Şimdi Ara

Humax 9502 ve 9503 merak edenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
1
Favori
24.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 aydır humax 9502 kullanıyordum, daha doğrusu kullanmaya çalışıyorum. Öncelikle cihazı tam anlamıyla berbat ötesi. Philips lcd televizyona hdmi ile bağlandığında açılmıyor. İlla cihazın fişini çıkartıp tekrar takınca çalışıyor. Hd kanallarda ise tv desteklemesine rağmen htcp hatası veriyor. Yani Hd kanalları izlemek için boşuna üye olmayın. Her hata sonrasında önce scartla bağlayıp sonra scartı cözüp, hdmi la bağlamak gerekiyor. 4 tane cihaz değiştirdim. Hepsinde aynı hatayı verdi. Formlarda araştırdım, yanlız benim gibi philips kullananlar değil, samsung, lg tvlerde de sorun oluyormuş.
    Geçen hafta yeni çıkan humax 9503 e geçtim. Birde 20 tl servis parası ödedim. Tek farkı makine biraz daha küçük, fiş verine adaptör var ve compozet girişleri yok. Aynı sorunlar devam ediyor, bir de fazladan kumandanın algılama özelliği daha berbat hale gelmiş.
    19 ay daha üyeliğim devam ettiği için bu .... digiye üye olarak kalmak zorundayım. Şimdi iyi bir scart kablosu araştırıyorum. Hd kanalları scartla izlemek zorunda bırakan digiyi her seferinde anıyorum.
    Humax diye her ay fazladan 3 TL fark ödüyorum. Şimdi de vestel cihazı kakalamaya çalışıyorlar. Ben kayıt özelliği için humax seçtim dediğimde, Digi teknik servis elemanı vestelın usb çıkışını gösterip buna da hardisk bağlanıyor diyor :)) hardisk bağlanır ama kayıt özelliği yok diye bir de teknik servise teknik bilgi veriyorum. Teknik servis şefiyle telde görüşüp onada humax için fazla para ödüyorum, vestel cihazı neden kabul ediyim dediğimde. Vestel içinde fazladan para ödeyecektin diyor. Vestel için ayda 22,90 humax içinde 25,90 ödeniyordu ben üye olurken diye birde onada tarif ediyorum.
    İyi bir scart tavsiyesi yada 9502 de arkasında kompozet girişler daha iyiyse tekrar ona geçmeyi düşünüyorum. Kompozetle scartdan daha iyi bir görüntü alabilirmiyim.

• Vallahi ben 2 aydır samsung 46d7000 ile kullanıyorum. Su ana kadar en ufak bir problem yasamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: edi1907

Vallahi ben 2 aydır samsung 46d7000 ile kullanıyorum. Su ana kadar en ufak bir problem yasamadım
    9502 ilk geldiğinde bende de sorun yoktu ama yazılım güncellemesi sonrasında sorunlar başladı. Umarım senin başına gelmez, çünkü çok can sıkıcı bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uppermost

9502 ilk geldiğinde bende de sorun yoktu ama yazılım güncellemesi sonrasında sorunlar başladı. Umarım senin başına gelmez, çünkü çok can sıkıcı bir durum.

Alıntıları Göster
    Bende panasonic plazmada kullanıyorum ve sorun yaşamıyorum.Yazılımı siz mi güncellediniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cimbom38

Bende panasonic plazmada kullanıyorum ve sorun yaşamıyorum.Yazılımı siz mi güncellediniz?

