Şimdi Ara

Hyundai Elantra'dan farksız Mercedes CLA'nın nesi beğeniliyor? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
0
Favori
6.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: portalkal

Şu konuyu açanın babası passat tdi a biniyordur,oğluda cla yı beğenmiyor.

passatı olsaydı en azından yıllardır oturmuş karakteri olan kapıya koyduğu gibi satabileceği bir arabaya binerdi
    cla gibi ne idüğü belirsiz daha dar daha çok yakan daha pahalı bir arabaya binmezdi
  • işte bu tarz cevaplar verecekseniz iddaada bulunmayacaksınız. klavyen eskimez tabi sadece dediğinizin gerçeklik payı yok, neye göre konforlu neye göre güvenli. cla önden çekişli olunca güvensiz ve konforsuz bir araba mı oldu. o zaman yollardaki arabaların yüzde doksanı çöp. gösterin geçerli bir kaynak da biz de öğrenelim, mahcup olup teşekkür edelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roman İbrahimoviç

quote:

Orijinalden alıntı: Elensar77

Mantık dışı bir yorum, neresi benziyor anlamadım. Eğer gerçekten bu şekilde bakmak isterseniz bir çok arabayı birbirine benzetebilirsiniz. Yeterki bir ortak yön arayın.

Diğer yorumlarınıza girmiyorum bile. Satmak için indirime gidilecek vs.

Araç şu an piyasada hiç bulunamıyor, en erken almak isteyen 3 ay bekliyor ki hatırı sayılır sayıda araç girdi ülkemize. Mayıs ayı, Haziran ayı satış listeleri görünce farkı görürsünüz. Yıllardır satılan ve artık yüzü eskiyen C serisi alan insanlar ya arabasını satıp bu aracı deniyor, yada yeni alacaklar CLA'ya göz koyuyor.

Açıkçası param yetecek olsa hiç düşünmeden alacağım ve rahat rahat min. 5 yıl binebileceğim arabadır.

c serisi bunun üstü sınıfı
    kıyaslaman bile doğru değil ki yaptığın tercih doğru olsun

C serisi olmadığını herhalde biliyoruz. Bir insan gidip C segmenti yerine D segmenti yada başka beğendiği B segmenti araç alamaz mı? Böyle bir zorunluluk mu var? İllaki aynı segment araab almak zorunda mı bu kişi? Allah Allah ya.

• Cla ne olduğu belirsiz bir araç ve Passat bile tercih edilebiliyor ona öyle mi?
    Ben cevap yazdığıma üzüldüm şimdi. Değmez miş ki.
  • quote:

quote:

quote:

Mantık dışı bir yorum, neresi benziyor anlamadım. Eğer gerçekten bu şekilde bakmak isterseniz bir çok arabayı birbirine benzetebilirsiniz. Yeterki bir ortak yön arayın.

Araç şu an piyasada hiç bulunamıyor, en erken almak isteyen 3 ay bekliyor ki hatırı sayılır sayıda araç girdi ülkemize. Mayıs ayı, Haziran ayı satış listeleri görünce farkı görürsünüz. Yıllardır satılan ve artık yüzü eskiyen C serisi alan insanlar ya arabasını satıp bu aracı deniyor, yada yeni alacaklar CLA'ya göz koyuyor.

Açıkçası param yetecek olsa hiç düşünmeden alacağım ve rahat rahat min. 5 yıl binebileceğim arabadır.

C serisi olmadığını herhalde biliyoruz. Bir insan gidip C segmenti yerine D segmenti yada başka beğendiği B segmenti araç alamaz mı? Böyle bir zorunluluk mu var? İllaki aynı segment araab almak zorunda mı bu kişi? Allah Allah ya.

kardeşim istersen smart al istersen rolls royce benim demek istediğim o değil saptırma
    illa d segmenti al demiyoruz herhalde ama aynı koşullarda d yerine c alana enayi derler
    ayrıca yukarda bir mesaj daha atmışsın ben passat daha iyi bir araba demedim her zamaki gibi orda da saptırıyorsun
    en azından beğenmediysen passatı kapının önüne koyduğun gibi satarsın ve nerdeyse sıfır zarar ettirir
    ben sadece cla daha dar daha çok yakan daha pahalı bir araba dedim yalan mı? bunun aksini ispat edersen başlığı değiştirip bütün söylediklerimi yutacağım ve özür dileyeceğim bu böyle biline

