Şimdi Ara

HUMAX HM-9504HD İNCELEMESİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
290
Cevap
4
Favori
50.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Humax ın yeni alıcısı hm-9504 bugün itibari ile elime geçti.Bayiden 9503 talep etmiştim ama ellerinde olmadığı için yeni üretilen 9504 ü verdiler.Birazdan teknik özelliklerini yazıcam ama ilk dikkatimi çeken alıcının 1080p yi desteklemesi ve 9503 te 256 MB olan ramin 9504 te 512 MB olması sanırım digitürk iq özelliğini daha verimli kullanmak için bu kutuları ürettirdi.Neyse teknik özelliklerine geçersek

HM-9504HD TEKNİK ÖZELLİKLER

LNB gücü D: +13.3v Y: +18.3v

Video çözünürlüğü: 1080p,1080i,720p,576p

Flash bellek:128 MB

RAM:512 MB

Video çıkışları: tv-scart,hdmi/hdcp

Ses çıkışları: tv scart, s/pdif

Güç tüketimi 12v 2a

Boyut ağırlık 250mm x 41mm x 171.5mm 720 g

Resimler ve video

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciyomiyo -- 5 Nisan 2013; 16:09:33 >

• gayet güzel inş gelir biranönce teknik servislere 9503 hd talebinde bulunmuştum o gelmiyor heralde bu bu cihazı getirirler inş biranönce gelir.Nerede oturuyorsunuz eğer ist aldıysanız hangi bayi bende gidiyim oraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BonezCrusher -- 5 Nisan 2013; 16:37:11 >
  • İstanbulda ikamet ediyorum bizim buraya özgür iletişim bakıyo ofisleri bağcılarda sanırım
  • Humax gibi makinenin kanal geçişleri böyle olduğunu düşünemiyorum cidden kanal açılsın diye bekliyorum çok şaşırdım chipseti neydi hocam Ali mi yoksa
  • quote:

Orijinalden alıntı: kilic0

Humax gibi makinenin kanal geçişleri böyle olduğunu düşünemiyorum cidden kanal açılsın diye bekliyorum çok şaşırdım chipseti neydi hocam Ali mi yoksa

chipsetini bilmiyorum nettede bilgisi yok açmam lazım sanırım öğrenmek için :)
  • güzel paylaşım teşekkürler, diğer humaxlardan çokta farkı yok , şuan için en iyi cihazlar bakalım daha iyileri gelecek mi?
  • Hocam eğer zahmet olmazsa SD yayın kalitesini söylermisin yada foto paylaşman mümkünmü acaba. Birde HD kanallar önde değil galiba.
  • videonun 1.26 saniyesine aile fertleri pür dikkat tvye bakıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pdrem -- 5 Nisan 2013; 21:21:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Loukas

Hocam eğer zahmet olmazsa SD yayın kalitesini söylermisin yada foto paylaşman mümkünmü acaba. Birde HD kanallar önde değil galiba.

sd kalitesi televizyonun kendi alıcısındaki sd performansından düşük diğer kutularla karşılaştırma yapamıyorum maalesef
  • ne var d,g,turk nextle bi anlaşma yapsa !
  • 9503 ten farkı ne? Menüler falan da aynı gözüküyor.
  • 9504'ün kitapçığında yazan 1080p nin işlevi nedir çözemedim,cihazın menüsünde böyle bir seçenek yok , sadece 1080i var.
  • 9503'ü alırken bayii'nin elinde bir tane vardı, vitrinde duruyodu ve pek de gönüllü olmaksızın vermişlerdi sanki kendi mallarını veriyorlar ya. :)

Şimdi gidip 9504 istesem kovarlar beni heralde. Şaka bir yana 9503'den gayet memnunum, iq performansı falan iyi; bunun 9503'e göre ne artısı var acaba?
  • 9504 bugün teknik servis tarafından kuruldu. Menüde 1080P ayarı yok, en yüksek 1080i var. IQ 9503'e göre daha hızlı. TV menülindeki hız 9503 ile aynı gibi.

9503'te de bu destek var mıydı emin değilim ama NTFS formatlı HDD'imi format atmaya gerek kalmadan kullanabiliyor, kayıt yapabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 20 Nisan 2013; 17:44:55 >
  • Banada 9502 geldi gayet güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: buyukbang

9504 bugün teknik servis tarafından kuruldu. Menüde 1080P ayarı yok, en yüksek 1080i var. IQ 9503'e göre daha hızlı. TV menülindeki hız 9503 ile aynı gibi.

