Şimdi Ara

Hunter x Hunter (2011) (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.295
Cevap
19
Favori
87.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Final Getsuga Tensho

quote:

Orijinalden alıntı: Senbonzaku®a

@FGT

Genel olarak NEN yapısı hakkında ne düşünüyorsun? Ayrıntılara girerek anlatabilirsin, hatta başka animeler ile kıyas bile yapabilirsin, çok iyi bir tartışma ortamı oluşabilir diye düşünüyorum, malum herkes sıkılıyor konuşmamaktan.

Valla mangaka öyle bir güç şekli bulmuş ki. Tam anlamıyla anlamak çok zor. Zaten henüz Nen'i öğrenmediler sanırım bizimkiler. 4 ana gücümü ne öğrendiler. En son doğal güçlerinin ne olduğunu öğrendiler. Naruto'da ki Ateş-Su-Elektrik-Rüzgar ve Toprak elementleri gibi. Fakat onlar kadar basit değil. İlk izlemem ile pek bir şey anlayamadım fakat Hisoka'nın yaptığı kişilik analizleri ile beraber tekrar bakacağım o teknik isimlerine. Su testi yaptılar işte. Çoğaltan ve Dönüştürücü çıktı Gon ile Kil. Şu anda suyu çoğaltmak yada tadını değiştirmek pek bir şey ifade etmiyor. Fakat bunları geliştirdikleri zaman göreceğiz asıl marifetleri. Öte yandan dövüşler dövüşten çok satranç oyunu gibi geçiyor. Aslında normal dövüş gibi geçiyor fakat görünmeyen yerlerde öyle güçler kullanılıyor ki bunu ancak sana anlattığında fark ediyorsun.

36'nın ortalarındayım

Ulan bu Hisoka ne çıktı böyle. Adam azıyor dövüşürken. Dövüşürken gaza gelen, yada dövüşmekten hoşlanan gördüm ama azan ilk kez görüyorum.

Hisoka da bi nevi bana benziyor aslında , şöyle açıklıyım ;

Oynadığım oyunlarda yada gerçek hayatta yaptığım karşılaşmalarda karşımdaki rakip güçlüyse çok zevk alırım .

Hisokada karşısındaki ne kadar güçlüyse o kadar zevk alıyor bildiğin zevk yani orgazma kadar gider
    İlerleyen bölümlerde birkaç örneğini daha görebiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nymphetaminê

quote:

quote:

@FGT

Genel olarak NEN yapısı hakkında ne düşünüyorsun? Ayrıntılara girerek anlatabilirsin, hatta başka animeler ile kıyas bile yapabilirsin, çok iyi bir tartışma ortamı oluşabilir diye düşünüyorum, malum herkes sıkılıyor konuşmamaktan.

Valla mangaka öyle bir güç şekli bulmuş ki. Tam anlamıyla anlamak çok zor. Zaten henüz Nen'i öğrenmediler sanırım bizimkiler. 4 ana gücümü ne öğrendiler. En son doğal güçlerinin ne olduğunu öğrendiler. Naruto'da ki Ateş-Su-Elektrik-Rüzgar ve Toprak elementleri gibi. Fakat onlar kadar basit değil. İlk izlemem ile pek bir şey anlayamadım fakat Hisoka'nın yaptığı kişilik analizleri ile beraber tekrar bakacağım o teknik isimlerine. Su testi yaptılar işte. Çoğaltan ve Dönüştürücü çıktı Gon ile Kil. Şu anda suyu çoğaltmak yada tadını değiştirmek pek bir şey ifade etmiyor. Fakat bunları geliştirdikleri zaman göreceğiz asıl marifetleri. Öte yandan dövüşler dövüşten çok satranç oyunu gibi geçiyor. Aslında normal dövüş gibi geçiyor fakat görünmeyen yerlerde öyle güçler kullanılıyor ki bunu ancak sana anlattığında fark ediyorsun.

36'nın ortalarındayım

Ulan bu Hisoka ne çıktı böyle. Adam azıyor dövüşürken. Dövüşürken gaza gelen, yada dövüşmekten hoşlanan gördüm ama azan ilk kez görüyorum.

Hisoka da bi nevi bana benziyor aslında , şöyle açıklıyım ;

Oynadığım oyunlarda yada gerçek hayatta yaptığım karşılaşmalarda karşımdaki rakip güçlüyse çok zevk alırım .