• quote:

aynı koşullarda d yerine c alana enayi derler

Malesef enayi tanımlamanız çok yersiz olmuş. İş yerinden bir arkadaşım bu forumda premium olarak nitelendirilen markanın D segmenti full aracını satıp C180 aldı. İlk lafı "Mercedes'e binmeyen arabaya biniyorum demesin, bu başka bişey" oldu, gerçi bu abartı bir laf ama sonuç itibari ile önceki d segmentinden daha memnun. Konforu tavan olmadıktan sonra D segmenti olması bir şey ifade etmiyor anlıyacağınız.
  • şakamı diye başlığa girip bakayım dedim, ciddiymiş, okudum ve
  • quote:

quote:

quote:

quote:

kardeşim istersen smart al istersen rolls royce benim demek istediğim o değil saptırma
    illa d segmenti al demiyoruz herhalde ama aynı koşullarda d yerine c alana enayi derler
    ayrıca yukarda bir mesaj daha atmışsın ben passat daha iyi bir araba demedim her zamaki gibi orda da saptırıyorsun
    en azından beğenmediysen passatı kapının önüne koyduğun gibi satarsın ve nerdeyse sıfır zarar ettirir
    ben sadece cla daha dar daha çok yakan daha pahalı bir araba dedim yalan mı? bunun aksini ispat edersen başlığı değiştirip bütün söylediklerimi yutacağım ve özür dileyeceğim bu böyle biline

Tasarım denen bir olay var , marka prestiji denen birşey var. Bu her üründe geçerli.

50 tl ye de ayakkabı var , 1000 tl ye de var.

İki semti birbirinden ayıran sadece bir yol var , yolun bir tarafında aynı kalitede ev 500 bin tl , diğer tarafında 200 bin tl.

Hayatımızın her alanında olan birşey bu. Konuyu bu açıdan algılamak gerektiğini düşünüyorum.

Evet , c yerine başka x markanın e segmenti aracına da sahip olunabilir. Fakat C segmenti olan aracın marka prestiji ve size katacaklarını x markanın e segmenti katmayabilir.

Bunda kızacak sinirlenecek birşey de görmüyorum. Bu seçimler dışarıdan gelir seviyeniz veya yaşam standartlarınız hakkında ip uçları verir genelde.

Doğru , yanlış , iyi , kötüyü konuşmuyorum. Sadece olayın özü bana göre bu. seçilen ürünün o paraları hak edip etmemesi ayrı bir konu bence.

• Ankara mercedes hasmerde aracın AMG olanını inceledim ve dışarıdan gerçekten harikulade duran bir araç. 0,22 sürtünmede iddialı bir teknik değer. Yalnız araç en azından amg paket olarak 90-95 bin lira olmalıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

quote:

quote:

quote:

quote:

Tasarım denen bir olay var , marka prestiji denen birşey var. Bu her üründe geçerli.

50 tl ye de ayakkabı var , 1000 tl ye de var.

İki semti birbirinden ayıran sadece bir yol var , yolun bir tarafında aynı kalitede ev 500 bin tl , diğer tarafında 200 bin tl.

Hayatımızın her alanında olan birşey bu. Konuyu bu açıdan algılamak gerektiğini düşünüyorum.

Evet , c yerine başka x markanın e segmenti aracına da sahip olunabilir. Fakat C segmenti olan aracın marka prestiji ve size katacaklarını x markanın e segmenti katmayabilir.

Bunda kızacak sinirlenecek birşey de görmüyorum. Bu seçimler dışarıdan gelir seviyeniz veya yaşam standartlarınız hakkında ip uçları verir genelde.

Doğru , yanlış , iyi , kötüyü konuşmuyorum. Sadece olayın özü bana göre bu. seçilen ürünün o paraları hak edip etmemesi ayrı bir konu bence.

Çok haklısınız zerre itirazım yok
    Ama gel gör ki c segmenti sedanda tasarım prestij falan hikaye sonuçta ihtiyaç için alınan bir segment
    Bu spor bir araba değil
    Bu etmeni göz önünde bulundurursak CLA'nın saçma bir araba olduğu ortaya çıkıyor bence bu benim görüşüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Arkadaşlar özellikle bu araba çıktığından beri reklam ve forum tartışması anlamında ciddi yer etti ve aslında Mercedes'e hiç yakışmayan bir otomobil bir kere önden çeker. Bir üst sınıf modeli olan C serisinden pahalı. Üstelik araba üçgenden ibaret.
    Motor desen dizel yok c segmenti sedan işte.
    Bütün olay tasarım mı desek bence makyajlı Elantra'ya benziyor (Elantra'ya makyaj gelsin bunun aynısı olacak görürsünüz.)
    Yoksa Volvo gibi sürekli konuşulup kimsenin almayacağı bir araba mı olacak?

