Şimdi Ara

Huzurlarınızda Nokia Lumia 1020: 41MP yeni nesil kamera, 2GB bellek ve daha fazlası... (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.427
Cevap
14
Favori
106.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    nokia konusnda edebiyat yapan arkadaşlara şunu diyorum nokia benim gibi bir sadık müşterisini kaybetti üzerine yoktur 5110 ile başladık bu sevdaya 3210 3310 6210 8210 8850 8310 öyle gitti daha sonra 7250 aldık dahada arttı sevdamız gittik 6100 aldık zerafet dedik üzerine 3650 cem yılmazın elinde gördüm ertesi gün aldım hatta adam star tv izliyorsu 3650 cihazdan gittik 6600 aldık üzerine 8800 sirocco serileri 8800 arte serileri 8600 luna n70 karizma serisi n95 canavar carzs zeis üzerine e71 e72 daha aklıma gelmeyen ne modellerini aldık kullandık 2 yıl profesyonel olarak koleksiyonerlik yaptım 88 serisi ile hatta 4 adet cihazı kvkda kızak dahil sıfırlattım full kutu aksesuarlı koleksiyon 1 adet zamanında 2600 tl ye aldığım açmadığım 8600 luna bile vardı daha ne anlatayım gelmiş şampiyon nokia diyorsunuz benim kadar nokia seven bilen kim vardır bunlar anılarda kaldı arte carbon çıksın bugün yine 2500 tl olsun ben alırım onun zevki prestiji ayrıdır ama böyle 1020 zıfır cihazlara 2000 tl çekersen piyasada 5s gibi güzel iyi bir makine varken hemde 2250 tl civarı nal toplarlar böyle işte

• quote:

Orijinalden alıntı: salihbocX

gerçekler bu kabullenmen lazım 1 aya kadar bendede 920 vardı arkadaşlar çevrem derdi kabul etmezdim hele bi satma aşamasında o kadar salakça teklifler gelince senide görürüm al bir 1020 kullan 2000 tlden aldığın malı 3 ay sonra 1000 tl verirlerse sende saydırırsın iphone 5s al 2200 tlden 5 ay sonra 1500 den aşşağı satmazsın anladın tamamen duygusal cash ile ilgili @mudeb

öyle düşünürsen bir çok örnek var mesela samsung un bütün telefonları fiyat olarak 2000 tlden çıkıyorsa 1-2 ay içinde düşmeye başlıyor ve 3-4 aylık sürede 2000 se ilk fiyatı 1300-1400 tl oluyor ilk alanlar kazık yemiş durumuna düşüyor bence bir çok örneğini gördük bunun ayrıca bir insan sürekli olarak 3-5 ayda hadi diyelimki senede bir telefon değiştiyorsa bence sorunludur telefonu istediği gibi çıkmaz filan bu ayrı bir durum tabiki

• Nokia Salihbocx'i kaybetti; cunku 2. El degeri dusuk.

Eskiden de niye Nokia kullandigi belli oldu. 2. Eli iyi diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanertekin

quote:

gerçekler bu kabullenmen lazım 1 aya kadar bendede 920 vardı arkadaşlar çevrem derdi kabul etmezdim hele bi satma aşamasında o kadar salakça teklifler gelince senide görürüm al bir 1020 kullan 2000 tlden aldığın malı 3 ay sonra 1000 tl verirlerse sende saydırırsın iphone 5s al 2200 tlden 5 ay sonra 1500 den aşşağı satmazsın anladın tamamen duygusal cash ile ilgili @mudeb

arkadas gercekleri yazmis harfiyen katiliyorum tamam nokia ile buyuduk.belki nokia ile ilk asklarimiza mesaj yazdik.o dit diri dit diri sesiyle heyecanlandik acaba ne yazdi diye ustaya saaygi sonsuz ama..kamerasi guzel olabilir ama uygulama sikintisi isletim sistemi bunlar onemli konular ve gelgelelim tutunki begendik aldik telefonu acil bir ihtiyacimiz oldu rezil olucagimiza malimiz rezil olsun deriz ya gittik telefoncuya sizce ne vericek? birde bu nokia degilde iphone olsa ne vericekti..ticaret kafasi degildir arkadasin kafasi mantik calisir mantik..saygilar