Alıntıları Göster
    yazılım otomatik yükleniyor.
  • quote:

4 aydır humax 9502 kullanıyordum, daha doğrusu kullanmaya çalışıyorum. Öncelikle cihazı tam anlamıyla berbat ötesi. Philips lcd televizyona hdmi ile bağlandığında açılmıyor. İlla cihazın fişini çıkartıp tekrar takınca çalışıyor. Hd kanallarda ise tv desteklemesine rağmen htcp hatası veriyor. Yani Hd kanalları izlemek için boşuna üye olmayın. Her hata sonrasında önce scartla bağlayıp sonra scartı cözüp, hdmi la bağlamak gerekiyor. 4 tane cihaz değiştirdim. Hepsinde aynı hatayı verdi. Formlarda araştırdım, yanlız benim gibi philips kullananlar değil, samsung, lg tvlerde de sorun oluyormuş.
    Geçen hafta yeni çıkan humax 9503 e geçtim. Birde 20 tl servis parası ödedim. Tek farkı makine biraz daha küçük, fiş verine adaptör var ve compozet girişleri yok. Aynı sorunlar devam ediyor, bir de fazladan kumandanın algılama özelliği daha berbat hale gelmiş.
    19 ay daha üyeliğim devam ettiği için bu .... digiye üye olarak kalmak zorundayım. Şimdi iyi bir scart kablosu araştırıyorum. Hd kanalları scartla izlemek zorunda bırakan digiyi her seferinde anıyorum.
    Humax diye her ay fazladan 3 TL fark ödüyorum. Şimdi de vestel cihazı kakalamaya çalışıyorlar. Ben kayıt özelliği için humax seçtim dediğimde, Digi teknik servis elemanı vestelın usb çıkışını gösterip buna da hardisk bağlanıyor diyor :)) hardisk bağlanır ama kayıt özelliği yok diye bir de teknik servise teknik bilgi veriyorum. Teknik servis şefiyle telde görüşüp onada humax için fazla para ödüyorum, vestel cihazı neden kabul ediyim dediğimde. Vestel içinde fazladan para ödeyecektin diyor. Vestel için ayda 22,90 humax içinde 25,90 ödeniyordu ben üye olurken diye birde onada tarif ediyorum.
    İyi bir scart tavsiyesi yada 9502 de arkasında kompozet girişler daha iyiyse tekrar ona geçmeyi düşünüyorum. Kompozetle scartdan daha iyi bir görüntü alabilirmiyim.

Arkadaşım selamlar,

HDMI problemi ile ilgili olarak daha öceden başka bir forumdada yazmıştım. Bahsetmiş olduğun problem bendede mevcut, çağrı merkezi ile bu konuyu konuşmuştum, daha sonra teknik bölümden birisi aradı, problem bir sonraki yazılımda çözülecekmiş. Hatta benim üyelik bilgilerimi aldılar bunun için. 1-2 hafta daha bekleyeceğim bakalım. En azından bu şekilde bilgilendirmeleri güzel oldu. Sonuçta problemin nedenini bulup çözmüş olmaları güzel bir haber. Bu problem dışında cihazdan gayet memnunum, hatta portale eklenen DVdigi uygulaması ile cihaz tam istediğim gibi oldu. Kaçırdığım dizileri veya programları bu uygulamadan takip ediyorum artık

• Vestelden sonra bende Humax 9503 kullanmaya başladım ve oldukça memnunum. Görüntü kalitesi kesinlikle Vestelden daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: autebay

Vestelden sonra bende Humax 9503 kullanmaya başladım ve oldukça memnunum. Görüntü kalitesi kesinlikle Vestelden daha iyi.
    Teknik servise,digiye 50 defa anlattım, yazılım sorunu olduğunu ama adamlar halen tvlere suçu atıyorlar. Umarım dediğiniz sorun düzelir. Bu arada dün bauhousedan 59 TL ye bir scart aldım :)) Sorunu çözeceklerse 15 gün içinde çözsünler, para yanmadan geri iade edeyim. Bu arada digi sadece sizde sorun var diye kıvırtmaya başlarsa, benide örnek gösterebilirsiniz. Gerekirse özel mesajla ulaşabilirsiniz.