Madem forumda ciddi ciddi tartışıldı,
    "Sizin bu konuyu açmaktaki maksadınız nedir?"

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eczman2000

quote:

Arkadaşlar özellikle bu araba çıktığından beri reklam ve forum tartışması anlamında ciddi yer etti ve aslında Mercedes'e hiç yakışmayan bir otomobil bir kere önden çeker. Bir üst sınıf modeli olan C serisinden pahalı. Üstelik araba üçgenden ibaret.
    Motor desen dizel yok c segmenti sedan işte.
    Bütün olay tasarım mı desek bence makyajlı Elantra'ya benziyor (Elantra'ya makyaj gelsin bunun aynısı olacak görürsünüz.)
    Yoksa Volvo gibi sürekli konuşulup kimsenin almayacağı bir araba mı olacak?

Madem forumda ciddi ciddi tartışıldı,
    "Sizin bu konuyu açmaktaki maksadınız nedir?"

insanların parasını ziyan etmesi ağrıma gidiyor
    hem büyük günah hem milli servet israfı
    hadi o kısım benim şahsi fikrim hala ortaya cla'nın elantra'ya göre öne çıkan tek bir şeyini somut olarak kimse söyleyemedi
    yok prestijmiş yok yıldızmış hep bunlar geveleniyor ama iş icraate gelince hiçbir şey yok
    haklı olduğuma artık kesin eminim

• Ben halepte 70 arşın atlıyorum demiş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: neilblack

işte bu tarz cevaplar verecekseniz iddaada bulunmayacaksınız. klavyen eskimez tabi sadece dediğinizin gerçeklik payı yok, neye göre konforlu neye göre güvenli. cla önden çekişli olunca güvensiz ve konforsuz bir araba mı oldu. o zaman yollardaki arabaların yüzde doksanı çöp. gösterin geçerli bir kaynak da biz de öğrenelim, mahcup olup teşekkür edelim

klavyenizin eskime meselesinde "kaynak?" yazmanıza istinaden söyledim hani merak ediyorsan üşenmeden cümle kuracaksın soracaksın..

Mesele şu arkadan çakişli arabalar daha güvenilir daha konforludur bu bir vakadır hani sana şunu tavsiye ediym aynı motor hacmine sahip benzer kasaları karşılatırın anlayacaksınız önden çekişli arabanın tek esprisi aktarmada daha pratik ve daha ekonomik olmasından kaynaklanır üretirken de kullanırken de..

• Carbuyer'den 3.5 puan alarak bile beni oldukça şaşırttı mat'den beklemezdim , bu f/p ucubesine çok çok fazla , MAT Watson'da haklı eğer ki daha aşağıda sansasyonel puan verse, kartelleri saracak başına. Videolu incelemeyi yayınlasınlar yine bu başlık altında paylaşırız

http://www.carbuyer.co.uk/reviews/mercedes/cla/saloon/review
  • neyse bir yere varamayacağız, uslup vs zaten komik...
  • quote:

Orijinalden alıntı: neilblack

neyse bir yere varamayacağız, uslup vs zaten komik...

Gülmeye bahane arıyorum desen anlayacağımda senin aradığında burada yok ve en kötüsü yaz tatiline çok az kaldı 7/24 buaralardasınız..
  • Bence alakası yok
  • Bugün bu aracı bizim ordan biri satın almış renk beyaz. Kısaca: Araç 10 numara tasarıma sahip elantrayla yakından uzaktan alakası yok. Araç oldukça gergin ve kaslı tasarıma sahip ( sanki yayından fırlamaya hazır ok denir ya o kaputun altında 150 beygir mi 400 beygir mi var anlaşılmıyor) ki araç cla 200 yani, kompakt kelimesinin içini dolduran bir tasarıma sahip, satar mı satacaktır, C serisi bu aracın yanında çok efendi duruyor, hani tarzı olan bir araç koltuk tasarımı oldukça spordu benim gördüğümün alcantra kaplama recaro tarzı koltuklar vardı, belki standart koltuk bunlar ama aracın içine bakıldığında dikkatimi baya çekti.
  • Aracı dün yolda gördüm. Mercedes diye fikrimi gizleyecek değilim. Aracın arka tasarımı çok kötü, hiç beğenmedim maalesef.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.