Şimdi Ara

HYUNDAI ELANTRA FAN KULÜBÜ (129. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.697
Cevap
69
Favori
695.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @jetgetz seni aramızda görmekten mutluluk duyarız..Ama senin biraz kafanı karıştırmak istiyorum..Gri elantraya pek yakışmıyor yav siyah,beyaz, daha iyi bence..Biraz daha bekleyip siyah,beyaz bir elantra bulurdun...

Birde bu araçların bu fiyatı hakkettiğini düşünmüyorum demişsin.. ben bu yoruma katılmıyorum....
    Benim aracıma 22.500 verenler oldu vermedim..Neden tamam çok iyi bir fiyat ama elantramı satıpta üzerine azda olsa bir miktar ekleyip elantradan her konuda düşük bir araç almam ve bu saaten sonrada almam..Elantrayı satıpta ''her konuda elantra gibi bir araç almak'' biraz para isteyen bir iş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackElantra -- 29 Aralık 2011; 17:47:24 >
  • sagol blackelentra :-)

yarami desme.. bir tane buldum ve aldim gibi oldu siyah aslinda daha once.. serviste de iyi cikti.. satici son anda caydi.. bir suru vaktimi caldi..

cok uzun sure gri ye bulasmadim.. ama artik ben de sabirsizlaniyorum. ve siyah ve lacivert te denk dusemedi bir turlu..

neyse son paragrafta beni yanlis anladin sanirim. ben aracin fazlasini hakettigini dusunuyorum demek istedim. bu fiyatlar bunun hakki degil derken.. verdigin paradan cok daha fazlasi var arabada..

araclar gercekten iyi.. 2.eli de tahmin ettigimden iyi, son 15 gunde sahibinden.com da en az 30 arac satildi.. belki de fazlasi.. orayi parsellemis ve laf olsun diye takilanlarin ilan tarihleri yaniltmasin ciddi satici iyi fiyat verdiginde arac sahip buluyor kendine..

neyse ben alayim da degerini ondan sonra buluyorsa bulsun.. veya da bulmasin canim.. kullanayim guzel guzel bana yeter..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert HH 19

otomatik klimadaki tuslarin hepsi yanmiyor, lambalari patlamis demekki. hangi cesit lamba takiliyor bilen varmi, sökmeden yenilerini ismarlayim.

Hiç boşuna uğraşmayın, benim otomatik klimanın üzerindeki bi kaç tuşun ışığıda yanmıyordu, gittim söktüler baktılar ışıkların değişmediğini anca ana panelin değiştirilerek olacağını söylediler.

Ana panelin fiyatı ise : 2000 TL dediler, bende hiç uğraşmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arınç -- 29 Aralık 2011; 18:52:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jetgetz

sagol blackelentra :-)

yarami desme.. bir tane buldum ve aldim gibi oldu siyah aslinda daha once.. serviste de iyi cikti.. satici son anda caydi.. bir suru vaktimi caldi..

cok uzun sure gri ye bulasmadim.. ama artik ben de sabirsizlaniyorum. ve siyah ve lacivert te denk dusemedi bir turlu..

neyse son paragrafta beni yanlis anladin sanirim. ben aracin fazlasini hakettigini dusunuyorum demek istedim. bu fiyatlar bunun hakki degil derken.. verdigin paradan cok daha fazlasi var arabada..

araclar gercekten iyi.. 2.eli de tahmin ettigimden iyi, son 15 gunde sahibinden.com da en az 30 arac satildi.. belki de fazlasi.. orayi parsellemis ve laf olsun diye takilanlarin ilan tarihleri yaniltmasin ciddi satici iyi fiyat verdiginde arac sahip buluyor kendine..

neyse ben alayim da degerini ondan sonra buluyorsa bulsun.. veya da bulmasin canim.. kullanayim guzel guzel bana yeter..