Vestelin görüntü kalitesi kötü olduğu içinde humax diye diretiyoruz, artık ayda ödediğim 3 TL nin peşinde değilim. Yeter ki sorunsuz izleyerim. Bu arada plus kutuya geçmeyi düşündüm ama aynı sorunları onunda çıkartığını okudum ( turke**** )

• quote:

Teknik servise,digiye 50 defa anlattım, yazılım sorunu olduğunu ama adamlar halen tvlere suçu atıyorlar. Umarım dediğiniz sorun düzelir. Bu arada dün bauhousedan 59 TL ye bir scart aldım :)) Sorunu çözeceklerse 15 gün içinde çözsünler, para yanmadan geri iade edeyim. Bu arada digi sadece sizde sorun var diye kıvırtmaya başlarsa, benide örnek gösterebilirsiniz. Gerekirse özel mesajla ulaşabilirsiniz.

Vestelin görüntü kalitesi kötü olduğu içinde humax diye diretiyoruz, artık ayda ödediğim 3 TL nin peşinde değilim. Yeter ki sorunsuz izleyerim. Bu arada plus kutuya geçmeyi düşündüm ama aynı sorunları onunda çıkartığını okudum ( turke**** )

HDMI ile ilgili problem yaşayınca ciddi bir araştırma yaptım internette. Anladığım kadarıyla bu problemin oluşması diğer platformlar ve cihazlar içinde geçerli. Problemin esas kaynağı ise HDCP adı verilen içerik koruma teknolojisi. HDMI problemini yaşadığımız kanallarda anladığım kadarıyla bu teklojiyi içeren kanallarda meydana geliyor. Örneğin trt hd de böyle bir problem ile karşılaşmıyorum.Zaman zaman TV den zaman zamanda kutu neden oluyor bu probleme. Mesela bir arkadaşımda TV yazılımını güncelleyince problem düzelmişti.

Bizim TV deki problemin çözüldüğünü teyit ettim, hatta digi benden philips tv min tam model kodunu istemişti. Yeni yazılımı sabırsızlıkla bekliyorum, inşallah dedikleri gibi olur.

Bu arada dolby kanallarda sesi kumanda ile kontrol edemeyen arkadaşlara müjde, yeni yazılımda bu probleminde ortadan kalkacağını söyledi digi deki teknik arkadaş :)

• Humax 9502hd'yi samsung 40c750 ile hic sorun yasamadan kullaniyorum,ayda 7.90a degil 1 yil taahhutlu 4tl oduyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Islander

Humax 9502hd'yi samsung 40c750 ile hic sorun yasamadan kullaniyorum,ayda 7.90a degil 1 yil taahhutlu 4tl oduyorum.
    HTPC hatasını sadece HD kanallarda değil, sd kanallarda da yaşıyorum. Geçen basketbol maçını HD izlemek istedim Lig TV 3 HD de 1-2 dk içinde hata verdi, sonra 79. kanaldan bari sd izleyerim dedim ama lig tv 3 de de aynı hatayı verdi. Bu arada tv yazılımını yeniden yükledim sorun çözülmüyor. Scart çok iyi çıktı, bundan sonra scartla devam edecem. Tak çıkar tv ve uydu yalama olacak yakında. Bu arada ayda ödediğim para spor sever ve belgesel dahil 2 yıl taahütlü 25.90 TL. Buna ek olarak lig tv2 ve lig tv3 yıllık 70 küsüre satın aldım.
    Yeni üye olacaklara tavsiyem iyi bir hd cihaz alıp kartla dsmarta üye olmaları. Digitürkünde, dsmartında cihazları 5 para etmez. Digitürkün sd kanallarda ki görüntü kalitesi piyasadaki en kalitesiz uydu alıcısından kötü. Hd kanalları iyi ama onda da sorun yaşama olasılığı nedeniyle deymez.

