Şimdi Ara

Hyundai Accent Blue 1.6 Crdi 128 Ps Başlangıç Fiyatı 40.700 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
0
Favori
18.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyide 56 binliraya focus 60 binliraya golf satılan ülkemde hyundainin boş durması beklenemezdide çok sıçmışlar...
  • 42.000'liraya A'dan, Z'ye tüm donanımları mevcut, C segmenti, dizel ve otomatik olan güzelim Astra HB Classic III dururken, bu araca bu para bağlanmaz...

Alanlara hayırlı olsun fakat ben sadece gülüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SonpoL

42.000'liraya A'dan, Z'ye tüm donanımları mevcut, C segmenti, dizel ve otomatik olan güzelim Astra HB Classic III dururken, bu araca bu para bağlanmaz...

Motoru güçlü olsa bir de perde havayastıkları olsa 2004 kasa olmasına rağmen alınabilir bir araç.. Ama günümüz güvenlik normlarına uygun değil...
  • Vites kutusu Era'yla aynı ise(4 ileri otm) 128 hp'lik motora yazık olmuş diyebilirim.Fiyatı içinse normal diyenlere şaşıyorum.
  • O fiyatlar ne öyle ! En dolusundan Fiat Linea bile daha hesaplı. En azından daha geniş, bagajı daha büyük.

http://www.fiat.com.tr/Pages/tr/otomobiller/linea_fiyat.aspx
  • Millet hyundai diye bu fiyat ne diye kafayi yemis, ayni arabanin onune vw damgasi koy yeni jetta de 60 bin tl baz modeli fiyat koyarlar milllet bedava diye yorum doserdi buraya. Fiyat ucuz demiyorum, lakin turkiyedeki arabalarin fiyatina ucuz demek icin beynimizi yitirmis olmamiz gerek.

Yalniz adamlar 128 hp 1,6 dizel motor yapmis 3,9 ortalama yakit tuketiyor araba, dizayn olarak bence rakibi olan civic, jetta, corolla, cerato gibi arabalardan daha hos olmus bu kisiden kisiye degisir. 5 yil cok kapsamli garanti veriyolar o asik oldugunuz vw 2 yil garanti verio 2 yil sonra butun elektronikleri teker teker dokuluo, 1 golf birde lupo kullanmisligim var 2 sinindemi 3. Yilinda camlari bozulur arkadas yaw. Kaportaya gelince elbette bir alman arabasi saglamligi yok ama japon kalitesini yakalamislar bu modelle. Bence bu modele bu fiyata bukadar tepki gelmesi accent era gibi bir copluk arabanin devami niteliginde gozukmesidir.

Sonuc olarak arabanin fiyati super degil ama bir cok markaya kiyasla cok uygun. Araba ic dis tasarim olarak alman arabalarini bi kere bir koseye atar ustune birde performansli dizel motoru ve 5 yil garanti koyunca farkini baya ortaya koyuyor tek dez avantaj kaporta gosterilebilir, zaten kaportaya para yatiracak olan adam japon kore arabasina bakmadan direk alman arabasina yonelir zaten burda bu yorumlari yapanlarda onlardan anlasan.

• quote:

Orijinalden alıntı: besttrr

Millet hyundai diye bu fiyat ne diye kafayi yemis, ayni arabanin onune vw damgasi koy yeni jetta de 60 bin tl baz modeli fiyat koyarlar milllet bedava diye yorum doserdi buraya. Fiyat ucuz demiyorum, lakin turkiyedeki arabalarin fiyatina ucuz demek icin beynimizi yitirmis olmamiz gerek.

Yalniz adamlar 128 hp 1,6 dizel motor yapmis 3,9 ortalama yakit tuketiyor araba, dizayn olarak bence rakibi olan civic, jetta, corolla, cerato gibi arabalardan daha hos olmus bu kisiden kisiye degisir. 5 yil cok kapsamli garanti veriyolar o asik oldugunuz vw 2 yil garanti verio 2 yil sonra butun elektronikleri teker teker dokuluo, 1 golf birde lupo kullanmisligim var 2 sinindemi 3. Yilinda camlari bozulur arkadas yaw. Kaportaya gelince elbette bir alman arabasi saglamligi yok ama japon kalitesini yakalamislar bu modelle. Bence bu modele bu fiyata bukadar tepki gelmesi accent era gibi bir copluk arabanin devami niteliginde gozukmesidir.

