DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Hyundai Accent Blue Sizce Alınırmı?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
58
Cevap
2
Favori
91.763
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Araç tercih-kıyaslama >> Hyundai Accent Blue Sizce Alınırmı?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      131 Mesaj
      03 Temmuz 2011 23:28:13 Konu Sahibi
      Arkadaşlar uzun zamandır araba almayı planlıyorum, bir çok araca baktım. Ya fiyatı uygun gelmedi, yada donanımı. Hyundainin yeni çıkartmış olduğu Accent Blue Sizce nasıl bir araçtır? Aracı araştıran varsa düşüncelerini paylaşabilirmi? 04.07.2011 Pazartesi günü bayiye gidip pazarlık yapacam. Dizellede iki seçenek var; 1- Mode ve 2- Prime. Mode giriş seviyesi 39.000 civarı. Prime daha üstün olan modeli ve 41-42.000 civarı. Araçta 1.6 Dizel 128 Bg. 280 tork ve en önemlisi ESP her iki modelde de standart. Sizce bu araç bu paralara alınırmı? Bu fiyat aralığında bu araca dizel 1.6 motorlu başka alternetif araç sizce nedir? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

|
      |
    • Yüzbaşı
      609 Mesaj
      04 Temmuz 2011 00:32:11
      Eski Accentlerden başarılı olduğu kesin.Objektif bir yorum yapmak gerekirse fiyatını hak etmiyor, üzgünüm.Araçta konfor yok(Zıplatma vs), uzun yol çekilmez bununla, içi ferah değil yani.Tamam motor yenilenmiş, birçok özellik eklenmiş.Dış tasarım tatmin edici.Ancak F/p oranı düşük.Unutmayın bunlar öznel yorumlardır.Eğer siz beğendiyseniz milyonlarca yorumda yapılsa bir değeri olmaz.O fiyatlara çıkılmışken C segment araçlara bakmanızı öneririm.Full+Full sunrooflu bir Cruze hiçte fena olmaz aslında.
      |
      |

• Binbaşı
      1222 Mesaj
      04 Temmuz 2011 01:32:03
      Biraz kullanim amacina bagli ama ben de bu rakamlari Hyundai gibi (haydi biraz genis gorelim) "orta kalite" bir markanin B sinifi araci icin hayli yuksek buluyorum. Ustelik bunlar bir de duz vites fiyatlari. Sozunu ettiginiz Prime donanimli aracin otomatik vites versiyonunun liste fiyati 45.600 TL! B sinifinda o paraya 180 HP Polo GTI (ustelik DSG) alirsiniz.

Ben o rakamlara Hyundai soz konusu ise Elantra ya da i30 alirdim. Yoksa duz vites dizelde ayni rakamlara C sinifi alternatif cok. Ama 40 kusur bin lira Accent'e adini degil Blue, Ultraviolet bile koysalar baglanmaz gibime gelmektedir. Sonucta Accent. Nacizane gorusum.
      |
      |

• Yarbay
      11081 Mesaj
      04 Temmuz 2011 03:16:52
      41.400 liste fiyatı olan Citroen C4 1.6 HDI 92hp 230nm düz vites varken, bence hatalı seçim olurdu... (bagaj hacmi olarak pek fark yok, ESP standart mı onu bilmiyorum ama euroncap ten 5 yıldızı var.)
      |
      |

• Teğmen
      131 Mesaj
      04 Temmuz 2011 10:28:57 Konu Sahibi
      Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.
      |
      |
    • Yarbay
      3104 Mesaj
      04 Temmuz 2011 10:36:21
      Benimde 40.000 liraya kadar sıfır dizel araç arayışım vardı. 40.000 lirayı geçmeyen bütün markaları araştırdım.
      1-Fiat linea 1.6 multijet emotion plus: 38.000 tl
      2-Opel astra classic 3 1.3 cdti: 39.000 tl
      Opeli bagaj hacminden ve motorunun yetersiz gelebileceğini düşünerek eledim ve linea aldım.
      Marka takıntınız yoksa linea yı incelemenizi öneririm. Bu donanımda ve motor gücündeki emsalleri 50.000 liradan aşağı değil.
      |
      |