• quote:

HTPC hatasını sadece HD kanallarda değil, sd kanallarda da yaşıyorum. Geçen basketbol maçını HD izlemek istedim Lig TV 3 HD de 1-2 dk içinde hata verdi, sonra 79. kanaldan bari sd izleyerim dedim ama lig tv 3 de de aynı hatayı verdi. Bu arada tv yazılımını yeniden yükledim sorun çözülmüyor. Scart çok iyi çıktı, bundan sonra scartla devam edecem. Tak çıkar tv ve uydu yalama olacak yakında. Bu arada ayda ödediğim para spor sever ve belgesel dahil 2 yıl taahütlü 25.90 TL. Buna ek olarak lig tv2 ve lig tv3 yıllık 70 küsüre satın aldım.
    Yeni üye olacaklara tavsiyem iyi bir hd cihaz alıp kartla dsmarta üye olmaları. Digitürkünde, dsmartında cihazları 5 para etmez. Digitürkün sd kanallarda ki görüntü kalitesi piyasadaki en kalitesiz uydu alıcısından kötü. Hd kanalları iyi ama onda da sorun yaşama olasılığı nedeniyle deymez.

Alıntıları Göster
    Şikayet.var a yazdığım şikayetden sonra bugun digiden aradılar. Arayan kadın bana "biz servisle konuştuk, siz tv yi açınca direkt açılmasını istediniz için olmuyormuş, kumandadan seçmeniz lazım" dedi. Ben hiç düşünemedim kumandadan seçmeyi, hadi beni bırak 5 defa servis geldi. 4 defa makine değişti onlarda düşünememiş. Sanki ben salağımda kumandadan seçmek aklıma geldi. Tam komedi filmi gibi. Servisde bu yalanı çok düşünmüş mü acaba. Kumandadan seçince açılacaksa 4 defa niye değiştirdin makineyi. Başka servis gönderecek, belki onların parmakları mübarekdir, makine direkt açılır :)
    O servisde açamazsa ne olacak dedim. Derin bir sessizlik ve olmazsa tekrar arayın oldu :))

• quote:

Şikayet.var a yazdığım şikayetden sonra bugun digiden aradılar. Arayan kadın bana "biz servisle konuştuk, siz tv yi açınca direkt açılmasını istediniz için olmuyormuş, kumandadan seçmeniz lazım" dedi. Ben hiç düşünemedim kumandadan seçmeyi, hadi beni bırak 5 defa servis geldi. 4 defa makine değişti onlarda düşünememiş. Sanki ben salağımda kumandadan seçmek aklıma geldi. Tam komedi filmi gibi. Servisde bu yalanı çok düşünmüş mü acaba. Kumandadan seçince açılacaksa 4 defa niye değiştirdin makineyi. Başka servis gönderecek, belki onların parmakları mübarekdir, makine direkt açılır :)
    O servisde açamazsa ne olacak dedim. Derin bir sessizlik ve olmazsa tekrar arayın oldu :))

Alıntıları Göster
    vestel 9102 den humax 9503 e geçtim yayın olarak kalite farkı göremedim vestelde görüntüyü beğenmeyenler sadece bunun için değiştirmeyin cihazınızı görüntüde fark yok.kanal menüsü olarak humax daha iyi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şubat -- 2 Aralık 2011; 0:46:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: şubat

vestel 9102 den humax 9503 e geçtim yayın olarak kalite farkı göremedim vestelde görüntüyü beğenmeyenler sadece bunun için değiştirmeyin cihazınızı görüntüde fark yok.kanal menüsü olarak humax daha iyi .

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Merhaba,

Sizlere cihazlar ile ilgili benim yaşadıklarım ve tecrübelerim ile biraz bilgi vereyim.

