Şimdi Ara

Huzurlarınızda 1 GHz işlemcili ve Symbian Anna işletim sistemli Nokia 500 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
291
Cevap
1
Favori
62.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O ingiliz kıza baktım telefondan daha çok.

Tasarımı güzel fakat telefon yine yavaş. Utanır insan o videoyu çıkarmadan önce ya. İnternete giriyor takıla takıla gidiyor falan. Menülerde bir yavaşlık.. Ve yine basmatik bir ekran. Samsung ya da iphone kullandıktan sonra anlıyorsunuz ne kadar vasat bir dokunmatik kullandığınızı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Al PaC

quote:

Orijinalden alıntı: Eray89

quote:

Orijinalden alıntı: nights

nokia neden hiç androidli bir cihaz üretmiyor bilen var mı? bu kadar takip etmeye çalışmama rağmen yine de kaçırdığım şeyler oluyor. ya da en azından gelecekte üretmeyecek mi?

Telif hakki meselesi

Buna "FAIL" deniyor biliyorsundur umarım. Ya da, bilgi olmadan fikir üretimi diye de geçiyor bazı yerlerde. İşin aslı, Nokia bilinçli olarak, kendi isteğiyle, Android platformunu kullanmak istememiştir.

fail miş. sen inanıyormusun nokia nın bu dedigine, bi söylermisin?
    millet artık android ile ios tercih ediyor. symbian lafını duyan kacıyor. neden nokia hala symbian da diretiyor dersin? tüm haklarını satın aldıgı icin. symbian kullanmaya mecbur adamlar. winmobile lı telefon üzerinede calisiyolar diye bi söylenti var ama ne kadar dogru bilmiyorum.
    symbian evet bir dönemin şahıdı bize multitasking i ögretti. gelişmiş programlar kullanmamızı sagladı ama şuan için cok yavas kalıyor ve sorunlu bir işletim sistemi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

nokia neden hiç androidli bir cihaz üretmiyor bilen var mı? bu kadar takip etmeye çalışmama rağmen yine de kaçırdığım şeyler oluyor. ya da en azından gelecekte üretmeyecek mi?

Telif hakki meselesi

Buna "FAIL" deniyor biliyorsundur umarım. Ya da, bilgi olmadan fikir üretimi diye de geçiyor bazı yerlerde. İşin aslı, Nokia bilinçli olarak, kendi isteğiyle, Android platformunu kullanmak istememiştir.

millet artık android ile ios tercih ediyor. symbian lafını duyan kacıyor. neden nokia hala symbian da diretiyor dersin? tüm haklarını satın aldıgı icin. symbian kullanmaya mecbur adamlar. winmobile lı telefon üzerinede calisiyolar diye bi söylenti var ama ne kadar dogru bilmiyorum.
    symbian evet bir dönemin şahıdı bize multitasking i ögretti. gelişmiş programlar kullanmamızı sagladı ama şuan için cok yavas kalıyor ve sorunlu bir işletim sistemi.

Onu geçtim neden meeGo ve Maemo'yu yarı yolda bıraktınız?Umarım meeGo nesli devam eder.Çok güzel işler çıkaracak o telefon (N9)

• quote:

Orijinalden alıntı: l3ortacine16

quote:

quote:

quote:

quote:

Telif hakki meselesi

Onu geçtim neden meeGo ve Maemo'yu yarı yolda bıraktınız?Umarım meeGo nesli devam eder.Çok güzel işler çıkaracak o telefon (N9)

aynen ellerindeki imkanları degerlendirmiyorlar bu da ayrı bi olay

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: l3ortacine16

quote:

quote:

quote:

quote:

Telif hakki meselesi

Netbook için MeeGo var,Netbookum olsa denemek isterdim.Umarım serinin devamı gelir.Çok şık olmuş netbooklar için meeGo.
    https://meego.com/devices/netbook hemde bedava

• quote:

ellerinde imkanlari degerlendirememeden ziyade, bence nokianin sorunu vizyon. vizyon eksikligide degil. direk yanlis vizyon.