Ben o mesajı hızlı okumuştum zaten neyse sen üzerine alınma..Ama ben elantra fiyatını haketmiyor diyenler için mesajımın arkasındayım..
    Ve yine senin kafanı karıştırmak niyetindeyim griyi elantraya yakıştıramıyorum ya Siyah ya Beyaz ve SABIR diyorum
  • @jetgetz
    ''Ha bu arada ben bu araclarin bu fiyati hak etmedigini dusunuyorum. '' demişsin. sanırım daha fazlasını eder anlamında söylemişsin. 2004-2006 corolla, civic, megane vb. muadil sınıf ve modeller 25bin-27bin tl ederken, elantra bunlardan daha donanımlı, konforlu ve sağlam olduğundan evet bu fiyatı haketmiyor. daha fazlasını hakediyor. şuan elantramı satıpta üzerine 5-6bin tl koyup corolla, civic vb. almam şahsen.
    kısaca şunu söyleyeyim; elantra piyasada kıymeti bilinmeyen, aldıktan sonra kullanıcılarının kıymetini bildiği veya bazı insanların denemek için arkadaşının elantrasına bindikten sonra hayran oldukları bir araçtır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ft19 -- 29 Aralık 2011; 22:34:44 >
  • quote:

otomatik klimadaki tuslarin hepsi yanmiyor, lambalari patlamis demekki. hangi cesit lamba takiliyor bilen varmi, sökmeden yenilerini ismarlayim.

kardeş hyundai.club.tr forumda elantra bölümünde klimanın ledlerinin değişiminin resimli anlatımı var. biraz el becerin ve kendine güvenin varsa yaparsın.
  • quote:

Sanayiyi gezmene gerek yok, sökülüşünü gösteren resimleri denilen sitede mevcut, bir elektronikçiden içindeki led ampullerini(12V ampül, içindekini sök, numune olarak götür, benzerini al) al, ben 6 yada 8 tanesini 1,5 tl ye aldım:). Sökmesi ve takması basit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunrey -- 30 Aralık 2011; 9:19:21 >
  • quote:

Ucuzcu kardeş, benim önceki arabam kırmızı idi, ondan sonra yemin ettim daha beyazdan şaşmam, kesinlikle gri bile almam.
    Renklilerinde çizik ve kiri göstermeme bakımından en iyisi kırmızı yani bir sıralama yaparsan kiri, çiziği yada izleri en çok gösteren araba siyahtır, sonra lacivert sonrada kırmızı gelir, sen hesabını ona göre yap. Renk arabayı gösteriyor ona şüphe yok ama ufak tefek çizikleri bırak yanında birisi yürüyerek geçse arabayı yıkatman gerekiyor, hele birde site parkında ise araban ve yaramaz bir kaç çocuk varsa sen ozaman kafayı yersin işte. Ben nerdeyse boyatacaktım önceki arabamı. Bineceksen eğer kesinlikle beyaz almanı tavsiye ederim, Elantralara beyaz en çok yakışan renk, genel kullanıcıların gözünde. Renk tartışılmaz denir ama kullanacaksan ve azda titizsen beyazdan şaşma....Merak ediyorsan çevrende illaki vardır, 7-8 aylık siyah bir arabaya bak, binlerce çizik gürünür. Şahsi garajın varsa, şehirden uzaksan her sene araba yeniliyorsan kesinlikle siyahı tavsiye ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunrey

quote:

Sanayiyi gezmene gerek yok, sökülüşünü gösteren resimleri denilen sitede mevcut, bir elektronikçiden içindeki led ampullerini(12V ampül, içindekini sök, numune olarak götür, benzerini al) al, ben 6 yada 8 tanesini 1,5 tl ye aldım:). Sökmesi ve takması basit.

bilgiler icin tesekkürler arkadaslar, o siteye kayit oldum. yalniz o kadar aramama ragmen dediginiz klima led degistirme konusunu bulamadim bitürlü.
    direk link varsa hazirda cok güzel olur benim icin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasanbatuhan

quote:

Orijinalden alıntı: LilyBurkitt

dostum o anlık tüketimi göstermiyor 100 km deki ortalama yakıt tüketimini gösteriyor. mesela benzindeyken araba ort 90 95 km hız yap o bilgisayara göre o şekilde gidersen 100 km de 5.5 6 lt yakarsın. yani memlekete giderken son ekran 8.7 yi gösteriyormuş demek ki son 100 km de 8.7 lt yakıt yakmışsın

ikinci soruna gelince evet ortalama yakıt tüketimine göre depodaki benzinin daha ne kadar gidebileceğini gösteriyor.

