Şimdi Ara

Hükümetin motorlu taşıtlara olan vergisi sizide bıktırmadı’mı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
2
Favori
12.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
355 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arabayi alamiyoruz ki vergisini dusuneyim.

Alayim diye dusununce buseferde masrafi aklima geliyor hele o vergileri yokmuuuu off off bas kalayi gitsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Niye herşeyine eyvallah demissinde motorlu tasittaki faiş fiyata gelince bikmissin ? Motorlu tasitta o kadar vergi olmasa ucuza alabilsen digerlerine eyvallah demeye devam edecektin.Bu zihniyette yanlis.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2015 yılında, 2015 model HONDA 600RR aldım. 35700 liraya.

2018 yılında aynı kasa (2017 model), tek renk seçeneği ile fiyatı : 57.100 TL (Ama sıfırı yok bayilerde, millet ikinci eline bu fiyatı istiyor. Hatta birkaç tane sıfır kalan var 65-70 bin fiyat yazmışlar)

İşin komik tarafı ben bu motoru şu an çiziği bile olmadan, hasar kaydı olmadan 40 bin liraya satamıyorum (çünkü kimsede para yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRHARMLESS -- 17 Mart 2018; 23:9:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKCROSSHAIR

2015 yılında, 2015 model HONDA 600RR aldım. 35700 liraya.

2018 yılında aynı kasa (2017 model), tek renk seçeneği ile fiyatı : 57.100 TL (Ama sıfırı yok bayilerde, millet ikinci eline bu fiyatı istiyor. Hatta birkaç tane sıfır kalan var 65-70 bin fiyat yazmışlar)

İşin komik tarafı ben bu motoru şu an çiziği bile olmadan, hasar kaydı olmadan 40 bin liraya satamıyorum (çünkü kimsede para yok)

Bittik hocam birşey kalmadı, 1600₺ maaşlı ülkede çin işi olmayan avrupalı 50cc vespa scooter 16.400₺ euro 5₺ gelmiş.

Başka söze gerek yok 2023e ayakta kalırsak dua edelim, bu sefer araplar bile kurtaramayacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: HarryBlade

quote:

Orijinalden alıntı: heidinindedesi

quote:

Orijinalden alıntı: TallMan

Hangi vergiden bıkmadık da bundan bıkmayacağız? ben öğrenciyim para biriktirip bana uygun bir motosiklet almak istiyorum sıfır fiyatlarıyla orantılı olarak ikinci elleri de çok pahalı

sorma ben de aynı durumdayım. millet avrupada 13 14k euroya 2017 model sıfır golf alıyor. an itibariyle hondanın sitesinde cbr125 motor 18500 tl sıfırı da 12 13 civarıydı en son. ben vazgeçtim onun yerine o parayla work and travel yapacağım.

nasıl alıyor 13k € ya. bismillah paketleri 18 bin €
    Neyse 1.4 tsi 150 hp dsg araba almanyada 28 bin € = 134 bin tl
    tr de 137 bin tl.
    EE hani bizde vergi hayvan gibiydi ?
    Bizde vergi değil ekonomik alım gücü çok düşük !
    1 euro 4.8 TL euro 2 lira olaydı bizdede araç 56bintl civarında olucaktı muhtemelen.

ötv vergisi motor boyutuna göre oransal olarak artıyor. ve euro 2 tl olsaydı asgari ücrette muhtemelen 700 800 tl olacaktı.

bu arada dediğim fiyat polonunmuş hocam pardon. sıfır polo yaklaşık 13k euro

al bu da ötv tablosu
    https://www.isilanlarikariyer.com/arac-alirken-hangi-vergiler-odeniyor-3642h.htm

şimdi anlamışsındır milletin neden 1.4 motorlu araba aradığını. daha bunun kdv si ve kdv üzerinden ödenen ötv si yani verginin vergisi dedikleri şey var. söylemeden geçmeyeyim yakın zamana kadar elektrik motorlu arabalarda bu vergi daha düşükken hükümet onu da pas geçmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heidinindedesi -- 17 Mart 2018; 23:34:17 >

• Az bile yapıyor yobazlara. Daha beter olalım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vergiden bıktım diyorsun ama motorun vergisi kaç tl yazmamışsın motorun fiyatını yazmışsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

Başlık ve içerik ilginç olsa da ,

DH ' de hükümeti eleştiren konuların çokluğu , ve içeriklerin özenle hazırlanmış olması da çok ilginç ,

DH forumun genel olarak zıvanadan çıktığını düşünsem de .!! yazım şeklin , konu içerin güzel .