90larin sonu 2000lerin basinda nokiayi nokia yapan vizyon: tarz still sahibi modelleri ve tabi her kesime hitap eden genis urun cesitliligiydi. haberdeki tanitim videolarina dikkatli bakarsaniz ayni vizyonu gorursunuz. ilk videodaki express yourself themesi bile bu vizyonun urunu. keza nokia 500deki degistirilebilir kapakda oyle.

ama 2010larin ikinci yarisinda oyunun kurallari degisti. eskiden telefon sorunsuz calisip alo alo demesi yetiyordu. simdi ise daha cok bilgisayar fonksiyonu goruyor. hal boyle oluncada yuksek donanim, akici sorunsuz ve kolay kullanilabilir arayuz, kaliteli ekran kisaca applein yaptigi hersey, artik urunu satan seyler bunlar.
    ilk iphone cikali nerdiyse 5 sene oldu ama nokia hala bu gerceklerin farkina varamadi. eski tuketici elektronigi vizyonuyla urunler cikarmaya devam ediyor. onceligi urunun sekline tarzina veriyor, donanim ile arayuz akiciligini ikinci planda tutuyor. bu vizyonda israr ettikcede pazar kaybetmeye devam edecek dogal olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Football Mania

Tahmin etmiştim. bu şeyde olabilir, n8de ki işlemciyi overclock da etmiş olabilirler. acaba tam olarak hangi işlemciyi kullandılar, çekirdeği ne? ben şurada bulamadım.http://tr.wikipedia.org/wiki/ARM_mimarisi

bir de işlemciyi 1ghz'e arttırmışlarda ram hala neden 256 mb. facebook'ta ki takılmalarda göze çarpmadı değil.

Zaten N8'deki işlemci ile aynı. Farklı bir işlemci değil. OC yaparak insanları kandırmak istiyorlar. Bakın 1 GHz işlemcili Symbian yaptık diye.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Telif hakki meselesi

Kusura bakma ama hala yeteri kadar hakim olmadığını gösteriyorsun konuya. Benim bahsettiğim durum bir şirket tercihidir. Android seçmeye tenezzül etmek veya etmemek gibi bir durum yok ortada. Tercihini Win Phone dan yana kullandı, win mobile yok artık. Heryerde yazıldı edildi Nokia&Microsoft anlaşması. Bundan da haberin yok sanırım. Bu da söylenti değil. Gerçekler bunlar.

Symbian da diretmiyor, Symbian zaten bitirildi. Bunlar Symbian ın uzatmaları. Symbian ın geleceği yok. 3-4 sene içinde daha Symbian lı cihaz üretilmeyecek. Sadece mevcut telefonlara yapılan güncellemeler. Sonuçta hala Anna güncellemesini bile alamamış cihazlar var. Ki bundan sonra Belle var. Forumda, youtube da ,gsmarena da videosu var. Olumlu gelişmeler açıkca gözle görülüyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Telif hakki meselesi

Kusura bakma ama hala yeteri kadar hakim olmadığını gösteriyorsun konuya. Benim bahsettiğim durum bir şirket tercihidir. Android seçmeye tenezzül etmek veya etmemek gibi bir durum yok ortada. Tercihini Win Phone dan yana kullandı, win mobile yok artık. Heryerde yazıldı edildi Nokia&Microsoft anlaşması. Bundan da haberin yok sanırım. Bu da söylenti değil. Gerçekler bunlar.

Symbian da diretmiyor, Symbian zaten bitirildi. Bunlar Symbian ın uzatmaları. Symbian ın geleceği yok. 3-4 sene içinde daha Symbian lı cihaz üretilmeyecek. Sadece mevcut telefonlara yapılan güncellemeler. Sonuçta hala Anna güncellemesini bile alamamış cihazlar var. Ki bundan sonra Belle var. Forumda, youtube da ,gsmarena da videosu var. Olumlu gelişmeler açıkca gözle görülüyor.

Sanki win7 çok farklı bir işletim sistemi.Gene uygulama eksikliği,gene kullanışlılık sorunu.Symbian daha kullanışlıydı bana göre.

• Her yazılanı kendi düşünce çerçevenizde yorumluyorsunuz. Yorumladıklarınız da benim yazdıklarımdan çıkarılacak şeyler değil. Sanki ben Windows Phone u övmüşüm gibi. Evet baya farklı windows mobile dan bu bir gerçek. Ama ben iyidir diye bir şey söylemedim.
  • wp7, wm'den baya bir farklı. hatta wp7 ilk çıktığında tıpkı iphonedaki gibi copy paste bile yoktu. sıfırdan yazıldı, arada önemli eksiklikleri vardı ama mango güncellemesi ile bu sorunlar çözülüyor.
  • İsterse 5 gb işlemci koysun nokia sonuçta bi yeri illa eksik bırakır
  • quote:

Her yazılanı kendi düşünce çerçevenizde yorumluyorsunuz. Yorumladıklarınız da benim yazdıklarımdan çıkarılacak şeyler değil. Sanki ben Windows Phone u övmüşüm gibi. Evet baya farklı windows mobile dan bu bir gerçek. Ama ben iyidir diye bir şey söylemedim.