Dreambox 500s kullanıyordum server lar kapatılınca kaliteli yayın izlemek için digiturke geçtim. ilk kayıt işleminden sonra Vestel marka box getirdiler. Cihaz gerçekten harika bir görüntüye sahip özellikle hd yayın izliyorsanız ''benim tv bu kadar kaliteli mi diyorsunuz'' ki gelin görünkü cihaz yazılım yönünden sıfırrrrr...... favori listesi oluşturamıyorsunuz en basitinden. yaptıgnz ayarlar elektirik kesintisinde gidiyor.... humax cihaz ile karşılaştırılamaz bile..... Evde yaşlı insanlar olduğu için favori liste sıkıntısı yüzünden günlerce bilgisiz tecrübesiz efendim den başka kelime bilmeyen müşteri temsilcileri ile görüştüm.... en son twitter üzerinden teknik destek bildirimi yazdım. hd box cihazlar ile ilgli tecrübeli bilgili teknik uzman ile görüşmek istiyorum diye. 5 dk sonra aradılar durumu izaa ettim sagolsun arayan kişi gerçekten bilgiliydi. Telefonda bana humax 9503 u tavsiye etti. Cihazin çok iyi olduğunu biliyorum fakat görüntü konusunda endişem vardı ama mecbur kabul etmek zorunda kaldım. cihaz ertesi gün kuruldu. ve korktuğum başıma geldi. hd box hd kanal hdmı baglatı ile sanki sd cihaz, sd kanal ve scart bağlantısı izliyordum. menu geçişlerinde tepkimesi çok yavaştı. sıralama kanalları siz 2 tıklıyorsunuz cihaz 5 atlıyordu. ama çok şükür favori kanallar çalışıyordu. :) cihazi 3 gün kullandıktan sonra tekrar değiştirtmeye karar verdim. ve gene tweettr üzerinden paylaşım yaptım aynı saat içinde aradılar. problemlrimi anlattım ve plus cihaz istedigimi fakat sözleşmemin yenilenmesini istedim. temsilci işin zor olacagını bildigi için bana humax 9502 yi tavsiye etti. mecbur evet dedim cihaz geldi şuan kullanıyorum. cihaz hız olarak 9503 den cok daha iyi hatta görüntü kalitesi hd kanallarda 2 sınıf sd kanallarda 1 sınıf daha üstte. şimdi cihazı tekrar değişrmek için müşteri temsilcilerine kayıt actırdım. sonuçları sizlere iletecegim....

• quote:

Orijinalden alıntı: mkprl

quote:

HDMI ile ilgili problem yaşayınca ciddi bir araştırma yaptım internette. Anladığım kadarıyla bu problemin oluşması diğer platformlar ve cihazlar içinde geçerli. Problemin esas kaynağı ise HDCP adı verilen içerik koruma teknolojisi. HDMI problemini yaşadığımız kanallarda anladığım kadarıyla bu teklojiyi içeren kanallarda meydana geliyor. Örneğin trt hd de böyle bir problem ile karşılaşmıyorum.Zaman zaman TV den zaman zamanda kutu neden oluyor bu probleme. Mesela bir arkadaşımda TV yazılımını güncelleyince problem düzelmişti.

Bizim TV deki problemin çözüldüğünü teyit ettim, hatta digi benden philips tv min tam model kodunu istemişti. Yeni yazılımı sabırsızlıkla bekliyorum, inşallah dedikleri gibi olur.

Bu arada dolby kanallarda sesi kumanda ile kontrol edemeyen arkadaşlara müjde, yeni yazılımda bu probleminde ortadan kalkacağını söyledi digi deki teknik arkadaş :)

Bugün kutum yeni yazılım yükledi. Söyledikleri gibi HDMI promlemim çözüldü Artık tüm kanalları herhangi bir problem yaşamadan seyredebiliyorum. I

• 9502 kesinlikle cok kotu. Cihaz yavaş ve görüntü kalitesi vasat altı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

9502 kesinlikle cok kotu. Cihaz yavaş ve görüntü kalitesi vasat altı.
    hiçbir halta yaramaz bu cihazlan lanet olsun samsung ledtv var kumanda sorunu var kumandada ileri geri tuşuna basıyorum ses çıkıyor karşıma menu diyoruk kanak değişiyor böyle uyuşmazlıklar oluyor arada lanet olsun dedittiriyorlar adama paramazlan rezil oluyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: adminfankulubu

hiçbir halta yaramaz bu cihazlan lanet olsun samsung ledtv var kumanda sorunu var kumandada ileri geri tuşuna basıyorum ses çıkıyor karşıma menu diyoruk kanak değişiyor böyle uyuşmazlıklar oluyor arada lanet olsun dedittiriyorlar adama paramazlan rezil oluyoruz

