Şimdi Ara

Huzurlarınızda 'Birkat' (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
1
Favori
10.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hay hay, temelli kalsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meke -- 8 Haziran 2005, 16:49:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: meke

yeni şeyler alacağım, dolapdere kalmasın

Yolun buzdolapcılar carsısı galiba .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ers1n -- 8 Haziran 2005, 17:41:47 >
  • bi gün foruma girmedik napmışsın be abi

neyse artık kendi vga an ile taş taş üstünde bırakmıcaksın inşallah
  • Mükemmel çalışma Mete abi tebrikler Artık #orb1 lerde daha fazla Türk görmek istiyorum
  • meke galiba fırını soğutmaya çalışmış ama kaynak maynak
    valla pek anlamadım ama bir şeyler yapmış olduğu belli
    hayırlısı olsun
  • ellerine saglik mete.

nekadar zor bir yol gittigini gayet iyi biliyorum.

daha iyilerini yapmani dilerim.

corbada hamal kadrosu da olsa benim de tuzum bulundugu icin mutluyum.keske daha fazla faydam dokunsaydi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: korkutkaya
    corbada hamal kadrosu da olsa benim de tuzum bulundugu icin mutluyum.

estafurullah

• baba eline sağlık güzel olmuş..

eee artık "thermaltake" seni ser-mühendis olarak işe alsın

• Sn.Meke
    Çalışmalarından dolayı kutluyor ve basarılarının devamını diliyorum.
    Bir iki sorum olacak.Cevaplarsan sevinirim.Cpu pinlerini terlemeye karşı yalıttınmı,yani pinlerin arasını elektrik iletkenliği olmayan gres ile doldurdunmu?
    Diğer sorumda şu -50 derece için antifreez olarak ne kullandın.(Ben mobil in yeni versiyon, kırmızı renkli bir antifrizini kullanıyorum ve -30 dan asağıya korkudan inmedim)Bildiğin daha güçlü birşey varsa ve önerirsen sevinirim.Benim araştırmalarımda Dynalene MV diye -110 dereceye kadar güven ile kullanılabilecek aynı zamanda az yoğun bir sıvı tesbit ettim ama ne yazıkki online alabileceğim bir site bulamadım.Bu yuzdende yoğunlaşmış sıvıyı
    rahat bassın diye 2800 lt/h debiye sahip 100w gücünde hayvani bir pompa aldım(rezervuarın dışında çalıştıracağım)Ayrıca hatlarıda 1/2"(12,5mm)ye çeviriyorum.Düşük derecelerde yoğunluğu 1gr/cm3 veya altında kalabilecek bir sıvı bulabilseydim bunlara ihtiyaç kalmayacaktı.

Non conductive gres ile ilgili olarakta tedirginim.Su andaki sistemimde sadece
    cpu orta kısmında nc grease tatbik ettim.Şu an için bir sorun yok.Eksik malzemelerim ve yeni soğutma grubum geldi.Bu hafta sonu tadilatı tembellik etmez isem yapacağım.Cpu sıcaklığı daha aşağı duştüğünde sorun yaşarım endişesi ile cpu pinleri arasınıda NC gres ile doldurmayı düsünüyorum.Bu tatbikat amd işlemcilerde yapılıyor fakat lga 775 için hiçbir sitede rastlamadım
    Önerin nedir?

Terlemeye karşıda ilk başlarda yaptığım kalın anakart izolasyonlarından konsept olarak vazgeçtim.Cpu ve Gpu arkası için kendi yaptığım 12v altına 11 watt lık bir yaprak ısıtıcı vasıtası ile (Bir termostat ile kumanda ediyorum,anakart uzerine koyduğum prob anakart sıcaklığını 18 derece altında tesbit ettiğinde ısıtıcıyı devreye sokuyor,18 derece üstünde sıcaklıklarda devreden çıkarıyor) anakart terlemesini onluyorum.

Bu seferki tadilatta cpu ve gpu blokları üzerindede (izolasyonun üstüne) birer rezistans teşkil edip (6-7w) hava rutubetinin çok yükdek olduğu günlerde hafifte olsa
    ortaya çıkan terlemeyi önleyeceğim (Anakart uzeri akrilik spray ile yalıtıldğı için şu ana kadar blokların üstündeki terlemenin bir zararı olmadı ama terleme siddetli olur ise blok üzerinden anakart üzerine akabilecek bir damlanın pcı-ex slotu pinlerini etkilemesi tehlikesine karşı)
    belki konuya ilgi duyan arkadaşlara yardımcı olur düşüncesi ile bunları aktardım.
    Saygılarımla

• quote:

Orjinalden alıntı: passenger59

Sn.Meke
    Çalışmalarından dolayı kutluyor ve basarılarının devamını diliyorum.
    Bir iki sorum olacak.Cevaplarsan sevinirim.Cpu pinlerini terlemeye karşı yalıttınmı,yani pinlerin arasını elektrik iletkenliği olmayan gres ile doldurdunmu?
    Diğer sorumda şu -50 derece için antifreez olarak ne kullandın.(Ben mobil in yeni versiyon, kırmızı renkli bir antifrizini kullanıyorum ve -30 dan asağıya korkudan inmedim)Bildiğin daha güçlü birşey varsa ve önerirsen sevinirim.Benim araştırmalarımda Dynalene MV diye -110 dereceye kadar güven ile kullanılabilecek aynı zamanda az yoğun bir sıvı tesbit ettim ama ne yazıkki online alabileceğim bir site bulamadım.Bu yuzdende yoğunlaşmış sıvıyı
    rahat bassın diye 2800 lt/h debiye sahip 100w gücünde hayvani bir pompa aldım(rezervuarın dışında çalıştıracağım)Ayrıca hatlarıda 1/2"(12,5mm)ye çeviriyorum.Düşük derecelerde yoğunluğu 1gr/cm3 veya altında kalabilecek bir sıvı bulabilseydim bunlara ihtiyaç kalmayacaktı.

