Şimdi Ara

hybridcrossfire

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkdaşlar benim m3a78-em anakartımm var bu teknolijiyi kullanmak istiyorum fakat kasam ultra slim olduğu için ekran karı çıkışı yok(bir tane pcı çıkışı var o da anakartla paralel şekilde duruyor) hangi tip ekran kartı almalıyım?

• yardım edebilcek yok mu
  • Hybrid crossfire'ın ne olduğunu bilsem...

Tembellik yok, hemen asraştırıp teknolojiyi öğreniyorum...
  • Şimdi az çok konuyu anladım.

Fakat şunu sormak istiyorum.

Bu anakarta hd 4890 taksak hybrid crossfire çalışır mı?
  • bunu destekleyen kartlar sınırlı bildiğim kadarıyla hd3850 falan war.

Linki incele bihttp://www.thgtr.com/motherboard/20080331/amd_780g_yongaseti_hdtv_htpc-06.html
  • Aldığın ekran kartına göre değişebilir bir durum bu biraz da.

Şimdi 4890 alıp anakartla HybridCF yapmanın ne anlamı olur bilemem ama giriş ve Orta Alt segmentteki kartlar için denenebilir bir durum...

Şimdi arkadaşın belirttiği anakarın üzerinde Tümleşik (onboard) ATI Radeon™ HD 3200 varmış anakartın özelliklerine bakınca gördüm.

Hybrid CF yapmak için bir ekran kartı takıyoruz tabiki ATI GPU ve Hybride CF destekleyenlerden, Anakartın üzerindeki onboard yonga ile taktığımız ekran kartını beraber güç birliği yapıyorlar ( Yani Voltran ı oluşturuyorlar . P )

On Board Vga ların sistem belleğini sömürdüğünü dikkate alırsak 4850 hatta belki de 4830 ve üzeri için yapılacak veya yapılsa bile ciddi performans artışı sağlanabileceğini düşünmüyorum. Düşünmüyorum çünkü emin değilim denediğim bir şey değil...

• en fazla hd 3470 i destekliyor.burda ki amaç küçük paralarla daha fazla verim alabilmek.Sanırım 345 in performansı hybrid den sonra 3650 nin performansına eşit oluyor.çok bi performans sağlamıyor aslında bilgisayrı tv ye bağlarken avantaj sağlar sanırım
  • bende hybrit sli gördüm sanırımaslında 2. el uygun bi hybrt sli düşürebilirsen anakartın diğer donanımı güçlüyse sağlam bir sistem olur bence en azından %200-300 fiyat performans alırız gbime geliyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.