İşin kötü tarafı sen den çok var

Kardeşim MTV vergisinden konu açmış motor fiyatından bahsediyor çelişki var digerleride atlamış işin ucunda hükümeti kötülemek varya ALLAH ne verdiyse sallıyorlar.

Otomotiv sektörü sürekli büyüyor firmalar her yıl adet artışı gösteriyor acaba biz başka ülkede miyiz

• quote:

Orijinalden alıntı: EJDAD_OSMANLI

Vergiden bıktım diyorsun ama motorun vergisi kaç tl yazmamışsın motorun fiyatını yazmışsın

Sevdalı hocam, ben motordan anlamam vergisini bilmem motorda sevmem ama scooter motorları seviyorum, 1000cc super sport motor fiyatı 100cc scooter ile aynı olsa yine gider scooter alırım, anla işte.

50cc scooter fiyatı 16.400₺ olunca sinirleniyorum atıp tutma yok bu fiyatı yaapanlarıda boş boş savunma

Seninle bir yere varamayacaz bence seni şimdiden bloklayım çünkü boş birine benziyorsun ve ben kolay kolay yanılmam, bence sende blokla en iyisini yaparsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DFABFCB25 -- 18 Mart 2018; 0:21:32 >

• Fiyatlar ağır saçma. İnsanlar halen sıfır araç alma peşinde. Araç satışlarının düşmesi neticesinde otomatik geri vites yapacaktır hükümet. Yakıt içinde aynısı geçerli. Makesef toplu olarak hareket etme bilincimiz yok.

• çüş ciddi mi bu fiyat alti üstü 50cc acaba biisklet fiyatları nasıl ülkede 7000-8000 tl demeyin şimdi
  • Ülkenin bu hale gelmesinde sadece hükümetin değil, milletin de kabahati çok... Herşeyden önce hükümete karşı sesini çıkaran yok, siz hayatnızda hiç vergi yükünden dolayı sokağa çıkıp da hükümeti porotesto eden bir kalabalık gördünüz mü? Ama eş dost akraba ve kahve sohbetlerinin vazgeçilmez konusudur zamlar ve herkes bu konuda uzmandır ve homurdanır durur.. Hadi meydana gidip durumu protesto edelim dediğinde çevrende kimseyi bulamazsın.. Sosyal medyada da millet, ünlülerin kıçı ,memesiyle meşgul.. dolayısıyla böyle bir millet her ülke iktidarının hayalidir der geçerim ben.. Pısırık, sessiz, hakkını aramayan ve herşeye olur diyen bir millet.. vergileme sanatı kazı bağırtmadan, ondan mümkün olduğu kadar fazla tüy almaktır.
  • 10 yaşındaki arabaya 2448 TL mtv ödüyorum niye? Tek suçum Suriyeli olmamak...

• Vergiyi öderken biraz koyuyor tabi ki ama, bizim insanımız toplu taşımaya düşmanda değil aslında, oralarda tıklım tıklım ama bu kadar trafik vallahi aklım almıyor asıl ondan bıktım

Bizde çok fazla özel taşıt merakı var, şehir merakı var

Ben bu vergilerin olmadığını düşünemiyorum trafikte ilerleyemeyiz sanırım belkide öyle olmalı bir şeyi düzeltmek için önce dibe batırmak lazım kaldırcaksın vergiyi alacak herkes araba cari açık şişecek deli gibi ülkecek batacağız önce trafikten bıktığı için kimse arabayla çıkmayacak sonra zaten benzine verecek parası kalmayacak o zaman anlayacak
  • hocam verginin neden alındığını biliyoruz illalah edecek birşeyimiz yok. üretmeden motor binme peşindeyiz,üretmeden avrupa arabalara biniyoruz. doğal kaynak da yok paşa paşa ödeyeceğiz anlayacağınız. bu ister a ister b iktidarı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiger006

hocam verginin neden alındığını biliyoruz illalah edecek birşeyimiz yok. üretmeden motor binme peşindeyiz,üretmeden avrupa arabalara biniyoruz. doğal kaynak da yok paşa paşa ödeyeceğiz anlayacağınız. bu ister a ister b iktidarı olsun

keşke bunu derken ödediğimiz vergilerin nerelere gittiğini de bilsen. o kadar vergi veriyoruz 15 senedir ülkede kalkınan tek sektör emlak, bir de savunma sanayi yeni yeni.

