Şimdi Ara

HYUNDAİ-DACIA (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
14.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: memisoglu

quote:

Orjinalden alıntı: seksanddirt

quote:

Orjinalden alıntı: memisoglu

powered by renault yerine renault secerdim.ancak dacia mi hyundaimi derseniz hyundai derim.en azından 60 km hızla taklaya gelmiyor araba.

bu arada hyundai nin hangi modelini düşünüyorsnuz.

İşkembe-i kübradan sallamışsın :)

Bence önyargılardan kurtulup aracı bir inceleyin. Hele ki yazlığa gidip gelmek için istiyorsanız kesinlikle Logan MCV...

forumda arat bakalim kim işkembeden sallıyor.

http://en.wikipedia.org/wiki/Dacia_Logan

Okursan anlarsın...yani sanırım...

• 0 km dacia alırsın olurda satman gerekir 2. el i var ama ölü fiyata gidiyor. 2005 dacia gördüm 13 e satmaya çalışıyordı. hyundainin 2.elde kaybı az olur. bunuda düşün.
  • ikinci eli iyi diye senelerce teneke parçalarına para verdi insanlar,çokta unurunda degil ikinci eli,

şimdi 1 hafta hyundai kullanacagım,1 haftada dacıa hengisi hoşuma giderse onda karar kılacagım,

şimdi dag bayır izmir civarı 2 hafta test başlıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: D e n i z

ikinci eli iyi diye senelerce teneke parçalarına para verdi insanlar,çokta unurunda degil ikinci eli,

şimdi 1 hafta hyundai kullanacagım,1 haftada dacıa hengisi hoşuma giderse onda karar kılacagım,

şimdi dag bayır izmir civarı 2 hafta test başlıyor

sonucu burayada yazarsan sevınırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: oneyli

0 km dacia alırsın olurda satman gerekir 2. el i var ama ölü fiyata gidiyor. 2005 dacia gördüm 13 e satmaya çalışıyordı. hyundainin 2.elde kaybı az olur. bunuda düşün.

2005 daciların dizelleri 17 den gidiyor benzinlileri ise 14-15 civarı gidiyor
  • çekik gözlü TÜRK dostundan şaşma
  • Selamlar,

Ben bu iki araç arasında düşündüm ve seçimimi Accent Era'dan yana yaptım, şu an karar vermem gerekse yine Accent Era alırdım çünkü parasının karşılığını fazlası ile veren bir fiyat/performansa sahip. Hyundai son yıllarda kalitesini çok yükseltti Accent Era'nın önceki versiyonları ile hiçbir alakası yok tamamen yani bir tasarım ve model.

Dacia Logan'da fena bir araç değil, arkasında Reno var ve onunda yaygın servis ağı var. Fakat Era ile Logan arasında ciddi kalite farkları var, her iki araca da şöyle bir otur ne demek istediğimi anlayacaksın. Eğer paran bütçen kısıtlı ve problem çıkarmayacak iş görecek bir araç istiyorum dersen Logan al, ama ben biraz daha ödeyip daha kaliteli ve konforlu bir şey isterim dersen hiç düşünme Accent Era al. İkisindende pişman olmassın, olay bütçe meselesi.

Her iki aracında resimlerini koyuyorum aşağıda.

HYUNDAİ-DACIA

HYUNDAİ-DACIA

HYUNDAİ-DACIA

HYUNDAİ-DACIA

HYUNDAİ-DACIA

• quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

quote:

Orjinalden alıntı: oneyli

0 km dacia alırsın olurda satman gerekir 2. el i var ama ölü fiyata gidiyor. 2005 dacia gördüm 13 e satmaya çalışıyordı. hyundainin 2.elde kaybı az olur. bunuda düşün.

2005 daciların dizelleri 17 den gidiyor benzinlileri ise 14-15 civarı gidiyor

burda hiç gitmiyo (samsun)
  • bence hyundai bende 2005 elantra var 185.000 binde araba halen abartı sorun yapmadı normal bakımları dışında
  • quote:

Orjinalden alıntı: cevizkabugu

DACIA diye bir otomobil ben istanbulda görmedim. ama her yerde HYUNDAI var.

o zaman ben farklı bir istanbuldayım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: logann

quote:

sanırım bende
  • quote:

Orjinalden alıntı: helisel

quote:

quote:

sanırım bende

bende

• quote:

Orjinalden alıntı: harunpal

quote:

Orjinalden alıntı: helisel

quote:

quote:

sanırım bende

bende

zannedersem bende
    ya burası istanbul değil yada benim gördüklerim dacia değil

• Hyundai accent i öneririm. Ancak muhakkak ABS li olanı tercih edin, zira bu segmentteki marka bagımsız bütün araçlar "DURAMIYOR" [ABS sorunu olan mercedes B150nin bile Halk ekmek kioskumuzu parçaladıgını ve motoru düşürdüğünü gördüm.]