kardeşim olay budur hepimiz zor durumdan geçtik zamanında başımıza geldi rahatsızlık olayı oldu iphone 4s cihazımı 10 dakikada çokda zarar etmeden sattık allah gecinden versin 1020 alan bir kardeşimin büyük bir rahatsızlık sorunu olsu para lazım 2000 tl para vermiş cihazına başka çaresi yok gitti telefoncuya selamünaleyküm abi kaça alırsın rahatsızlık var o yüzden satmak zorundayım vereceği para vallahi billahi 800 hadi bilemedin 1000 olur üzeri hayal bu gerçek denemesi bedava eğer dediğim rakamın üzerine verrlerse herkezden özür dilerim aynı halde iphone 5s aldın 2250 tlden başın sıkıştı abi dedin kaça alırsın 1400*1600 tl arası keş paran cebinde her an olay budur o yüzden bana nokia savunmayın ben ticari bakarım hayat bir ticaret hepinizde bu ticaretin içindesiniz ama bilmezseniz markete gittiğinizde money kartta hangi ürünler var bakarsınız indirim günleri varmı bakarsınız 50 tl üzeri alışverişte 8li coca cola 5 tl diye 45 tl tutan alışveirşinizi 50 tl çıkarırsınız bu işte aynıdır farkı yoktur

• quote:

quote:

quote:

arkadas gercekleri yazmis harfiyen katiliyorum tamam nokia ile buyuduk.belki nokia ile ilk asklarimiza mesaj yazdik.o dit diri dit diri sesiyle heyecanlandik acaba ne yazdi diye ustaya saaygi sonsuz ama..kamerasi guzel olabilir ama uygulama sikintisi isletim sistemi bunlar onemli konular ve gelgelelim tutunki begendik aldik telefonu acil bir ihtiyacimiz oldu rezil olucagimiza malimiz rezil olsun deriz ya gittik telefoncuya sizce ne vericek? birde bu nokia degilde iphone olsa ne vericekti..ticaret kafasi degildir arkadasin kafasi mantik calisir mantik..saygilar

kardeşim olay budur hepimiz zor durumdan geçtik zamanında başımıza geldi rahatsızlık olayı oldu iphone 4s cihazımı 10 dakikada çokda zarar etmeden sattık allah gecinden versin 1020 alan bir kardeşimin büyük bir rahatsızlık sorunu olsu para lazım 2000 tl para vermiş cihazına başka çaresi yok gitti telefoncuya selamünaleyküm abi kaça alırsın rahatsızlık var o yüzden satmak zorundayım vereceği para vallahi billahi 800 hadi bilemedin 1000 olur üzeri hayal bu gerçek denemesi bedava eğer dediğim rakamın üzerine verrlerse herkezden özür dilerim aynı halde iphone 5s aldın 2250 tlden başın sıkıştı abi dedin kaça alırsın 1400*1600 tl arası keş paran cebinde her an olay budur o yüzden bana nokia savunmayın ben ticari bakarım hayat bir ticaret hepinizde bu ticaretin içindesiniz ama bilmezseniz markete gittiğinizde money kartta hangi ürünler var bakarsınız indirim günleri varmı bakarsınız 50 tl üzeri alışverişte 8li coca cola 5 tl diye 45 tl tutan alışveirşinizi 50 tl çıkarırsınız bu işte aynıdır farkı yoktur

nokia android gecmeme inadindan vazgecmedigi surece, uygulamalari arttirmadigi surece fiyatlari indirmedigi surede nokia elime almiycam

• @salihbocX şimdi onu bunu boşver de, ne demeye getiriyosun açık konuş? Android'e ya da iphone'a mı geçeceksin? Geçerken de sen de diğerleri gibi Nokia'yı eze eze, karalaya karalaya, yok saya saya, küçük göre göre, BATIRA BATIRA mı geçeceksin, kendini rahatlatmak için? Savaş zamanı karşı tarafa geçerken siperdeki arkadaşlarını tarayan askerden bir farkın yok. Yazık.

• quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

@salihbocX şimdi onu bunu boşver de, ne demeye getiriyosun açık konuş? Android'e ya da iphone'a mı geçeceksin? Geçerken de sen de diğerleri gibi Nokia'yı eze eze, karalaya karalaya, yok saya saya, küçük göre göre, BATIRA BATIRA mı geçeceksin, kendini rahatlatmak için? Savaş zamanı karşı tarafa geçerken siperdeki arkadaşlarını tarayan askerden bir farkın yok. Yazık.

yok tamam 1020 takoz sa takoz arkadaş biz böyle seviyoruz takoz seviyor olamazmıyız değil mi tuğla seviyor olamazmıyız ki hiçde öyle olmadığını düşünüyorum
  • quote:

quote:

quote:

iyiye iyi kötüye kötü demeli.İnsanlar 2000 tl için 1 ay çalışıp ter döküyor.1 ay hiç birşey yemeyecek,kira vb harcama yapmayacak , tüm alın terini telefona verecek sonra elinde kalacak.
    Bu tarafdan bakan yok.insanları kandırmamak lazım.41 mp kamerayı öne çıkarıp perfomans ve uygulamaların üstünü örtmek en büyük ayıptır.Alan adam ertesi gün küfreder.
    size katılıyorum.
    not,zaten katılmadığım mesajlara yanıt vermiyorum.insan beğenirse alkışlar,beğenmezse yorumunu ortaya söyler ,beğenmediğini yuhlayıp hakaret etmez.(umuma yorum)

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

quote:

@salihbocX şimdi onu bunu boşver de, ne demeye getiriyosun açık konuş? Android'e ya da iphone'a mı geçeceksin? Geçerken de sen de diğerleri gibi Nokia'yı eze eze, karalaya karalaya, yok saya saya, küçük göre göre, BATIRA BATIRA mı geçeceksin, kendini rahatlatmak için? Savaş zamanı karşı tarafa geçerken siperdeki arkadaşlarını tarayan askerden bir farkın yok. Yazık.

yok tamam 1020 takoz sa takoz arkadaş biz böyle seviyoruz takoz seviyor olamazmıyız değil mi tuğla seviyor olamazmıyız ki hiçde öyle olmadığını düşünüyorum

Huzurlarınızda Nokia Lumia 1020: 41MP yeni nesil kamera, 2GB bellek ve daha fazlası...

Bu telefonu 2 kere satın aldım ben. İkinci el aldım ilk. Sorunlu çıktı, gittim sıfırını buldum aldım.

• Beyler z1 in kamerası mı iyi bunun mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Circassian81

Beyler z1 in kamerası mı iyi bunun mu ?

Bunun.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Circassian81

Beyler z1 in kamerası mı iyi bunun mu ?

Bunun.

Teşekkürler hocam
  • e-Militarist E kullanıcısına yanıt
    salihbocX bence kendi bakış açısından doğruları dile getirmiş ve çoğunda da haklı!
    adam bence açık konuşuyor, neden her konuya bu şekilde yaklaşılıyor
    ortada dediğiniz gibi karalama falan göremiyorum ve böyle herseye karşı bu tavırlarıda anlamakta güçlük çekiyorum
    rakip üst düzey donanımlı telefonlarda üst düzey işlemci, ekran çözünürlüğü, pil, kasa kalitesi vs.. tavan durumu resmen
    hepsinde de geri kalıyor diğer cihazlardan
    eee sen gel bir kameran iyi diye 2000 tl iste, SAÇMALIK açık seçik
    bende n8 kullanıyordum ve memnundum, ammaaaa hiç bir şekilde BU DONANIMI BU FİYATA almam
    sence karaladım mı şimdi Nokia'yı ben ? Yazık :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugarb -- 9 Kasım 2013; 22:38:42 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

quote:

Huzurlarınızda Nokia Lumia 1020: 41MP yeni nesil kamera, 2GB bellek ve daha fazlası...

