Şimdi Ara

Huzurlarınızda 1 GHz işlemcili ve Symbian Anna işletim sistemli Nokia 500 (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
292
Cevap
1
Favori
62.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • I phone 2 8gb kullanıyorum facede ekranı aşaya kaydırınca takılmıyor (nokia da takılmıstı dikkat ederseniz) kameraya tıkladıgım gibi acılıyor nokia da 1ghz islemci 3-4sn sonra geldi inanılacak gibi degil
  • Nokia aslında işletim sistemini değiştirerek bir yenilik yapma eğiliminde deil çünkü windows işletim sistemine geçişinde bir neden aramalıyız buda çok basit bir neden ki kimsenin aklına gelmeyen bir ihtimal nokia netbook ve laptop pazarına önümüzdeki yıllar adım atacak bu nedenle windows ile anlaşma yaparak bilgisayarlarında windows 7 işletim sistemini kullanacak bu nedenle neredeyse windows phone işletim sistemini yokfiyatlara alıp pazarlıyacak bu sebeblede kendiişletim sisteminde çalışan muhendisleri azaltarak kâr etmeyi pilanlıyor ama bir nokia kullanıcısı android veya iphone arayuzünü isterken android ve iphone kullanıcılararıda nokia arayüzünü istiyor bu karışık olaya akıl fikir ermiyor.
  • Kasıyor telefon. Videoyu izlerken sıkıldım.
  • Malesef yine olmamışşş.En azından İnsan bir flash koyar.
  • androidi goklere cikarip milletin androidli telefon almasina sebep olanlar acaba pil sorununu niye kimse dile getirmiyor ben simdiden nokia yi ozledim
  • konu hortlamıs gibi oldu ama su yok nokia battı yok çıktı arakdasım az para verip kaliteli ürünlerle neyini kıyaslarsın anlamdım kullanmayın olsun bitsin. Ben İphone 4s kullanıcısıyım ama özellik zamanla arka plana kalıyor insan oğlunun doyumsuzlugu yuzunden diyelim buna nokianın rehber sadeceliği mesaj kolaylıgını özlemiyor degilim en önemlisi sarz olayı. Android heleki ios jarzda insanı sogutacak kadar kötü lütfen nokia battı çıktı gibi kendini zi üzmeyin yormayın inanınki bu segmente çalıştırdığı ve bunu piyasaya süren teknisyenler sizin düşündüğünüzün fazlasın düşünüyordur ama ticaret bu herkesin kafası almaz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogz2232

quote:

1 GHz hızında çalışan işlemciyle gelen Nokia 500, Symbian Anna işletim sistemini kullanıyor.<br />
    Kamera 640 x 480 piksel çözünürlüğünde saniyede 15 kare video kaydedebiliyor.</div>

Bravo Nokia

1GHzişlemcinin yanına 640X480 piksel çözünürlüğünde video kaydı yapabilen kamera

• bat nokia bat battigin yere kadar su an kullandigim nexus s in sarji daha iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nokia 500 wifi hotspot yapılabilirmi, nasıl yapılır bilen varmıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: cglr08

nokia 500 wifi hotspot yapılabilirmi, nasıl yapılır bilen varmıdır

Ezspot veya joiku programlarını cebine yükleyip wifi hotspot yapabilirsin...
    Amma velakin hem 3g hemde wifi açık iken bataryan çok hızlı tükenir bilesin, sadece bilgisayarından gireceksen usb kablo ile bağlayıp Ovi Suite den bilgisayarından kullanabilirsin cep internetini...
  • Ya bu arada bu f/p telefonuna sırf Nokia diye sırf Symbian diye sövenler nerede çok merak ediyorum...
    Bakınız belle güncellemesi de gelmek üzereymiş bu telefona da...
  • yıl 2002 nokia erikson la yarısta ama 5 adım önde en iyi telefonu nokia3650 symbian (su anki nokia 500 ile pek fark yok aralarında ) el insaf 10 yıl oldu lafım 500 e degil ama n8 nasıl bir telefon öyle ya hediye olarak geldi dayanamadım sattım hani geçtim sistemi mistemi arama yapmak için bile alınmaz çok ciddiyim
    çok kullanıssız . Neyse apleyi de nokiaya benzetiyorum taş tablet bile çıkartsak satar tekrar ipohone 4s2 çıkartsak yine satar gibi bir kendine güvenen bir telefon üreticisi gibi geliyor su an iphone kullanıyorum ama ilerideki yarıs htc ile samsung arasında olacak ve ya çıkacak baska bir telefon üreticisi ,kendine güvenen degil kendini geliştiren kazanacak
  • arkadaşlar yorumlarınızı okudum yorumların çoğu çok profesyonelceydi..o yüzden sizlere bu bölümde sormak istiyorum
    nokia c6-01 almayı düşünüyorum fiyat 610-630 civarı bu telefon alınır mı alınmazsa hangi telefon alınır bu fiyatlarda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nemf2bone

arkadaşlar yorumlarınızı okudum yorumların çoğu çok profesyonelceydi..o yüzden sizlere bu bölümde sormak istiyorum
    nokia c6-01 almayı düşünüyorum fiyat 610-630 civarı bu telefon alınır mı alınmazsa hangi telefon alınır bu fiyatlarda ?

hizlial da sony ericsson xperia neo 730tl. 100tl daha ver sefasini sur. 5 sene oncesinin cop yazilim ve donanimiyla cebellesme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

quote:

arkadaşlar yorumlarınızı okudum yorumların çoğu çok profesyonelceydi..o yüzden sizlere bu bölümde sormak istiyorum

hizlial da sony ericsson xperia neo 730tl. 100tl daha ver sefasini sur. 5 sene oncesinin cop yazilim ve donanimiyla cebellesme.

