Şimdi Ara

Huzurlarınızda Nokia Lumia 1020: 41MP yeni nesil kamera, 2GB bellek ve daha fazlası... (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.426
Cevap
14
Favori
106.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: badtrip

quote:

Orijinalden alıntı: Kyser Sozey

Selamlar,

Dün Turkcell'den Beyaz Lumia 1020 aldım. Uzun incelemelerden sonra sonunda karar verebildim.

İzlenimlerimi sizinle paylaşmak isterim. Markette Android cihazımda kullandığım her uygulamayı hemen hemen buldum. Hatta görsellikleri ve akıcılıklar bana Androidden daha güzel ve hızlı geldi. Sadece maillerim için bir şifreleme uygulaması bulamadım. Malum herkes cihazı kurcalıyor mail geçmişimi okusunlar istemediğim için uygulamaları şifreleyen bir yazılım bulamadım bu üzdü.

Kamera çekimi inanılmaz denecek kadar net ve kaliteli. Note 3 cihazımdaki resimlere bakmaz oldum. Ayrıca tüm gün cihazı elimden bırakmadığım halde ne ufacık bir ısınma nede takılma yaşadım. Note 3 cihazım 10 dakika sonra yanıyorum diye bağırıyor.

Arkada bulunan kamera lens çıkıntısı beyaz ve sarı olan üründe çok cool duruyor. Sadece masaya lens yere gelecek şekilde koyduğunuzda biraz rahatsız edici duruyor ama bu önemli mi? bence değil çünkü ekran yere gelecek şekilde koyuyorum :)

Cihaz elde inanılmaz rahat ve eli dolduracak şekilde duruyor Note 3 cihazdımda bu hissi alamıyorum sanki note 3 kırılacak havası veriyor ama bu cihaz bana bişe olmaz aga kavra belimi diyor :)

Uzun yıllar sonra tekrar bir Nokia cihaz sahibi oldum. Yazılımsal görsellik olarak çok hoş, akıcılık inanılmaz hızlı, resim kalitesi zaten bir şey denemz. çektiğiniz her resmin 2 kopyasını yaratıyor. Biri facebook gibi sosyal sitelere hemen yüklemeniz için 2mb boyutunda diğeri ise orjinal 10mb boyutunda.

Lumia 925 ve Lumia 1020 arasında kalmıştım. Kamera kalitesinden dolayı tercihimi 1020 den yana yaptım. Dediğim gibi Lens çıkıntısı Beyaz modellerde çok farklı durduğu için bence çok hoş duruyor.

Resim :https://store.donanimhaber.com/c7/73/99/c773994fc052cfaacd7650b66d1fd024.jpg

Yeni telefonunu güle güle kullan!
    Buradaki bazı kullanıcılarının keyfini kaçırmasına izin verme, unutma çekememezlik ulaşamamazlık buna sebebiyet veriyor.

Beyazından bende de var.. kısa süre içerisinde ekranına çok da alışacaksın, tüm telefonlar küçük gelmeye başlayacak.
    İstesen de yamultamazsın mereti, diğerleri gibi.. elde hissini çok iyi veriyor.

NOT: Allahaşkına telefonunu cam yüzeyi aşağıya gelecek şekilde bırakma, kıyamam ben ona :)

Kulübe hoşgeldin..

Fotolarını bekleriz :)

bu arada, resim eklemek için [ simage] tagını kullanırsan forumda görseli gözükür ;)
    Yazımı alıntılarsan en alttaki satırda bu kodu düzgünce görebilirsin.
    Huzurlarınızda Nokia Lumia 1020: 41MP yeni nesil kamera, 2GB bellek ve daha fazlası...

Selamlar,

ekranı yere gelecek şekilde koyuyorum ama ekranda çizilmez koruyucu yaptım yoksa kıyamam bende :)

ciaz gerçekten elde inanılmaz duruyor kavrıyor. yazışmalar ve görsellik açısından windows phone 8 gerçekten çok ilerlemiş. Markette baya zenginleşince tadından yenmez :)

aradığım her uygulamayı kolaylıkla buldum. tek eksiğim android gibi uygulamaları tek tek şifreleyen bir yazılım.

ben pek resim çekmiyorum ama eşim sürekli güzel bir foto makine istiyordu. Bende bu fırsattan istifade hazır izinde çıkmışken bu cihazı alayım dedim :) Note 3 kullanıcısıyım normalde ama Lumia 1020 bence çok daha akıcı görsel ve güzel bir makine en güzeli 4 saat aralıksız kullanmama rağmen ne ısınma ne donma :)

bende simage eklim ozman :)

Huzurlarınızda Nokia Lumia 1020: 41MP yeni nesil kamera, 2GB bellek ve daha fazlası...