Bu telefonu 2 kere satın aldım ben. İkinci el aldım ilk. Sorunlu çıktı, gittim sıfırını buldum aldım.

bu telefondan teyzemde vardı orta tuş dönüyordu sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: ugarb

salihbocX bence kendi bakış açısından doğruları dile getirmiş ve çoğunda da haklı!
    adam bence açık konuşuyor, neden her konuya bu şekilde yaklaşılıyor
    ortada dediğiniz gibi karalama falan göremiyorum ve böyle herseye karşı bu tavırlarıda anlamakta güçlük çekiyorum
    rakip üst düzey donanımlı telefonlarda üst düzey işlemci, ekran çözünürlüğü, pil, kasa kalitesi vs.. tavan durumu resmen
    hepsinde de geri kalıyor diğer cihazlardan
    eee sen gel bir kameran iyi diye 2000 tl iste, SAÇMALIK açık seçik
    bende n8 kullanıyordum ve memnundum, ammaaaa hiç bir şekilde BU DONANIMI BU FİYATA almam
    sence karaladım mı şimdi Nokia'yı ben ? Yazık :)

Çoğunda haklı demişsiniz, haksız olduğu noktaları yazmamışsınız ama.

İşte ben de sizin yazmadığınız o haksız noktalarını görüp kendi bakış açımdan cevap yazıyorum. Benim yaptığım şey bu.

• alperen_69 kullanıcısına yanıt
    İlk wap'lı telefondur kendileri..klasiktir..
    Orta tuş döner ve grafik ekrandır..
    7110..

• Bu telefon ilk duyurulduğunda 1700 tl lerden 1799 tl lerden zaten bahsediliyordu. Salih de bunu bilerek bu konuda daha önceki sayfalarda bu telefonu karalayanlara karşı savundu. Şimdi 200-300 lira fazla çıktı diye fiyat, ayıp etmeye başladı bence. Bütün bu tantana 200 lira fark için. Tamam bütçene uymayabilir ama takoz, kalas ne oluyor? Şimdi mi kalas oldu? Hiç samimi değil bence. Parası çıkışmadıysa söylesin 50 şer lira verelim canı gönülden.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emekli öğretmen 1

Bugün gittim tüm modelleri inceledim.Aklımda z1 ve note vardı.Z1 klas bir iş adamının her yerde taşıyabileceği bir görüntüye sahip ama o tft ekrn iğrenç.Note 3 ün n9005 modeli varken neden 9000 alayım belki gelir diye beklemeye karar verdim.Ama webde gezerken çok hızlı note 3.Şimdide LG G Flex'i gördüm.Kasası çok hoşuma gitti performansıda en iyiler arasında .
    Lumia 1020 yi yakından gördüm.Bildiğin tuğla.ince tuğla.Birde yanında mercek potluğunu kapatmak için kılıf gibi bir aksam eriyorlr onuda takarsan tam tuğla
    öfff 2 yıldır alamadım ,b gidişlede alamayacağım gibi.Yılbaşına kadar bekleyeceğim.Bahara kadar mutlaka alırım umarım.

aynen dostum katılıyorum bildiğin 4*4 kalas denir haklısın ne ergonomi var ne market içi güzel bir yazılım oyun nede fiyat olarak tüketici dostu al bugün 2000 tlye 1 hafta sonra vallahi 1300 tlye zor starsın tamamen zarar nalet olsun 97 yılındna beri bir fiil kullandım nokia bu cihazı bu fiyatla yapmakla nokia uyuz oldum gerçekten bencede kesinlikle takoz katılıyorum sana...........

Başlarken kimseyi hedef almadığım belirtmek istiyorum,
    Öncelikle telefona kalas gibi, kurşun gibi, takoz, vb. abuk subuk benzetmeler yapılmaz!
    Telefonlar insanların ihtiyaçları doğrultusunda satın alınır.
    Sensör çıkıntısına razı olan, bu telefonu alır.. daha şık bir telefon isteyen, 925 e razı olabilir..
    Dolayısıyla 3x zoom ile yetinip zayıf bir kamera sahibi olur..

Öğretmen arkadaşın yazısını utanarak okudum.
    öfff, eriyorlr, ekrn .... Türkçe türkçe olalı böyle basitlik görmedi!
    İnsan hata yapabilir ama bunlar bilinçli yapılan hatalar.
    "ypmyn allahaşkna ndn byle yazrsunz" desem? sizce hoş oluyor mu?
    İnsan foruma yazdığı yazısını düzgünce hatasız göndermeli diye düşünüyorum.