Hisokada karşısındaki ne kadar güçlüyse o kadar zevk alıyor bildiğin zevk yani orgazma kadar gider
    İlerleyen bölümlerde birkaç örneğini daha görebiliriz

Zevk alabilirsin de azmak ne demek. Zaraki'de zevk alıyor dövüşmekten ama ilk defa gördüm böylesini.
  • Kesinlikle Hisokanın cinsel tercihi sıradışı ama çokta tuhaf değil bence, dövüş anlayışı daha farklı Zaraki ile, mesela Hisoka zeki, yeter ki savaşayım, yeter ki güçlü olsun gibi yargıları yok Zaraki gibi. Rakip beğenisi çok daha seçici, düşünerek hareket ediyor. Yalnız ben Hisokanın kendini kaybederek dövüşeceği zamanı merakla bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 43

Oy oy işte bunu beklemiyordum. Hayalet takımı ve Gölge takımı. Acayip heyecanlandırdı beni. Kaptanlar ve Arrancarlar gibi bir durum olacak gibi. Fakat bölüm sonunda gördüğüm tipler beni hayal kırıklığına uğrattı. Ama sanırım tüm Gölge takımı bunlardan ibaret değil. Neyse neler göreceğiz bakalım. Bu arada Tobi'nin sesini de duydum sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 21 Aralık 2012; 19:48:23 >
  • @ FGT

Oo süper VS yaklaşıyor, sadece bir kaç bölüm kalmış.

• @Senbonzaku®a

Bende çok merakla bekliyorum Hisoka'nın kendini kayberek dövüşeceği zamanı , ne zaman ve kiminle olacak acaba.

Facebook da kapak fotoğrafındaki yazının anlamı ne dostum ?
    "Nobunaga, omae no kangei gata kumoeno bujoku ne."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nymphetaminê -- 21 Aralık 2012; 20:16:45 >
  • @ Nymph

Bir kaç bölüm önce otel içinde Feitan söylüyor : Nobunaga örümceği aşşağıladın.

• 44

Yuuuuuuuuuuuuuh. Muhteşemdi.

O yumruk neydi öyle. Fena coştum. İşte böyle teknikleri seviyorum ben. Hisoko'nun yaptığı sakız gibi değilde böyle daha aktif bir şeyler. Hisoko'nun da vardır gerçi o sakızdan başka bir şeyleri.
    Adamın kafayı yedi la Hiç beklemiyordum öyle bir şey. Koptum

Adamı kaçıranın Kurapika olduğunu da tahmin etmiyordum. O çıktı. Neyse umarım diğer gölge elemanları adam gibi bir şey çıkarlar.
  • quote:

@ Nymph

Bir kaç bölüm önce otel içinde Feitan söylüyor : Nobunaga örümceği aşşağıladın.

Haa evet hatırladım.

@Final Getsuga Tensho

hocam sen bu gazla güncele yetişirsin heralde bu gece
  • 47

Serinin en saçma bölümüydü.
  • quote:

47

Ne bakımdan dostum ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nymphetaminê -- 21 Aralık 2012; 23:13:27 >
  • quote:

47

Uvo VS Kurapika ise çok mantıklı açıklaması var. Yazarken bölümden de biraz bahset ona göre konuşalım sürekli sormayalım.

• quote:

quote:

47

Uvo VS Kurapika ise çok mantıklı açıklaması var. Yazarken bölümden de biraz bahset ona göre konuşalım sürekli sormayalım.

Mantıklı açıklama olması önemli değil. Yeterli bir karakter değil Kurapika. Mangaka durmuş durmuş ne varsa vermiş resmen. İnsan ağır gider. Sharingan bile yavaş yavaş power up alıyor. Bu gözleri kızıla çevirdi tüm hepsinde ustalaştı. Valla boşuna uğraşmış diğerleri.

Şu ana kadar en sevmediğim HxH bölümüydü. Hadi Kurapika adam gibi bir karakter olsa bir şey demeyeceğim yine de. Böyle tipsiz, çocuk gibi bir karaktere, aşırı güçler vererek, Uvo gibi bir karakteri harcatması bence baya saçma. Şu ana kadar saçma gelen bir yeri yoktu serinin fakat bu bölümde baya saçmaladı.

