Şimdi Ara

Hyundai Getz 1.4 Start LPG 22.500 Almaya Değer mi!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46
Cevap
0
Favori
23.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun süre 2.el arandıktan sonra sıfır arabalarla ilgili bir arama yaptım ve bütçeme uygun olarak Getz'i buldum. Araba 1.4 Dohc Gl Start modeli. Buna BTC lpg takılımı ile birlikte 22.500'e konustuk. Ya da cok az bir farkla 1.5 dizelin start modelini alabiliyorum. Bu konuda fikirlerinizi almak istedim. Bu paraya değer mi, dizel mi lpg mi ya da 25'e kadar alternatif bir araba söyleyebilir misiniz?
    Arabada aradığım özellikler az yaksın (lpg ya da dizel), 2.el piyasası olsun ve cok büyük bi kasası olmasın.
    Şimdiden teşekkürler.

• gayet mantıklı bence ama 1.4 start başlancıç donanımı yetersiz gelebilir.
  • nein
    no
    hayır
  • Biraz daha acıklayıcı cevap verebilirseniz cok sevinirim. Eksigi nedir ya da niye hayır?
    Tesekkurler
  • Neden olmasın kardeşim tabi ki olabilir. Kriterlerine uyuyorsa ve içine siniyorsa al.
    Ama ben senin yerinde olsam o paraya az km temiz C sınıfı araçlara bakarım.
    Yok illaki sıfır olsun diyorsan i10 ve Getz'in dışında Dacia Sandero, Proton Savvy, C3, Accent Era... Seçenekler çok...
    Bunların arasından tercihim Era olurdu.
  • Tabiki ;
    Ortada 22 bin lira söz konusu öyle degil mi?
    Peki bahsi gecen arac bu parayı hak eden arac mi?
    Tabiki hayır.

Vasat bir arac getz.Kücük olmasına ragmen cok yakacaktır.
    Tercih edeceksiniz dizel olanını tercih ediniz.
    Bu araclar ötv indirimi döneminde 17 bin liraya kadar alıcı buluyordu.

Acıkcası 0 arac almak gercekten akıl karı degil.
    Yerinizde olsaydım bunları tercih ederdim;

2008 2009 2010 chevrolet aveo 17-18 bin lira

2007-2008-2009 Mitsubishi colt 17-18 bin lira

2006-2007-2008 Peugeot 3070 19 20 bin lira
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.MARX

Tabiki ;
    Ortada 22 bin lira söz konusu öyle degil mi?
    Peki bahsi gecen arac bu parayı hak eden arac mi?
    Tabiki hayır.

Vasat bir arac getz.Kücük olmasına ragmen cok yakacaktır.
    Tercih edeceksiniz dizel olanını tercih ediniz.
    Bu araclar ötv indirimi döneminde 17 bin liraya kadar alıcı buluyordu.

Acıkcası 0 arac almak gercekten akıl karı degil.
    Yerinizde olsaydım bunları tercih ederdim;

2008 2009 2010 chevrolet aveo 17-18 bin lira

2007-2008-2009 Mitsubishi colt 17-18 bin lira

2006-2007-2008 Peugeot 3070 19 20 bin lira

sallama ya kim 17 bine lpgli getz verdi ötv döneminde getz 19 binden başlıyordu ve lpgsiz idi bilip bilmeden konuşmayalım.
  • Forum içinde araştırırken Getz'in üretimi durdurulacak artık i20 var gibi laflar edilmiş. Bu doğru mu?
    Bir de ben bu aracı yakıtta cimridir diye dusunuyorum. Sanki cok yakıyormus gibi laflar var. Ben dusuk devirde ve kolay kolay 90'ı gecmeyen bir surucuyum. Bu sartlarda aracın lpg veya dizeli sehirici 175kurus filan yakmasını bekliyorum. Beklentim yanlıs mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: koplet

Forum içinde araştırırken Getz'in üretimi durdurulacak artık i20 var gibi laflar edilmiş. Bu doğru mu?
    Bir de ben bu aracı yakıtta cimridir diye dusunuyorum. Sanki cok yakıyormus gibi laflar var. Ben dusuk devirde ve kolay kolay 90'ı gecmeyen bir surucuyum. Bu sartlarda aracın lpg veya dizeli sehirici 175kurus filan yakmasını bekliyorum. Beklentim yanlıs mı?

böyle bir araç için dizel düşünme , sorun çıkarma ihtimali yüksek olabilir çok dikkatli olunmazsa. lpg li al bence sorunsuz olur , sakin kullanıyorsan yakıt seni üzmeyecektir .