Araç torku düşük devirde elde ediyor(3000 devirde)90-95 diye bir şey yok 5.vites 80 de gitsen daha az yakar.İstersen bir dene gitmem demez.

elantra zaten maksimum torku 3000 devirde elde ediyor, 5. vites 95 km hız yaklaşık 2750 devir oluyor, tork da zaten maksimuma yakın oluyor. benim söylediğimde bi yanlışlık yok sanırsam. yazdığımı bi daha oku istersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LilyBurkitt -- 30 Aralık 2011; 19:08:33 >
  • quote:

quote:

quote:

bilgiler icin tesekkürler arkadaslar, o siteye kayit oldum. yalniz o kadar aramama ragmen dediginiz klima led degistirme konusunu bulamadim bitürlü.
    direk link varsa hazirda cok güzel olur benim icin.

http://www.hyundaiclubtr.com/forum/forum_posts.asp?TID=29714
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackElantra

quote:

Ben o mesajı hızlı okumuştum zaten neyse sen üzerine alınma..Ama ben elantra fiyatını haketmiyor diyenler için mesajımın arkasındayım..
    Ve yine senin kafanı karıştırmak niyetindeyim griyi elantraya yakıştıramıyorum ya Siyah ya Beyaz ve SABIR diyorum

Gri elentra olmadi arkadaslar.. Motorunu begenmedi bizim ustalar..

Fakat bugun baska "surpriz" birsey oldu.

Ve "SİYAH" Elentra almaya cok cok az kaldi..

Allah'tan baska birsey dileseydim o da mi olacakti :-)

Simdi onu merak ediyorum :-)
  • quote:

quote:

Ucuzcu kardeş, benim önceki arabam kırmızı idi, ondan sonra yemin ettim daha beyazdan şaşmam, kesinlikle gri bile almam.
    Renklilerinde çizik ve kiri göstermeme bakımından en iyisi kırmızı yani bir sıralama yaparsan kiri, çiziği yada izleri en çok gösteren araba siyahtır, sonra lacivert sonrada kırmızı gelir, sen hesabını ona göre yap. Renk arabayı gösteriyor ona şüphe yok ama ufak tefek çizikleri bırak yanında birisi yürüyerek geçse arabayı yıkatman gerekiyor, hele birde site parkında ise araban ve yaramaz bir kaç çocuk varsa sen ozaman kafayı yersin işte. Ben nerdeyse boyatacaktım önceki arabamı. Bineceksen eğer kesinlikle beyaz almanı tavsiye ederim, Elantralara beyaz en çok yakışan renk, genel kullanıcıların gözünde. Renk tartışılmaz denir ama kullanacaksan ve azda titizsen beyazdan şaşma....Merak ediyorsan çevrende illaki vardır, 7-8 aylık siyah bir arabaya bak, binlerce çizik gürünür. Şahsi garajın varsa, şehirden uzaksan her sene araba yeniliyorsan kesinlikle siyahı tavsiye ederim...

Tesekkur ederim Sevgili Gunrey,

Su an 1 yildir kullandigim bir siyah aracim var. Gerci o biraz daha yuksek bir arac oldugu icin farkedebilir ama sanirim kapali garajli bir sitede oturdugum icin kismen az etkileniyorum bu durumdan..

Ben yillarca sirket arabasi kullandim ve hepsi de beyaz'di.. O nedenle icim bayildi o donem beyaz aractan.. Beyaz'a bu nedenle mesafeliyim.

Griye gelince basimdan bir getz macerasi gecti 2-3 ay once (nick de oradan) o da griydi.. Gri ye de o nedenle uzagim..

Bu arabalara blackelentra :-) nin da dedigi gibi "bana gore" en cok siyah cok yakisiyor.

