Şimdi Ara

HYUNDAİ 1.5CRDI - 1.6CRDI EGR İPTALİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba dostlar, aracım accent era 1.5crdi son zamanlarda egr ile ilgili bir takım sorunlar yaşıyorum artık sıkıldım insanı araçtan soğutuyor doğrusu ve kör conta ile iptal ettirmeyi düşünüyorum bunu daha önce araçlarında, özellikle crdi motorlarda deneyeniniz oldu mu artı ve eksi yönleri nelerdir, yaptırınca bir sorun çıkarır mı? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

• Araç kaç km de ?
    Bizim grupta böyle bir sorun yaşayanı görmedim. Face gruplarına bir danışın belki orada yapan vardır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SHIHAD kullanıcısına yanıt
    210binde ara sıra sıkışıyor rölantide çekiç sesi duyuyorum hafiften temizleyince bir süreliğine düzeliyor sonra yine aynı tamamen egr kaynaklı. ve fazla olmasa da siyah duman var yakıt bakımından bir sorun yok full depo şehir içi 650-700 yapabiliyor. gaz tepkilerinde sıkıntı var geç tepki veriyor.
  • Benimki de 120 binde henüz bir sıkıntı yok. Face gruplarında mutlaka egr iptali yapan vardır. Deneyimlerini daha iyi şekilde paylaşırlar

• mosasaurus kullanıcısına yanıt

Kullandığınız Mazot un markasını değiştirin. Mazot kalitesi çok etkiliyor.

• AO A kullanıcısına yanıt
    Shellden kullanıyorum ama zaten temizlenmedik yer kalmadı araçta.
  • SHIHAD kullanıcısına yanıt
    Oraya da bir sorayım
  • 1.5 crdi nin egr si mekaniktir. Kolay kolay bozulmaz. Eger cok cabuk tikaniyorsa kurum sorunu var demektir, buda yakitin duzgun yanmadigi anlamima gelir.
    Ya turbo basinc problemi vardir yada enjektor.
    Ek olarak hava akismetre duzgun okumadiginda egr arizasi verir Korelinin dandik yazilimindan dolayi. Akismetrenin verilerini bilen birisi seyir esnasinda okumasi gerekir.

Not: Hyundaiservisispor.

• Du Hast D kullanıcısına yanıt
    egr tıkanmıyor, sıkışıyor duman attığı zaman araç fırlıyor dumanı kestiği zaman ise eşekleşiyor. yani ne kadar duman o kadar randıman oluyor. akışmetre rölantide 10gr değer veriyor, tapa gazda ise 110lara kadar çıkıyor. alt devirlerde gaz tepkisi güzel ama üst devirde (2700) sonrası geç almaya başlıyor ve bununla birlikte güç düşüklüğü oluyor. 3000devirde gazı kökleyince 1 saniye sonra tepki geliyor.
  • mosasaurus kullanıcısına yanıt
    Rolantide 160-180 tam yukte 380 - 400 civari hava emmeli.
    Akismetrede bozuk olabilir, turboda cekemiyor olabilir.
    Bundan dolayi duman atiyor egr yi tikayip sıkıştıriyor.

Bakmak lazim, kafadan egryi iptal edip asil meseleyi cozemezsiniz.
    torque obd2 uygulamasında bu değerler çıkıyor. haliyle limit zaten 120 idi sizin bahsettiğiniz değerler farklı bir birimde. maf sensörü arızası bulunmuyor araçta, oksijen sensörünü de temizledim ve kurumsuz çıkmıştı. turbo ise 1.56bar basıyor n75 de değiştirdim borular kontrol edildi kaçak yok. ama sorun devam ediyor. eskiden gaza asılıp bırakınca devir bir süre daha devam ederdi ayağımdan gazı çeksem de. hatta bazı kullanıcılar bu olaydan bahsetmişti forumlarda. bir sorun olmuşturmuyor tabii ki. neredeyse çoğunda var. benim araç böyleyken gaz tepkileri karbüratörlü araç gibiydi gaza bastığım gibi hemen güç gelirdi, ne zaman bu tepkime gitti arabanın gücü yarı yarıya düştü.
  • Torque, eobd verilerini gorur sadece.
    Arabayi hyundai nin orj cihazi hi-scan ile baglayip bakmak gerekidlr.
    olmazsa başka bir eradan söküp deneyelim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.