Şimdi Ara

Hutbede Atatürk'ten bahseden müftü yardımcısı açığa alındı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
8.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
170 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zonguldak Müftü Yardımcısı Kemal Türksoy, Hz. Ali Cami'ndeki, "Atatürk, başkanlık sistemi padişahlıkla eşdeğer olduğu için cumhuriyeti seçti. Şimdi yeniden bir istişare edilip, bir sistem kurulacak" şeklinde konuşmasının ardından açığa alındı.

MÜFTÜ CAN DOĞRULADI
    Zonguldak Müftüsü Rüstem Can, Türksoy'un açığa alındığını doğrulayarak, "Kendisi açığa alınmıştır. Savunması da istenmiştir. Açığa alınmasının sebebi malum hutbedir. Şu an soruşturma devam ediyor" dedi.
    http://www.yenicaggazetesi.com.tr/hutbede-ataturkten-bahseden-muftu-yardimcisi-aciga-alindi-191193h.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yugams -- 1 Mayıs 2018; 9:17:56 >

• Ben 1000 yıllık kürdüm ATATÜRK AŞIĞIYIM.Tek üzüldüğüm TÜRKLERİN ARAPLAŞMASI bunu hazmedemiyorum.Bana TÜRKSÜN dedirtiyorlar kendileri ARAPLAŞIYORLAR Herhalde TÜRKLÜĞÜ BİZE EMANET EDİYORLAR Çünkü biz 1000 yıldır KÜRDÜZ Ama siz 16 yıldır ARAPLAŞAN TÜRKSÜNÜZ Dolayısı ile Mustafa Kemal ATATÜRK Onlara TÜRK Kalmalısınız diyenleri KOVUYORLAR.KENDİNE GEL TÜRK KENDİNE GEL "TÖRE"ni unuttun.
  • Ataturkten bahsettigi icin degil. BASKANLIK SISTEMINI ELESTIRDIGI ICIN.

Ayrica hutbeyi diyanet belirler. Onun disina cikamazsin. Laiklik geregi ibadet esnasindan halki yanlis yonlendirme olmasin diye boyle seyleri diyaney kontrol eder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Senin için ban yemeye değmez. (,,,)

Atatürkten bahsettiği için değil Atatürk'ü istismar ederek siyaset yaptığı için.

• kaynak belirtmeden haber linkini koyarsan bir gün paylaştığın şeyler için adliyeye yolun düşer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mogolo -- 1 Mayıs 2018; 9:12:38 >
  • aga kaynak malesef A haber değil o yüzden doğruluğu süpheli
    http://www.yenicaggazetesi.com.tr/hutbede-ataturkten-bahseden-muftu-yardimcisi-aciga-alindi-191193h.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yugams -- 1 Mayıs 2018; 9:20:31 >

• Akpyi öven propaganda yapsaydı il müftüsü felan olurdu heralde...

Bu arada siyaset yapmasını bende doğru bulmamaktayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ürüng ayıg toyon -- 1 Mayıs 2018; 10:0:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksinaletinsan

Ataturkten bahsettigi icin degil. BASKANLIK SISTEMINI ELESTIRDIGI ICIN.

Ayrica hutbeyi diyanet belirler. Onun disina cikamazsin. Laiklik geregi ibadet esnasindan halki yanlis yonlendirme olmasin diye boyle seyleri diyaney kontrol eder.
    Peki halkı yanlış yönlendiren bizzat diyanet ise?
  • Hutbede siyaset yaptığı için açığa alınması gayet doğru ve normal. Konunun Atatürk ile bir alakası yok. Ha iktidarın propagandası yapan bazı imamların da aynı şekilde alınması gerekiyor, ama burada yapılan şey doğru.
  • quote:

Tamam ama daha yeni konusu acildi. Videosu var. Hutbede akpartiye oy isteyen imamlara hicbir sey olmuyor. Diyanetce belirlenen hutbenin disina çıkıyorlar onlar da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 1 Mayıs 2018; 12:12:5 >
  • quote:

Ee? Ne fark eder? Başkanlık sistemini eleştireni işten mi atmak lazım yani? Nasıl bir ülkede yaşıyoruz biz?

• kesin kesin

diyanet ve iktidar atatürk konusunda çok hassaslar asla tahammül edemezler değil mi böyle bir şeye
  • Hutbede siyaset yapması ve Atatürk’ü kullanmaya çalışması nedeniyle görevden alınması çok normal.

Boşuna şaşırıp ayılıp bayılmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerosoldreams -- 1 Mayıs 2018; 11:57:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aerosoldreams

Hutbede siyaset yapması ve Atatürk’ü kullanmaya çalışması nedeniyle görevden alınması çok normal.

Akpartiye oy isteyen imamları da atsinlar o zaman

• ali222 A kullanıcısına yanıt
    onlari gormezler

• quote:

Hutbede siyaset yapması ve Atatürk’ü kullanmaya çalışması nedeniyle görevden alınması çok normal.

Bu imamlarada bu kadar hassasmısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The SATANİST -- 3 Mayıs 2018; 9:24:47 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Evet Hayir propaganda sinda Hayir diyenler neyse Günaha girmeyim onlar gibi.

Onlar görevden alınmadı. Hem Atatürk siyaset değil ki. Gavurla savaşan adam.

Hiç bi şey işinize gelmiyor dimi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Ben de onu diyorum. Akpartiye oy isteyen imamlardan ceza alan niye yok?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 1 Mayıs 2018; 18:7:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wake Up Lieutenant

Bu mesaj silindi.
    yaa tüm sırrı bozdun yaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Ben de onu diyorum. Akpartiye oy isteyen imamlardan ceza alan niye yok?

Alıntıları Göster
    Yaziyor iste, adam imam degilmis. Cami eşrafından biriymis. ( oyle hatirliyorum)

burda imama gorevi ihmalden ceza verilir. Memur sonucta. Versen ne olacak oda ayri mesele.

• Yanlış başlık.

'90 sene sonra padişahlığa dönecek halimiz yok' dediği için açığa alındı..
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.