9503'te de bu destek var mıydı emin değilim ama NTFS formatlı HDD'imi format atmaya gerek kalmadan kullanabiliyor, kayıt yapabiliyor.

Şu an tek sorunum bazı kanalların (History HD, MTV HD, Sports TV HD) aramada çıkmaması, sanırım belirli frekanslar komple yok. Aynı kablo üstünde başka cihazla sabah seyrettiğim yayını alamıyorum. Sorun sinyal sorunundan çok bazı frekansların hiç taranmaması gibi geliyor. Yarına kadar düzelmezse tekrar MH ile görüp sorunu bildireceğim.

NTFS ye kaydedebilmesi ilginç. 9503 te bu özellik yok. O zaman hdd yi bilgisayara takınca kaydettiklerinizi de görebilmeniz lazım eğer çok farklı bir movie formatında kaydetmiyorsa...
  • 9504 te şu an için yazılımda aktif edilmemiş farklı özellikler ve üstünlükler olduğunu düşünüyorum, ilerde görülecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkEternal

quote:

9504 bugün teknik servis tarafından kuruldu. Menüde 1080P ayarı yok, en yüksek 1080i var. IQ 9503'e göre daha hızlı. TV menülindeki hız 9503 ile aynı gibi.

Şu an tek sorunum bazı kanalların (History HD, MTV HD, Sports TV HD) aramada çıkmaması, sanırım belirli frekanslar komple yok. Aynı kablo üstünde başka cihazla sabah seyrettiğim yayını alamıyorum. Sorun sinyal sorunundan çok bazı frekansların hiç taranmaması gibi geliyor. Yarına kadar düzelmezse tekrar MH ile görüp sorunu bildireceğim.

NTFS ye kaydedebilmesi ilginç. 9503 te bu özellik yok. O zaman hdd yi bilgisayara takınca kaydettiklerinizi de görebilmeniz lazım eğer çok farklı bir movie formatında kaydetmiyorsa...

Bugün kontrol ettim. Windows PC'de TS uzantılı dosyalar gözüküyor ama encrypted olduğu için açılmıyorlar. Zaten 9503'te ext3 formatını kullanıyordu ve linux altında dosyalar listelenebiliyor ancakencrypted oldukları için açılmıyordu. Bu dosyaları sadece digiturk smartcartıyla decrypt edip izlemek mümkün, onu da ancak digikutular yapabiliyor.
  • quote:

Bazı kanalların açılmaması sorununun kaynağını buldum. Kabloyu aşağı yukarı hareket ettirince sinyal seviyesinde oynamalar oluyor. Kablodan olabilir dedim, ucunu kestim yeniden yaptım ama sonuç değişmedi. Sanırım bana gelen 9504'ün kablo giriş kısmında bir temassızlık var. Servis çağırdım, sorun kablodansa zaten çözer. Değilse başka bir 9504 ile değiştirteceğim. Kısacası münferit bir sorun, 9504'leri bağlayan bir durum yok.

Güncelleme: Servis geldi ve yeni bir 9504 kutunun kurulumu yaptı, sorun ortadan kalktı. Önceki cihazın tuner girişi bozukmuş gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 20 Nisan 2013; 17:45:32 >
  • 9503'e göre bir artısını daha farkettim. 9503'te takılı olan usb HDD zaman kaydırma özelliğini kapatsanız bile uyku moduna geçmiyordu (kendinden uyku modu özelliği olan HDD'leri denemedim), HDD ısınıp ses çıkarmaya devam ediyordu. Aralık ayından sonra bir yazılımsal değişiklik yapıp düzelttilermi bilmiyorum ama ben Kasım ayına kadar 9503 kullandım, bu sorun nedeniyle kayıt yapılmayan zamanlarda HDD'in usb kablosunu cihazdan çıkartıyordum.

9504'te ise zaman kaydırma özelliğini kapatınca aynı HDD kayıt yapılmayan zamanlarda tamamen sessiz ve ısınmamış durumda oluyor. Yani HDD'in uyku moduna geçiyor. Bu HDD'in ömrü açısından çok olumlu bir gelişme oldu.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.