şunu da bırakayım

http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/imam-hatibe-ayrilan-butce-fen-lisesinin-17-kati-oldu-1912809/

• bence fiyatlar euro bazinda dusuk bile. gecmisteki euro paritesine oranla suanda fiyatlarin daha yuksek olmasi gerek mesela petrol fiyati. hiyarin kilosu almanyada 1 euro sen 2,25tl ye aliyosun iyi bence.
  • Bende tam tersine vergiyi az buluyorum ve ciddiyim. Dışarıdan gelen ülkede yatırımı olmayan firmalara ayrı bir okkalı zam ülkede üretilenlere da ayrı bir zam yapılması lazım. Hele istanbul plakalı olanlara sağlam bir zam gelmeli. Trafiğinden ve cari açığın dövize verdiği zararlardan bıktım.

• quote:

Orijinalden alıntı: heidinindedesi

quote:

Orijinalden alıntı: tiger006

hocam verginin neden alındığını biliyoruz illalah edecek birşeyimiz yok. üretmeden motor binme peşindeyiz,üretmeden avrupa arabalara biniyoruz. doğal kaynak da yok paşa paşa ödeyeceğiz anlayacağınız. bu ister a ister b iktidarı olsun

keşke bunu derken ödediğimiz vergilerin nerelere gittiğini de bilsen. o kadar vergi veriyoruz 15 senedir ülkede kalkınan tek sektör emlak, bir de savunma sanayi yeni yeni.

şunu da bırakayım

http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/imam-hatibe-ayrilan-butce-fen-lisesinin-17-kati-oldu-1912809/

ne sağ ne sol fanatik gazete okumam tşk ederim

• 2000: 0,67 tl
    2001: 1,43 tl
    2002: 1,63 tl
    2003: 1,39 tl
    2004: 1,34 tl
    2005: 1,34 tl
    2006: 1,40 tl
    2007: 1,16 tl
    2008: 1,51 tl
    2009: 1,50 tl
    2010: 1,54 tl
    2011: 1,77 tl
    2012: 1,75 tl
    2013: 2,14 tl
    2014: 2.33 tl
    2015: 2.92 tl
    2016: 3.20 + -
    2017: 3.50 + -
    2018: 3.92 + -

Ekonominin durumu çok ama çok iyiye gidiyor.Benzin fiyatlarını ekleyen olursa memnun olurum.
    Bir ülke evet vergi almalıdır ama halkı vergi yoluyla sömürmemelidir.Bize yolunacak kaz gözüyle baktıkları için bu durumdayız.
    Şimdi birileri çıkıp refah düzeyi arttı derse sene 2000 ler de alım gücün nasıldı diye babana sor derim.
    Evet maaşınız artmış olabilir alım gücünüz düştüyse ne anlamı var ?
    Fazla düşünmeyin zaten düşünmenizi istemedikleri için her türlü oylama taktiği yapılıyor...Yersen ve milletimiz yiyiyor
    bknz : İstiklal Marşı'nın müziği , Arakan , Mescit-i Aksa , Muhterem hoca efendiler akabinde fetöcü oldular .
    Şimdi bize geçirdiklerini sayarsam sayfalar yetmez ama 1 - 2 şey yazayım.
    Ocak ayı fatura artışlarınızı bir zahmet kontrol ediniz arada 20 - 30 tl lik fark göreceksiniz.( Elek. özellikle )
    Sigara ( sağlığımızı düşünen sayın hükümetimizin sayesinde yakında altın pakette satılacak az kaldı sonuçta sağlık değil mi ? )
    Yıllar boyu sigorta parası yatır emekliyim rahatım de ( me ) İlaca katkı payı , muayene parası ( Neden sigorta ödedim ? )
    ....................................

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.