Non conductive gres ile ilgili olarakta tedirginim.Su andaki sistemimde sadece
    cpu orta kısmında nc grease tatbik ettim.Şu an için bir sorun yok.Eksik malzemelerim ve yeni soğutma grubum geldi.Bu hafta sonu tadilatı tembellik etmez isem yapacağım.Cpu sıcaklığı daha aşağı duştüğünde sorun yaşarım endişesi ile cpu pinleri arasınıda NC gres ile doldurmayı düsünüyorum.Bu tatbikat amd işlemcilerde yapılıyor fakat lga 775 için hiçbir sitede rastlamadım
    Önerin nedir?

Terlemeye karşıda ilk başlarda yaptığım kalın anakart izolasyonlarından konsept olarak vazgeçtim.Cpu ve Gpu arkası için kendi yaptığım 12v altına 11 watt lık bir yaprak ısıtıcı vasıtası ile (Bir termostat ile kumanda ediyorum,anakart uzerine koyduğum prob anakart sıcaklığını 18 derece altında tesbit ettiğinde ısıtıcıyı devreye sokuyor,18 derece üstünde sıcaklıklarda devreden çıkarıyor) anakart terlemesini onluyorum.

Bu seferki tadilatta cpu ve gpu blokları üzerindede (izolasyonun üstüne) birer rezistans teşkil edip (6-7w) hava rutubetinin çok yükdek olduğu günlerde hafifte olsa
    ortaya çıkan terlemeyi önleyeceğim (Anakart uzeri akrilik spray ile yalıtıldğı için şu ana kadar blokların üstündeki terlemenin bir zararı olmadı ama terleme siddetli olur ise blok üzerinden anakart üzerine akabilecek bir damlanın pcı-ex slotu pinlerini etkilemesi tehlikesine karşı)
    belki konuya ilgi duyan arkadaşlara yardımcı olur düşüncesi ile bunları aktardım.
    Saygılarımla

Mete'nin yaptıgı sistem direct die , yani direk gaz soğutma , sen sanırım chiller'den bahsediyorsun...

Cpu pinlerine gress surmeye gerey yok , dry ice yaparken -70 derecede sadece normal izolasyon bile idare ediyor... cpu soketının etrafına izolasyon yapman yeterli , yani mesela ben macun silgi ile kaplıyordum , sadece işlemci yuzeyi acık kalacak sekilde...

• Dielectric Grease hoş bir ürün ancak 24/7 için bile pek kullanılmıyor artık.

bunun yerine cpu etrafına esneyebilen bir malzeme (arma seal) veya Koray'ın ve Ali'nin kullandığı macun silgi kullanılabilir.

Ben daha da iyi bir çözüm buldum, Chilly'nin yaptığına benzer bir çözüm bu.
    Bazen yerli firmaların neler yaptığına inanamıyorum (izocam)

Bu arada şu yaprak ısıtıcı konusunda senle MSN'de bir görüşelim, bana lazım.
  • çok başarılı bi çalışma
    insan kendi yaptımı bi başka oluyo tabi

msn e ekledim seni

bikaç soru sorucam
  • vatana millete hayırlı olsun arkadaşa büyük saygı duydum helal olsun...
  • Up...
  • MaşALLAH. Bi Aksilik Çıkmazsa Yakında Kendi İşlemcisini Ve Anakartını Piyasaya Sürer Bu Gidişle İnşALLAH...
  • eet o yaprik isitma isi hakkaten gusel olur
  • siz baya bi kaptırmışsınız banada bulaştırdınız ama sizin kadar değilim allaha şükür . Bukadar iyi bench sonuçları alıyosunuz acaba kullanıyomusunuz yoksa bu bir zevk halinemi geldi. Yani araba modifiye edergibi sadece hızlı olsun test sonuçlarımı internette ele güne göstereyim yarışımı. Walla ne diyim allah size kolaylık versin. Ama resimlerde gördüğüm şeyleri kesinlikle evimde istemem ne o kaportacı tezgahı gibi. Arkadaşlar hızlanalım derken estetikten ödün veriyoruz bence herşeyin abartılmamışı güzeldir. Şimdi bana çok karşı çıkan olacak "sanane kardeşim zevk işi bu diye" . Evet haklı ben sadece sizlerle samimi görüşlerimi paylaşmak istedim yani kesinlikle art niyetim yok ve bu forumda çok şey öğrendim. Yani Birazcık abartmasak ..Hepinize saygılar sözlerimden kimse alınmasın lütfen.

• tekrar up..(bu konuyu da uplayan bir tek benim kimse ilgilenmiyor mu yaw)
  • İlgilenmez olurmuyum,şu andaki işimiz gücümüz(pardon işi gücü)bu oldu,
    ara sıra böyle yapmasa:

Şaka bir tarafa,xtreme dede iyi gidiyor topic,lakin artık uygulama zamanı yaklaşmakta...
  • hortlamış yaww meke abim gel artık foruma
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.