Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1007. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10051006100710081009
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 1.3 2005 model getz aracım var motor yağı kaç numara yağ kullanılması gerekiyor yağ eklemem gerekiyor cevaplarsanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Alalı 1 sene oldu
    ilk defa arabayla şehir dışına çıktım
    5 Kişi ( en ağırı ben 83 kg ) PENDİK ten KEFKENE denize gittik
    Giderken lastikleri 35 bara çıkardım zorlanmasın diye..

Gidiş geliş 260 km
    Otobanda uygun zamanlarda 150 - 160 a kadar cıktım
    Yani hızlı gitmemim sebebi araba 40 yılda bir yol bulmuş sağır olmasın dedim:)
    SOrun çıkartmadı yolda sallanma titreme boşluk vs görmedim
    Yalnız farkında olmadan kandıra çıkışında OGS den sonra viraja hızlı girmişim frene dokununca kıç hafif sola attı.

Valla yolda cok bakmadım ama hızlı gittiğimden olsa gerek yakıtı 8,1 gördüm
    Yola cıkmadan önceki akşam 55 KM lik yakıt kaldığında 100 TL benzin aldım, 370 KM gösterdi
    sağa sola gittim, YOL PC si kalan benzin 345 km gösteriyordu, Gittik KEFKEN e Eve geldim kalan 126 km gösteriyor
    hesap yapmadan masraflara 85 TL benzini kattık. 4 kişiye böldük..

Genelde normal trafik kuralları gereği üst segmen araçlar yol istedi,
    Diğer delileri zaten kaale almadım ( zira sağdan girip soldan cıkan, makas atanlar normal saymıyorum )
    Dönüş trafiği berbattı dur kalklarla geldik. Otobanda bile bir ara dur kalk yaptık.

Klima araba hızlandıkça daha iyi soğutuyor yalnız sağ önde oturan arkadaş ayaklarıma soğuk su damlıyor dedi bunun sebebi ne ola ki?
    KM 30500

Arabanın sola atması lastikleri 35 bara çıkarmanla ilgili olduğunu düşünüyorum ,çok şişirmişsin lastiği, standartı 30 bar yüklü halde 32 bara hadi en fazla 33 bar ama 35 çok fazla lastik basıncı getz için.

• quote:

Orijinalden alıntı: biricikömer

Benim araba 7.1 gösteriyor şehir içi 1.5 crdi

Çok yakıyo arkadaşım... Dizel b Getz ın şehir içinde 7.1 Lt yakmaması lazım ne kadar sıkışık trafik olursa olsun.. Bence servise bi git , filtrelerine felan baksınlar..

Dizel getz in şehir içinde taş çatlasın yakacağı mazot 6.0 Lt olmalıdır... Daha fazlası eşyanın tabiatına aykırı olur..
  • Arkadaşlar Hyundai GETZ benzinli düşünüyordum fakat forumu okudum düşük motorda çok yakıyor ve aksesurdan yana fakirlik var gibi ben şunu sormak istiyorum 1.5 dizel kilometrede ne yakıyor? 100 km hesabından anlamıyorum bana km rakamı verebilecek biri varmı ve bunun yanında temiz 2005 - 2010 arası dci getz (Yüzbini geçmemiş) kaça bulabilirim mesela 2007 DCİ PİYASASI NEDİR. (İnternet piyasası değil reel pazar fiyatı)

Cevaplarsanız çok sevinirim teşekkür ederim.
  • evet yakıt bencede iyi.Sürekli şehir içi geziyorum şu an 352 km oldu,yakıt ibresi yarım ile 3, çeyreğin arasında.Aynı şekilde düşmeye devam ederse 700 km yi geçecek gibi.arabamda 195\50\15 lastikler var buda yakıtı olumsuz etkiliyor aslında ama yol tutuş mükemmel diyebilirim.Getz için iyi değil alınmaz falan diyenler var ama bana göre gerçekten dar bütçeli olanlar için ekonomi ile performansı bir arada sunan aynı zamanda iyi bir donanıma sahip tek araba diyebilirim arkadaşlar. getz almayı düşünen arkadaşlar için tavsiyem hiç düşünmeyin diyorum direkm olarak alın ama dizel olanını