• Pil programı kullanıyorum zaten değerlere bakmak için ama cidden gariplik var. İlk aldığımda akşam doldurup sabah baktığımda durduğu yerde %6 civarı bi azalma oluyordu. Şimdi saçmalamaya başladı.Batarya programının dün akşamki tuttuğu log u yazıyorum:

01:14 - %70
    02:51 - %60
    08:40 - %24

Buna yorumunuz nedir? Pilde bi sakatlık olmasın..

@badtrip
  • quote:

Orijinalden alıntı: Achilleus86

Pil programı kullanıyorum zaten değerlere bakmak için ama cidden gariplik var. İlk aldığımda akşam doldurup sabah baktığımda durduğu yerde %6 civarı bi azalma oluyordu. Şimdi saçmalamaya başladı.Batarya programının dün akşamki tuttuğu log u yazıyorum:

@badtrip

Donanımsal bir aksaklık değil bence. Kurudğun yazılımlar ile ilgili bir sorun.

arka planda kalan bir uygulama tüketiyor. Aynı sorunu Note 3 cihazımda yaşamıştım tek tek uygulamaları silerek sorunu bulmuştum.

sizde de aynı sorun var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kyser Sozey -- 12 Kasım 2013; 10:49:31 >
  • Arka planda şuanda mesajlaşma, e-posta, fotoğraflar, battery performance ve rap dialer açık. Çok tüketecek herhangi bir yazılım yok.Birde bu arka plandakileri biz kapatamıyoruz heralde değilmi?

@Kyser Sozey
  • arkadaşlar dükkanımda 28.10.13 fatualı genpa garantili siyah renk nokia lumia 1020 var lumia almayı düşünenler bakabilir.ürün sıfırdan farksızdır
  • quote:

Arka planda şuanda mesajlaşma, e-posta, fotoğraflar, battery performance ve rap dialer açık. Çok tüketecek herhangi bir yazılım yok.Birde bu arka plandakileri biz kapatamıyoruz heralde değilmi?

@Kyser Sozey

kendini göstermeyen bir uygulama olabilir. geri tuşuyla tüm uygulamalar kapanana kadar geri gitmeniz gerekiyor. kısa yolu var mı henüz keşfedemedim.
  • quote:

Arka planda şuanda mesajlaşma, e-posta, fotoğraflar, battery performance ve rap dialer açık. Çok tüketecek herhangi bir yazılım yok.Birde bu arka plandakileri biz kapatamıyoruz heralde değilmi?

@Kyser Sozey

ayarlar-uygulamalar-arka plan görevleri.

(dikkatli oyna bu ayarlarla, yoksa ya bu oyun niye arkaya alınca kapanıyor, şu uygulama niye düzgün çalışmıyor dersin.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: donniedarko

quote:

@Kyser Sozey

ayarlar-uygulamalar-arka plan görevleri.

(dikkatli oyna bu ayarlarla, yoksa ya bu oyun niye arkaya alınca kapanıyor, şu uygulama niye düzgün çalışmıyor dersin.)

