Şimdi Ara

HYUNDAİ ACCENT Milenyum Kullanıcı ve Meraklıları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
2
Favori
32.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar dün 13,000 tl ye 2001 accent 1,5 gls 16 valf 102 sıralı lpgli klimalı vs vs araca anlasıp sabah satısı aldım ... uzun süre araştırmasını yaptım accent alacak arkadaslara 1,5 gls 16valf 102 beygirlik modelini şiddetle öneririm.. bu araçlarda parça sıkıntısı bulunmamaktadır parca ve bakım fiyatları gayet uygundur yakıtı parcası sağlamlığı beni üzmesin hem konforlu hem süratli hem az yakan bir araç arıyorsanız tam aradıgınız araba..
  • selam arkadaşlar ya ben bir türli karar veremedim accentlerin yumutta kasamı yoksa milenyum kasamı ikisinin arasında kaldım ama model 2000 de kararlıyım teşekürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozmura -- 12 Kasım 2010; 17:17:17 >
  • Rakam nedir ?
  • 2. vites düşük devirde giderken neden stop eder araç ? buji, yakıt , yakıt pompası, elektrik aksamı geliyor ama bilemedim tam sorun nedir ? 2 kere stop etti , yani araç yürürken stop etmesi garip.

YAkıt olarak shell kullanıyoruz genelde, bp den yakıt aldık bi kaç depodur kampanya var diye. Araç allegro 1.3 lx 2001 imzamdaki araç
  • Arkadaslar aracim 2003 1.3 lx milenyum aracimin persembe gunu trigerini degistittirdim. Pazar gunu yani dun sabah bi kez olmak uzere aksam aracim seyir halinde iken bosa atinca stop etti hemen mars bastim cok gec calisti ama cansiz ve isteksiz sekilde rolantide cok cansizdi gaza basinca biraz bekleyince falan duzeldi. Sonra harakete dev ettim ayni olay benzindede gazda da defalarca tekrar etti seyir halindeyken bi kac kezde gaz yememe sorunu oldu. Sabah ise gelirken calistirdim geldim sorunsuz ama ev is arasi 1 km. Ne dersiniz buji falan mi yoksa sorun buyuk mudur? Sanayiden nefret ediyorum :-(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    Sorunu cozdunuz mu hocam

• maalesef sorunun kaynağını bulamadık. Yakıttan mı pompasından mı yada elektriksel bir şey mi oldu o sıra bilmiyorum 2 kere stop etti sonrasında etmedi. Şuan kullanıyor babam aracı aktif. Sanayiye gitmenize değmez hocam hyundai de. Ankara da iseniz Ata yetkili servis çok iyi. Yada başka bir ilde iseniz yetkili servise götürün. Çünkü dışarıda orjinal yedek parça bulması zor, parçaları hyundai kendisi ürettiği için. Yaş indirimi filan da uygularlar, şikayetlerinizi bildirin hallederler. Yan sanayi parça sakın kullanmayın, kore ve japon araçlarında çok çabuk dağalıyor yan sanayiler. Sorunu çözerseniz de yazarsanız sevinirim, kolay gelsin
  • Hocam isin garibi size yazdiktan sonra tamirciye gittim bindik gezdik lpg de benzinde hic bi sorun cikmadi abi masallah saat gibi her yeri belki lpg beynin den yapmistir dedi bende benzinde de oldu dedim beyin gaz vermeye devam etmis olabilir dedi beyin soguksa buzladiysa bozuksa gibisinden geclveledi biseyler ciktim geldim bende bisey anlamadim :-) yozgat sorgundayim kucuk bi ilce ama ankaraya gidecem 23 nisanda dugun var yakinimin. O zaman servise goturup bi genel bakima sokabilirim. Ata dediginiz yer yetkili ozel servismi yoksa direk hyundainin mi

• Selamin aleyküm arkadaslar 2000 admire aldım ama aracim da jant yok takmak istiyorum kac inç takacagim bi onerin.

• @ugurucan06 2000 admire kasa dediğiniz milenyum kasa mı ? milenyum ise 13" kapak jant vardır 175 70 13 ebat lastikli. 14" uyuyor ancak jant bijon aralığını bilmiyorum maalesef. admire kasalarda 15" jant vardı diye hatırlıyorum lastiklerinize bir bakın orada ebat ölçüler yazacaktır.

bugün accent'imizi de yetkili servis ata ya checkup a götürdük. Motorda şıkırtı sesi vardı. Gidişinde çekiş düşüklüğü, ve kalkarken titreme vardı. Baskı balatası kaçırdığı için yeni değişmişti ve ayarlanmıştı daha önceden. Şıkırtı sesi de kayıştan gelmekteymiş gergisini filan ayarladılar tekrar gevşemiş sanırım şimdi eski haline döndü ne ses ne performans sıkıntısı kalmadı şuan ayrıca check up ta antfriz eklendi disk balata sprey sıkıldı kampanalar halloldu iyi oldu.

ücretsiz checkup var şu sıra şikayeti olan gösterebilir.

• Selam,
    Face grupları çıkınca formşar atık ikinci plana atıldı.Neyse bilgi paylaşımı için iyidir genede.Eskiden araç alacak olan dh'ye sarardı araçlarla ilgili bilgi almak için.Bu arada bu araçların 1.3 motorlarının on panel arka plakalık çıtası siyah,1.5 olanlarınki boyalı orjinal olarak değil mi?.
    Ayrıca yukarıda bi arkadaş 2010 yılında 1,5 2001 modelini 13'e anlaştık yazmış.Ben 3 ay önce falan 2003 1.3 motorunu 18.5'a aldım. Değişensiz boyasız 167000de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serpond -- 12 Kasım 2017; 11:54:13 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.