Şimdi Ara

Huzurlarınızda 1 GHz işlemcili ve Symbian Anna işletim sistemli Nokia 500 (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
292
Cevap
1
Favori
62.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Klasör.:X:.

fiyatı ele almadan yaptığın eleştiriler mantık çerçevesinden çıkıyor.Nokia 1ghz telefonu 500tlye satıyor sen kandırmaktan bahsediyorsun. Zaten isimlendirme haberini hatırlarsan orta segment bir telefon olduğunu görebilirsin.N8le kıyaslamışsın bile İnanamıyorum gerçekten eski sugarı kaybetmişiz çoktan...N8 işemciden değil gpuile avantajlı bunda ise gpu yok.Bunu bildiğini biliyorum ancak mesajlarında ters bir karşılaştırma yapıyorsun... :S

Mantık çerçevesinden çıkmıyor. Sebebini açıklayayım. Cihazdan zaten GPU çekilmiş ve CPU tek başına bırakılmış durumda. S^3 ile sisteme donanımsal hızlandırmalı arayüz desteği getirilmişti. Arayüz GPU ile oluşturulduğundan CPU'ya yük binmiyordu ve fazladan işlem gücü gerektirmiyordu. Şimdi ise GPU olmadığı için arayüzün yükü CPU'ya binmiş durumda. E 680 MHz CPU ile bu işlem yapılırsa ne olur? Mecburen hızın bir bölümü arayüz oluşturulurken harcanacağı için performans kaybı olacaktır. Bu kaybı önlemenin tek yolu CPU hızının yükseltilmesinden geçiyordu ve öyle de yapıldı. Peki insanlar 1 GHz'i görünce ne olacak? Yüksek CPU hızından dolayı yanılgı içersine düşecekler. Halbuki ARM 11 ile gerçek anlamda 1 GHz'in performansını vermesi mümkün değil.

Zaten fiyatını dikkat ettiysen eleştirmedim. Çünkü o fiyata göre gayet iyi bir cihaz ama insanları yanıltmaya yönelik yapılmış bir taktik. Zaten insanlar için 1 GHz psikolojik bir sınır oluşturmuş durumda. Bir bakıma tüketicileri psikolojik olarak tatmin etmek istiyorlar. Tabi bir de bu fiyata olunca insanlar ister istemez ilgi duyacaktır cihaza. Abi Nokia ~400(?) liraya 1 GHz işlemcili cihaz yapmış kaçırmayalım vs.

Daha önce yapılan bir açıklamada GHz seviyesinde işlemciye ve daha güçlü grafik birimlerine yer verileceği açıklanmıştı. Bırakın daha güçlü grafiği grafik birimi bile yok cihazda. Bu muydu GHz seviyesinde işlemci? Benim isteğim şu cihazlarda Cortex tabanlı bir işlemci görebilmek. Allah'tan Samsung ve SE vardı da sayelerinde Cortex tabanlı Symbian(i8910, Satio ve Vivaz) cihazlar gördük yoksa Nokia'ya kalsak sittin sene göremeyiz. Ha belki orta segment olduğu için böyledir. Nokia 700, 900 vs çıkınca Cortex görürsem bu söylediklerimi geri alacağım bunu da açıkça söyleyeyim.

http://www.donanimhaber.com/tm.asp?m=47775647&mpage=1
    quote:

Orijinalden alıntı: _-_parazit_-_

İsterse 5 gb işlemci koysun nokia sonuçta bi yeri illa eksik bırakır

Bu da fail oluyor.

• hadi hayırlısı merakla bekliyorum
  • eskiden 1 ghz işlemcisi olan pc'ler vardı.simdi telefona koyuyolar bu hızdaki işlemcileri.hey gidi gümler hey
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cagdas dv6196

TARAYICI GEBERMİŞŞŞ !!!
    Üstteki video, dakika 1:30'da

Harbi la bu ne böyle
  • Ne zaman android ve os x çıktı Symbian'ı terk ettim iyikide etmisim. Hala Türkiye'deki koç grubu gibi insanlara dandik malı pahalıdan kakalımaya devam ediyorlar. AND NOKIA AND
  • nokia 500 yazılım versiyonu ekranını paylaşalım.

Huzurlarınızda 1 GHz işlemcili ve Symbian Anna işletim sistemli Nokia 500

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Windows 11 -- 3 Ağustos 2011; 18:13:11 >
  • Nokia 500

• değiştirilebilir arka kapak... Resmen kadın telefonu bu :)
  • Nokia yetim kaldi ne yapsa begenilmiyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: marvel-55

Nokia yetim kaldi ne yapsa begenilmiyor :)

keşke yurtdışında çıkacağı gibi 150 dolardan çıksa da yaygınlaşsa ama buna kdv, kar filan derken gene baya bi koyarlar.
  • bu saatten sonra symbian ın annası değil babbası gelse almam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreampark

Ne zaman android ve os x çıktı Symbian'ı terk ettim iyikide etmisim. Hala Türkiye'deki koç grubu gibi insanlara dandik malı pahalıdan kakalımaya devam ediyorlar. AND NOKIA AND

bkz: İngilizce bilmeden biliyormuş gibi yapmaya çalışmak.
  • edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aRnOaLd -- 2 Ocak 2021; 2:51:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aRnOaLd

Şu "huzurlarınızda" lafı yerine başka bir kelime veya başka bir cümle bulabilirmisiniz?
    Her gördüğümde konuyu okuma iştahım kaçıyor, sanki biz bir telefon şirketinin sahibi veya ülke kralıyızda, sizlerde bir telefon üretmişsiniz bize sunuyorsunuz..

daha ne işte kral oluyorsun bu durumda...

Nokia için 1ghz pek alışagelmiş olmadığı için böyle deniyor sanırım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Klasör.:X:.

quote:

Orijinalden alıntı: aRnOaLd

Şu "huzurlarınızda" lafı yerine başka bir kelime veya başka bir cümle bulabilirmisiniz?
    Her gördüğümde konuyu okuma iştahım kaçıyor, sanki biz bir telefon şirketinin sahibi veya ülke kralıyızda, sizlerde bir telefon üretmişsiniz bize sunuyorsunuz..

daha ne işte kral oluyorsun bu durumda...

Nokia için 1ghz pek alışagelmiş olmadığı için böyle deniyor sanırım :)

Dikkat ederseniz yeni çıkan her cihaz için böyle yazılıyor. Yada yeni çıkan her Nokia için.

• O kelime sadece Nokia için yazılmıyor. Ana sayfa haberlerinde 2-3 sayfa dolaşın görürsünüz.
  • edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aRnOaLd -- 2 Ocak 2021; 2:50:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lepanto

quote:

Orijinalden alıntı: Dreampark

Ne zaman android ve os x çıktı Symbian'ı terk ettim iyikide etmisim. Hala Türkiye'deki koç grubu gibi insanlara dandik malı pahalıdan kakalımaya devam ediyorlar. AND NOKIA AND

bkz: İngilizce bilmeden biliyormuş gibi yapmaya çalışmak.

+ 1907.. tam rezil. bir de iOS OS X'e dönüşmüş onu da unutma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chaghatai -- 7 Ağustos 2011; 13:43:27 >

• Bu hiç olmamış...
  • bu telefonun Nokia 5250den , 5235 den 5238den 5230 dan ne farkı var. tek farkı wifi olması. başka yok ??? nokia batmayı sonuna kadar hakediyorsun. beter ol ....

işlemci vs saymadım ,ama videoda görülen içler açısı ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 8 Ağustos 2011; 3:16:10 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.