Saolasın hocam bende araştırıyordum şimdi.Nokia nın sitesinde de tavsiyeler var onlara da baktım bakalım işe yarayacakmı..
  • Buyrun arkadaş üşenmemiş test etmiş.

http://www.maxi.cep.com/forum/konu/lumia-1020-vs-vantilator-yeni-video.850814/

aradaki noktayı kaldırın,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kyser Sozey

quote:

Pil programı kullanıyorum zaten değerlere bakmak için ama cidden gariplik var. İlk aldığımda akşam doldurup sabah baktığımda durduğu yerde %6 civarı bi azalma oluyordu. Şimdi saçmalamaya başladı.Batarya programının dün akşamki tuttuğu log u yazıyorum:

@badtrip

Donanımsal bir aksaklık değil bence. Kurudğun yazılımlar ile ilgili bir sorun.

arka planda kalan bir uygulama tüketiyor. Aynı sorunu Note 3 cihazımda yaşamıştım tek tek uygulamaları silerek sorunu bulmuştum.

sizde de aynı sorun var.

android'te bu durumlar için cihazı hangi yazılım uyanık tuttuğunu gösteren bir yazılım mevcut wp'de de vardır, ben de eskiden son yüklediklerimi siliyordum kararsızlığı çözmek için.

siz note 3'ten 1020'ye mi geçtiniz ?

• Windows Phone Google'ın Android'inden kötü mü gerçekten ? Sony Xperia SP almak istiyorum fakat son dönemlerde Nokia Lumia'nın tasarımı dikkatimi çekti.
  • Huzurlarınızda Nokia Lumia 1020: 41MP yeni nesil kamera, 2GB bellek ve daha fazlası...

http://life.time.com/culture/james-dean-dennis-stock-photos-1955/#1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-Militarist -- 11 Kasım 2013; 17:20:27 >

• 1020 nin aksesuarlarını kullanan varmı? Kamera tutucu, kablosuz şarj etmek için kılıf ve şarj plakası vb.. Kullanan varsa memnunmusunuz? Tavsiye almak amacıyla sormak istedim.
  • quote:

1020 nin aksesuarlarını kullanan varmı? Kamera tutucu, kablosuz şarj etmek için kılıf ve şarj plakası vb.. Kullanan varsa memnunmusunuz? Tavsiye almak amacıyla sormak istedim.

Hand grip midir nedir..
    Ondan var bende, telefonu aldığım gün aldım, bence çok güzel.
    Doğru konuşalım, cep telefonu mobil bir cihaz olduğundan çok hafiftir. Sallamadan onu tutamazsınız..
    Ama bu aksesuar, biraz ağırlığı olduğundan, teleffonu hiç sallamadan çok daha dengeli olacak biçimde tutmanızı sağlıyor.

Özellikle de uzun pozlamalı çekimlerde deneyin, ne dediğimi anlayacaksınız.

Ben telefonuma herhangi ibr jelatin koruyucu film tabaka filan daha takmadım.
    Hiç sevemedim onları.. parlamaya da sebebiyet verecek :(

e-militaris gönderdiğin bu fotolar için saol valla bak bak tadına doyum olmuyor bu fotoların.
    İşi gücü bırakmışım, bunlarla uğraşıyorum. Şu insanlar gündüz yürürkenki fotoyu ben deneyecem bir ara.

Son olarak da, zannedersem bu şarj durumunu gösteren programlar çoğumuzda sapıtıyor.
    bende de yapoıyor ara sıra, pil beni daha götürür derken yarı yolda bırakıveriyor gibi.
    Pil programını silip, battery meter deneyebilir misin acaba?

Bence kurduğunuz bir program açık olmasa da arka planda artık işletim sistemine kurulu olduğu için döngüye sebebiyet veriyor olabilir.
    tek tek silmek gerekiyor programları, gün gün inceleyeceksiniz. Hangi gün ömrü daha uzun olmuş, ona göre son kaldırdığınız programı suçlayabilecek, bir daha onu kullanmayacaksınız.

Kolay gelsin :)

Kablosuz şarj etmek için kılıf ve şarj plakası, bunlar nerede var?
    link var mı acaba? Düşünülebilir de aslında.
    Ben ayrıca navigasyon kitini çok beğeniyorum. Sürekli bağlı o çakmağa, wireless olarak da telefon şarj oluyor..
    Şahane birşey :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badtrip -- 12 Kasım 2013; 15:11:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: badtrip

quote:

1020 nin aksesuarlarını kullanan varmı? Kamera tutucu, kablosuz şarj etmek için kılıf ve şarj plakası vb.. Kullanan varsa memnunmusunuz? Tavsiye almak amacıyla sormak istedim.