Sıra gelelim alıntı sahibine :)

@salihbocX

Usta sen daha 1100 TL ye bulamadın mı Lumia 1020?
    Hayır yani meraktan soruyorum, çok iddialı gidiyordun :)
    Ne oldu merak ettim.
    Ben bu telefonu 2000 e aldım, 1 aydır da kullanıyorum, elimde ne takoz gibi duruyor..
    Ben de alıştım, eskisi kadar büyük gelmiyor bana.
    Rahat da duruyor elde.. neyse..

2 ay sonra bu telefonun fiyatı düşünce benim canım hiç acımayacak.
    Telefonu yeni alanlar 1800 TL ye alırken ben 2000 vermiş olacam ama ben 2 aydır bu telefonu kullanmış olacağım.
    Yeni modeli çıktığı gibi almakla sezon ortası almak aynı şey olmaz elbette.
    Meraktan soracağım, bir telefon aldığında, kaç yıl kullanmayı hedeflersin?
    Ben aldığım telefonu arıza yapana kadar kullanmayı tercih ederim.
    Bu sebeple 2. el fiyatı beni açıkçası pek ilgilendirmez.

quote:

Orijinalden alıntı: Utku

Takoz dedikleri cihazi bugun Turkcell'de inceledim, gayette sik ve ergonomik. Elde de gayet rahat hissettiriyor. Rakiplerinden 2 mm kalin olmasi rakamlara bakmazsak bi dezavantaj degil. Aksine, elde cok daha rahat hissettiriyor. Kamwra cikintisi da gulu seven dikenine katlanir misali.

@Utku
    Telefon son derece rahat, başlarda bana da garip geliyordu ancak 1 hafta gibi bir sürede rahtlıkla alışılıyor.
    Hatta ben şöyle abartayım sana sensör hakkında, keşke çıkıntı biraz daha büyük olsa.
    Kamera çıkıntısı öyle büyük olmalıydı ki, masaya koyduğunda telefon hiç kıpırdamamalıydı. öyle yani.
    Ekrana dokunduğumda bazen telefon sağa sola oynuyor.. sıkıntı o yönde bu çıkıntı yüzünden.
    cepte elde herhangi bir rahatsızlık yaratmıyor. tüm sorunu masada..
    Ama dediğin gibi seve seve katlanırım da kullanırım da.. kullanamayan düşünsün derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badtrip -- 9 Kasım 2013; 23:02:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fx57

Nokia'nın hakkında çok uzun süredir iddialar olan EOS kod adlı yeni nesil akıllı telefonu hakkında merak edilen detaylar nihayet ortaya çıkmaya başladı. Henüz resmi olarak doğrulanmamakla birlikte Lumia 1020 olarak lanse edilmesi beklenen yeni telefon, 41MP çözünürlük desteği sunan, ayrıca Nokia'nın yeni görüntüleme teknolojilerini içeren özel kamerası ile sınıfında liderliğe oynayacak gibi görünüyor.

OIS yani optik görüntü sabitleme özelliği ile donatılan telefon, 32MP ve 5MP çözünürlüğünde 16:9 oranlı eş zamanlı görüntü kaydı yapabiliyor. Aynı zamanda 4:3 oranında 38MP görüntü kaydı da yapabilen kamera, sahip olduğu büyük sensöre ek olarak Xenon ve LED flaşlar sayesinde düşük ışıklı ortamlarda da yüksek görüntü kaydına olanak tanıyabilecek. Tüm bunlara ek olarak yüksek çözünürlükte video kaydı da Nokia Lumia 1020'nin kamera özellikleri arasında yer alıyor.