Arbeit Macht Frei
    • Yarbay
      8178 Mesaj
      04 Temmuz 2011 11:13:29
      Fiat Linea 1.6 dizel en üst donanım tercihi daha iyi olur bana göre.
      |
      |

• Yarbay
      3189 Mesaj
      04 Temmuz 2011 11:27:42
      quote:

Orijinalden alıntı: crysisis

Eski Accentlerden başarılı olduğu kesin.Objektif bir yorum yapmak gerekirse fiyatını hak etmiyor, üzgünüm.Araçta konfor yok(Zıplatma vs), uzun yol çekilmez bununla, içi ferah değil yani.Tamam motor yenilenmiş, birçok özellik eklenmiş.Dış tasarım tatmin edici.Ancak F/p oranı düşük.Unutmayın bunlar öznel yorumlardır.Eğer siz beğendiyseniz milyonlarca yorumda yapılsa bir değeri olmaz.O fiyatlara çıkılmışken C segment araçlara bakmanızı öneririm.Full+Full sunrooflu bir Cruze hiçte fena olmaz aslında.

Accent Blue'yu pahalı bulan ve bizzat incelemiş biri olarak söyleyebilirim ki iç mekanı oldukça geniş.
      Arka diz mesafesi oldukça başarılı.Konfor anlayışınız nedir bilmiyorum ama B sınıfı bir araç için oldukça konforlu.
      Zıplama sorunu hakkında daha kesin bir bilgi duymadım.
      Fiyatı yüksek ama Accent'te serbest piyasa koşullarından! nasibini almış bir araç maalesef.

Konuya gelince yeni c4'e bakmanızı öneririm.
      |
      |

Gran Turismo 6

• Yüzbaşı
      769 Mesaj
      04 Temmuz 2011 11:33:29
      aracı hiç kullanmadım ama gidip bayide içini inceledim tasarımı oldukca güzel içi cok geniş zaten son günlerde piyasa baya görüyorum özellikle arka kısmı cok hosuma gidiyor. aslında maddi durumunuzu bilmiorum ama elantranın içinde ve tasarımına daha cok asık oldum desem yeridir. ama bana sorarsanız rakiplerine göre en donanımlısı en teknolojiye yatkın olanı accent blue. herzaman hyundai saglam seçimdir 5 YIL garantisi yeter. birde zaten ilk üç bakımı ücretsiz buda 1.500 tl demek bence fiyatı araca göre normal
      |
      |

• Yarbay
      2313 Mesaj
      04 Temmuz 2011 12:07:57
      Bence en donanmlısı max 30 bin olmalıydı üst sınır. Hyundai ucuz olduğu için vatandaş alıyordu. Eğer sen vw opel honda vs fiyatına çekersen alınmaz o seviyelere gelmiş değildir hyundai markası. Yanlış yapıyorlar kanımca zaten fiyatı aşağı çekeceklerdir. Yani polo corsa varken aynı fiyata niye accent alıcam. Bunun cevabı yok. 35 lere reno megan hb alabiliyorum sıfır c sınıfı...
      |
      |

• Binbaşı
      1270 Mesaj
      04 Temmuz 2011 13:23:29
      Hyundai bu aracı farklı bir model olarak çıkarsaydı o zaman birşeyler olabilirdi ama accent serisinin üzerine çıkardığı için bence o para etmez bu araç için. Tabiki bu dediğim aracın kalitesini değiştirmiyor. Farklı model olsaydı yine bu araba olacaktı sonuçta pazarlama stratejisi bu. Opel, insignia yerine vektra da devam etseydi bu fiyata çıkabilekmiydi sizce? Bence çıkamazdı. Sonuç olarak bu arabaya o para çok hocam 40 küsürlere çıkacaksan eğer c sınıfına yönel derim.
      |
      |

• Yarbay
      2018 Mesaj
      04 Temmuz 2011 13:31:41
      Bence kesinlikle Hyundai Accent 'e o para verilmez. İlla dizel olmalı diyorsanız Opel Astra Classic 3 almanızı tavsiye ederim. 39.500 TL fiyatı var ve tüm gerekli donanımlar mevcut. Motor performansı iyi değil ama almayı düşündüğünüz araçtan bir sınıf üstün ve işçilik, donanım ve kalite olarak daha ileride. En basitinden biri Koreli B sınıfı, diğeri Alman C sınıfı araç, motorunu beğenmezseniz 500 TL öder yazılımla 110 hp yaptırırsınız.

