Şimdi Ara

Hükümetin motorlu taşıtlara olan vergisi sizide bıktırmadı’mı? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
2
Favori
12.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
355 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arabami sattim , model yukseltmek icin. İnanin odeyebilecegim bir oranda kredi cekerek ,yenisini alamiyorum. Cliolar, sanderolar ki bunlar piyasanin en ucuz arabalaridir; 50-60 bin TL olmus. :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • heidinindedesi kullanıcısına yanıt
    altı üstü ilahiyatçı deme hocam onlar donanımsız olunca hacı hoca çıkıyor ortaya o da olsun hemde bilgili olsun. Doğru yani bina olarak abartıya kaçmanın anlamı da yok. ama vergiler imam hatip için toplanmıyor. bizde cari açık denen bi illet var bu devam ettiği sürece biz araçları böyle yüksek vergilerle alıp yüksek vergiler ile mazot alacağız bunu çıkışı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: -erna-

Hükümetin herşeyine eyvallah mış... İşin ucu sana dokununca buraya gelip konu açmışsın. Beter ol.

Lafın gelişi söyledim, hükümete bir kere bile oy vermedim, ama artık 2019 yılında oyumu hükümete atacam battı balık yan gider çünkü bu ülke artık düzelemez ne ahlak bakımından ne ekonomi bakımından.

• Sadece motorlu degil ki suan hukumetin aldigi tum vergilerden biktim

• quote:

Orijinalden alıntı: tiger006

altı üstü ilahiyatçı deme hocam onlar donanımsız olunca hacı hoca çıkıyor ortaya o da olsun hemde bilgili olsun. Doğru yani bina olarak abartıya kaçmanın anlamı da yok. ama vergiler imam hatip için toplanmıyor. bizde cari açık denen bi illet var bu devam ettiği sürece biz araçları böyle yüksek vergilerle alıp yüksek vergiler ile mazot alacağız bunu çıkışı yok

sen de haklısın hocam ancak eğitim kalitesi de okula para yağdırarak artmıyor öğretmenlerin kaliteli olması lazım. imam hatiplerle ilgili her gün başka bir skandal başka bir yobazlık örneği görüyoruz maalesef. normal şartlarda imam hatibi savunur gerekli olduğunu söylerdim ancak iktidarın imam hatip anlayışı ilahiyatçı değil yobaz yetiştirmek üzerine. bu arada oturduğum sokakta 2 tane cami var birisi normal öbürünü uzaktan villa sanabilirsin o kadar lüks. saü ye 3 km civarı uzaktayım buradan oraya gidene kadar yol üzerinde tam 5 tane cami var kampüstekini saymıyorum. açıkçası vergilerimin bunlara gittiğini bilmek insanı üzüyor. cari açık konusunda haklısın ancak o konu çok uzar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heidinindedesi -- 18 Mart 2018; 20:50:53 >

• Moblet al çevir kontağı yanda şimşek resimli yere basarak koş açılıo tartartartar git

• quote:

Orijinalden alıntı: karbonbazliorganizma

quote:

Arkadaş lanet ettim artık cidden lanet ettim hükümetin herşeyine eyvallah özelleştirmesine eyvallah sigarasına içkisine eyvallah dış ilişkilerine eyvallah akla gelen herşeye eyvallah

Arkadaşım herşeye eyvallah dersen hükümet acımaz böyle vergi koyar.Özelleştirmeye,sigaraya,içkiye yapılan vergi dış ilişkilerde görünen duruma nasıl eyvallah dersin?Hepsi birbirinden beter.

Hocam bizler zaten tamam dediğimiz için bu haldeyiz. Mtv ye %25 geldi insanların aklına gelen ilk şey 3-5 tane araba alayım zam geldiğinde satar para kazanırım. Neden kimse çıkıp protesto etmedi.

Kadına şiddet dendi ünlüler bile protesto etti (örnek olarak söyledim bende kadına şiddete hayır diyorum)

Ama benzin 6 tl oldu neden bir ünlü çıkıp bu ne kardesim demedi en basiti halkımız neden buna ses cıkarmadı.