• dizel almanı tavsiye ederim az yakıtla çok km're yaptığı için.ayrıca tork'u yüksek olduğu için alt devirlerde kavraması süper arabanın.benzinli araçta bu zevki alamazsın.benim aracım 2006 model eski kasa olanlardan.10 gün önce tatilden döndüm ve uzun yolda giderken km'rede 136 bin lira yakıt yaktım.dönüş biraz rampa olduğu için 140 bin lira yaktı km'rede.şehir içi'de 150 bin lira falan yakıyor.araç ağır olduğu için tok bir araç.çukurlarda paldır küldür:)girmiyor diğer kendi segmenti araçlar gibi,bu yönü benim hoşuma gidiyor.ayrıca sağlam bir araba.4-5 sene oldu alalı ama daha bakımları hariç hiç bir parçası değişmedi maşallah.forumu okursan sağlamlığı hakkında fikir sahibi olabilirsin.bence alınabilecek bu fiyata en uygun araç ve memnun kalacağına eminim.
    quote:

Orijinalden alıntı: keremvekerem

Arkadaşlar Hyundai GETZ benzinli düşünüyordum fakat forumu okudum düşük motorda çok yakıyor ve aksesurdan yana fakirlik var gibi ben şunu sormak istiyorum 1.5 dizel kilometrede ne yakıyor? 100 km hesabından anlamıyorum bana km rakamı verebilecek biri varmı ve bunun yanında temiz 2005 - 2010 arası dci getz (Yüzbini geçmemiş) kaça bulabilirim mesela 2007 DCİ PİYASASI NEDİR. (İnternet piyasası değil reel pazar fiyatı)

• Arkadaşlar Getz lerde 5 Kişi Rahat Binebiliyor Mu..?....Ve Arabanın İçi Çok Mu Küçük...Demek İStediğim 5 Kişi Rahat Binebilir Mi? Ayrıca Bagaj da Nasıl?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: linkinpark_k

Arkadaşlar Getz lerde 5 Kişi Rahat Binebiliyor Mu..?....Ve Arabanın İçi Çok Mu Küçük...Demek İStediğim 5 Kişi Rahat Binebilir Mi? Ayrıca Bagaj da Nasıl?..

Araç dışarıdan küçük görünür ama içi hiç de öyle değil. 5 kişi rahatlıkla biner. bir tek bagajı yetersiz kalıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

dizel almanı tavsiye ederim az yakıtla çok km're yaptığı için.ayrıca tork'u yüksek olduğu için alt devirlerde kavraması süper arabanın.benzinli araçta bu zevki alamazsın.benim aracım 2006 model eski kasa olanlardan.10 gün önce tatilden döndüm ve uzun yolda giderken km'rede 136 bin lira yakıt yaktım.dönüş biraz rampa olduğu için 140 bin lira yaktı km'rede.şehir içi'de 150 bin lira falan yakıyor.araç ağır olduğu için tok bir araç.çukurlarda paldır küldür:)girmiyor diğer kendi segmenti araçlar gibi,bu yönü benim hoşuma gidiyor.ayrıca sağlam bir araba.4-5 sene oldu alalı ama daha bakımları hariç hiç bir parçası değişmedi maşallah.forumu okursan sağlamlığı hakkında fikir sahibi olabilirsin.bence alınabilecek bu fiyata en uygun araç ve memnun kalacağına eminim.
    quote:

Arkadaşlar Hyundai GETZ benzinli düşünüyordum fakat forumu okudum düşük motorda çok yakıyor ve aksesurdan yana fakirlik var gibi ben şunu sormak istiyorum 1.5 dizel kilometrede ne yakıyor? 100 km hesabından anlamıyorum bana km rakamı verebilecek biri varmı ve bunun yanında temiz 2005 - 2010 arası dci getz (Yüzbini geçmemiş) kaça bulabilirim mesela 2007 DCİ PİYASASI NEDİR. (İnternet piyasası değil reel pazar fiyatı)

şehir içi 150'yi nasıl görüyorsunuz ben mi çok agresif kullanıyorum acaba; 200 lira yakıyorum çünkü...

• quote:

Orijinalden alıntı: semb

quote:

Orijinalden alıntı: linkinpark_k

Arkadaşlar Getz lerde 5 Kişi Rahat Binebiliyor Mu..?....Ve Arabanın İçi Çok Mu Küçük...Demek İStediğim 5 Kişi Rahat Binebilir Mi? Ayrıca Bagaj da Nasıl?..

