Şimdi Ara

HYUNDAI ELANTRA FAN KULÜBÜ (41. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.697
Cevap
69
Favori
696.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

benim elantra 2006 model ve 30000 km dir lpg ile kullanıyorum aracımı ve geçen hafta içinde 100000 kmyi devirdim ama bu bahsettiğin sorunlarla karşılaşmadım yeri geliyor aracı sıkıştırıyorum da ama... bu arada benim araçtaki sistem o zaman en ucuz olan marka olan atiker umarım en kısa zamanda sorunların dan kurtulursun ancak gaz aldığın yere göre aracın peformansı ve menzili değişiyor ben en çok opetten alıyorum ve aygazdan çok memnunum ancak akpetten aldığım zaman menzil ve performensta düşüş oluyor.
  • sn hosmurat cevabınız için teşekkürler sorum bir önceki sayfanın son mesajı olmuş bu yüzden yeniliyorum lpg li elentra kullanan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

lpg dönüşümlü elentrası olan arkadaşlara sorum var.

2004 hyundai elentra aracım var. 71000 km de yaklaşık 10 ay önce kayseride landi renzo omegas taktırdım. 4000 km sonra araç sabahları çalıştıktan sonra daha gaza geçmemiş iken gaz yememe problemi başladı. Montajı yapan yer bir depo benzin kullan düzelir gaza geçmeden getir ayarları yenileyelim dedi. bir depo benzinden sonra sorun kalmadı ustaya götürdüm ayarları yeniledi. Gazdada hiçbir sorun kalmadı. yalnız 2000 km sonra sorun tekrarladı hatta uzun yolda hareket halinde iken gazda gaz yememe problemide verdi çekiş düştü yakıt sarfiyatıda arttı. Ustama yolda iken telefon ettim benzine al dedi. Öylede yaptım sorun düzelmeye başladı bir süre sonra sorun bitti. Benzinde devam ettim 600 km. Ustama ayar için götürdüm labtopa bağladı ayara gerek yok dedi arıza kaydıda yokmuş böyle yaptıkça bir depo benzin kullan düzelir dedi. Sorun, aracı gazda kullanınca bir süre sonra beyinin kafası karışıyormuş 1 depo benzinlede düzeliyormuş. Yani bu sorun sürekli tekrarlıyor.

Uzun zamandır lpg li elentra kullanan arkadaşlar sizde bu sorunları yaşıyormusunuz?

• kardeş mrb. bendede 2004 elantra var. lovato sıralı lpg var. 1 yıldır kullanıyorum. senin dediğin sorun geçen ay bendede oldu. araba sabahları ilk çalıştıktan sonra benzine geçmeden önce gaz yememeye başladı. ustayı aradım. usta arabayı 3-5 gün benzinde kullanmamı, daha sonra gaza geçmeden getirmemi, eğer benzindede aynı şeyi yaparsa arızanın gazla alakası olmadığını, eğer benzinde yapmazsa gaz ayarında sorun olduğunu söyledi. 3-5 gün 200-300km aracı şehir içinde benzinde kullandım, sorun ortadan kalktı. ustaya götürdüm, laptop la yeni güncel yazılım attı. Ogün bugündür hiç bir sorun yok. Anlayacağın LPG li araçların ara sıra benzinde kullanılması gerekiyormuş. İyi günler.
    quote:

Orijinalden alıntı: mcoskun38

sn hosmurat cevabınız için teşekkürler sorum bir önceki sayfanın son mesajı olmuş bu yüzden yeniliyorum lpg li elentra kullanan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