Toplum olarak sadece sesimizi çıkarmamız gerekenler öğretilmiş bize susturulduklarımzda sesimizi ya çıkartsmıyoruz yada z......mek hoşumuza gidiyor. Kdv ötv gümrük vs vs. Neden üretim yok neden dışa bağımlıyız.

Birlik beraberlik olmadıgı sürece zengin daha zengin fakir daha fakir oluyor. Her geçen ay alımgücü düşüyor. Farkına varmalı herkes.

• Geçen sene bu zamanlar motor almak istedim, kredi çektim hatta, başka yere gitti parası neyse de Honda cbr 250 15.600 TL, yamaha r25 18.500 TL idi. Sıfır 2017 model. Şimdi o sıfır yamahaların ikinci eli 21.000 civarı. Alan kişi ikinci elde kar ediyor. 2017 modelin sıfırı 23.600 şuan, 2018 modeli de (abs li) 26.600. Keşke geçen sene alsaymışım. Şimdi almak daha pahalı malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pisrabbit -- 18 Mart 2018; 23:1:26 >
  • Başlangıçta amaç nedir demişsinizde ona itafen yazicam. Malesef ülkemizde teknoloji üretilip satılmadiğindan gerçekleşiyor bu.

Yani örnek veriyorum şuan ülkeye hangi parti gelirse gelsin ötvyi veya motor vs vergisini kaldiramaz neden derseniz zaten açık veren dış ticaret tamamiyle çöker.

Devlet bir nevi ülkeden çıkan dövizi amorti etmek için bu vergiyi getiriyor. Almanya vs gibi ülkelerin en iyi yani kendilerine ait otomobil markalari teknoloji markalari var dış ticareti dert etmiyorlar.

Bizim bu ötv denen vergilerden kurtulmamız için yüksek teknoloji mallar satmamız hatta kendimize ait arabayı yurt dışına pazarlamamız şart. Yoksa malesef hangi parti gelirse gelsin bu düzen devam edecek araba motor ve telefon için getirilen vergilerden bahsediyorum.

Lütfen bu yazdiğimi bazı arkadaşlar çarpıtıp “ gardaşımın ekmeğinen suyunan bile vergi ödüyos” saçmalığına girmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OturanKuş -- 18 Mart 2018; 23:7:52 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bu devirde araba alınmaz abi.. akıl işi değil bide kira ödeyeceksin satın aldığın araca

• musicbyexrian M kullanıcısına yanıt
    Paragrafınızın son noktasına kadar katılıyorum.Toplumumuz konuşacağı yerde dilsiz kesiliyor.İşin kötüsü hala hallerine şükredip mevcut düzeni savunuyorlar.Sonumuz iyi olmayacak.

• 3390 euro ya 50cc motor mu olur. İlle de B sınıfı ehliyetle binecek diye millete kaktırmaya çalışıyorlar. Vergiden hariç de pahalı bu. Taş gibi 100lük Honda lar bile 7-8 bin.. Ehliyet desen 750tl.16500tl de neymiş. Vergiler evet yüksek ama bu motor yanlış örnek bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sadecebirdost

Polemik yaratmak için değil aklı başına belki gelir diye yazdım gerçeği ama nafile...
    Bazıları resme bakar bardağın boş tarafını bazıları dolu tarafını görür.Sizi resimle baş başa bıraktım.Kolay gelsin.

Soruyorum işte bana cevap verin ağlamayın burada ağlıyorsunuz çözüm yok sorun bu kafa nerede siz de nerenizle okuyorsunuz diyorum ki 16400 tl motorsiklet mobilet ne ise 8000 tl yapalım sonra yollar da adım atamayınca araçların üzerinden geçerek mi gideceğiz yoksa arabaları patlata patlata mı yol açacağız ya da çin gibi maske ile mi gezeceğiz ben maske ile de gezerim yolları da aşarım hala arabam olmadığı hal de yollar da yürüyen bir insanım ve kirli havayı soluyorum ama kirli hava salmıyorum piyasaya o halde bile rahatsız değilim..