teşekkürler..araştıracağım samsung'lara da bakayım..
  • quote:

quote:

Yeni Symbianları görmeden, bilmeden atıp tutan böyle gayrı ciddi yorumlara aldanmayın arkadaşlar. O herkese önerdiğiniz telefonun batarya süresi ve konuşma kalitesi bu telefonun yanından bile geçemez.
    Çöp yazılım dediğiniz kendi başına bir mobil işletim sistemidir, işkembeden sallamayın. Önermiş olduğunuz android işletim sistemi kendi başına bir işletim sistemi bile değildir, linux çekirdeği kullanır.
    Google mühendisleri sizin her hareketinizin suyunu çıkarıp ondan para kazanmak istemesinden kaynaklı çok çeşitli kodlar barındırır ve kesinlikle tam açık kaynak kodu kullanmazlar. Üstelik andoid hali hazırda bir donanım canavarıdır, o yüzden 1ghz lık bir Symbian ile 1ghz lık Android işletim sistemli telefonun performansı aynı olmaz... Tek çekirdekli ve 1 ghz işlemcili size göre az ram li Nokia telefonlar gördüğünüz de de yahu bu Nokia tarih öncesi çağlarda kalmış filan diye de yorum yazmayın, düşük işlemci kullanması kullandığı işletim sisteminin performansından kaynaklıdır...
    Haa ben Symbian çok iyidir de demiyorum ama lütfen ayva ile armutu kıyaslamayın...

• quote:

quote:

quote:

teşekkürler..araştıracağım samsung'lara da bakayım..

samsungun o fiyat seviyesinde dise dokunur bir modeli yok. butceyi yukseltirim dersen cift cekirdek tegra 2 islemcili motorola atix 890tl. illa samsung diyorsan galaxy w ya bak.

• samsung'un modelleri de çok sıkıcı yani 600-700 lira civarındaki modelleri..htc'ye de bakacağım..
    samsung pek düşünmüyorum sony'e baktım gerçekten özellikleri çok iyi bakalım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afterdarq

quote:

quote:

Yeni Symbianları görmeden, bilmeden atıp tutan böyle gayrı ciddi yorumlara aldanmayın arkadaşlar. O herkese önerdiğiniz telefonun batarya süresi ve konuşma kalitesi bu telefonun yanından bile geçemez.
    Çöp yazılım dediğiniz kendi başına bir mobil işletim sistemidir, işkembeden sallamayın. Önermiş olduğunuz android işletim sistemi kendi başına bir işletim sistemi bile değildir, linux çekirdeği kullanır.
    Google mühendisleri sizin her hareketinizin suyunu çıkarıp ondan para kazanmak istemesinden kaynaklı çok çeşitli kodlar barındırır ve kesinlikle tam açık kaynak kodu kullanmazlar. Üstelik andoid hali hazırda bir donanım canavarıdır, o yüzden 1ghz lık bir Symbian ile 1ghz lık Android işletim sistemli telefonun performansı aynı olmaz... Tek çekirdekli ve 1 ghz işlemcili size göre az ram li Nokia telefonlar gördüğünüz de de yahu bu Nokia tarih öncesi çağlarda kalmış filan diye de yorum yazmayın, düşük işlemci kullanması kullandığı işletim sisteminin performansından kaynaklıdır...
    Haa ben Symbian çok iyidir de demiyorum ama lütfen ayva ile armutu kıyaslamayın...

gereksiz savunma refleksi gostermeden once yaziyi dikkatli okuyun. bu yorum 1ghz nokia 500 icin degil, 680mhz nokia c6-01 icin yazildi. 600mhz arm11 ilk iphone un tam 5 sene once 2007 de kullandigi islemciydi ve o zamanki ios bile simdiki symbiandan daha kullanislidir. yani 5 sene oncesinin cop yazilim ve donanimi. keza c6 yi elime aldigimda o ilk iphonedaki isigi bile goremiyorum.

dediginiz dogru 1ghz symbian ile 1ghz android in performansi ayni olmaz. cunku symbianlar arm 11 kullaniyor. ayni frekansda cortex a8 islemcinin %60 performansini gosterir. (bu veriyi arm in kendi sitesinde verdigi benchmarklara dayanarak soyluyorum.) simdi hic tutup bana nokianin ve gecebeksinin dalvik virtual machine dolmalarini saymayin cunku android in isletim sistemi ve kritik sistem dostalari makina kodundadir, virtual machine kullanmaz. sadece uygulamalar java bytecode dur onlarda hizli kullanim icin jit tarafindan makina koduna cevrilerek dalvik cache de saklanir. ha dogrudur duzgun kullanim icin android daha kuvvetli islemci ister ama bu daha cok is yaptigi ve daha gorsel oldugu icindir. tersini soylemek; daha az islemci istemesinden pentium makinali windows95 in, inter core islemcili window7 den daha basarili oldugunu iddia etmek gibidir.

son olarak anroid kendi basina isletim sistemi degildir derken linux cekirdekli olmasini belirtmeniz linux a ne kadar yabanci oldugunuzu gosteriyor. esas linux cekirdekli olmasi gercek bir isletim sistemi oldugunu gosterir. linux hemen her donanimda kullanilabilen, internetin omurgasi serverlari calistiran gercek bir bilgisayar platformudur. symbian gibi telefona muzik, foto ozelligi kazandirmak icin yazilmis cakma bir isletim sistemi degil. tamda bu sebebden symbian ios ve android in yaptigi isleri yapmaya kalkdiginda cuvallamis ve sayisiz sorunlar cikartmistir. cunku bilgisayar icin yazilmis bir isletim sistemi degildir.

• Ne nokiasi ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.