2004 hyundai elentra aracım var. 71000 km de yaklaşık 10 ay önce kayseride landi renzo omegas taktırdım. 4000 km sonra araç sabahları çalıştıktan sonra daha gaza geçmemiş iken gaz yememe problemi başladı. Montajı yapan yer bir depo benzin kullan düzelir gaza geçmeden getir ayarları yenileyelim dedi. bir depo benzinden sonra sorun kalmadı ustaya götürdüm ayarları yeniledi. Gazdada hiçbir sorun kalmadı. yalnız 2000 km sonra sorun tekrarladı hatta uzun yolda hareket halinde iken gazda gaz yememe problemide verdi çekiş düştü yakıt sarfiyatıda arttı. Ustama yolda iken telefon ettim benzine al dedi. Öylede yaptım sorun düzelmeye başladı bir süre sonra sorun bitti. Benzinde devam ettim 600 km. Ustama ayar için götürdüm labtopa bağladı ayara gerek yok dedi arıza kaydıda yokmuş böyle yaptıkça bir depo benzin kullan düzelir dedi. Sorun, aracı gazda kullanınca bir süre sonra beyinin kafası karışıyormuş 1 depo benzinlede düzeliyormuş. Yani bu sorun sürekli tekrarlıyor.

Uzun zamandır lpg li elentra kullanan arkadaşlar sizde bu sorunları yaşıyormusunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: mhrm

Merhaba arkadaşlar benimde bir 2005 elantram var ve de bir sorunu var.Araç bazen geri vitesteyken atıyor bazen de birinci vitesteyken atıyor. bu sorun yenilerde olmaya başladı. bundan bir buçuk ay önce şanzıman yağı akmış ve ben fark etmemiştim, araç vitesteyken atmaya başladı, güç bela servise götürdüm şanzıman gitmiş dedi ama yağ takviyesi yapalım dediler öyle denediler araç sorunsuz çaılştı bu atma sorunu yaşanmaz olmuştu ki yakın zaman da geri viteste tekraraladı, yine gittim ustasına aracı denedi viteslerde sorun bulamadı sağlam gayet güzel dedi. Sizin bir fikriniz var mı, daha önce başınıza benzer durum geldi mi acep?

Geri vitesten atanından benimde başıma geldi. Ancak bendedki sorun; 120 binde değişmesi gereken debryaj baskı balatasından kaynaklanıyordu. Sendeki sorunda bundan kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca debriyaj pedal boşluğu ve debriyaj sıvısnın seviyesini kontrol ettir. Devam ederse senkromençtedir. Bildiğim kadarıyla 1 ile geri aynı senkromençte çalışıyor.

Bu arada 120 binde değişmesi gereken baskı balatayı 148 binde değiştirdim. 10 binde daha gider mi diye hala düşünüyorum.

Geçenlerde yüksek hızda seyrederken fren pedalına dokunduğumda direksiyon titremeye başladı. Ne olduğunu anlamak için bikaç kez süratlenip fren yaptım taki ABS ikaz lambası yanana kadar. İkaz 2 dakika sonra söndü. Bunun üzerine bugün öğlen saatinde servise gittim.

Usta tecrübeye çıktı bilgisayara bağladı v.s Yanıma geldi belli ki bişi bulamamış. Balatalar yapar, abs de sorun olabilir fren pistonları ana merkez bi dünya saydı. Yaklaşık fiyat 300 tl dedi.

Bunun üzerine Sanayideki bir frenciye gittim. Aracı kaldırıp lastikler fren söküldü. 10 dak. içinde usta sorunu buldu. Ön fren disklerinde balans oluşmuş. Fren disklerinin aşırı ısınmasından zamanla oluştuğunu söyledi. Diskler üzerinde taşlanıcakmış. Masraf 50 tl.

Kıssadan hisse: Bu servisler bizi şey yapmaya çalışıyorlar gibi me geliyor.

• 10.Köy ilgin için teşekkür ederim, trafikte bir kaç defa daha başıma geldi özellikle bayır yukarı kalkışlarda. Ustalar soruyorlar neyi var diye sonra deniyorlar ama onlar deneyince herhangi bir sorun çıkarmıyor, 15 gün önce baktırmış herşeyine sorun çıkmamıştı daha doğrusu bulamamışlardı.neyse bakalım bugün yarın tekrar götürüceğim...
    teşekkür ederim tekar
  • sevgili mcoskun38 arkadaşım

