Şimdi Ara

Hükümetin motorlu taşıtlara olan vergisi sizide bıktırmadı’mı? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
2
Favori
12.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
355 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Shegorath

Şehit oğluyum hocam

Anladım hocam o zaman dediğiniz gibi haklısınız, ve babanıza Allah 'tan rahmet diliyorum.. İyi geceler..
  • Aziz Nesin desem..
  • Vergilerin düşük olduğunu düşünsenize, megaköy istanbul’daki trafik aracı sayısı 2 katına çıkar. Bence gayet iyi. Yoksa paranız binmeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serothesnake

Vergilerin düşük olduğunu düşünsenize, megaköy istanbul’daki trafik aracı sayısı 2 katına çıkar. Bence gayet iyi. Yoksa paranız binmeyin

Araç sayısı Türkiye'de diğer ülkelere kıyasla çok çok az.Otomobil bir lüks değildir, bunu anlayamadınız bir türlü.Trafiği çözmek hükümetin görevi düzenli bir planlama yaparak, vatandaşın değil.
  • vatan hainliği yapmayın !
  • Hükümetin kendisi bıktırdı defolup gitmiyor sülükler

• quote:

Orijinalden alıntı: ldr1907

Biraz fetöcü gibi gördüm sizi(!).

• 1600 tl asgari ucretle tarifeye ek 24 ay taksitle iphone x alanları gordukten sonra arabalar ucuz olsa millet neler alir dusunmesi bile korkunc

• quote:

Orijinalden alıntı: musicbyexrian

Çözümü ben söyleyim.

Her çıktıgı mitinge bilmem kaç bin km yol yaptık

Bilmem kaç km bölünmüş yol yaptık

Bilmem kaç tane köprü yaptık yapmaya devam ediyoruz.

Efendim size yapmayın demiyoruz nasıl olsa parasını biz veriyoruz yapmak zorundasınız.

Attıgım çöpün vergisini alıyorsun.

Kirlettiğim havanın vergisini mazottan benzinden yedek parçadan arabadan alıyorsun

Yıllarca çalışıp aldıgım evi kiraya verdiğimde 6 ayda bir malıma ortak çıkıyorsun Yıl içerisinde 2 defa kirayı sen alıyorsun.

Ben üniversiteyi okuyamıyorum maddi durumum yok bırakıyorum. Ama sen suriyeliye sınırsız eğitim hakkı istediği üniversite okuma hakkı veriyorsun.

Adelet diye bir şey kalmamış zaten o konuya girmiyorum.

Vergiyle zengin olmaya çalışan hükümetten dinle sömürge yapan devletten hayır gelmez....

O yüzden uyanın artık hele son 5 senede alım gücü %50 düştü

O motor dediğin bile türkiyeye %120 vergiyle giriyor. Karşı çıkmadımız için bu haldeyiz sen bu olanların cevabını ver baştan....

Sonra arabaların üstünden giderim yol yapılmasada olur.

Bu saydıklarım dahasıda var saat geç oldu aklıma gelenler bunlar.

Valla hocam doğru dedin, vergilerle dönen bir ülke olduğumuz için sürekli öpülüyoruz.
    Sırf vergi kerizi olmamak için, daha doğrusu iPhone x’e 6900 tl vermemek için, Amerika’dan iPhone x aldırttım, 4500 tl ye.
    Aradaki fiyat farkına bakarmısın?

Hadi telefonu aldık, araba motosiklet, el mahkum ülkemizden almak zorundayız.
    2.el araç ithalatı ülkemizde yasak!!

Peugeot 508 2.2 aracım var geçen sene aldım.
    2 bin küsür vergi ödüyorum, motosikletim var 500 lira vergi ödüyorum yıllık.
    Vallahi ağrıma gidiyor.
    Benzin mazot anasının nikahı gibi pahalı..

Şu ülkede halk bir organize olsa, 1 hafta çok değil kontak kapasa.
    Ya da 6-7 ay hiç kimse sıfır km araç almasa bak bakalım nasıl yola gelecekler...