Sonuc olarak arabanin fiyati super degil ama bir cok markaya kiyasla cok uygun. Araba ic dis tasarim olarak alman arabalarini bi kere bir koseye atar ustune birde performansli dizel motoru ve 5 yil garanti koyunca farkini baya ortaya koyuyor tek dez avantaj kaporta gosterilebilir, zaten kaportaya para yatiracak olan adam japon kore arabasina bakmadan direk alman arabasina yonelir zaten burda bu yorumlari yapanlarda onlardan anlasan.

Bu yorum üzerine forum tamamen silinebilir.

copyright:(telif hakkı diyelim, Taner Abi'yi kızdırmayalım) funkmaster

• Bu araba pahalı arkadaş.
  • Fiyatı bilemem de 1.6 Crdi ne güzel bir motor...

1.6 TDİ 90 Ps()
    1.6 HDİ 110 Ps
    1.6 Multijet 120 Ps
    1.6 CRDİ 128 Ps
  • Ya neye gore kime gore pahali, acinasi yorumlar yapmayin, fanatik olmayin on yargili olmayin.

Bu memlekette 64 bin tl ye 109 beygirlik ayni donanimlarda jetta satiliyor 2 yil garantili. Sen 5 yil garantili 128 beygirlik accent blue ya pahali diyorsan, 64 bin tl olan jettayi ifade edecek kelime birakmassin.
  • quote:

Ya neye gore kime gore pahali, acinasi yorumlar yapmayin, fanatik olmayin on yargili olmayin.

Bu memlekette 64 bin tl ye 109 beygirlik ayni donanimlarda jetta satiliyor 2 yil garantili. Sen 5 yil garantili 128 beygirlik accent blue ya pahali diyorsan, 64 bin tl olan jettayi ifade edecek kelime birakmassin.

istediğinizi diyebilirsiniz ama Accent B segmenti, Jetta C'dir, Jetta'nın rakibi ELANTRA'DIR, Elantra ile Passat'ı bir görüyorsanız zaten yapacak birşey yok esas acınası yorum budur.

Accent'te 4 ileri otomatik şanzıman varken, Jetta'da 7-ileri çift kavramalı vardır.

Accent 4.3 metre, Jetta 4.6 metredir, iç mekanı her türlü daha geniş ve ferahtır.

Jetta'nın kapı içi plastiği sert diye eleştiri yağmuruna tutuldu, Accent Blue'nun her tarafı sert plastik.

Jetta'da arka süspansiyon bağımsız, Accent blue'yu geçtim elantrada bile hala torsiyon çubuğu kullanıkmaktadır, buna da ne farkeder demeyin? Avrupa pazarı için geliştirilen i30'da da ön-arka süspansiyon bağımsızdır, bunun üretim maliyetinde yarattığı farkı da hesaba katın.

Jetta'da far yıkamalı çift optik halojen far varken, Accent Blue'da hala tektir.

Accent Blue'da hala tek dokunuşla cam açma-kapama veya cam tuşu aydınlatması gibi ayrıntılar bile yokken bu araç nasıl "premium" muamelesi görüyor hayret ediyorum.

Jetta'da çift bölgeli otomatik klima mevcutken Accent'te tektir.

Jetta'da renkli ekranlı dokunmatik navigasyon sistemi vardır, Accent'te henüz yok.

Accent Blue 1210 kilo iken, Jetta 1412 kilodur, son hızları aynıdır, Accent'in hızlanması 10.7 iken, Jetta'da bu değer 11.7 dir.

Accent'in ortalama tüketimi 5.6 iken şehir içi 7.1 yakar, Jetta'da bu veriler sırasıyla 4.7 ve 5.6'dır.

Accent Blue'nun bagaj hacmi 465 litredir, Jetta'nın 510.