Bende sizin WP7 iyi dediğinizi iddia etmedim ki.
  • quote:

quote:

quote:

her önüne gelen acımasız bir biçimde nokiayı eleştiriyor ancak akıllı telefon piyasasında batarya ömrü en uzun süren cihazlar halen nokiadan çıkyor. androidli yüksek performanslı bir cihaz alıp aman şimdi batarya bitecek korkusuyla hiçbir halt edemedikten sonra ne anlamı kalacak o cihazın?

öylemi? sen orta seviyedeki bir androidli telefonun cpu sunu nokia nın bataryası uzun ömürlü dedigin herhangi bir telefonuna tak bakıyım kac saat dayancak.
    dikkatini cekerim sadece cpu dan bahsettim. üstüne bide 4.3 inch boyutunda ekran koysan kim bilir nolcak.

hadi bunlar bir kenara bizim halkımız gider telefonun işlemcisi 1ghz diye bunu alır çünkü herşeyi frekanstan ibaret sanarlar. nokia nın amacıda bu zaten göz boyayıp telefon satmak. 1ghz saat hızına sahip o kadar cok işlemci varki piyasada.. bunları arastırın ne demek istedigimi anlıcaksınız.

edit: videoları izledim sonuc bekledigim gibi. mt ekranında telefonun kasması diye bişey olabilirmi ya?

aslında seninde söylediğin benden farklı bir şey değilde, amacın uzlaşmak değil; tartışmayı körüklemek. nokianın ürettiği telefonların donanım yönünden ne kadar kıt olduğunun bende farkındayım. ancak bunun sonucunda bataryayı her gün şarj etmek gerekmiyor ve nokia fiyat olarakta son derece uygun ürünler piyasaya sürmeyi başarabilyor. androidli üst seviye telefonların hangisiyle aralıksız yarım saat oyun oynayabilyorsun sen? eğer satın aldığım telefonu evim dışında hiçbir yerde istediğim gibi kullanamayacaksam ne anlamı kaldı cep telefonumun içindeki onca çekirdekli işlemcinin? yok benim amacım hava atmak, istediğim biçimde kullanamadığım halde cebimde donanım olarak ultra süper bir cihaz olacak diyorsan eğer, sonuna kadar haklısın.

Saçmalamışsın htc desire s var bende,yarım saatte istediğini yap pilin çeyreğini bitiremezsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarikanarya567

quote:

quote:

quote:

her önüne gelen acımasız bir biçimde nokiayı eleştiriyor ancak akıllı telefon piyasasında batarya ömrü en uzun süren cihazlar halen nokiadan çıkyor. androidli yüksek performanslı bir cihaz alıp aman şimdi batarya bitecek korkusuyla hiçbir halt edemedikten sonra ne anlamı kalacak o cihazın?

öylemi? sen orta seviyedeki bir androidli telefonun cpu sunu nokia nın bataryası uzun ömürlü dedigin herhangi bir telefonuna tak bakıyım kac saat dayancak.
    dikkatini cekerim sadece cpu dan bahsettim. üstüne bide 4.3 inch boyutunda ekran koysan kim bilir nolcak.

hadi bunlar bir kenara bizim halkımız gider telefonun işlemcisi 1ghz diye bunu alır çünkü herşeyi frekanstan ibaret sanarlar. nokia nın amacıda bu zaten göz boyayıp telefon satmak. 1ghz saat hızına sahip o kadar cok işlemci varki piyasada.. bunları arastırın ne demek istedigimi anlıcaksınız.

edit: videoları izledim sonuc bekledigim gibi. mt ekranında telefonun kasması diye bişey olabilirmi ya?

aslında seninde söylediğin benden farklı bir şey değilde, amacın uzlaşmak değil; tartışmayı körüklemek. nokianın ürettiği telefonların donanım yönünden ne kadar kıt olduğunun bende farkındayım. ancak bunun sonucunda bataryayı her gün şarj etmek gerekmiyor ve nokia fiyat olarakta son derece uygun ürünler piyasaya sürmeyi başarabilyor. androidli üst seviye telefonların hangisiyle aralıksız yarım saat oyun oynayabilyorsun sen? eğer satın aldığım telefonu evim dışında hiçbir yerde istediğim gibi kullanamayacaksam ne anlamı kaldı cep telefonumun içindeki onca çekirdekli işlemcinin? yok benim amacım hava atmak, istediğim biçimde kullanamadığım halde cebimde donanım olarak ultra süper bir cihaz olacak diyorsan eğer, sonuna kadar haklısın.

