Şimdi Ara

HyperX Predator DDR4 3000MHz OC sorunu Çözülmüştür.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar Değerli forum insanları. RAM'leri 2666MHz'de 14-15-15-36 1.35 sorunsuz kullanıyorum lakin anakartın mauelinde RAM'lere tam uyumluluk olarak gösteriyor. 4'dim 3000MHz olarak desteklediği yazıyor. AMD işlemciler 2933 15-16-16-39 1.35. Olarak görüyor ona da tamam. Problemim şu ki ben 2933 olarak sistemi açmayı başarıyorum sorunsuz kullanıyorum fakat iş sistemi kapamaya ya da restart atmaya geldin mi kısa bipler ötmeye başlıyor. Sistem mavi ekranda onarılması gerekiyor hatası alıyorum. UEFI BIOS ayarlarına girip 2666 düşürdüğümde RAM MHz'sini sistem tekrar açılıyor. Restrat atıp BIOS'dan tekrar 2933 aldığımda açılıyor ama iş kapanmaya geldiğinde ya da yeniden başlatmada mavi ekran sistem onarılması diyor. Ve hiç tepkisiz görüntü gelmeden kitleniyor.

Birde anlam veremediğim olay şu ramleri programla baktığımda kod seri numarası ile kendi kutusunda yazan kod seri numarası alakasız neden bilen var mı?

Sistem bilgilerim:
    ASUS ROG STRIX F-Gaming X370 motherboard (5406 BIOS)
    HyperX Predator DDR4 3000MHz CL15 1.35V XMP RAM (HX430C15PB2K4/16) 4x4 kit 15-16-16-39 1.35.
    AMD Ryzen 5 2600 işlemci.

HyperX Predator DDR4 3000MHz OC sorunu Çözülmüştür.HyperX Predator DDR4 3000MHz OC sorunu Çözülmüştür.HyperX Predator DDR4 3000MHz OC sorunu Çözülmüştür.HyperX Predator DDR4 3000MHz OC sorunu Çözülmüştür.HyperX Predator DDR4 3000MHz OC sorunu Çözülmüştür.HyperX Predator DDR4 3000MHz OC sorunu Çözülmüştür.HyperX Predator DDR4 3000MHz OC sorunu Çözülmüştür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braslitov -- 5 Haziran 2020; 17:29:45 >

• İkili kitler halinde denediniz mi? Muhtemelen 4 dimm çalışmak için 1.35 volt yetmiyor. Adım adım 1.4 volta kadar başınız ağrımadan arttırabilirsiniz. Uç sınır olarak 1.45 voltu geçmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Sergeant

İkili kitler halinde denediniz mi? Muhtemelen 4 dimm çalışmak için 1.35 volt yetmiyor. Adım adım 1.4 volta kadar başınız ağrımadan arttırabilirsiniz. Uç sınır olarak 1.45 voltu geçmeyin.
    ikili 3000 olarak çalışıyor. Birde latency ayar yapmak gerek mi 16-17-17-36-65 1t socv için ne kadar max şimdiden teşekkürler.
  • braslitov B kullanıcısına yanıt
    Nette max soc için 1.25 volt demiş ama siz 1.1 i geçmeyin. Muhtemelen sizi anakart kısıtlıyor. Siz 1.4 volt verip önce default ayarlarda deneyin. Sorun olmazsa 1 er 1 er çakıldığı yere kadar zamanlamaları düşürün. Stabil ayarları bulduğunuzda az az da hızı arttırıp ne kadar çıkabildiğine bakın. Biraz sabırlı olmanız gerekecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Sergeant

Nette max soc için 1.25 volt demiş ama siz 1.1 i geçmeyin. Muhtemelen sizi anakart kısıtlıyor. Siz 1.4 volt verip önce default ayarlarda deneyin. Sorun olmazsa 1 er 1 er çakıldığı yere kadar zamanlamaları düşürün. Stabil ayarları bulduğunuzda az az da hızı arttırıp ne kadar çıkabildiğine bakın. Biraz sabırlı olmanız gerekecek.
    Yardımların için teşekkürler. Hocam en uzun süre stabilete açısından 1,45 volta kadar çıktım onda da mavi ekran verdi socvoltu offestte 0,200 sarıya kadar denedim. Hatta ve hatta her türlü kombinasyonu denedim sistem bot ediyor lakin stabilite yok bir yerden patlıyor mavi ekran vermeden önce chromda sayfa çökmeleri oluyor sanırsam bu sevdadan da vazgececem önce işlemci şimdi de ram zaten ekran kartıda oc ile az cebelleşmedim. İlerde kısmet olursa asusun anakartını ve amd ekran kartından mümkün mertebe uzak duracam, ramler tam uyumlu diye zamanında sağlam para gömdüm . Anakart için en tepe kartı almıştım. Tek merak ettiğim bu sistemi stabil en tepe ayarlarda kullanılacak bir şekilde yapmak mümkün müdür bu işten çok iyi anlayan biri bunu yapabilir mi diye merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: braslitov

Yardımların için teşekkürler. Hocam en uzun süre stabilete açısından 1,45 volta kadar çıktım onda da mavi ekran verdi socvoltu offestte 0,200 sarıya kadar denedim. Hatta ve hatta her türlü kombinasyonu denedim sistem bot ediyor lakin stabilite yok bir yerden patlıyor mavi ekran vermeden önce chromda sayfa çökmeleri oluyor sanırsam bu sevdadan da vazgececem önce işlemci şimdi de ram zaten ekran kartıda oc ile az cebelleşmedim. İlerde kısmet olursa asusun anakartını ve amd ekran kartından mümkün mertebe uzak duracam, ramler tam uyumlu diye zamanında sağlam para gömdüm . Anakart için en tepe kartı almıştım. Tek merak ettiğim bu sistemi stabil en tepe ayarlarda kullanılacak bir şekilde yapmak mümkün müdür bu işten çok iyi anlayan biri bunu yapabilir mi diye merak ediyorum.

Alıntıları Göster
    İnşallah oc sorununu çözmüş bulunuyorum sanırsam diyorum çünkü mavi ekran yemedim henüz teste zaten bir şey çıkmıyor mavi ekran vermemesi benim için kafi.

Gelelim çözüme ramlerin detayı gösteren programla hynix afr olduğunu 3000 değil 2933 olarak amd sistemde çalışabileciğini soc voltun manuel ayarlanmasını ince detaylar için Ryzen Dram calculatur ile inciğini boncuğuna kadar 2 kademe ayarlardım onuda bırakıyorum işine yarayan olur . Not sistem restart olsun kapama normal açma olsun şimdilik mavi ekran vermedi bu demek değil hiç vermeyecek belkide erken konuştum ama yine de paylaşmak istedim.

Ram detaylarını gösteren programın adı: Thaiphoon

Diğeride Ryzen Dram calculator

Son oc güncellemesi: Hynix afr a-die 3000mhz rami 1,2 socv ile 3200mhz overclock yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braslitov -- 29 Haziran 2020; 12:50:8 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.