edit : bu araç hiç 17 lere düşmedi düştü ise bile bir veya iki gün kalmıştır ötv indiriminde yeğenim aldı 1.4 benzinli start 19000 e
    yılbaşından sonra bir ara 19500 yaptılar şimdi 21600 olmuş

eğer 17 düşünüyorsanız dacia logan düşünebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 20 Şubat 2010; 22:14:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.MARX

dkerem2

al arkadaşım

http://www.arac.muayenesi.com/haberler/son-haber/191-otv-indirimi-otomobil-fiyat.html

ilginç demekki ilk zamanlarda bu fiyatmış biz eylülde arkadaşa araba alacaktık fiesta yada getz getz 19 bin idi logan falan 17 bin idi ama bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkerem2 -- 20 Şubat 2010; 22:16:54 >
  • yerinde olsam o fiyata 2006 model t-jet 120 hp lik grande punto alırdım performans ve yakıt yönünden getz le kıyaslanmayacak derecede iyidir
  • sene sonu indiriminde aralık 2009 fiyatı 18,350 idi.klimalı abs siz model.
  • Hyundai Getz'in üretiminin durup durmayacagı ile ilgili bilgisi olan yok mu?
    Yani üretimi durursa 2.el piyasası cok duser mi?
  • 22 bin lira alacagınız arabayı bu yaz 17 bin liraya aldılar.
    Yıllarca kasa degişitrmedi.
    Üretimi durdugunda mutlaka bir düşüş olacaktır.

Neden 2.el lpgli temiz 15 bin lira civarında araç düşünmüyorsunuz?

quote:

Orijinalden alıntı: koplet

Hyundai Getz'in üretiminin durup durmayacagı ile ilgili bilgisi olan yok mu?
    Yani üretimi durursa 2.el piyasası cok duser mi?
  • Aradım esasında 15.000TL'ye temiz masrafsız ve cimri bir arac ama 2.el almak daha zor. Temiz bulmak cok zor. Adamlar sadece tampon degisti diyor plakadan sorgulatıyorum 4 kazası cıkıyor birinin 15.000TL'lik masrafı olmus. Yani piyasada pertten toplanmıs arabayı temiz diye satmaya calısan cok. Yoksa o kadar para arabaya yatırmayı hic istemiyorum.
  • Durumunuz zor hocam.
    Yukarıda size dizel tercih edin dedim fakat hyundailerin turbolarına cok saglam diyemeyiz.
    Turbonun bin küsür liradan fazla oldugunu düşünürseniz 2.el dizel almanızı önermem.Eger sıfır dizel tercih ederseniz satarken zarar etmeyi göze alacaksınız demektir.

Umarım en dogru kararı verirseniz.
    Acıkcası getze o kadar para vermenin mantıklı oldugunu düşünmüyorum.
  • Dün gittim ve 23.500'e Hyundai Getz 1.4 DOHC AB AC (LPG ve park sensörü dahil) modelini yani start modelinin bir ustunu aldım. Aklıma takılan sorular ve buldugum cevapları yazayım belki birilerinin işine yarar.
    Öncelikle araba kesinlikle güzel bir araç kendi sınıfında. Yakıt performansını ilerleyen zamanda net bir şekilde göreceğim ama araştırmalarım sonucunda elde ettiğim veri tasarruflu bir araç.
    Araç her iki yönde de istenileni verebiliyor yani sakin sürerseniz tasarruflu, basarsanız performanslı. Bu yüzden yorumlar cok degisken. Araba agresif süren performansı elde ediyor ama bunun karşılığını yakıtta görüyor ve sonrada çok mu yakıyor diye laflar ediyor.
    Bagaj konusunda beni çok vazgecirmek istediler ama 2 kisilik bir aile icin 254lt yeterli. Eğer cok ihtiyacınız olursa arka koltukları katlarsınız ve 600lt'lik dev bir bagajınız olur.
    Aracın üretimden kalkması ile ilgili elde ettiğim bilgiler ve benim yorumlarım şu şekilde. Araba en az 2-3 daha üretimde. Daha sonrası satışlarla alakalı. Herkesin dediği i20 getzin yerini alacak tam olarak doğru değil. Mesela Fiat'ın da aynı tip 2 aracı var: Palio ve Grande Punto. Bu 2 araç birbirinin alternatifi değil. Palio daha ucuz ve standart bir araçken Punto performans ve lüksü elde edebileceğiniz bir araç. Bu yüzden hyundai 2011'de yetişirse Getz'e yeni bir imaj çizecek ve üretime devam edecek. Daha sonrası dediğim gibi satış miktarıyla alakalı. i20 ne kadar güzel olsa da onun fiyatındaki araçlar arasında ilk tercihlerde değil. Bu yüzden i20 yeni getz değildir ve olmayacaktır.
    Ben bu düşüncelerle gittim gönül rahatlığıyla arabayı aldım ve ilk yorumum araba sıfır araç olarak parasını hak ediyor.
  • Hayırlısı olsun güle güle kullanın.
  • Teşekkür ederim.
    Daha güzelleri, daha güçlüleri, en donanımları sizlerin olsun
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.