Şimdi Ara

Hurda araç yasası ne oldu? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
4
Favori
12.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: namebab

Aracını hurdaya çıkaracaklara verilecek ücretler bunlar, ha ben aracı hem hurdaya çıkartyım hem de yenı araç alayım diyene de aynı oranda ötv indirimleri verilebilecek.
    Yani sadece Sıfır araç alacaklara/alabilecekelre uygulanacak bir uygulama değil.
    hurda değeri de yukarıda bir arkadaş yazmış
    85 altı 3,500tl
    85/90 5000tl
    90/93 6500tl

iyide benim araç 85 model hangi milada giriyo 85 öncesimi sonrasımı onu anlamadım 3500 mü yoksa 5000 tlyemi giriyor hangisinden faydalanıyor
  • quote:

Aracını hurdaya çıkaracaklara verilecek ücretler bunlar, ha ben aracı hem hurdaya çıkartyım hem de yenı araç alayım diyene de aynı oranda ötv indirimleri verilebilecek.
    Yani sadece Sıfır araç alacaklara/alabilecekelre uygulanacak bir uygulama değil.
    85 altı 3,500tl
    85/90 5000tl
    90/93 6500tl

eminmisin geçen zamanda yapılan hurda yasasında, sıfır araçlardakı ötv indirimiydi. Devlet senın hurda aracına nıye 6000 tl versın sana teşvik veriyo işte aracını hurdaya ayır sıfır araba alırken bende sana 6000 tl vergı ındırımı yapıyım diyo benım anladığım bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DESPE85

quote:

85 altı 3,500tl
    85/90 5000tl
    90/93 6500tl

eminmisin geçen zamanda yapılan hurda yasasında, sıfır araçlardakı ötv indirimiydi. Devlet senın hurda aracına nıye 6000 tl versın sana teşvik veriyo işte aracını hurdaya ayır sıfır araba alırken bende sana 6000 tl vergı ındırımı yapıyım diyo benım anladığım bu.

Amaç 2 milyon tane 20 kusur yaşındaki araçları trafikten çekmek, çekerken de otomotiv sektörüne de ekonomi sağlamak var.
    2 milyonun tamamı yeni araç alacak kaidesi yok, sadece senin anladığınla olsaydı bu araçlar trafikten çekilemez, alabilecek olan var alamayacak olan var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pan river

quote:

85 altı 3,500tl
    85/90 5000tl
    90/93 6500tl

iyide benim araç 85 model hangi milada giriyo 85 öncesimi sonrasımı onu anlamadım 3500 mü yoksa 5000 tlyemi giriyor hangisinden faydalanıyor

85 dahil 90 olabilir diye 5000tl gibi tabi uygulama da nasıl farklılıklar olur mu olmaz mı görürüz : )
  • Muayenesiz sigortasız gezen vergisini ödemeyen gene yaşadı vergisini ödeyenle ödemeyen her zaman ödemeyen karlı çıkıyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DESPE85

quote:

85 altı 3,500tl
    85/90 5000tl
    90/93 6500tl

Amaç 2 milyon tane 20 kusur yaşındaki araçları trafikten çekmek, çekerken de otomotiv sektörüne de ekonomi sağlamak var.
    2 milyonun tamamı yeni araç alacak kaidesi yok, sadece senin anladığınla olsaydı bu araçlar trafikten çekilemez, alabilecek olan var alamayacak olan var...

Tamam da alamayacak olan adam zaten aracını satıyor kım alıyo vergi indiriminden yararlanmak isteyen o km alacak olan vatandaş , Benim aklımın ermediği herşeye vergi verdiğimiz T.C. inde bu hurdalara parayı devlet nereden bulacak. (zam istiyorsun bütçe açık verir olmaz)
  • quote:

quote:

quote:

85 altı 3,500tl
    85/90 5000tl
    90/93 6500tl

85 dahil 90 olabilir diye 5000tl gibi tabi uygulama da nasıl farklılıklar olur mu olmaz mı görürüz : )

İNŞALLAH OCAKTA BAŞLARDA RAHATLARIZ
  • quote:

İNŞALLAH OCAKTA BAŞLARDA RAHATLARIZ

ocakta başlamaz sanmam ocak mtv taksidi almak için
  • Bu arada hurda araç teslimiyle ilgili kafama şu takılıyor
    Aracı komple yürür halde mi teslim ediyoruz. Yoksa Sadece dış karoseri mi?

