Şimdi Ara

HYUNDAİ GETZ 1.5CRDİ kullanıcı yorumları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
69.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • getz ozellıkle ıstanbul yollarında cukurdur falan fılan cok rahat kullanırsınız alacagınız aracın bırebır aynısı 2009 modelı bızde var....

yakıt tuketımı dıger dızellere gore ozellıkle sınıfına gore daha yuksek dıgerlerı 6 ltre tukettıgı yerde 7 ltre tuketır getz ornegın....kullanımla alakalı demeyın bır ay eskı kasa fıesta dızel kullandım 4-5 aydırda getz kullandım ayrıca bu sırada meganedır falan fılan dızel baya arac kullandım uzun surelı en cok yakan getz ıclerınde ama ben cok memnunum cunku arac ha bıre su oldu bu oldu sorun cıkartmıyo motoru dıger dızellere gore cok daha serı ama guvensız oldugu gercek bı arac bı kere abs olmaması kazaya davet cıkartıyo adeta bunuda belırtıyım yani ozellıkle ıslak zemınde cok kalıtelı ıslak zemın lastık onerırım ustundekı lastıkler ve abs olmaması kızaklamayı ınanılmaz arttırıyo...

120-130 km ustunden ıtıbaren belırgın bı guven sorunu yaratıyor arac ama sehırıcınde oldukca ıyı ozellıkle acelenız varsa cok ıyı gıdıyo...:D:D

ama bu aracla sehırdısı bı ezıyet olabılır sehırıcındede aynı farkı yok dıreksıyon cıdden agır kı ben su an dıger aracım fıestayla karsılastıramıyorum bıle ınanılmaz yorucu bu konuda......
    bıde manevra ınanılmaz dusuk dıreksıyonda tepkıler oldukca gec bu yuzden abs mutlaka olmalı derım......

ama kullanması keyıflı ve en onemlı ozellıgı ıse her yere hakımsınız cunku gorus alanı cok iyi bu aracın bunun dısında dedıgım gıbı kafanız rahat kullanırsınız ama abs lı modelı onerırım 1.5 bın tl fazla verın bı ust donanımı alın bız pısman olduk acıkcası onun dısında gayet memnunuz en guzelı orasına burasına bısey oldu derdı yok bastınmıda gıdıyo.....

mesela dacia sanderoda onerebılırım asagı yukarı aynı fıyattalar....
    ama bu fıyata ve dızel olarak sorunsuz kullanabılecegınız bı otomobıl sımdıye kadar aldıgımız hyundaılerın fıatların hıc bırı sorun cıkarmadı ne geldıyse opel ford vw lerden geldı basımıza bızdemı sorun var acaba.......

• İkinci el dizel risktir sıfır alamaya çalışmanız mantıklı. Getz bir kaç küçük sorun dışında bence çok iyi bir araç. Babam da 2005 modeli var çok sorunsuz ve kullanışlı. Tek kronik sorunu direkisyon kutusu bozuk yollarda kolay ases yapıyor onuda garantiden zaten hallediyorlar. Direksiyon biraz ağır ve hassas değil. İç mekan çok kullanışlı. Alabilirseniz ABS li alın çünkü bu hayati bir donanım. Motora zaten çok iyi bunu söylemeye bile gerek yok. Şehir dışı yavaş giderseniz 4 litre/ 100 km e kadar tüketim düşer. Start modeli en alt model ABS li versiyon da donanımlar daha da fazla.
  • İki hafta kullanmıştım ve genel olarak araçtan sehir içinde çok memnun kalmıştım ama şehir dışında 100'ün üzerine çıkınca güvensizlik oldu diyebilirim.
  • Ustadim Getz kucuk gibi gorunmesine ragmen agirligi 1 tondan fazla guzel ve seri bir arac. Zaten dizelini tercih ettiginiz icin cok memnun kalacaksiniz. Inanilmaz oranda seri ve atak bir araba. Eger bu sekilde kucuk bir arac dusunuyorsaniz kesinlikle tercih edilmesi gereken bir arabadir. Aracin kalkisi ve seriligine hayran kalmistim. Yakitta da sizi zaten uzmez. 45 lt bir depoyla normal surus kosullarinda sehir ici ilk etapta 650-700 km ye kadar cikabilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: gülşenürkmez

selam arkadaşlar .

hyundai getz 2010 model 1,5 crdi dizel araç almayı düşünüyorum . Start modeline tek aırbag , klimalı ön camlar otomatik , cdli 22400 tl anahtar teslim fiyat aldım. arac ne kadar yakıyor . yakıtı nasıl ? en çok merak ettiğim konu bu . kullanan arkadaşlardan getz hakkında kullanıcı yorumlarınızı bekliyorum . şimdiden teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.