/100km veya 14,98 kuruş/km
      Getz sayesinde benzinciye ayda bir gidiyorum

Genel olarak hesabı çıkarırsam, arabayı aldığımdan beri:

52.704 km yol yapmışım.
      2721,45 litre eurodizel kullanmışım bu kadar yol yapmak için.
      7244,7 TL ödemişim bukadar eurodizel için.

Buna göre, arabanın, bana aldığım günden beri her km için ortalama maliyeti:
      5,16 lit/100km veya 13,75 kuruş/km

hocam 5.16x3,16:16,3 yapıyor.şehir içi yakıt tüketiminiz çıkıyor..

Hayır o şekilde değil. Senin çıkardığın şu andaki maliyet, ben ise tarihsel maliyeti çıkarıyorum, aldığım ilk günden beri olanı:

Şimdiye kadar yakıta 7244,7 lira ödemişim, cebimden bu kadar para çıkmış.
      Bu kadar parakarşılığında 52.704 kmyapmışım. O zaman her km'nin maliyeti:

7244,7 / 52704 = 13,75 kuruş
      |
      |

• Yarbay
      3525 Mesaj
      29 Kasım 2010 14:00:12
      Merhaba arkadaşlar aracımın kaskosunu ve trafik sigortasını yenilettim ama muayenesi eksik.İl dışında oldugum için arac kullanılmıyor evin onunde duruyor.Herhangi bir sorun olduğunda duran aracıma çarpma vs.. kaskodan yararlanabilirmiyim?Muayenesinin olmaması bir sorun teşkil edermi 2 ay sonra geldiğimde yaptırmayı düşünüyorum.
      |
      |
      AMD ATHLON II X4 640 AM3 3.0 GHZ---Biostar A780L3L AM3(DDR3) AMD---Palit GTS450 1GB 128 Bit DDR5---SEAGATE 500GB SATA III NCQ---Philips 221EL2SB/62 21.5" 5ms Dokunmatik Kontrollü Full HD Wide Screen LED Monitör---Vento TA-K52 400W Kasa---A4 Tech KB-8+OP-620D Multimedya Siyah Klavye + Mouse Seti
    • Yarbay
      4157 Mesaj
      29 Kasım 2010 18:20:51
      quote:

Orijinalden alıntı: hgk1725

ön ve arka koltukların arasına denk gelen tavan aydınlatması var sanırım ampulu patladığı için çalışmıyor ama nasıl açacağımıbir türlü bulamadım ne vida ne bir klips gördüm yüklenip kırmakta istemiyorum :)

Aydınlatma plastğinin kenarlarında küçük girintiler var düz tornavida ile içe doğru kanırtarak kapağın dışa çıkmasını sağlayacaksınız.

Size kullanma kılavuzundan resimle ekliyorum.

Umarım yardımcı olur.

|
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Satılık Köpek
son dakika
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.