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bende vestel 9102 var humax 9503 ile servis bedeli 20 tl karşılığjnda değişebeilceğimi söylediler...değer mi sizce? daha önce dm500s komponent kablo ile inanın ligtv hd den daha süper bir görüntü alıyordum ama gelin görün ki; hd diye aldığımız bu vestel9102 cihaz tam bir fiyasko...o yüzden 9503 20 tl fazladan veripte almaya değer mi?ikincisi bu cihazda da vesteldeki gibi türksat kanallar kapalı mı? yahu Allah aşkına bilen birisi söylesin bana : bedavaya en az 200 kanal izlediğimiz bedava uydularımız attık üste bi dünya para verip üstelik parayla açık olduğu halde türksat sinyali gönderip bize izletmiyorlar türksatı...sebeb nedir arkadaşlar?

• philips pfl5405 tv ve 9503 hd kutu sahibiyim.. htcp hatası almamak için (yeni digitürk v 1.02.50 yazılım yüklenmeyen arkadaşlar için) tv arkasındaki 3 hdmi bağlantısından hdmi-arc bağlantısını kullanılırsa htcp hatası olmuyor. diğer hdmi 'lerde yayın bazı kanallarda 2 dakika sonra hdpc hatası veriyor.. "video sinyal yok" uyarısı için digikutu arkasındaki hdmi kabloyu çıkartıp, klik sesi duyulacak şekilde sağlam takın... sorunun yetkili servislerin dediği gibi lnb ile alakası yoktur.. tamamen bağlantı hatasıdır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasamey -- 21 Aralık 2011; 18:29:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasamey

philips pfl5405 tv ve 9503 hd kutu sahibiyim.. htcp hatası almamak için (yeni digitürk v 1.02.50 yazılım yüklenmeyen arkadaşlar için) tv arkasındaki 3 hdmi bağlantısından hdmi-arc bağlantısını kullanılırsa htcp hatası olmuyor. diğer hdmi 'lerde yayın bazı kanallarda 2 dakika sonra hdpc hatası veriyor.. "video sinyal yok" uyarısı için digikutu arkasındaki hdmi kabloyu çıkartıp, klik sesi duyulacak şekilde sağlam takın... sorunun yetkili servislerin dediği gibi lnb ile alakası yoktur.. tamamen bağlantı hatasıdır..
    Bende bu sorundan müzdarip Scart ile HDMI aynı anda Humax9502 ye bağlayamıyorum. HDMI kabloyu taktığım an Scarttaki yayın kapanıyor ve HTCP sorunu var Scart ya da HDMI kabloyu çıkarın yazsı çıkıyor. Aam bu nasılsa Plus kutu olan amcamda hem scart hem HDMI dan aynı anda yayını izleyebiliyor. Scartı mecburen kullanıyoruz FullHd tv de bazı kanallar gerçekten HDMIda kötü oluyor ve en önemlisi tvyi ben olmadığım zaman evdekiler kullanıyor onlarda pek teknoloji ile uğraşmak istemiyorlar. Digiturku kumandadan basınca direk açılmasını istiyorlar yani kumandadan HDMI geçmekle uğraşmak istemiyorlar. 1 yıllık HD izleme hakkım var ama hiç izlemekle uğraşamadım HDMI tak çıkar yapmaktan ya tv bozulcaktı yada ben çıldıracaktım. Şimdi yeni yazılım yüklenmiş tv ye bazı yerlerde HTCP sorunu çözülmüş deniliyor burda yazan arkadaşlar var. Bu sorun gerçekten bu yazılımla çözüldü mü? Tekrar uğraşmacağımda boşu boşuna kablo tak çıkar yapmaktansa sizlerin fikrini almak daha doğru geldi.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.