Şimdi Ara

Hyundai CES 2019'da robot gibi yürüyen araç konseptini tanıtacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

8 Ocak Salı günü ziyarete açılacak CES 2019 bu yıl otomotiv sektörü açısından oldukça farklı konseptlere ev sahipliği yapacak gibi görünüyor. Sürücüsüz araç teknolojileri, Honda’nın otonom iş araçları derken işler daha da ilginç bir hal almaya başladı. Zira Hyundai, Las Vegas’taki fuarda bir robot gibi yürüyebilen ve tırmanabilen Elevate adındaki tuhaf bir araç tanıtacağını duyurdu.

Koreli üreticinin şimdilik yalnızca bir görselini paylaştığı Hyundai Elevate, sıradan bir araç gibi dört tekerleğe sahip. Onu farklı kılan özelliği ise bu tekerlekleri araca bağlayan parçalar. Bir robot kolu gibi hareket edebilen bu parçalar Elevate’in yerden yüksekliğini arttırmanın yanı sıra hareket kabiliyetini de yükseltiyor. Elevate bu sayede standart bir aracın ulaşamayacağı yerlere tıpkı dört ayaklı bir robot gibi yürüyüp tırmanabiliyor.

Doğal afetlerde faydalı olabilir 

Hyundai Elevate ile ilgili henüz teknik bir bilgi bulunmuyor. Dolayısıyla aracın içeriden mi yoksa uzaktan mı kontrol edileceği, ya da tamamen otonom bir araç mı olacağı henüz belli değil. Görselden anlaşıldığı kadarıyla Elevate’in deprem gibi yıkıcı etkisi büyük afetlerde arama kurtarma ve ilk yardım çalışmalarında kullanılması planlanıyor.

Ultimate Mobility Vehicle, ya da kısa adıyla UMV adını verdiği yeni bir araç kategorisinin temellerini attığını belirten Hyundai, Elevate’in bu kategori dahilindeki ilk ürün olduğunu söylüyor. CES 2019’da konsept olarak sergilenecek aracın üretime girip girmeyeceği ise ilerleyen zamanlarda belli olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: McLaren64

Bu mesaj silindi.
    Olayın iPhone ile ne ilgisi var çıkaramadım ama haklısın kardeşim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Sen galiba hukuk okuyordun gözlüklü birseydin. Seni ifşa etmişlerdi oradan tanıyorum

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Beni mi ifşa etmişler?

Ben ekonomi mezunuyum. Hukukla alakam okulda zamanında gördüğümüz Vergi Hukuku, Borçlar Hukuku, Temel Hukuk gibi derslerdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

Olayın iPhone ile ne ilgisi var çıkaramadım ama haklısın kardeşim.

Alıntıları Göster
    Yanlış yere yazmışım.

• McLaren64 kullanıcısına yanıt

• quote:

Beni mi ifşa etmişler?

Ben ekonomi mezunuyum. Hukukla alakam okulda zamanında gördüğümüz Vergi Hukuku, Borçlar Hukuku, Temel Hukuk gibi derslerdi.
    Tam hatırlamıyorum sadece resminizi falan paylaşmıştı . Zaten konu kısa sürede silindi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Tam hatırlamıyorum sadece resminizi falan paylaşmıştı . Zaten konu kısa sürede silindi.

Alıntıları Göster
    Atanamayan bir kabadayının aklı sıra beni ifşa etmesiydi. Ben diye gidip başka bir adamı bulmuş paylaşmış. Konu bana sonradan aksettirildi. Gördüğümde bayağı bir güldüm tabii.

Ne panik olmuşsundur sen ifşa edildim diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Ne panik olmuşsundur sen ifşa edildim diye
    Niye panik olayım ki? Suçlu muyum da panik yapayım? Gereksizin birisi kısa süren bir sevinç yaşamış işte benim sayemde.

Cok izole bi adamsin en son ismini sildin profilinden nedense

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.