Hand grip midir nedir..
    Ondan var bende, telefonu aldığım gün aldım, bence çok güzel.
    Doğru konuşalım, cep telefonu mobil bir cihaz olduğundan çok hafiftir. Sallamadan onu tutamazsınız..
    Ama bu aksesuar, biraz ağırlığı olduğundan, teleffonu hiç sallamadan çok daha dengeli olacak biçimde tutmanızı sağlıyor.

Özellikle de uzun pozlamalı çekimlerde deneyin, ne dediğimi anlayacaksınız.

Ben telefonuma herhangi ibr jelatin koruyucu film tabaka filan daha takmadım.
    Hiç sevemedim onları.. parlamaya da sebebiyet verecek :(

e-militaris gönderdiğin bu fotolar için saol valla bak bak tadına doyum olmuyor bu fotoların.
    İşi gücü bırakmışım, bunlarla uğraşıyorum. Şu insanlar gündüz yürürkenki fotoyu ben deneyecem bir ara.

Son olarak da, zannedersem bu şarj durumunu gösteren programlar çoğumuzda sapıtıyor.
    bende de yapoıyor ara sıra, pil beni daha götürür derken yarı yolda bırakıveriyor gibi.
    Pil programını silip, battery meter deneyebilir misin acaba?

Bence kurduğunuz bir program açık olmasa da arka planda artık işletim sistemine kurulu olduğu için döngüye sebebiyet veriyor olabilir.
    tek tek silmek gerekiyor programları, gün gün inceleyeceksiniz. Hangi gün ömrü daha uzun olmuş, ona göre son kaldırdığınız programı suçlayabilecek, bir daha onu kullanmayacaksınız.

Kolay gelsin :)

Kablosuz şarj etmek için kılıf ve şarj plakası, bunlar nerede var?
    link var mı acaba? Düşünülebilir de aslında.
    Ben ayrıca navigasyon kitini çok beğeniyorum. Sürekli bağlı o çakmağa, wireless olarak da telefon şarj oluyor..
    Şahane birşey :)

bende sizin gibiyim telefonu yalın kullanmayı seviyorum ,çizmemeye azami gayret gösteririm ama koruyucu vs yapıştırmam , bu arada bursadan ilk 1020 satan kişi var 1750 tl den ,soteye yatmış durumdayım

• Cevabın için teşekkürler.. Evet camera grip güzel belki daha sonra onu almayı düşünebilirim. Kablosuz şarj kılıfı ve plakasını bugün aldım. Gayet rahat ve kullanışlı.. Hele kapak baya iyi telefona tam oturdu. Artık masaya koyduğumda yamuk durmuyor ve çizilecekmi bişey olacakmı diye dert etmiyorum içim rahat

@badtrip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Achilleus86 -- 12 Kasım 2013; 21:51:12 >
  • quote:

Cevabın için teşekkürler.. Evet camera grip güzel belki daha sonra onu almayı düşünebilirim. Kablosuz şarj kılıfı ve plakasını bugün aldım. Gayet rahat ve kullanışlı.. Hele kapak baya iyi telefona tam oturdu. Artık masaya koyduğumda yamuk durmuyor ve çizilecekmi bişey olacakmı diye dert etmiyorum içim rahat

@badtrip

Nereden aldın hocam ve fiyatları ne kadar şarj kılıfı ve plakasının ? Kablosuz şarj gerçekten çok güzel bir özellik ve mantıklı şu anki telefonum S3 Mini şarjım gitmiyor bile priz arıyorum gün sonunu getirmiyor yanlışlıkla 3G açık bırakmıştım 1 günde %85 lerden %15 lere inmiş bu özellikle direk üstüne koyup şarj edebiliriz. Nokia yine bir ilki başardı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vitriyol -- 12 Kasım 2013; 22:51:55 >

• arkadaşlar bu güzel cihazı almak istiyen 28.10.13 faturalı kutusunda saihibini bekleyen genpa garantili siyah lumia 1020 kaçırmasın almayı düşünen arkadaşlar dükkanımdan ürünlerin resimlerini görebilirler
  • Pardon unutmuşum Turkcell den aldım. Kılıf 80tl, şarj plakası 160tl.. Toplam 240tl ama platinium indiriminden yararlanarak %30 indirim aldım.168 tl ye falan geldi bana.
  • 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.