İkitelli Atakent'te ikamet etmekteyim ve devamlı cadde üzerinde kazalara tanık olmaktayım. Atakent Hürriyet Caddesi üzerinde duramayan ve tökezleyen araçlar olarak birşu milattan kalma R12 leri bir de bu Accent leri gördüm. Genelde iki kırmızı ışık arasında birçok araç temkinli de gitse 60km'nin üstünde oluyor ve giderken abs siz araçta tekerlekler kilitlenince kontrolden çıkıyorlar. ABS nin gereğini ve önemini o an gördüm zaten. Yepyeni araçlar, resmen yola yağ dökülmüş gibi, duramıyor, bindiriyorlar duraklara, kiosklara, tabelalara.

İç hacim dar oldugundan, ön kısımdan gelen hava ile rahatlıkla serinletebiliyor kliması Accent'in. Ve kilit mekanizmaları + 4 kapıda otomatik itmeli (devamlı basmak zorunda olmadıgınız) camların mevcut olması ve segmentine göre gayet iyi malzeme kalitesi var.

Ama sakın , "Güvenlik ve Yol Tutuş" ile ilgili donanımları ES GEÇMEYİN !

• hyundai kardeş dacia işine girme zaten son sahibi olma ihtimalinde yüksek söyliyim.hyundai yine iyi gidiyor gelişme gösteriyor
  • tarafsiz bir dacia logan kullanicisi olarak sunlari soyleyebilirim

kalite olarak era nin daha kaliteli oldugu malum

su an icin eralar zaten bana gore segmentindeki en iyi araba ( clio, logan, albea, vb.)

fakat sunuda goz ardi etmemek gerekir

dacia 2004 te renaultun bunyesine katildigindan beri muthus bir gelisme gosterdir logan sedan, logan mcv, logan pick up, sandero (hb) olan modellerini 4 sene gibi kisa bir sure zarfinda cikardi, su an bu ay sonu itibari ile ulkemizde satilacak olan sandero modelinde is aksamindan dis tasarimina kadar logan sedan modelinden cok buyuk farkliliklar ve kalite artisi mevcut zaten bu yeni sanderonun ic dizayni bundan boyle tum logan versiyonlarinda ayni olacak

sunu soylemek istiyorum 80li yillarin ortalarinda excel modeli ile ulkemize giren hyundai yi dacia boyle giderse iki uc sene gibi bir zaman zarfinda yakalar

zaten kiyaslamalara bile baslanmis burda oldugu gibi

aracimi sevmekle beraber hyundai markasinada muthis bir sempatim var korelilerden dolayi asil dostlarimizdan oldugunu dusunuyorum kullandigim markanin sahiplerinin ise tam tersi oldugunu dusunuyorum

fakat hyundai nin fiyatlari bana yuksek geliyor

o yuzden simdide ileridede hyundai dusunmuyorum sanirim ileriki yillarda bile aracimi degistirecek olsam yine renault grubunu tercih ederim

renault grubu su an bence turkiyede en mantikli secim

• quote:

quote:

tabii sizde dacia olduğu için hergün görüyorsunuz.

biraz açalım olayı:))

E5 üstünde bir yere oturup yoldan geçen araçlara baktığınız zaman Accentlerin dacia gibi araçlardan çok çok fazla miktarda olduğu bariz şekilde görülecektir.

hatta öyle fark olacak ki birkaç tane dacia karşılığı onlarda hyundai göreceksiniz..

• quote:

quote:

quote:

tabii sizde dacia olduğu için hergün görüyorsunuz.

biraz açalım olayı:))

E5 üstünde bir yere oturup yoldan geçen araçlara baktığınız zaman Accentlerin dacia gibi araçlardan çok çok fazla miktarda olduğu bariz şekilde görülecektir.

hatta öyle fark olacak ki birkaç tane dacia karşılığı onlarda hyundai göreceksiniz..

eski-yeni bütün accentleri hesaba katarsan olabilir.ama sadece era dersen biraz abartı olur.

• herkesin arabası kendine güzel beyler burnu büyüklük yapmayın ben accenti daha iyi buluyorum yukarıdada belirttim zaten
  • hyundai +1
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.