Venezuela’da bir depo benzin 1 lira 😎😎😎

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Çözüm : iktidar değişir.
  • "Yol yabdı" şu 60 IQ lu tek hücrelilerin kurduğu cümleyi kurmayın lan artık sövecem en sonunda.

• Artık illallah dedirtti. Vergi, verginin vergisi, verginin vergisinin vergisi, verginin vergisinin vergisinin vergisi.

Yakında Çin gibi bir sosyal kredi sistemi çıkarıp nefes alma ve nefes verme vergisi de koyarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhyildiz

"Yol yabdı" şu 60 IQ lu tek hücrelilerin kurduğu cümleyi kurmayın lan artık sövecem en sonunda.

Bu arada özellikle otomobil forumunda yaşam belirtisi gösteren birkaç kişi böyle deyince hemen "kanuni işlem" başlatmak ile tehdit ediyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Meslek ve mekan sahiplerinin yüzde 90 i vergi kaçırmayı bıraktığı an devletten kaçışı olmayan yerlerde vergi indirimi isteyebilirsiniz.sabah akşam alman ların asgari ücretine özeniyor sunuz size tavsiyem almanların asgari ucreti yerine meslek ve mekan sahiplerinin işyerlerinin vergi kaçırmamak huyunun olduğuna özenmeniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koyunsavar -- 19 Mart 2018; 14:9:54 >
  • Maşallah ekonomi çok iyi, hiçbir şeyden etkilenmeyen çok sağlam bir para birimimiz var.. Ya birde de öyle olmasaydı.mazallah

İnşallah dünya devi olacağız, bu sene de büyüme rekoru kıracağız...

Ilgisi yok ama eur/usd bir miktar çıktı.. Zaten 3un altına düşecek yakında,, öyle diyorlar

Hükümetin motorlu taşıtlara olan vergisi sizide bıktırmadı’mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 19 Mart 2018; 14:11:52 >

• Almanya'da vergi kaçırmamak işverenin çok ahlaklı veya dürüst olmasından gelmiyor.

Vergi kaçırdığında başına ne geleceği çok iyi biliyor ondan

Basit örnek, almanyafa dönerci gurbtci abimiz nasıl vergi veriyor, o. Abiyi buraya getirsek nasıl davranır?

• Bunlar daha iyi günler.
  • Vergi konusunda bizler tüketici olarak mağdur oluyoruz doğrudur. Devletin vergileri yükseltmek yerine yerli üretimini teşvik etmesi gerekir. Yüksek vergiler koyarak devlet kendi açığını kapatmayı çalışıyor ancak uzun vadede bu işe yaramaz.
  • OturanKuş kullanıcısına yanıt
    anlinizdan opuyorum.
    keske sadece teknoloji mali uretemeseydik boylecelikle dis ticaret acigi cok kucuk olacakti
    birak akilli telefonu hayvan yemi den tut etten fasulyeden pamuga kadar hic bi sey uretilemiyor disardan aliniyor ve ticari acigin en buyuk sebebi teknoloji urunu degil basit urunler ahanda yaziyorum
    komur linyit tas komuru 3.923milyon dollar
    ana metal maddeleri 35.977 milyon dollar
    atik ve hurdalar 7.727milyon dollar
    butun tarim ve ormancilik 8.990milyondollar
    metal esya lar 4.185milyon dollar
    ve orta teknoloji kimyasallar 33.113milyondollar
    daha basit ve orta seviyede mal uretemedikki tek sorunumuz ileri teknoloji urunu olsun
  • Ben sırf tepki olsun diye arabamı sattım, vallahi billahi sattım gitti...
    Almayacağım, ihtiyacım var mı var ama almayacağım.
    Resmen yolunuyoruz ya. alırken vergi, sürerken vergi, sürmesen yerinde tutsan gene vergi...
    Bu şartlarda araba sahibi olmak bence lüks artık! Durduğu yerde bile masraf lan!
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.