Şimdi Ara

Hükümetin motorlu taşıtlara olan vergisi sizide bıktırmadı’mı? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
2
Favori
12.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
355 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence az bile , şimdiki oranın 4 katı zam olmalı ki o yolların hakkını vereoim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mgora kullanıcısına yanıt
    insanların bölündüğü çok net ama ezilen sağ kesim akp ile kalkışa geçdi bu da önceden yönetimde olan kesimle hesaplaşma şeklinde oluyor. bu bir neden değil sonuç oldu bunu engellemek haksızlık olur
  • Hükümetin herşeyine eyvallah mış... İşin ucu sana dokununca buraya gelip konu açmışsın. Beter ol.

• heidinindedesi kullanıcısına yanıt
    ben sana sağcı solcu demedim bu bir
    demek istediğim vergi olayını zaten anlmadın, üstelik nasıl yaotın ettin imam hatip e bağladın bu iki

son olarak absürt gelmiyor nedenini açıklayım. malum yakın geçmişte imam hatip açılmadı hatta olanlar düz liseye çevrildi. kimse buralara gitmesin diye grekli kanunlar çıkarıldı böylelikle geri kalan okulların daha fazla yatırıma ihtiyaç duyulması neresi ilginç ben anlamadım asıl.
    bu arada imam hatipler çoğalsın diye bir düşüncem yok. içindeki eğitim kalitelileştirilsin daha önemli elbette
  • O değil de bir dönem konulara gelip sizi ihbar edeceğim yakalatacağım cart curt yapan troller bile artık sesini çıkaramıyor.

Ailesi çoluğu çoçuğu olan adamlara bir şey denmez ama Türkiye'de motorlu taşıt sahibi olmak aptallıktan beter bir şey. Aracı alırken neredeyse bir araç da devlete almış oluyorsunuz vergi ile 1+1 yapıyorsunuz. O yetmiyor yıllar yılı yok puluydu vergisiydi bakımıydı benziniydi dünyanın parası ödeniyor. Üstelik büyük şehirdeyseniz magandasıyla trafikte kafayı çizip durursunuz.

Motorlu taşıt tamamen ölü yatırım bu ülke için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fiat S.p.A.

quote:

Orijinalden alıntı: EJDAD_OSMANLI

Vergiden bıktım diyorsun ama motorun vergisi kaç tl yazmamışsın motorun fiyatını yazmışsın

Sevdalı hocam, ben motordan anlamam vergisini bilmem motorda sevmem ama scooter motorları seviyorum, 1000cc super sport motor fiyatı 100cc scooter ile aynı olsa yine gider scooter alırım, anla işte.

50cc scooter fiyatı 16.400₺ olunca sinirleniyorum atıp tutma yok bu fiyatı yaapanlarıda boş boş savunma

Seninle bir yere varamayacaz bence seni şimdiden bloklayım çünkü boş birine benziyorsun ve ben kolay kolay yanılmam, bence sende blokla en iyisini yaparsın

Sen önce konu açmayı öğren sonra konu aç

Kim boş kim dolu belli oldu

• Adam konu açmayı bilmiyor gelmiş artistlik yapıyor

Forum kimlere kaldı

• bazi hazimsizlar var ki bu ekseriyet solda oluyor..istiyorki herkes kendisi gibi düşünsün...herkes akp,rte düşmanı olsun...her daim özgürlükten saygidan dem vururlar ama size, ve 7 sulalenize sirf onlarla ayni siyasi goruste degilsiniz diye alenen beddua ederler...rabbim onlara merhametiyle muamele etsin...

vergilermi, sadece arabada mi! a dan z ye herseyde vergi milletin gucunun cok ustunde...sag cenahta da yalama cok oldugu icin cikipta biri bunu soyleyemiyor...yalamaya devam...

• Arkadaş,arabayı alırken, bir araba parası da ötv ve kdv sayesinde devlete vergi olarak veriyorum!

Yetmiyor 6 ayda bir,ocak ve temmuz puluyla 500 tl hiç bir karşılık almadan devlete vergi veriyorum!

Yetmedi yakıt alırken litre litre vergi veriyorum!

Yetmedi her sene sigortasıydı,kaskosuydu milyar milyar veriyorum!

Trafikte 30 milyon araç var,devlet resmen vergiyle dönüyor,üretim yok!

Ve devlet yakında kıçımızdaki donu da vergi olarak isterse şaşırmam!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxzero -- 18 Mart 2018; 14:26:24 >
  • Sifir alacagim paraya 2 yillik araç alabiliyorum. Devlet orta kesimin vergisiyle ayakta duruyor. Artik bu son bulmali.

