Şimdi Ara

Hunter x Hunter (2011) (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.295
Cevap
19
Favori
87.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Einar Solberg

İzlediğim en overrated anime şu ana kadar. Chimera arc'ı yeni bitti, son arc da bugün biter. Kötü değil, en azından bi 8/10 veririm ama insanlar öyle bir abartıyor ki 9.5 - 10'luk bir şey bekliyorsun. Hele o chimera arc'ı yok mu o chimera arc'ı, rezalet. Greed Island'ı o kadar sevmemiştim mesela ama chimera arc'ının yanında şaheser kalıyor. Kötü başlamamıştı aslında ama aynı şekilde devam etmedi. Son savaş iyice kötüydü, neredeyse 30 bölüm tek savaş, aşırı yavaş işlenmiş. Arkadan adam anlatıp duruyor anlattığı şeyler de gördüğümüz şeyler önümüzde, bilmediğimiz bir şey de söylemiyor adam.
    Sıkıcılığı konusunda da şöyle söyleyeyim, ben bir şey izlerken telefona bakmam aşırı sıkılmadıysam. Bu animede 130 - 134 arasını elimde telefonla izledim. Altyazıları takip edesim bile gelmedi. Neyse ki en iyi müzikler bu arcta da oradan kapatıyor eksiklerini bir nebze. Zaten animeye başlama sebebim de youtubeda denk geldiğim müziklerinden biri, Kingdom of Predators, o yönden fazlasıyla tatmin etti. Ha bu arada chimera arc'ı en merak ettiğim arctı. Şöyle dark böyle üzücü deniliyordu, öyle başladı ama alakası yok sonrasının. Bir ton mantık hatası da var, daha doğrusu tutarsızlık diyeyim. Böyle olunca sevmediğim tek arc chimera arcı oldu ki 60 bölüm tutuyor, neredeyse yarısı.

Benzer bir eleştiri yapmıştım. 2011'de hype ile izlediklerinden bence nasıl bir anime olduğunu hatırlamıyor insanlar.

Chimera Ant Arc en iyi yazılmış Arc olsa bile çok fazla kusuru vardı, o kadar uzatılması da gereksizdi. En çok Yorknew Arc'dan keyif aldım çünkü bu Arc'ın nasıl ilerleyeceğini merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 2 Mart 2021; 15:11:31 >

• Okeanix kullanıcısına yanıt
    Chimera Arc'ının yazımı güzel evet ama işleniş şeklinde sorun var + benim sevmeme nedenlerimden biri de diğer karakterlerden mahrum kalmamız. Leorio, Kurapika, Phantom Troupe, Chrollo, Zoldyck ailesi, Hisoka vs vs. Chimera Arc'ının başlarında chimera ant'ların oluşturdukları tehditin büyüklüğünü görünce birsürü hunter toplanacak beraber savaşacaklar, Phantom Troupe falan da zevk için gelip karıncalara saldıracaklar diye düşünüyordum ama olmadı. Tüm dünyayı tehdit eden bir durum var ve gönderdikleri tek işe yarar adam Netero.
    Mangada tam benim sevdiğim konular işleniyormuş. Devam da etmiyormuş ama olsun.
    Bu arada benim de en sevdiğim arc Yorknew Arc'ı. O arc'a 9.5 - 10 veririm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Einar Solberg

Chimera Arc'ının yazımı güzel evet ama işleniş şeklinde sorun var + benim sevmeme nedenlerimden biri de diğer karakterlerden mahrum kalmamız. Leorio, Kurapika, Phantom Troupe, Chrollo, Zoldyck ailesi, Hisoka vs vs. Chimera Arc'ının başlarında chimera ant'ların oluşturdukları tehditin büyüklüğünü görünce birsürü hunter toplanacak beraber savaşacaklar, Phantom Troupe falan da zevk için gelip karıncalara saldıracaklar diye düşünüyordum ama olmadı. Tüm dünyayı tehdit eden bir durum var ve gönderdikleri tek işe yarar adam Netero.
    Mangada tam benim sevdiğim konular işleniyormuş. Devam da etmiyormuş ama olsun.
    Bu arada benim de en sevdiğim arc Yorknew Arc'ı. O arc'a 9.5 - 10 veririm.

hocam simdi o karinca yumurtalari vardi cikmayi bekleyen misal sican baskanligi kazandigi gibi kopege devretti ve karincalarin oldugu yere gitti. Hatta eglenmeye gidiyorum demisti. Hepsini oldurmeye gitti bi nevi baskanin intikamini alicak. Keske onlari falan gorseydik yada hisoka guclu rakipler ariyordu karincalarin arasina salmak lazimdi. Ulan mangaka ne hallere dusurdn bizi  Hunter x Hunter (2011) 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Chimera Ant arc, hem bulunduğumuz dünyanın durumunu seri üzerinden eleştirmek hem de serinin kara kıta bölümlerinde karşılaşacağımız yaratıkların gücünün ne kadar olabileceği konusunda fikir verme amacına sahipti bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Chimera Ant arc, hem bulunduğumuz dünyanın durumunu seri üzerinden eleştirmek hem de serinin kara kıta bölümlerinde karşılaşacağımız yaratıkların gücünün ne kadar olabileceği konusunda fikir verme amacına sahipti bence.

