Şimdi Ara

HYUNDAI ELANTRA FAN KULÜBÜ (153. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.697
Cevap
69
Favori
696.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bi arabanın 6. sahibi olunca herhalde neler neler geçmiş oluyo başından...
  • Haklısınız.
    Araç kullanım ve bakımı kişiden kişiye değişiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ty_elantra

Elantranın uzun yoldaki yakıt tüketimi çok az.şehir içinde ağırlığından dolayı sarfiyat biraz artıyor.

Yol bilgisayarı ortalamayı 13 litre gösteriyordu. Yaklaşık 30 kilometre 80 km/h hızda 2.000 devirde gittim sabit olarak. Ortalama 10 litreye düştü.

Yinede yüksek. Bu arada araç otomatik vites
  • Otomatik vites düz vitese göre %10-20 arası fazla yakar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quintana!

quote:

Elantranın uzun yoldaki yakıt tüketimi çok az.şehir içinde ağırlığından dolayı sarfiyat biraz artıyor.

Yol bilgisayarı ortalamayı 13 litre gösteriyordu. Yaklaşık 30 kilometre 80 km/h hızda 2.000 devirde gittim sabit olarak. Ortalama 10 litreye düştü.

Yinede yüksek. Bu arada araç otomatik vites

ben 2500 d/dk de dediğin gibi 90 da felan gidiyorum yaklaşık 7 lt gösteriyor araç manuel...
  • Bakımlı bir araç uzun yolda 100km mesafede 90-100 km sabit hızda 7 litreden daha az yakar.
    Katalog değeri 5,7 lt.
    Buji hava filtresi yağı vs düzgün bir elantra benzinde 5,7 lt dende az yakar.
  • Bakımlı bir araç uzun yolda 100km mesafede 90-100 km sabit hızda 7 litreden daha az yakar.
    Katalog değeri 5,7 lt.
    Buji hava filtresi yağı vs düzgün bir elantra benzinde 5,7 lt dende az yakar.
  • Lpg dede litre bazında sanırım %10- %15 fazla yakar uzun yolda
  • Ben foruma üye değilken herkes yorumlarını yazıyordu.üye olduk yorumlar azaldı.
    Elantra cılar!
  • geçen yıl memlekete giderken bir süre benzinli kullandım, 100km sabit hızda, 2900 devirde 4.8 lt değerini gördüm, yaklaşık 30-40 km 90-110 arası gittim, ortalama 5.4lt değerini gördüm. manuel vites.
    lpg ile yeni aldığım değerlere göre ankara şehiriçi trafiğinde 200km de 20,6lt yakıt sarfettim. shell lpg 2.05tl *20,6=42,25tl, yani km de 211krş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ft19 -- 14 Haziran 2012; 19:48:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ft19

geçen yıl memlekete giderken bir süre benzinli kullandım, 100km sabit hızda, 2900 devirde 4.8 lt değerini gördüm, yaklaşık 30-40 km 90-110 arası gittim, ortalama 5.4lt değerini gördüm. manuel vites.
    lpg ile yeni aldığım değerlere göre ankara şehiriçi trafiğinde 200km de 20,6lt yakıt sarfettim. shell lpg 2.05tl *20,6=42,25tl, yani km de 211krş.

ft19 abicim seni tebrik ediyorum tespit doğru benim araçta aynen öyle yakıyor....
  • quote:

Orijinalden alıntı: zekai06

quote:

Orijinalden alıntı: ft19

geçen yıl memlekete giderken bir süre benzinli kullandım, 100km sabit hızda, 2900 devirde 4.8 lt değerini gördüm, yaklaşık 30-40 km 90-110 arası gittim, ortalama 5.4lt değerini gördüm. manuel vites.

ft19 abicim seni tebrik ediyorum tespit doğru benim araçta aynen öyle yakıyor....

Otomatik vitestede uzun yolda sabir hız 6,5 litreye kadar düşebiliyor kendi arabamdan biliyorum.Elantranın hem düz vitesde hemde otomatik vitesde abartı bir yakışı yok.Milletinki ne yakıyorsa oda onu yakıyorki konforu ve oturaklığı birçok arabada yok.

• istanbul yolu şeker fabrikası önünde köprü çalışması nedeniyle yol kapalı bende çevre yolunu kullanarak ostime işyerime gidip geliyorum... son indirimden sonra aracım 189 krş yaktı çevre yolu ve şehir içi karışık olarak...
  • İyi geceler arkadaşlar

Aklınızda bulunsun , arayan soran eden isteyen varsa 99 elantra orjinal direksiyonu satılıktır.
    Hava yastığı yok.

Fotoğraf temsilidir , aynısıdr.

Fiyat: 175 tl
    Tel: 0541 476 22 70
  • iki gün önce 430 km yaptım uzun yolda ortalama 100-110 hızda 34 lt*2.20=76tl aygaz eurolpg ortalama 17 kuruş klima kullanmadım bu kadarını beklemiyordum cok mükemmel sonuc aracım elantra 2006 otomatık gls

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba;
    Elantra'sında Atiker kullanan arkadaşlar var mı?Memnun musunuz?
    Hangi tip depo kullanmaktasınız?
    Acil yorumlarınızı bekliyorum.
    Saygılar
  • quote:

Merhaba;
    Saygılar

Var, memnunum, simit depo...
  • Merhaba arkadaşlar 2005 elantra 1,6 düz vites var ben de daha önce yazmıştım ne tarz sıkıntılar yaşadığımı yine aynı sorunları yaşıyordum servise gittim sonunda; oksijen sensörü , yakıt pompası , endüksiyon bobininin değişmesi gerekiyor ve katalitözürün sökülüp kontrol edilmesi gerekiyormuş işçilk dahil 1400 lira çıkardılar ben de yaptırmadım çünkü bunlar da bi sıkıntı olsa lpgde de sıkıntı yaratır diye düşündüm sonra tavsiye üstüne bir ustaya gittim ordada bir elantra vardı benle aynı sorunu yaşayan bağladık yine kontrol cihazına arıza gözükmüyor yanlış rölantila 1 nolu enjektörün değeri 0.0 diğerleri 3,3 gaz verince 1 . enjektör 12.3 falan oluyor diğerleri 8,8 falan 2500 devirde acaba 1 numaralı enjektörde sorun mu var dedi usta o da tam emin olamadı eğer bu değerleri bilen varsa paylaşırsa çok sevinirim. Bu arada serviste ücretsiz check up var ve %25 indirim var periyodik bakım ve işçilikte haberiniz olsun .

• quote:

Orijinalden alıntı: gunrey

quote:

Merhaba;
    Saygılar

Var, memnunum, simit depo...

aynen :D
  • Cevap için teşekkür ederim.
    Atiker ve BRC arasında kaldım.
  • 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.