Hatta herhangi bir C sınıfı araç alıp LPG taktırsanız bile daha mantıklı iş yapmış olursunuz. Hyundai'ye 45.000 TL para mı verilir Allahaşkına.
      |
      |

BMW 3.20 D M Package 2012 - 2.0 D 184hp - 380nm
    • Binbaşı
      1050 Mesaj
      04 Temmuz 2011 13:59:29
      Dostum madem 40 bin civarı bütçen var sana Elantra benzinli i30 dizel ve ''favorim 2.0 crdi vgt sonata'' öneririm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackElantra -- 4 Temmuz 2011; 13:59:47 >
      |
      |

05' Hyundai Elantra GLS Otomatik 1.6 DOHC 107 HP [XD2]
    • Binbaşı
      1012 Mesaj
      04 Temmuz 2011 15:20:53
      40 bin küsüre dizel almak istiyorsan ford focus collectiona bak derim verilen parayı hakediyor donanım olarak sizi tatmin edermi bilemem ama sonuçta C sınıfı bir araç ve accent blue'yu yolda ikiye böler performans olarak
      |
      |
    • Teğmen
      131 Mesaj
      04 Temmuz 2011 16:19:39 Konu Sahibi
      Bu arabaya alternatif olarak, mazda3 dizel manuel vites otomobilini görüyorum ama arasında neredeyse 10.000 TL. gibi ciddi bir fark var. bugün koşuyolu mazda bayisiyle görüştüm. en 1 ay gün verdiler. ve 50.000 den aşağı inmediler.
      |
      |
    • Yarbay
      3238 Mesaj
      04 Temmuz 2011 16:34:16
      hoşunuza gitiyse beğendiyseniz niçin alınmasın ki..

önemli olan kişisel beklenti beğeni vb. subjektif değerlerdir

ancak ben 40.000 tl bütçeyle bu araçı tercih etmezdim çünkü gercekten fiyatı yüksek bana göre

bu araçın yerine opel astra sedan 1.3 dizel enjoy plus paket veya ford focus sedan 1.6 dizel collection tercih ederdim.
      |
      |

• Teğmen
      131 Mesaj
      04 Temmuz 2011 16:53:49 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: joker006

40 bin küsüre dizel almak istiyorsan ford focus collectiona bak derim verilen parayı hakediyor donanım olarak sizi tatmin edermi bilemem ama sonuçta C sınıfı bir araç ve accent blue'yu yolda ikiye böler performans olarak

Focus benim ilk tercihimdi, ancak ford ikibuçuk kasalarda (son çıkan 3 kasa değil) esp yok ve bence esp çok önemli bir özellik. 40.000 tel ve üstü para verdiğim bir araçtada esp olması şart bence.
      |
      |
    • Teğmen
      131 Mesaj
      04 Temmuz 2011 16:58:11 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: NİTROUS666

hoşunuza gitiyse beğendiyseniz niçin alınmasın ki..

önemli olan kişisel beklenti beğeni vb. subjektif değerlerdir

ancak ben 40.000 tl bütçeyle bu araçı tercih etmezdim çünkü gercekten fiyatı yüksek bana göre

bu araçın yerine opel astra sedan 1.3 dizel enjoy plus paket veya ford focus sedan 1.6 dizel collection tercih ederdim.

yaklaşık 1 ay önce; 0 km. 1.3. cdti düz vites ople astra classic 3 arabayı daha 3.000 km de iken sattım. aracın performansı hoşuma gitmedi. 1.3 bir araba kesinlikle almam. opelden 4.000 tl zarar ettim. benim istediğim araba; sedan, 1.6 dizel, en az 110 bg, en az 250 tork, seri kaçan ve esp olan bir araba.
      |
      |
    • Yarbay
      3238 Mesaj
      04 Temmuz 2011 17:18:23
      o zaman alın hyundai blue beklentilerinizi karşılıyor demektir
      |
      |

• Yarbay
      3528 Mesaj
      04 Temmuz 2011 17:20:44
      41500tlye renault fluence 1.5 dci extreme aldım.
      düşünün derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
modasor
SEO
ses yalıtımı
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR6
0,394
1.2.162

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.