50 bölüm sürmesine gerek yoktu ama lol

• Benim en sıkıldığım arc Chimera Ant arcı. O arkadaki sesten bir süre sonra bayıyor insan.

• Ilk defa izliyorum 126. Bölümü bitirdim demin. Chimera ant arc nezaman bitiyo kac bölüm kaldi? Suana kadar izledigim tüm animelerden en sıkıldigim bölümler. Bu arca kadar en sevdigim anime hxh diyodum ama batirmislar resmen. Hele arkada o anlatip dursan ses yokmu. Kralin oyun oynadigi kiz diziye kötü yön vermis.

• quote:

Orijinalden alıntı: KOEMAN32

Ilk defa izliyorum 126. Bölümü bitirdim demin. Chimera ant arc nezaman bitiyo kac bölüm kaldi? Suana kadar izledigim tüm animelerden en sıkıldigim bölümler. Bu arca kadar en sevdigim anime hxh diyodum ama batirmislar resmen. Hele arkada o anlatip dursan ses yokmu. Kralin oyun oynadigi kiz diziye kötü yön vermis.

136. Bölümde bitiyor Chimera Ant Arc ama seri havada bitiyor ve devamı bence asla gelmeyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 4 Mart 2021; 15:5:31 >
  • Okeanix kullanıcısına yanıt

Hadi ya kötü olmus havada bitmesi.

• Son okuduğum haberde manga'nın devam edeceği ve anime serisinin de er ya da geç yeni sezonu yapılacağı yazılmış. Yoshihiro Togashi mental sağlık sorunları sebebi ile uzun zaman önce manga çizmeyi bırakmıştı biliyorsunuz. Okuduğum son haberde Madhouse animeye kaldığı yerden devam etmek konusunda çok ısrarcıymış kesinlikle yapmak istiyorlarmış ve Yoshihiro Togashi' mangayı Naoko Takeuchi'ye devretmek istiyormuş. Naoko Takeuchi bu teklifi kabul ederse ikisi ortaklaşa mangaya devam edecekler.

• Hep merak etmişimdir eğer mangaka yazmaya devam etseydi anime finale kadar toplam kaç bölüm olurdu diye.

• Einar Solberg kullanıcısına yanıt

Aslında karıncalar Avcı Birliği tarafından çokda ciddi bir tehdit olarak görülmüyorlar. Sanırım karıncalar için yayınlanan görev tehdit seviyesi en üst tehditin 2 seviye aşağısı.

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Zaten Meruem'i bir zayıflatılmış atom bombası ile bitirdiler farkındaysan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 10 Nisan 2022; 19:51:33 >
  • ekostros kullanıcısına yanıt

Kaynak verebilir misin? Boşuna umutlanmayalım, 40'a merdiven dayadık artık boş umutlara yer yok hayatımızda.  Hunter x Hunter (2011) 

• damn2u kullanıcısına yanıt

Umudumuzu kaybetmeyelim er ya da geç olacak bu iş. Sıradan bir yapım olsa hiç şansı yok derim ama tarihin gördüğü en iyi animelerden birinden bahsediyoruz bir efsaneden. Ne mangası ne anime serisi böyle yarım kalamaz. Bu arada Yu Yu Hakusho'nun da live action filmi yapılıyor Netflix yapımcı. Togashi'nin HxH'dan önceki şaheseri. 2 anime de Netflix'de mevcut bunu neden yazıyorum Netflix animelere baya yatırım yapıyor. HxH için de bir hamle yapabilirler destek sağlayabilirler vs.. Yıllar sonra Baki the Grappler Netflix sayesinde tekrar başladı mesela

Hunter x Hunter (2011)
     Hunter x Hunter (2011)fandomwire
    Hunter x Hunter: Togashi Has Asked Sailor Moon Writer To Complete The Manga - FandomWire
    https://fandomwire.com/hunter-x-hunter-togashi-has-asked-sailor-moon-writer-to-complete-the-manga

• konuyu gorunce heyacanlandik gldik

kanayan yaramiza tuz basmasinlar yine  Hunter x Hunter (2011) 

nintendo oynayacagina cizseydi ne vardi  Hunter x Hunter (2011) 