Butun işler bankacilik sektorunden donuyor, nasil ki kiralari maliye takip ediyor. Zengini de takip etsin.

Amac ithalati azaltmak olsa yerli uretim yapanlara sattiklari arac kadar gelirlerinden vergi indirimi yapilir o zaman daha ucuz satarlar. Insanlar citroen pejoya binmez opele binmez renoya toyotaya hyundaiye biner ama boyle sistem olmaz.

• 3390eu x 4.81 = 16,305.9 TL

İthal ettiğin arabayı niye kendi kuruna çevirmeden yazıyorsun ki?

Bu arada AKP'li değilim ama mantıklı muhalefet edin, vergi bu araç için geçerli değil. Çok daha fazla vergi alınan araçlar var ama örnek yanlış. Burda konu vergi değil. Yüksek kur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orlando DeJoseph -- 18 Mart 2018; 14:45:47 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

Orijinalden alıntı: HarryBlade

Dostum almanyada vergi olmaz olur mu yahu ! Muhtemelen motorun ciplak fiyati 2500 € lardadadır.

Bakarsanız 1.2 polo ulkemizde almanyadan daha ucuzdu ( enson baktigimda su an cildirdik ) :)

Orda kucuk hacimlide cevreyi cook kirlettigi icin daha yuksek otv var.

Orada ÖTV yok.
    Küçük hacimli araçlar zaten emisyon vergisinden yırtmak için yapılıyor.

1.2 polo Türkiye'de güvenlik donanımları eksik satılıyor.

Arkadaşım bir girdi de bu kadar hata sencede fazla değil mi ?

Türkiye'deki kadar astronomik olmasada Avrupa'da bir çok ekstra tüketim kolunda Abd'ye nazaran ciddi vergiler var. Avrupa ülkelerinin sağlık ve eğitim hizmetlerinde düşük maliyetli hizmet verebilmesini sağlayan şey bu.

Aynı işi Abd'de yapan kişi e segmenti sıfır Bmw 520'ye biniyorken Avrupa'da biraz 2-3 yaşında d segmenti Bmw 320'ye biniyor. Fakat bunun yanında Abd'li hastane veya eğitim gibi durumda nanayı yedik kredi mi çekelim sağlam bir sağlık sigortası poliçesi yapalım diye dert ederken Avrupalı Apple ürünlerinin fiyatına eğitim, sağlık harcamalarını karşılıyor.

Avrupa'da da çevre normları- standartları gereği araçlar küçük motor, güçlü turbo gibi yönelimlerle düşük salınım sağlayabilmek için sağlam kıskaçta.

Türkiye'deki durumun nedeni Türkiye toplumunun katma değer üretememe, ihracattan daha fazla ithalat yapmasından kaynaklanmakta. Hangimiz ihraç edebileceğimiz ürünler, hizmetler, çözümler üretiyoruz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 18 Mart 2018; 15:9:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tiger006

ben sana sağcı solcu demedim bu bir
    demek istediğim vergi olayını zaten anlmadın, üstelik nasıl yaotın ettin imam hatip e bağladın bu iki

son olarak absürt gelmiyor nedenini açıklayım. malum yakın geçmişte imam hatip açılmadı hatta olanlar düz liseye çevrildi. kimse buralara gitmesin diye grekli kanunlar çıkarıldı böylelikle geri kalan okulların daha fazla yatırıma ihtiyaç duyulması neresi ilginç ben anlamadım asıl.
    bu arada imam hatipler çoğalsın diye bir düşüncem yok. içindeki eğitim kalitelileştirilsin daha önemli elbette

Vergi olayını anladım. Ama dünyada gelirinin %80 ini vergiden elde eden başka devlet yoktur herhalde diktatörlükler hariç.

Bunların yaptığı şey ise 100 metrede bir cami yapmak ve her buldukları yere imamhatip açmak. Başarılı bazı okullar özellikle imamhatipe çevriliyor ve bu başarı imamhatipe aitmiş gibi gösteriliyor bizzat şahit oldum.

Son olarak, bunlar altı üstü ilahiyatçı olacak bu kadar para harcamaya ne gerek var, madem elimizdeki kaynak sınırlı önceliğini fen liselerine verirsin. Sanki önceden memlekette imamhatip yoktu sıfırdan kurdular hepsini.

Ben sakaryada yaşıyorum burada merkezde bir imamhatip açmışlar saray gibi okul, yerine 2 tane tam donanımlı fen lisesi açarsın o derece.

