Şimdi Ara

Hyperplus 12 Volt Akülü Vidalama incelemesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
5.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gittigidiyor'dan çekle 80 TL'ye maledilen aletin kısa bir incelemesini yaptım.

GG başlığı:http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/hyperplus-hy-2103s-li-ion-akulu-matkap-vidalama-12v-1-3ah-cantali-rtyt-291053614

Sıcak Fırsatlardaki başlığı:https://forum.donanimhaber.com/li-on-pilli-akulu-vidalama-12v-1-3ah-cantali-99-tl-cekle-80-tl--127565057

Hyperplus 12 Volt Akülü Vidalama incelemesi Hyperplus 12 Volt Akülü Vidalama incelemesi

Ürün özellikle fiyatından dolayı oldukça ilgi çekti, çok ihtiyacım olmamasına rağmen dayanamayıp ben de satın aldım.
    Genelde amatör kullanıcılar tarafından ilgi gören alet günlük profesyonel kullanıma uygun olmasa da yoğun kullanımlarda yedek alet olarak rahatlıkla kullanılabilir.
    Aleti bugün teslim alıp yüzeysel bir inceleme yaptığım için henüz batarya performansı hakkın bilgim yok.
    Elimdeki 14.4 volt ve 7.2 voltluk DBK akülü vidalamalardan daha fazla kalite hissi uyandırsa da güç olarak 14 voltluk aletin doğal olarak biraz altında kalıyor.

Yalpalama testi için terazisinden emin olduğum 10 mm bits ucu kullandım.
    Açıkçası elimdeki aletler içinde en fazla yalpalama yapan Hyperplus oldu. Ama bu yalpalama, delerken dengesizlik yaratmıyor, vidalama yaparken de çok rahatsız edici değil.
    Elimdeki Piranha Hi-Tech tungsten beton uçlarla tuğla duvarı delebiliyor ama beton ve fayansta başarısız. Zaten bu amaçla yapılmadığı için hayal kırıklığına uğramadım.
    3 mm alüminyum profile rahatlıkla vida atabiliyor. Tahta gibi yumuşak zeminleri de delebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albati -- 18 Ağustos 2017; 0:11:57 >

• Elinize sağlık hocam,benim için aydınlatıcı bir inceleme oldu
  • millercoholic kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende bosch psr 960 var bataryası bitik ve tek batarya 70 80 civarı ona batarya mı almamı önerirsiniz yoksa bu aleti almamı mı şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkan_uyar

bende bosch psr 960 var bataryası bitik ve tek batarya 70 80 civarı ona batarya mı almamı önerirsiniz yoksa bu aleti almamı mı şimdiden teşekkürler

Hocam hiç uğraşma bataryayla falan, hem o eski nikel kadmiyum pilli, kullanımı daha zor.
    Al geç bu aletten bir tane, memnun kalırsın.
    Batarya ölse bile kendin içine 18650 li-ion pil alıp koyma şansın var.
  • Elinize sağlık, ileri dönemde aletle ilgili güncelleme bekliyoruz....

Not: bendeki aletle de tecrübelerimi bu konuya eklerim...
  • kocaballi kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Umarım devamı gelecek bir alet olur ki incelememiz bir işe yarasın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence bir katkıda bulunayım. derz arası fayansı delebildim ama takibi bir matkap değil. uzun sürüyor, yoklukta gideri var
  • Ağaçta bile çok başarılı bile gelmedi bana, kaldı ki fayansta da tahmin ettiğim gibi orta-alt kademede bir ürün olduğu aşikar. Dahaçok vidalama amaçlı bir ürün olduğundan zaten matkap fonksiyonelliğinide beklentisi malum olduğu gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

bende bosch psr 960 var bataryası bitik ve tek batarya 70 80 civarı ona batarya mı almamı önerirsiniz yoksa bu aleti almamı mı şimdiden teşekkürler

Hocam hiç uğraşma bataryayla falan, hem o eski nikel kadmiyum pilli, kullanımı daha zor.

eyvallah hocam sağolasın
  • Alan arkadaşlar tam dolu pil kullanımda ne kadar gidiyor ve boşta iken pil azalıyor mu acaba?

• quote:

quote:

Öyle pilleri kendimiz takabilir miyiz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarkat

quote:

quote:

Sizin yeteneğinize bağlı. Hem elektronik bilgisi hem de lehim yapma gibi beceriler ister. Şarj adaptörünün ve pilin değerlerine dikkat etmek gerek. Ama çok çok zor değil.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sizin yeteneğinize bağlı. Hem elektronik bilgisi hem de lehim yapma gibi beceriler ister. Şarj adaptörünün ve pilin değerlerine dikkat etmek gerek. Ama çok çok zor değil.

Biz açabiliyorsak yaparız herhalde
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarkat -- 4 Eylül 2017; 19:38:42 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Biz açabiliyorsak yaparız herhalde
    Teşekkürler

Batarya açılabiliyor. Pil çok önemliyse çift batarya alın geçin fazla dert etmeyin.

• albati kullanıcısına yanıt
    Dostum sana özel mesaj yollladım az önce

• Ben aldım fena değil. Yalpalama taktığın ucun yuvaya oturmasına göre değişiyor.
    Gücü normal seviyede 3 haftadır. 8-10 kere basit işlerde kullandım batarya heniz bitmedi.
    Ele oturması, boyutları tatminkar
  • @albati,

Buna benzer bir matkabım var ve aküsü öldü. Akünün içini açıp yenilemek istiyorum ama yeteri bilgi bulamadım.

Kendim yenilemek istiyorum, yol gösyerici bir link, talimat, görsel, video var mı bildiğin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koppa -- 20 Nisan 2018; 7:41:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: koppa

@albati,

Buna benzer bir matkabım var ve aküsü öldü. Akünün içini açıp yenilemek istiyorum ama yeteri bilgi bulamadım.

Kendim yenilemek istiyorum, yol gösyerici bir link, talimat, görsel, video var mı bildiğin?

Benim daha önce açtığım böyle bir konu var.
    Ama açıkçası NiMH piller çok verimli olmadı. El beceriniz ve elektronik bilginiz iyiyse kendiniz yapın. Ama bunun için li-ion pil ve şarj devresi gerek. Şarj devresi Aliexpresste ucuz. Pilleri de lehimleme işini hızlı yapmalısınız yoksa kutup başlarının ısınması kapasiteyi düşürüyor. Ya da çevrenizden bir elektronikçiye punto kaynak yaptırın.

https://forum.donanimhaber.com/sarjli-matkaba-nimh-pil-takmak-ss-eklendi--62425977

• Üstadım önce emeğine sağlık gerçekten açıklayıcı ve güzel bir inceleme olmuş. Bu cihazın artık satışı yok sanırım bulamadım. Bu tarz kullanışlı fiyat olarakta bu civarlarda olan tavsiye edebileceğin bir ürün var mı? Evde ufak tefek amatör işlerde kullanmak için

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.