• Abi adam aşırı ilgi ve baskıdan dolayı bunalıma girmiş çalıştığı manga şirketi bir yandan, hayranlar bir yandan dünyayı kasıp kavurunca "ya devamını beğenmezlerse, ya güzel yapamassam" diye diye kafayı yemiş baya bir sürede mental tedavi görmüş. Yukarıda linkini attığım haberde mutlaka yapılacak deniyor. Bu arada Sailer Moon'u yapan kadın sevgilisiymiş. Ondan rica etmesi konusu şöyleymiş, kendisi yapacağını söylemiş devam edecekmiş ama olur da yapamayacak kadar kafayı yersem HxH'ı sen bitir demiş. 1 arc daha yapılacağı kesinmiş Madhouse ve manga şirketi adamın hazır olmasını bekliyorlarmış. Bu arada ben mangayı okumadım ama Chimera ant'tan sonra manga bir süre devam etmiş Chapter 340'ta yeni arc başlamış ve 50 chapter devam etmiş. Aslında 7. sezon animesi yapılacak kadar hazırda manga var gibi görünüyor neden yapılmadığını bilemiyorum. Bu arc çok uzun mu sürecek acaba o nedenle 340-390 arasını animeye dönüştürmemiş olabilirler çok başlarında yarım kaldı herhalde. Chimera Ant sonrasında neler olduğunu biraz okudum youtube'da 340-390 arasının özeti var baya heycanlı ve çok daha tehlikeli olaylar yaşanıyor okudukça içimi heycan bastı

Sevgilisi değil, eşi olur kendisi.

• Bugün dark continent hakkında baya araştırma yaptım. Okudukça heycan bastı içimi. Nasıl yarım kalır, hiç bir zaman öğrenemeyecek miyiz diye kahroldum.

Spoiler,

Netero, Zigg Zoldyck ve bir karakter daha vardı adını unuttum üçünün geçmişte dark continent'e gidişi, onlardan da önce 300 yıl önce ilk kez Don Freecss'in oraya gidip dark continent'in doğu ve batı bölgesi hakkında rehber kitap yazması, doğu bölgesi kitabın varlığı. Orada yaşlanmayı durduran bir madde olması. Don Freecss ve Zigg Zoldyck'in hala orada hayatta olma ihtimali. Kimeralardan sonra Netero'nun oğlunun rehberliğinde dark continent'e gidilmesi, yolculuk sırasında Chrollo ile Hisoka'nın efsanevi dövüşü vs..

Umarım bir gün manga dark continent'i tamamen öğrenebileceğimiz kadar devam edip tüüm hikaye sonlanır ve animesi de kaldığı yerde ndecam eder.

Yazar aslında orada manga yazarlarının düştüğü klasik bir hataya düşüyor. Olayların çapını aşırı derecede büyütüyor. Dark Continenti senin hayalgücüne bıraktığı efsanevi ve puslu bir yer olarak çok havalı bir şekilde efsane tadında hikayeye yedirebilirsin fakat işi senin hayalgücüne den çıkartıp ete kemiğe büründürmeye kalktığın zaman çok çook zor bir iş var ortada.

HxH'nin esas sorunu ilerledikçe artık güç dengelerini zıvanadan çıkmaya başlamış olması. Gon, Meruem, özellikle Dark Continenti ve oranın tasvir ediliş şekilleri artık tüm karakterlerin insan sınırlarını aşıp atTanrı seviyesine ulaştıklarını gösteriyor ki mantıklı bir öykü anlatabilmeniz, gerçekçi bir (mantıklı kuralları olan) evren yaratabilmeniz açısından son derece sıkıntılı bir durum.

Spoiler,

Durum artık o seviyeye geldiki animenin başında gücü ile değil genel olarak zekası ile ön plana çıkan Hisoka gibi bir karakter Gon'un babası, Meruem, Dark Continenti seviyesi ile kıyaslandığında tamamen useless bir duruma gelmişti. Bunlar hep dikkat edilmesi gereken kurgu hataları fakat mangala temelde yazıldığı an başı ve sonu planlamak yerine gittiği yere kadar gitsin denilerek sonu düşünülmeden günübirlik yazıldığında kurgu bir yerden sonra zıvanadan çıkıyor açıkçası. HxH'yi ima ettiği potansiyeli ve karakterlerin artık ulaşmış olduğu aşırı seviyelerde mantıklı bir kurgu içerisinde devam ettirebilmek inanış zor bir iş. O yüzden yazar devam ettirmekte tıkandı çünkü kurgu tıkanmış durumdaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 16 Nisan 2022; 4:22:21 >

• cevap yazmıştım ama yayınlanmamış, tekrar yazıyorum; sanırım klip ekleyince mesaj yayınlanmıyor :)

izlemek isteyen arkadaşlar için, seriye başlamakta kararsız kalmayın, oldukça güzel bir anime , izliyorum 60 lı bölümlere geldim ve kesinlikle tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.