Jetta'da Accent Blue'ya göre donanım fazlası olarak:

- Arka kol dayama ve bagaja ulaşma bölümü
    -Arkada 2 adet bardak tutucu
    -Bagajda 12 volt soket
    -Deri el freni
    -Ön koltuklarda bel desteği
    -Yarı deri döşeme
    -Dokunmatik ekranlı Navigasyon sistemi
    -Yükseklik ayarlı ön yolcu koltuğu
    -Elektrikle katlanan aynalar
    -Far yıkama sistemi
    -Karartılmış yan ve arka camlar
    -Ön park sensörü (radyo ekranından görselli aynı zamanda)
    -uzaktan kumandayla açılan elektrikli bagaj kapağı
    -Folllow me home far sistemi
    -Soğutma özellikli kilitlenebilir torpido gözü
    -Kendiliğinden kararan dikiz aynası
    -otomatik yanan farlar
    -yağmur sensörü

bulunmakta, şimdi segment-donanım-şanzıman gibi farkları da düşünürsek hala iki aracı DENK mi görüyorsunuz? Bana kalırsa iki aracın fiyatı da son derece FAHİŞ. Ama aralarındaki 18.500 TL'lik fark son derece normal...
    2 senelik daha garanti yaptır 4'e çıkarırsın 800 tl mine alıyorlardı hadi fark oldu sana 19.300...

önyargılarımı yıkabilmiş miyim?

• 40 - 50 bin liralara iş kovalarım mis gibi..... araç fiyatları resmen uçuşa geçti 97 model accent var a noktasından b noktasına götürüyo yetiyor bize. en son hatırladığım gazete haberlerinde üreticiler satışlardan son derece mennundu. Hak bize diyorum ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: antares07

/>

Çok güldüm buna :D

• quote:

Ya neye gore kime gore pahali, acinasi yorumlar yapmayin, fanatik olmayin on yargili olmayin.

109 beygirlik Jetta çıktı da bizim mi haberimiz olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackersun

quote:

Orijinalden alıntı: SonpoL

42.000'liraya A'dan, Z'ye tüm donanımları mevcut, C segmenti, dizel ve otomatik olan güzelim Astra HB Classic III dururken, bu araca bu para bağlanmaz...

Motoru güçlü olsa bir de perde havayastıkları olsa 2004 kasa olmasına rağmen alınabilir bir araç.. Ama günümüz güvenlik normlarına uygun değil...

Günümüz güvenlik normlarına uygun değil demek.

Nasıl tespit ettik acaba bunu ?

5 yıl önceki Astra 5 yıl sonraki Accent'ten her zaman daha sağlam ve güvenlik normlarına daha uygundur.

Araçları görmesek bilmesek sürmesek hadi neyse...

• Yani diyecek fazla bisi yok, birisi demis accent 4 ileri diye gir. Ak bakiyim 1.6 dizel motoru yani bu konustugumuz motor kac ileri vites, accent erayla bunu karistiriyosunuz, tamamen farkli bir arac accent blue bunu algilayiniz artik, bana 128 neygir performans sunup 3,9 ortalama yakt tuketen ve 1.6 beygir olan baska bir arac soleyin?

Biriside demis gidder corolla alirim git al arkadasim corrollanin dizel full aksesuarli fiyatinin sen jettadan geri kalir yani var mi saniyosun?

Biz bunu 2. Arac olarak dusunuyoruz, hali hazirda honda civic 2010 premium aracimiz var, 38 bin tl gibi cok guzel bir fiyata almistik sifirini, tabi ki civic kadar konforlu ve ust duzey bir arac degil ama zaten arada segment farki var ayrica daha performansli ve daha ekonomik civictten yuzde 50 ekonomik yakit tuketiyor.
  • Cuma günü İstanbul Maltepe de Hyundai de Blue ile test sürüşü yapacağım.
    Getz den inip Blue ya bineceğim , bakalım gerçekten hakediyor mu o kadar fiyatı ....
  • quote:

Yani diyecek fazla bisi yok, birisi demis accent 4 ileri diye gir. Ak bakiyim 1.6 dizel motoru yani bu konustugumuz motor kac ileri vites, accent erayla bunu karistiriyosunuz, tamamen farkli bir arac accent blue bunu algilayiniz artik, bana 128 neygir performans sunup 3,9 ortalama yakt tuketen ve 1.6 beygir olan baska bir arac soleyin?

Biriside demis gidder corolla alirim git al arkadasim corrollanin dizel full aksesuarli fiyatinin sen jettadan geri kalir yani var mi saniyosun?