Ayrıca 10 tane mafya babasının en güçlü adamları olarak bilinin gölge takımını çerez gibi yedi Uvo. Geldi sonra Kurapika'ya çok basit bir şekilde öldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 22 Aralık 2012; 8:11:37 >
  • @ FGT

Kurapika o güçlere sahip olabilmek için hem kendi hayatını riske atıyor hemde o güçler Genei Ryodan üyeleri dışında kimseye karşı kullanılamaz, Hisokaya karşı bile kullanamaz mesela o yüzden sorun etmemek lazım. Kurapika intikam almak için en başarılı ama riskli yolu seçiyor, gözlerinin kırmızı olunca müteassıs olması tamamen tesadüfen fark ediliyor. Belkide hocası fark etmese Kurapika gözleri kırmızı olunca tekrar su testi yapmaz ve o gücü fark edemez yada yıllarca öğrenemezdi.

• quote:

@ FGT

Kurapika o güçlere sahip olabilmek için hem kendi hayatını riske atıyor hemde o güçler Genei Ryodan üyeleri dışında kimseye karşı kullanılamaz, Hisokaya karşı bile kullanamaz mesela o yüzden sorun etmemek lazım. Kurapika intikam almak için en başarılı ama riskli yolu seçiyor, gözlerinin kırmızı olunca müteassıs olması tamamen tesadüfen fark ediliyor. Belkide hocası fark etmese Kurapika gözleri kırmızı olunca tekrar su testi yapmaz ve o gücü fark edemez yada yıllarca öğrenemezdi.

Hayatının üstüne yemin eden herkes karşısındakini öldürecekse işimiz var. Kurapika tüm hayalet takımının üstüne yemin etti. Keşke tüm dünya üzerine etseydi de tekniği kullanmaktan çekinmezdi. Ben bu açıklamaları yeterli bulmadım şahsen. Kurapika ana karakter olsa yada daha düzgün bir karakter olsa (tip olarak) yada Uvo'dan daha zayıf gibi görünen ve kendi çapında bir hayalet takım üyesini öldürseydi yine bir şey demeyecektim fakat bence Uvo vs Kurapika olmadı.

49'a yeni başladım Kil beni doğrulayan bir biçimde açıklama yapıyor şu anda. Benim serideki en güçlülerden birisi olarak gördüğüm Kil'in babası bile bu hayalet takımdan birisini öldürürken zorlanmış. Ve ailesine uzak durun demiş. Ben Kon ile Kil'in bile Uvo'yu 1vs1'de alacaklarını düşünmüyordum. Bir ihtimal beraber saldırırlarsa alabilirler diye düşünüyordum. Ama Kurapika geldi zincir taktı ele ve aldı.

49'un ortalarına geldim şimdi Kil'in babası ile dedesi olaya müdahil oluyorlar. Fakat daha önce Kil'in babasının dedikleri vardı. Demek ki bu sefer parası çok iyi işin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 22 Aralık 2012; 10:57:59 >

• İş orda bitiyor zaten, yapmak istediğin şeyin gerçekçiliği ve buna olan kararlılığın. Yani herkese karşı bu gücü kullanmak istese başarılı olmayacaktı.

Uvo karakterini bende çok sevdim, hatta bayıldığım Karasakal/One Piece seslendirmesine sahip ama konunun ilerlemesi için ölmesi gerekiyormuş yapacak bir şey yok. Uvo resmen Zaraki gibi, güçlü ilgi çekici ama zeki değil, Kurapika değil bir çok dandik gibi gözüken karaktere kaybedebilirdi seride.

Bundan daha abartı şeyler görmeyeceksin artık o kesin.

• 49

Süperdi. Özellikle Gon ile Killua'nın yakalandıklarını anladıkları an kaçmaya çalışmaları. Bölüm sonunda ise Hayalet takımının mekana götürüldüler. Bakalım neler olacak. Hisoka'yı görecekler mi acaba.

50'nin başında Kil Hisoka'yı görüyor. Hisoka "çaktırmayın" dedi koptum.
    Ulan Gon. Neyse bunları 50. bölüme yazayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 22 Aralık 2012; 11:24:46 >
  • 51

Katliama bak be sanat resmen
  • 52

Oyşsh muhteşem bir dövüş başladı. Chrollo ile Kil'in dedesi ile babası.
  • Hunter x Hunter ın konusunun hareketlendiğini görmek çok iyi gerçekten

@Final Getsuga Tensho nun büyük payı var gördüğüm kadarıyla
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.