Bende isterim maaliyetine araba almak çünkü bir iki seneye belki almışta olacağım araba ve benim de bir tarafıma girecek o vergi girmeyecek değil ben kıbrıs 'ta ya da ingiltere de ya da almanya dan araba almayacağım Türkiye 'de alacağım.. O yüzden size giren bana da girecek mesele bu değil nasıl çözeceğiz bu meseleyi bana çözümle gelebiliyor musunuz siz ondan haber verin ağlayacağınıza bana..

• quote:

Orijinalden alıntı: Noel Gallagher

quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Pekii vergileri düşürelim sonra yollarda bu kadar dolu araba var iken köprülerden geçiş 10 dakikadan 1.5 saatlere çıkıyor iken nasıl aşacağız bunları.. Nasıl yapalım sence.. 16400 tl olan şeyi bile alıyor millet 8000 tl olsa sence ikişer tane alır hale gelmez miyiz??

Yok yav okumadım böyle bir şey ben

Çokta tın sen çözüm söyle bana.. var mı çözüm yok olsa zaten ağlar mıydın..

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    Çözümü ben söyleyim.

Her çıktıgı mitinge bilmem kaç bin km yol yaptık

Bilmem kaç km bölünmüş yol yaptık

Bilmem kaç tane köprü yaptık yapmaya devam ediyoruz.

Efendim size yapmayın demiyoruz nasıl olsa parasını biz veriyoruz yapmak zorundasınız.

Attıgım çöpün vergisini alıyorsun.

Kirlettiğim havanın vergisini mazottan benzinden yedek parçadan arabadan alıyorsun

Yıllarca çalışıp aldıgım evi kiraya verdiğimde 6 ayda bir malıma ortak çıkıyorsun Yıl içerisinde 2 defa kirayı sen alıyorsun.

Ben üniversiteyi okuyamıyorum maddi durumum yok bırakıyorum. Ama sen suriyeliye sınırsız eğitim hakkı istediği üniversite okuma hakkı veriyorsun.

Adelet diye bir şey kalmamış zaten o konuya girmiyorum.

Vergiyle zengin olmaya çalışan hükümetten dinle sömürge yapan devletten hayır gelmez....

O yüzden uyanın artık hele son 5 senede alım gücü %50 düştü

O motor dediğin bile türkiyeye %120 vergiyle giriyor. Karşı çıkmadımız için bu haldeyiz sen bu olanların cevabını ver baştan....

Sonra arabaların üstünden giderim yol yapılmasada olur.

Bu saydıklarım dahasıda var saat geç oldu aklıma gelenler bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: musicbyexrian

Çözümü ben söyleyim.

Her çıktıgı mitinge bilmem kaç bin km yol yaptık

Bilmem kaç km bölünmüş yol yaptık

Bilmem kaç tane köprü yaptık yapmaya devam ediyoruz.

Efendim size yapmayın demiyoruz nasıl olsa parasını biz veriyoruz yapmak zorundasınız.

Attıgım çöpün vergisini alıyorsun.

Kirlettiğim havanın vergisini mazottan benzinden yedek parçadan arabadan alıyorsun

Yıllarca çalışıp aldıgım evi kiraya verdiğimde 6 ayda bir malıma ortak çıkıyorsun Yıl içerisinde 2 defa kirayı sen alıyorsun.

Ben üniversiteyi okuyamıyorum maddi durumum yok bırakıyorum. Ama sen suriyeliye sınırsız eğitim hakkı istediği üniversite okuma hakkı veriyorsun.

Adelet diye bir şey kalmamış zaten o konuya girmiyorum.

Vergiyle zengin olmaya çalışan hükümetten dinle sömürge yapan devletten hayır gelmez....

O yüzden uyanın artık hele son 5 senede alım gücü %50 düştü

O motor dediğin bile türkiyeye %120 vergiyle giriyor. Karşı çıkmadımız için bu haldeyiz sen bu olanların cevabını ver baştan....

Sonra arabaların üstünden giderim yol yapılmasada olur.

Bu saydıklarım dahasıda var saat geç oldu aklıma gelenler bunlar.