Araç dışarıdan küçük görünür ama içi hiç de öyle değil. 5 kişi rahatlıkla biner. bir tek bagajı yetersiz kalıyor...

Teşekkürler Bu Bilgiyi Öğrenmem İyi Oldu....
  • quote:

Orijinalden alıntı: _RAGGA_

Arkadaşlar 1.3 2005 model getz aracım var motor yağı kaç numara yağ kullanılması gerekiyor yağ eklemem gerekiyor cevaplarsanız sevinirim

Bilen bir kişi cevaplarsa iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _RAGGA_ -- 26 Temmuz 2010; 10:19:28 >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar 1.3 2005 model getz aracım var motor yağı kaç numara yağ kullanılması gerekiyor yağ eklemem gerekiyor cevaplarsanız sevinirim

10W40 motor yağı
  • quote:

quote:

dizel almanı tavsiye ederim az yakıtla çok km're yaptığı için.ayrıca tork'u yüksek olduğu için alt devirlerde kavraması süper arabanın.benzinli araçta bu zevki alamazsın.benim aracım 2006 model eski kasa olanlardan.10 gün önce tatilden döndüm ve uzun yolda giderken km'rede 136 bin lira yakıt yaktım.dönüş biraz rampa olduğu için 140 bin lira yaktı km'rede.şehir içi'de 150 bin lira falan yakıyor.araç ağır olduğu için tok bir araç.çukurlarda paldır küldür:)girmiyor diğer kendi segmenti araçlar gibi,bu yönü benim hoşuma gidiyor.ayrıca sağlam bir araba.4-5 sene oldu alalı ama daha bakımları hariç hiç bir parçası değişmedi maşallah.forumu okursan sağlamlığı hakkında fikir sahibi olabilirsin.bence alınabilecek bu fiyata en uygun araç ve memnun kalacağına eminim.
    quote:

şehir içi 150'yi nasıl görüyorsunuz ben mi çok agresif kullanıyorum acaba; 200 lira yakıyorum çünkü...

gerçekten merak uyandırıcı, nasıl 15 kuruş yakabiliyor ş.içinde? ben de merak ettim doğrusu. açıklarsanız seviniriz.
    saygılar.

• Merhabalar

Bu araçlla ilgileniyorum 1 hafta içinde almam gerekiyor aradığım modeli detayıyla yazıyorum;
    2007 model ve üstü 80000km altında 1.5 VGT Dizel donanımlı bir Getz arıyorum İzmir çevresinde satmayı düşünen arkadaş varsa fiyatta anlaşırsak anında peşin para alırım. Darbe boya olmamak şartıyla ...
  • bu söylediğim rakamlar yazın yanii şu andaki rakamlar.geçtiğimiz kış 180-190 yakıyordum km'rede.kışın çok yakıyor aynı kullanmama ve aynı güzargahta gitmeme rağmen.nasıl yaktığıma gelince aracı kaldırırken çok yavaş kaldırıyorum.kesinlikle gaza yüklenmiyorum.vites değişimlerinden sonra çok yavaş gaza basarım araç kendi hızlanır(yüklenmem yani gitsin diye)ışıklara yaklaştığımda boşa atarım kendi hızıyla ışık yanana kadar yavaşlar.yani gaza basıp basıp aracın yada ışığın dibine gelince frene basmam ben.böyle sakin kullanıncada böyle yakıyorum arkadaşlar.bide arkadaşlar kullandığınız trafikte önemli.ben şehir içi bu kadar yakıyorum diyorum ama sizin benden daha sıkışık trafikte kullanmanızda muhtemel.benim kullandığım trafik genelde sakin ışık harici hiç yavaşlamıyorum gideceğim noktaya kadar bide burası var.haa daha sıkışık bir trafikte 170 tl yakar yazın ama daha fazlası olmaz yanii.
    quote:

quote:

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafakilic

quote:

quote:

10W40 motor yağı

Eyvallah kardeş motoru kucağa almadan yarın ilk işim yağ ekleyeceğim sağolasın saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: yecoskunsu

arkadaslar allah askına bilen bana yardım etsin antenimin dibi be kendi değişecek samun serviste 70 tl dediler ben de oha dedim hiçbiyerde de bulamıyorum var mi bildiğiniz uyumlu bir anten?