aynı sorunlar bende de vardı lpg taktıralı 15000 km oldu sorunun benzinle felan alakası yok benim ustam gerçekten usta ve sorunu anlıyor bak şimdi araç benzinde gayet güzel çalışıyor ancak gazda tekleme felan yapıyor bunun sebebi elektrik aksamından yani araç benzindeyken buji kabloları bobin yada bujiye fazla akım gerekmiyor ancak gazın oktanı düşük olduğu için 93 oktan ateşlemede sorun oluyor bende de aynı sorunlar vardı araç sürekli tekliyordu buji-buji kablolarını değiştirdim sorun kalmadı benzinde kullanmama da gerek bende makina teknikeriyim az çok anlarım saygılarımla....

arkadaşlar uzun bi aradan sonra yine buradayım merhabalar...
  • zekai 06 arkadaşım.
    mcoskun38 arkadaşın sorununu tam anlamamışsın herhalde. sorun araç gazda çalışırken gaz yememe değil, sabah ilk çalışma sırasında benzinde çalışırken gaz yememe sorunu. daha sonra araç gaza geçince zaten sorun düzeliyor. burada arkadaşın anlatmak istediği sabah ilk çalışma esnasında araç benzinde iken aracın gaz yememesi. senin dediğin olaya gelirsek lpg li araçlarda buji kablolarını daha sık değiştirmek gerekiyor, bu tesbit doğrudur. iyi günler.
    quote:

Orijinalden alıntı: zekai06

sevgili mcoskun38 arkadaşım

aynı sorunlar bende de vardı lpg taktıralı 15000 km oldu sorunun benzinle felan alakası yok benim ustam gerçekten usta ve sorunu anlıyor bak şimdi araç benzinde gayet güzel çalışıyor ancak gazda tekleme felan yapıyor bunun sebebi elektrik aksamından yani araç benzindeyken buji kabloları bobin yada bujiye fazla akım gerekmiyor ancak gazın oktanı düşük olduğu için 93 oktan ateşlemede sorun oluyor bende de aynı sorunlar vardı araç sürekli tekliyordu buji-buji kablolarını değiştirdim sorun kalmadı benzinde kullanmama da gerek bende makina teknikeriyim az çok anlarım saygılarımla....

arkadaşlar uzun bi aradan sonra yine buradayım merhabalar...

• ARKADASLAR SATILIK 2005 GRI RENKLI 58BINDE KAZASIZ BOYASIZ 100BİN KM GARANTISI DEVAM EDEN SERVIS BAKIMLI ARACIMIZ SATILIKTIR.İLGİLENEN OLURSA PM ATSIN.
  • ftamirci arkadaşım ben ne demek istediğini anladım ve söylediğim gibi gazlı arabalarda buji kabloları çabuk arıza açtığından benzinde de problem başlıyor ayrıca şöylede bir durum var cumartesi günü tamirciye gittim 1500 devirde bi tekleme var die boğaz kelebegi temizlenecek dedi sanırım tamirci akraba mantıklı geldi bana iyi günler...
  • arkadaşlar 2005 elantra gls aldım 74000 de
    benide kulübe üye yapın
  • kaca aldın kardes kaza boya falan durumu nedır bende satıyorum acaba pıyasa durumunu öğrenek ?..hayırlı olsun
  • hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız arızasız binersin inş.....
  • buda benim aracım nasıl ama

• 18500 e aldım boya değişen yok tüplü
  • İnanmak zorunda değilsin kardeşim. Her elentra aynı değildir aynı marka model olan araçlar kullanıcıya göre çok büyük farklılıklar gösterebilir, malımı satmak gibi de bir düşüncem yok. Ben 2005 elantra otomatik vites için konuşuyorum,kullandıysan bu araçtan yokuşta gazı köklersen eğim ve çekiş zorluğuna göre şanzuman herşeyi kendi ayarlar,tabi sen korkupta basmazsan yada aracın düz vites ise o ayrı. Ayrıca hyundai için çalışmıyor ve bayiside değilim,memurum.Şunuda belirtmek isterimki araca körü körüne bağlı olan en iyi araba benim arabam diyen bir insanda değilim yeri gelince olumsuz yönlerinide söylerim.İnanmıyorsan denemesi bedava gel çıkalım yola dediğim gibi değilse yol masraflarını karşılarım, ama aracım iddaa ettiğim gibi ise sende aracın deposunu fullersin.Hodri meydan.Ayrıca amma sıkmışsın haaa gibi bir cümle kullanman belirli bir samimiyet gerektirir.Daha önce seninle tanıştığımı hatırlamıyorum yada belli bir platformda ortak birşeyler paylaştığımı hatırlamıyorum. Cümle kurarken lütfen biraz daha dikkatli olalım,kırıcı olmamaya özen gösterelim.
    quote:

Orijinalden alıntı: imbus_civata

AMma sıkmışşsın haaa hiç elantrası olmayana anlat sen onları

quote:

Orijinalden alıntı: akg58

Kardeşim benim elantra otomatik rampada tokatlamadığım araç yok. Gazı köklüyorum vites kendini öyle bir ayarlıyorki hayranım gidişine. Düz yolda bazı araçların geçmesine izin veriyorum nasıl olsa rampada yakalarım diye ve öylede oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akg58 -- 27 Ağustos 2009; 23:07:58 >

• En ekonomik çözüm güzel bir direksiyon kılıfı almaktır arkadaşım benimkinde öyle yaptım. Gri yada siyah tonlar güzel duruyor birde deri olursa daha hoş olur. Direksiyonu değiştirsen bile belli bir süre sonra yine tekrar edecektir. Durmadan direksiyon değişmek zorunda kalırsınki külfetli bir iş.
    quote:

Orijinalden alıntı: eroglu1977

beyler ben 2004 elantra sahibiyim direksiyon simidinde aşınma var bu problemi nasıl çözeriz? bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.
  • Buan benzer bir sorun benim araçtada oluştu nisan ayı ortası ama tam tersi benzinde iken sabahları ilk çalışmada titreme yapıyor gaza geçince düzeliyordu. Sorunun benzinde olduğunu düşünerek yakıt katkısı kullandım şu an için yok ama havlar soğuyunca ne olur onu bilemem. Zaten kış gelmeden bir bakıma girecek o zaman servise bundanda bahsedecem.
    quote:

Orijinalden alıntı: mcoskun38

sn hosmurat cevabınız için teşekkürler sorum bir önceki sayfanın son mesajı olmuş bu yüzden yeniliyorum lpg li elentra kullanan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

• quote:

En ekonomik çözüm güzel bir direksiyon kılıfı almaktır arkadaşım benimkinde öyle yaptım. Gri yada siyah tonlar güzel duruyor birde deri olursa daha hoş olur. Direksiyonu değiştirsen bile belli bir süre sonra yine tekrar edecektir. Durmadan direksiyon değişmek zorunda kalırsınki külfetli bir iş.

dostum kılıfda hiç hoş durmuyor aracın o ağır havasını bozuyor
  • Zevk görecelidir kardeş benimkinde gri renk suni deri sade bir kılıv var hem direksiyonun biraz daha kalın olmasını sağlıyor ele daha iyi oturuyor. Ama zevk senin o soyulmaları düzeltecek bir ilaç yok maalesef sadece deri bakım ürünleri ile süreci biraz daha geciktirirsin. Bunun dışında alternatif olarak mevcut direksiyonlara kaplama yapan yerler var ama hiç bir bilgim yok bu konuda istersen bir araştır.
    quote:

Orijinalden alıntı: eroglu1977

quote:

En ekonomik çözüm güzel bir direksiyon kılıfı almaktır arkadaşım benimkinde öyle yaptım. Gri yada siyah tonlar güzel duruyor birde deri olursa daha hoş olur. Direksiyonu değiştirsen bile belli bir süre sonra yine tekrar edecektir. Durmadan direksiyon değişmek zorunda kalırsınki külfetli bir iş.

dostum kılıfda hiç hoş durmuyor aracın o ağır havasını bozuyor

• sağol dostum..
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.