Yani aracın koltuklarını, LPG sistemini, iç döşemelerini, teybini, camınıvs. satmak veya kullanmak için ayırabiliyor muyuz?

Daha önce hurda işlemi yapan arkadaşlar vardır belki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabal_52

Bu arada hurda araç teslimiyle ilgili kafama şu takılıyor
    Aracı komple yürür halde mi teslim ediyoruz. Yoksa Sadece dış karoseri mi?

Yani aracın koltuklarını, LPG sistemini, iç döşemelerini, teybini, camınıvs. satmak veya kullanmak için ayırabiliyor muyuz?

Daha önce hurda işlemi yapan arkadaşlar vardır belki?

Daha evvelki uygulamada sadece ruhsat ve plakayı aldı trafik sicilini sildiler araba sahibine kaldı şimdiki sistemde alacaklar yani zor
  • wehrmacht kullanıcısına yanıt
    ayne doğru diyon aklıma takılan soruda 85 modeller hangisine tabii 3,500 tl yemi 5000 tlyemi çünkü 85 modele kadar verecekleri ve 85 den sonra verecekleri iyide benim araba 85 model onu anlamadım
  • quote:

ayne doğru diyon aklıma takılan soruda 85 modeller hangisine tabii 3,500 tl yemi 5000 tlyemi çünkü 85 modele kadar verecekleri ve 85 den sonra verecekleri iyide benim araba 85 model onu anlamadım

burada sizin için gerekli bilgi mevcut

http://www.gazetea24.com/haber/hurda-arac-yasasi-ne-zaman-gecerli-olacak-araclara-kac-para-odenecek_23536555.html
  • al burdan yak şimdi ne beklerken ne oluyor yahu

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "hurda araç teşviki" beklentilerini sona erdirdi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-maliye-den-hurda-arac-tesviki-bekleyenlere-kotu-5120618/
  • 93 model fairwayime sadece 6500tl veriyorsa anlamsız olur piyasası 3 aşağı 5 yukarı o zaten

ayrıca 0 faiz kredi ve ötv indirimi versin ki sıfır araç alalım yoksa en az 30bin tl olan sıfır aracı alabilecek kişiler 5-6 bin tl lik araca binmez
  • Şimşek, eski araçların trafikten çekilmesi ve yenileriyle değiştirilmesinin teşvik edilmesi gibi bir çalışmanın hiçbir zaman gündemlerinde olmadığını bildirdi.

http://www.mynet.com/haber/guncel/maliyeden-kotu-haber-814216-1
  • quote:

al burdan yak şimdi ne beklerken ne oluyor yahu

http://www.sondakika.com/haber/haber-maliye-den-hurda-arac-tesviki-bekleyenlere-kotu-5120618/

Yuh!! Olur ama bu kadar da olmaz yahu! Resmen halk ile dalga geçiliyor. Bunlar vakti zamanında kendileri açıklamadı mı böyle bir yasa düşündüklerini? Şimdi "Yok öyle bişey" diyorlar. Çıldırmamak içten değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ctankep

quote:

al burdan yak şimdi ne beklerken ne oluyor yahu

Yuh!! Olur ama bu kadar da olmaz yahu! Resmen halk ile dalga geçiliyor. Bunlar vakti zamanında kendileri açıklamadı mı böyle bir yasa düşündüklerini? Şimdi "Yok öyle bişey" diyorlar. Çıldırmamak içten değil.

Resmen oyun oynuyolar Nisan'a kadar belli olur diyodu biriside
  • Ben size yalan olur dememiş miydim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.