NORMAL FİYAT VERMİŞLER. Anten maalesef pahalı. ben de aynı dertten muzdariptim ve 70 liraya değiştirttim. Ama değiştirmeden önce araştırdım ve bir kaç ustaya gösterdim. hoca buna başka anten takılmaz anteni takmak için içerden iç aydınlatmaların olduğu yerin çıkması gerekiyor zor iş dediler ve yapamadılar. mecburen servise gittim.
  • ehehe sanırım aradıgın o şey benzinli getz degil, o olsa olsa 110 bg lik dizel dir.ki corolla gibi araba sürücüleri
    senle aynı sorunu yasıyodur. fsm köprüsünden gelirken sarıyer rampasında olduysa bu dedigin. o kisi bendim.
    getz 110 bg dizel o rampayı cok rahat bi sekilde 170 le tamamlayabiliyo.dikkat etmenizde yarar var.
  • getzlerin sert frende yanlama problemi

arkadaslar bende 2008 1.5 110 bg full+full getz var, herseyi cok iyi,hele performansı,ancak 120 km den sonraki hızlarda direksiyonu sabit tutarak
    düz yolda sert fren yapınca arabanın arkadası atıyo.yanlamaya calisiyo.suan 63000 kmdeyim ilk aldıgım gunden beri aynı sey devam ediyo.
    servis fren merkezleri dahil hatta abs beyni dahil degisti ama olmadı, yetmedi hyundainin high team i (Türkiyedeki servislerin cozemedigi sorunları cozen bir ekip ) onlarda cozemedi.benimle aynı sorunu yasayan varmı,onu bilmek istiyorum.lastiklerim bristone turanze ve yeni, 4 lastik disk fren.

bide bu benim araba neden 200 binliranın altında yakmıyo yaa..ben anlamıyorum ki nasil araba kullanıyo bu millet.
    getz dediginiz araba ilk 3 vitesi pati ile kalkıyo, arabanın hakkını verin yaa.
  • quote:

bu söylediğim rakamlar yazın yanii şu andaki rakamlar.geçtiğimiz kış 180-190 yakıyordum km'rede.kışın çok yakıyor aynı kullanmama ve aynı güzargahta gitmeme rağmen.nasıl yaktığıma gelince aracı kaldırırken çok yavaş kaldırıyorum.kesinlikle gaza yüklenmiyorum.vites değişimlerinden sonra çok yavaş gaza basarım araç kendi hızlanır(yüklenmem yani gitsin diye)ışıklara yaklaştığımda boşa atarım kendi hızıyla ışık yanana kadar yavaşlar.yani gaza basıp basıp aracın yada ışığın dibine gelince frene basmam ben.böyle sakin kullanıncada böyle yakıyorum arkadaşlar.bide arkadaşlar kullandığınız trafikte önemli.ben şehir içi bu kadar yakıyorum diyorum ama sizin benden daha sıkışık trafikte kullanmanızda muhtemel.benim kullandığım trafik genelde sakin ışık harici hiç yavaşlamıyorum gideceğim noktaya kadar bide burası var.haa daha sıkışık bir trafikte 170 tl yakar yazın ama daha fazlası olmaz yanii.
    quote:

quote:

quote:

al arkadasım getz al, bagaj derdin yoksa biraz da performans istiyosan getz al. diger aksesuarları bilmem istermisin ama kesinlikle abs li 4 airbag li olsun
    cunkü bu arabanın diger bilinen bir adı da ucan tenekedir.normal dizel getzler 88 bg bendeki 110 bg olanı, segmentindeki arabalar icinde en iyisi diyebilirim tabi fiyatı da dusununce.saglamlık acısından bir polo yada corsa degil ama fiesta gibilerin iyisidir.yakıt olayı bendeki 110 bg ve biraz sert araba kullandıgım icin yada tamam itiraf ediyim cok sert kullandıgım icin sehir ici dısı farketmiyo km de 2oo bin yakıyo.ama kendi segmentindeki corsa fiesta gibi arabalar dahil hatta bir üst sınıftaki megane corolla gibi arabaları sagından yada solundan gecerken adamların caresizligini gorunce 200 bin az bile geliyo. benim frenler balataları 63000 km oldu hala yarım, tabi şişme yaptıgı icin simdi ses yapıyolar, anlican bu arabayı durdurmak da önemli.

• 
Sayfa: önceki 10051006100710081009
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.