Saçmalamışsın htc desire s var bende,yarım saatte istediğini yap pilin çeyreğini bitiremezsin.

yine en başa döndük, ne güzel oldu üst seviye derken ben donanım olarak daha uçuk cihazları kast etmiştim. eray'ın dediği gibi sen o telefonun tek çekirdekli işlemcisini çıkar yerine çift çekirdek, 3.7 inç ekranınında yerine 4.3 inç ekran tak, birde öyle kullanmayı dene. sonra kaldığımız yerden devam ederiz

• quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

quote:

Tahmin etmiştim. bu şeyde olabilir, n8de ki işlemciyi overclock da etmiş olabilirler. acaba tam olarak hangi işlemciyi kullandılar, çekirdeği ne? ben şurada bulamadım.http://tr.wikipedia.org/wiki/ARM_mimarisi

bir de işlemciyi 1ghz'e arttırmışlarda ram hala neden 256 mb. facebook'ta ki takılmalarda göze çarpmadı değil.

Zaten N8'deki işlemci ile aynı. Farklı bir işlemci değil. OC yaparak insanları kandırmak istiyorlar. Bakın 1 GHz işlemcili Symbian yaptık diye.

fiyatı ele almadan yaptığın eleştiriler mantık çerçevesinden çıkıyor.Nokia 1ghz telefonu 500tlye satıyor sen kandırmaktan bahsediyorsun. Zaten isimlendirme haberini hatırlarsan orta segment bir telefon olduğunu görebilirsin.N8le kıyaslamışsın bile İnanamıyorum gerçekten eski sugarı kaybetmişiz çoktan...N8 işemciden değil gpuile avantajlı bunda ise gpu yok.Bunu bildiğini biliyorum ancak mesajlarında ters bir karşılaştırma yapıyorsun... :S

• quote:

Orijinalden alıntı: Klasör.:X:.

quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

quote:

fiyatı ele almadan yaptığın eleştiriler mantık çerçevesinden çıkıyor.Nokia 1ghz telefonu 500tlye satıyor sen kandırmaktan bahsediyorsun. Zaten isimlendirme haberini hatırlarsan orta segment bir telefon olduğunu görebilirsin.N8le kıyaslamışsın bile İnanamıyorum gerçekten eski sugarı kaybetmişiz çoktan...N8 işemciden değil gpuile avantajlı bunda ise gpu yok.Bunu bildiğini biliyorum ancak mesajlarında ters bir karşılaştırma yapıyorsun... :S

1ghz ama arm11. performansi 600mhz arm cortex a8 in biraz uzerinde. 500tlye nokia 500den cok daha performansli 800mhz cortex a8 islemcili + duzgun gpu lu modeller var.

genede nokia500un fiyati performansina kotu diyemeyiz. o konuda elestirim yok. ama eski nesil islemciyi overclock ederek yuksek performans diye goz boyamasindada kandirma yok diyemeyiz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sarikanarya567

yine en başa döndük, ne güzel oldu üst seviye derken ben donanım olarak daha uçuk cihazları kast etmiştim. eray'ın dediği gibi sen o telefonun tek çekirdekli işlemcisini çıkar yerine çift çekirdek, 3.7 inç ekranınında yerine 4.3 inç ekran tak, birde öyle kullanmayı dene. sonra kaldığımız yerden devam ederiz

yanlis.
    cift cekirdek sandiginizin aksine batarya omrunu artiran bir faktor. cift cekirdekle cpu ayni isi daha dusuk frekansda dolayisiylada daha dusuk voltajda calisarak yapabiliyor.
    yani ayni oyunu cift cekirdek islemcide oynarsaniz batarya daha uzun dayanir.

yarim saat olayini nerden cikardiniz bilmiyorum ama galaxy s2 kullandim. herhalde daha ucuk bir cihaz yoktur. saatlerce oyun oynadim, intenette dolastim film izledim. batarya hicde tukeniyor gibi durmuyordu. sonucda her seferinde bataryadan once benim ilgim tukeniyordu.

• şu huawei x5 500 tl cıvarındakı segmentı bıraz karıstırdı bu telefonda 500 tl cıvarı denıyor arastıran bır kısı ıcın ıkıncı planda kalacaktır
  • bir kere bataryadan kaybetti
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.