Bir onceki mesajda yazdigim surpriz durum sonrasi sanki bu hafta sonuna kadar da araniza katiliyorum

;-)

Selamlar,
  • Arkadaşlar Bizim arabada kilometre göstergesi 160 a kadar 20-20 artıyor, 160 tan sonra 190 ve 220 oluyor, diğer aralıklarlada aralığı aynı, bunda bir hilemi var yoksa 160 dan sonrası için ayrı bir ayarmı yapmışlardır?
  • Merhaba;
    Daha öncede yazmıştım ocak ayında araba alacağım diye. Her ne kadar gönlümden Hyundai Elantra geçsede şuan toplayabildiyim para miktarı 15'te kalıyor. Bu fiyata 2002 model Elentra alabilirmiyim. Sanırım yeni kasaya 2002 de geçildi. 2000 ve 2001 model elentra alınabilir belki ama o kasaların arkası pek hoşuma gitmiyor. Yinede düşnebilirim. Eski kasa Elentralar hakkında görüşleriniz nelerdir.
  • Merhabalar
    Sizlere danışmak istediğim bir konu var.

Bir tanıdığımda 1992 model elantra var araç 100 bin km civarında boyası kazası falan yok çok temiz. çok az kullanıldığını biliyorum çünkü sürekli yeni akü alındı araca. Aracı alıp lpg taktıracağım.

Sorum; Bu araç alınır mı ? Bize çok sorun çıkartırmı ? Çıkardığı sorunlar bizi üzer mi?

İkinci eli çok önemli değil çünkü sorun çıkarmazsa uzun yıllar kullanırım bu aracı.

Bu konuda yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum. şimdiden çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilentMode

Merhaba;
    Daha öncede yazmıştım ocak ayında araba alacağım diye. Her ne kadar gönlümden Hyundai Elantra geçsede şuan toplayabildiyim para miktarı 15'te kalıyor. Bu fiyata 2002 model Elentra alabilirmiyim. Sanırım yeni kasaya 2002 de geçildi. 2000 ve 2001 model elentra alınabilir belki ama o kasaların arkası pek hoşuma gitmiyor. Yinede düşnebilirim. Eski kasa Elentralar hakkında görüşleriniz nelerdir.

Merhaba arkadaşım..Öncelikle seni aramızda görmekten mutluluk duyarız..Yeni kasaya 2004 de geçildi..Ben tavsiye ederim elantrayı eskisi bile olsa çünkü fazla bir fark yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: poseidon81

Merhabalar
    Sizlere danışmak istediğim bir konu var.

Bir tanıdığımda 1992 model elantra var araç 100 bin km civarında boyası kazası falan yok çok temiz. çok az kullanıldığını biliyorum çünkü sürekli yeni akü alındı araca. Aracı alıp lpg taktıracağım.

Sorum; Bu araç alınır mı ? Bize çok sorun çıkartırmı ? Çıkardığı sorunlar bizi üzer mi?

İkinci eli çok önemli değil çünkü sorun çıkarmazsa uzun yıllar kullanırım bu aracı.

Bu konuda yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum. şimdiden çok teşekkürler.

Yok mu arkadaşlar tavsiyesi olan?
  • her ne kadar dedğin gibi modeline göre düşük km ve orjinalde olsa neticede 20 yaşında araç. bazı parçalar zamana bağlı olarak kullanım ömrünü doldurmak üzeredir veya doldurmuştur. sarf malzemesi hariç (filtre, buji, balata vb.) diğer malzeme (kaporta, şanzıman vb) temininde sıkıntı yaşarsın. alabiliyorsan 2000 model ve üstünü almanı tavsiye ederim. tabi bu birazda maddiyata bağlı.
  • arkadaşlar işyerinde bir arkadaşımın 2005 elantra 1,6 gls var 25 bin km. ilk sahibi satmak istiyor bana 21 bin tl. verecek. lpg hiç taktırmamış
    fazla kullanmamış garajda yatıyor. hiç hatası yok.

çok yakarmı?
    ileride zarar edermiyiz.?

nasıl bir araba fikrim yok bu fiyata alınırmı?
    bilgilendiriseniz sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.