Biz bunu 2. Arac olarak dusunuyoruz, hali hazirda honda civic 2010 premium aracimiz var, 38 bin tl gibi cok guzel bir fiyata almistik sifirini, tabi ki civic kadar konforlu ve ust duzey bir arac degil ama zaten arada segment farki var ayrica daha performansli ve daha ekonomik civictten yuzde 50 ekonomik yakit tuketiyor.

Arkadaşım sana okuma yazmayı da bu saatten sonra biz mi öğreteceğiz;

Hyundai Accent Blue'nun otomatik viteslisinin ortalama tüketimini verdim ben orada, kaldı ki normali de 4küsür, 3.9 olan ŞEHİR DIŞI TÜKETİMİ.

Ayrıca Accent-Blue'daki otomatik şanzıman 4-ileri, ne o manyak satışcılar sizi de mi kandırdı 6-ileri diye? C segmenti ilan edilmesinden sonra(demoktraik özerkliğe benzetiyorum ben bu durumu) birde bu mu çıktı?

Senin örneğini verdiğin 64 milyarlık jetta-dizel-otomatik, rakibi olarak niye DÜZ VİTES accent'i karşılaştırayım ki...

yazık doğrusu, forumdaki Hyundai akımı çok enteresan. Bana VW fanatiği muamelesi yapılıyor neredeyse her mesajımda ama sizleri gördükçe kendi fanatik(!) halime bile şükrediyorum.

• 2008 krizinde ağlayan elini taşın altına sokmayıp binlerce işçi çıkaran!Ocak söndüren!
    Devlete ağlayan-sızlanan Zorla cebren ve hile ile ÖTV indirimin yaptıran!
    Ötv indirimin haftasından itibaren bu güne kadar zamları dayayan ve dayacayacak olan,
    Yani kredi genişlemesini(2010-2011),ekonomik krizi(2008) bile her türlü lehine kullanan bu firmalar,
    Her türlü bizim sırtımıza biniyorken,
    Her ay araç fiyatlarına düzenli zam yapan Firmaların savunma kuvvetleri (kara-hava-deniz) sesleniyorum

O fabrikalarda çalışan binlerce işçiye de her ayı bırakın,
    Ne kadar zam yapmışlar!
    2008 krizindeki maaşı ile
    20011 yılındaki maaşı nedir?
    Çalışan varsa söyleyebilir mi?

Otomotiv firmalarını zengin etmek ve bu firmaları ve arabaları canla başla savunan hala ucuz diyebilen,
    Bir fanatik edasında savunan gönüllü Fan boylar;

*Yarın kriz olduğunda göreceğim ben sizi,
    *O arabalarınız ve otomotivciler sizi ne kadar savunacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hutaha -- 28 Temmuz 2011; 10:11:24 >

• Kimse savunmuyor, herkes hem fikir olmus durumda turkiyedeki araba fiyatlarinn ucuk olduguna sadece kiyaslqma yapioruz, kiyaslama yapildiginda turkiye standartlarinda fiyatina pahali demek zor bu arabanin. Butun arabalar pahali su jettayi 44 binliradan satiyolar en ucuz yanlis hatirlamiyosam, donanim olarak, performans olarak. Tasarim olarak 5 basan honda civici 38 bin tl ye aldim, benim kavgam bunla arkadas, once insanlar su vw'nin ne sacma fiyAtlara ne arabalar sattigini gorsun sonra hyundai konusalim...

Ayrica wv. Fanatigi arkadas, :) accent blue manual vites versyonu 6 ileri vitestir. Bu araci acvent era ile karistirma, accent eranin dizel modeli 30 bin tl'den basliyor. Bu accent blue/ accent blue / accent blue gorebildin mi? Madem segmente bu kadar takmissin elentra var kapi gibi mondeoya rakip olacak arac 41 bin tl den basliyor 136 beygirlik aslqn gibi motoru var,, tasarimi zaten cok sık. Yani jetta rakibi bile olamaz passatla kapisirlar :) bende hyundainin bazi modellerinden hoslanmiyorum, misal era, getz rezalet arabalar bence, i20 ve i30 guzel arabalar yalniz fiyatlari biraz yuksek, elentra cok guzel arac, accent blueda dizel motoruyla farm yaratio ayrica bu arabanin baslangic fiyati 33 bin tl bunlar dizel fiyatlaridir bunuda idrak etmeli bazilari.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi besttrr -- 28 Temmuz 2011; 14:16:35 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.