Şimdi Ara

HYUNDAI ELANTRA ANA KONU (327. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.071
Cevap
68
Favori
810.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun yolda çok kullanıyordum hız sabitleyiciyi bayramda uzun yolda ne kadar ihtiyaç duyacağım belli olacak bende duruma göre sipariş vermeyi planlıyorum.
  • Merhaba arkadaşlar, 1.6 benzinli otomatik kullanıcıları, yakıt tüketim verileri, performans gibi konular hakkında bilgi verebilir mi rica etsem ?
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Elantra fan türkiye facebook adresinden kullanıcı yorumları alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Merhaba ben alalı yaklaşık 2 hafta oldu şu ana kadar ki deneyimlerinden bahsedebilirim.Performans olarak klasik atmosferik motor ne çok zayıf ne de bir turbo gibi atik.

3 sürüş modu var (eco,normal,sport) genelde normalde kullanıyorum ama sporta alınca araba kendini buluyor performans lazım olunca alırsınız sporta sizi üzmez.130-140 lara çok rahat çıkıyor ve fark etmiyorsunuz.

Yakıt olarak değerlendirme için erken ama tahminim şehir içi 8.5 civarlarında yakacak.Oda çok problem değil benim için çok zorlarsa takarım lpg :)

Konfor,rahatlık,şanzıman hepsinden çok memnunum
  • martin palermo M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, sağolun

merhaba ben de alalı yaklaşık 2 ay oldu. işe gidip gelirken d-100 ü kullanıyorum 100km civarı hız ile 5.7lt ortalama ile gidip geliyorum hızı 120-130 lara çıkarırsanız da 6.5lt civarı oluyor . 3500km oldu toplam genel ortalamam da 7.2lt.
  • muratcen kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• ben de kasım ayında sıfır benzinli otomatik + lpg+ jant + navigasyon alıcam kısmetse. burada verilen bilgiler için teşekkür ediyorum fikir verip aydınlatıyorsunuz. emin olun önemsiz gördüğünüz mesajlar bile birilerine ışık tutuyor

• Ben alırken çok az bilgi vardı,test sürüşü yapamamıştım araç yoktu istanbulda o yüzden gerek burda gerek face grubunda bilgim olan konularda yardımcı olmaya çalışıyorum.
    Sizde inş biran önce kavuşursunuz aracınıza...
    Bu arada kafanıza takılan yerler varsa her zaman yardımcı olmaya çalışırım.
    Foruma olan katkılarınız için teşekkür ederim. Bende de 1.6 style manuel elentra var. Sorusu olan forum arkadaşlarımı elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım. Ben fiyat-performans açısından aracımdan çok memnunum.
  • deniz_86 kullanıcısına yanıt
    Her bilgi çok değerli bende tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Malum benzinli versiyonun lastikler 15 ve jantı beğenmiyorum böyle gösterişli bir arabaya yakışmıyor bence.

Ben serviste alırken 16 taktırmıştım ama servis olmazsa diye biraz araştırmıştım aşağıda linklerini paylaşayım değiştirme düşüncesi olan varsa belki yardımcı olur.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-mutaflar-otomotiv-16-hyundai-elentra-i30-janti-stokta-464581115/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-16-5x114.3-hyundai-jant-takim-fiyati-1275tl-422969746/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-16-5x114.3-hyundai-yeni-elentra-jant-modeli-jantcity-de-445855109/detay
  • matogretmeni86 M kullanıcısına yanıt
    bende direkt sizin gibi yaptım. alır almaz bir hafta içinde lpg+jant+navigasyon taktırdım.. bilgi olması açasından;

LPG ; BRC 2300 TL
    Navigasyon: Navimex Android 6 1500TL
    16'' Jant + Petlas lastik : 1900 TL

1 hafta önce de sipariş vermiş olduğum cruise control modulü geldi onuda aliexpress den 70$ aldım.

Araba yı boş aldık ama üst segmente taşıdık :)
    Bende 15'' jantı beğenmiyorum ama yan sanayi janta da güvenemiyorum. Ankara'da yetkili servis dahi jantı orjinal takmıyor. Sanayi de yaptırıyormuş. Bende orjinal çıkma jant araştırdım ama bulamadım. Yeni gelecek style plus araçlarda 16'' jant olacakmış bakalım onlar nasıl olacak belki ondan alırım.
  • Arkadaşlar sizdeki 16 jantlar nasıl. elit donanımdaki 17'' jantın küçüğü şeklinde mi? Memnun musunuz? Birde rica etsem fotoğraf atabilir misiniz?
    Sakarya bayii de orjinal takmıyor burada ki petlas bayii den alıyorlar jantları, ben de direkt gittim patlas bayii den lastiklerle beraber aldım.
    16 Orjinal yok zaten galiba ben 17 orjinal istedim 8000 tl sadece jant fiyatı çıktı.Jant konusunda çekinceniz olmasın bence dışardan da taktırabilirsiniz.

Bendekiler bunlar çok memnunum gayet güzel duruyor.Lastik de goodyear eagle sport var üstünde 16.
  • muratcen kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam navimex tavsiyenizi ben de değerlendireceğim

• Fotoğraflar için teşekkür ederim. Jantlar çok yakışmış. Style plus donanım gelecekmiş onda 16" çelik jant olacak. Sizinki gibi olur muhtemelen. Ben şuan krom çıta ve cam filmi yaptırdım sadece. Sırada jant ve navigasyon var inşallah

• style plus ta cc olacakmi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehmetyilmaz77 M kullanıcısına yanıt
    Evet style plus'ta mevcut.

Aşağıda ki resimde detaylı bulabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.