Aynı şeyler yine suçlu biri aranıyor, hayır kardeş hayır bana çözüm ile gelin diyorum ben akp den önce de partiler vardı koalisyondu iktidardı sorun değil ama sorun iyi yönemetediler onlara da vergi verdik onlara da aynı bugün yaptıklarımızı yaptım ama onlar yüzde 170 lere varan enflasyonla bize geri döndüler onlar bir gece de doları iki katına çıkardılar 1989 2002 yılları arası doların 1052 kat artmasına vesile oldular bak onları suçlamıyorum onlar iyi yönetemedi onların başarısı bu kadardı metro 14 km yapılabildi 1996 'dan 2001 'e kadar ama akp geldi iş değişti kimse bana ağlamasın burada 2002 'den 2018 'e kadar 142 km 'ye çıkarıldı metro yeter mi yetmez ama öncesine göre ciddi artış var ve yıl sonu 2019 'da metrolarımız 441 km olacağı söylüyorlar zaten yapılışından görüyoruz her şeyi ve bu adamlar 3. havalimanını sığdırıyorlar koca 15 seneye bugün sahip olduğumuz iki tane havalimanına kat ve kat fark atacak artı Dünya 'nın en iyisi olacak bu ülke de böyle böyle gelişecek daha yazsam ki yazmaya gerek yok bunları sizler de görüyorsunuz işinize gelmiyor benimde anlamadığım şu bu arabalar 40 k idi 80 k oldu hala çatır çatır rekorlar kıracak şekilde satılıyor demek ki mesele fiyatların artması değil mesele fiyatlar arttığı halde hala talebin olması.. Sen ben o alamıyor diye millet alamıyor gözü ile bakmayın millet o çalışan millet var eline para geçiren millet işte onlar alıyor biz alamıyorsak oturup sormak lazım kendimize niye alamıyoruz diye.. Ben soruyorum ve kendime diyorum bunlar bunlar diye ama burada beceriksiz başarısızlar gelip iktidara ya da tayyibe suçu atıp gidiyor gitsin umrumda da değil önemli olan duyan oluyor mu olmuyor o yüzden boşuna ağlıyorsunuz dediğimde size gerçekleri gösteriyorum ama yine boşa olacak iki dakika sonra biri yine hükümet eleştirme konusu açacak açsın birileri ağlamaya devam edecek bende gülmeye devam edeceğim..

Ve eski hükümetler çıkıp şunu bunu yaptık diyemiyorlardı çünkü yapamıyorlardı bankaların batışına seyirci kalıyordu 2001 'de 25 batan banka var aç oku 42 milyar faize buhar olup uçup gitti.. O yüzden de o hükümetler ayakta kalamadı kalamazlar da.. Aynı şeyleri akp yapsın o da kalamaz.. Ama millet 15 yıldır istikrar görüyorsa demek ki seçmeye devam eder bu kadar basit.. Ve yol da yapar havalimanı da yapar üst geçitte alt geçitte yapar yapar yapar durur terörü de bitirirse orada durmaya daha da devam eder..

Kimse bana ağlamasın..

O yüzden banaaaaa çözüm ile gelinnnnnnnnnnn..

• Bizim millette neden bu kadar araç alma sevdası var anlamadım bir türlü

14 yıldır benim hayalini kurdugunuz ötv olmadan araç alma hakkım varken hiç aklımın ucundan bile geçmiyor merak ettim sadece vergiyi savundugumdan değil vergisiz olduğum halde almıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shegorath

Bizim millette neden bu kadar araç alma sevdası var anlamadım bir türlü

14 yıldır benim hayalini kurdugunuz ötv olmadan araç alma hakkım varken hiç aklımın ucundan bile geçmiyor merak ettim sadece vergiyi savundugumdan değil vergisiz olduğum halde almıyorum

Vergisiz olduğum hal de derken.. İş yeri sahibi misin?? Yoksa engellilere ötv alınmıyor falan onun gibi bir durum mu var??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 19 Mart 2018; 2:5:45 >
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    Şehit oğluyum hocam
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.