İlk olarak Nokia 909 ismi düşünülen ancak gelen son bilgilere göre Lumia 1020 isminde karar kılınan iddialı telefon, önden bakıldığında geleneksel Lumia tasarım çizgilerini korurken arkadan bakıldığında ise özellikle büyük sensöre bağlı olarak kendini hissetiren kamera bölümü ile dikkat çekiyor. Kamera tarafında PureView teknolojisinin Lumia ve Symbian tabanlı 808'deki güçlü özelliklerini harmanlayan ve yazılımsal geliştirmeler ile bizlere sunacak olan Lumia 1020, diğer tüm Windows Phone 8 cihazlardan farklı olarak ayrıca 2GB sistem belleğine sahip.

Windows Phone 8'in 512MB bellekli cihazlarda bile tatminkar performans ile çalıştığını düşünürsek eğer, Lumia 1020'nin en akıcı Windows Phone cihaz olacağını söyleyebiliriz ayrıca bu sayede üst seviye Android telefonlara da donanımsal anlamda yakınlaşılmış olacak. WP8 V 8.0.10322.71 kodlu işletim sistemi sürümü gelecek olan Lumia 1020 , FM Radyo başta olmak üzere NFC ve opsiyonel kablosuz şarj özelliklerini de getirecek. Lumia 925'te gördüğümüz kamera uygulamasının geliştirilmiş versiyonu ile sunulması beklenen Lumia 1020'de kullanıcılar, ISO, beyaz dengesi, manuel fokus, enstantane hızı ve flash gibi özellikleri kontrol edebilecekler.

Perşembe günü lanse edilmesi beklenen Lumia 1020'nin, yurt dışında sözleşmesiz olarak 600 dolar civarında bir fiyatla çıkması bekleniyor. Türkiye fiyatı şu an için bilinmese de 2000TL civarı bir fiyatlandırmayı öngörebiliriz. Nokia Lumia 1020 hakkında yeni detaylar geldikçe sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz. 

quote:

Perşembe günü lanse edilmesi beklenen Lumia 1020'nin, yurt dışında sözleşmesiz olarak 600 dolar civarında bir fiyatla çıkması bekleniyor. Türkiye fiyatı şu an için bilinmese de 2000TL civarı bir fiyatlandırmayı öngörebiliriz. Nokia Lumia 1020 hakkında yeni detaylar geldikçe sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-Militarist -- 9 Kasım 2013; 23:05:12 >

• çok afedersiniz kıçı kırık bir telefon için daha doğrusu bir elektronik eşya için kimse kimseyi ne üzsün nede kırsın ben kendimce bir şeyler açıkladım doğru yanlış fazla birbirimizi yıpratmaya değmez ama beni eleştiren arkadaşlar az önce yazdığım kullandığım modeller ile ilgilim mesajımı nokia çok sevdiğimi başka cepheye falan gitmediğimi bilsinler niye sallayayım daha 1 ay önce sattım 920 cihazımı o yüzden son zamanlarda maalesef nokia garip şeyler stratejiler yapıyor 2000 tl ederi olmayan bir cihaza ne reklma yapıyorsun nede noktalara teşhir ürünü gönderiyorsun sonra zarar etti yok satıldı ne haberler görüyoruz sonuçta eşya bu bizler canlıyız eşya için kimseyle atışmayı doğru bulmam takoz lafı aslında biraz espiri niteliğinde yoksa benim ağzımdan diğerleri gibi sakın almayın çürük kaçık patlak lafı çıkmaz 2000 tl fiyata alınmaz allah biliyor şu cihaz 1300-1400 bandında çıksaydı macera aramazdım zaten 920 alıştık platforma alırdım 2000 tl gerçekden sinir bozucu bir rakam hele telefoncularıun satarken aman lumia kalsın alan yok bakan yok soran yok tarzı çalımları insanları dahada sinir ediyor servis konusuda artık sıkıntılı yok sakarya telekom bakıyormuş yok teleservis kvk bırakdı bu bile sıkıntının büyüklüğünü gösteriyor yılların kvksk neden nokiayı bırakır acaba nokia O KADAR HAKLI TÜKETİCİNİN DEĞİŞİM CİHAZLARINI DEĞİŞTİRMEDİĞİ İÇİNMİ KVK BIRAKTI BUNLAR SORULMASI GEREKEN GERÇEKLER DETAYLARI SEKTÖRE YAKIN OLDUĞUMDAN BİLİYORUM AMA NEYSE

• 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.