Al bu da okul

94 Çark Cd.

https://goo.gl/maps/ZNzG5jUx15o

Memleketi bunlar mı kalkındıracak?

• Motosiklet zaten şeytan icadı ,daha çok vergi koyulmalı.Yetmez ama evet.
  • Bu ülkede, vergilerden ve kurlardan dolayı araba ya da motor alınmaz. Toplu taşıma kullanın, satışları düşsün. Avrupa'da peş para etmeyen arabaya ben burada, 30-40 bin tl veremem, ikinci ellere üstelik.

Söylediğim gibi, çok gerekli değilse araba falan almayın, toplu taşıma kullanalım.
  • Konuda şakalar komiklikler yapılmış ama bu araç vergilerinin geldiği durum beni cidden aşırı rahatsız ediyor..

Otomobil benim tutkum..

Belki de hayattaki tek tutkum..

Otomobiller dünyanın her yerinde pahalı nesnlelerdir..

Ama belli sınıfları yani orta sınıfa kadar olan modelleri çoğu ülke vatandaşı için alınabilir aletlerdir..

Benim de hayalim e serisi Mercedes.. A7, bmw 5 serisi (bak 5 serisini bile) almak değil..

Şöyle orta sınıf, c sınıfı ya da bu sınıfın suv u sayılabilecek otomobiller..

Arkadaş öyle bir ülke ki, ne bileyim bir kia'yı, skoda 'yı, peugeot' yu hayal bile ettirmiyorlar size..

Peugeot ya peugeot..

Aracım var..

Sattığım zaman üstüne neredeyse 3 katını koymak zorundayım ki sıfır bi megane, civic, peugeot ne bileyim toyota alabileyim..

Yani insanların gelirleri bu araba fiyatlarına nasıl yetişiyor, 100-150 bin bandındaki arabaları nasıl leblebi gibi alabiliyor inanamıyorum..

Ben bir toyotaya 130 bin verdim diye arkadaşlarıma bile söyleyemem..

Çok fazla para değil mi yahu..

Ve niye vergiler indirilip, araba satışlarının 2 katına çıkarılıp, hem üretimin hem vergi gelirinin artması istenmiyor.. Asla anlamıyorum..

Bu kadar kötü ve zor bir hayat yaşatılan kaç ülke vardır merak ediyorum..

• Millet halinden memnun ki sokaklar lüks otomobilden geçilmiyor. Vergiler gerçekten halkın canını yaksaydı bu kadar fazla araba satılmazdı.

• superegoid S kullanıcısına yanıt
    Cevap basit. Sayın bakanın açıklaması.. Sanırım daha fazla tartışmak manasiz bir eylemden öteye geçmeyecek.
    Daha KDV reformu geliyor, az sabredin, suprizerimiz devam edecek

"Kendimize güveneceğiz, kimseden eksiğimiz yok, fazlamız var. Bu projeler artarak devam edecek. Bugün Türkiye hem Afrin'de operasyon yapıyor hem terör yuvalarını birer birer dağıtıyor ve uluslararası birçok operasyonda aktif şekilde yer alıyor. Savunma ve güvenlik sanayisinde önemli yatırımlar yapıyoruz. Bunu nasıl yapıyoruz, topladığımız vergilerle. Bu sene savunma güvenlik bütçesini 2 kat artırdık. 'İhtiyacımız neyse bunu karşılarız bütçemizden' dedik. Mesele güvenlikse, ülkenin bekasıysa burada seferber oluruz, imkanlarımızı sonuna kadar kullanırız. Bunu yaptık bir sıkıntı var mı? Ekonomi tıkırında işliyor."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 18 Mart 2018; 17:24:1 >

• Kardeşim 60 yaşındaki ilkokul mezunu anneme 15 dakika yazım kurallarını anlattım şu anda senden daha düzgün yazıyor.

Böyle bir cehalet ülkenin durumundan şikayet etmesin.

• valla ogrenciyim ben. bu paralara araba felan almam. piyasasi 4 iken, 2.2 ye motosiklet aldim hemde enduro motosiklet. aylik masrafim birtek benzin parasi. gece olunca binaya sokuyorum çalinma derdide olmuyor. km de 14 kurus yakiyor ama bu benim icin fazla bir deger aslinda fazla degil ama vergi olmasi rahatsiz ediyor. birde gidip lpg takacagim. motorun yanlarina da çelik barlar takacagim kaza durumlari icin. simdiye kadar tum elektronik cihazlarimi yirtdisindan aldim zaten. vergi verecegime hirsiza veririm daha iyi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.