Şimdi Ara

Hükümetin motorlu taşıtlara olan vergisi sizide bıktırmadı’mı? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
2
Favori
12.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
355 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlginç olan araba sürekli tüketilen ve değişim sirkülasyonu hızlı olan bir mal değil. Aksine arabadan ÖTV almayıp akaryakıttan böyle geçirmeye devam etse devletin daha çok işine gelir. Tabi tüketici ve satıcılarda memnun olur kısmen. Ama bunlar limonataya kadar göz diktikleri için mantık aramak manasız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • pis fetöcü yaşasın Türkiye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden insanlar arabalarını özenle kullanırdı. Güzel güzel yıkar, brandayla kapatırdı. Kaza yapmaktan kaçınırdı. Kasko diye birşey yoktu.
    Şimdi hem sigorta hemde kasko var. Saçma bir sistem. Millet de nasıl olsa kasko var diyip vurdu kırdı bozuldu hiç korkmuyor.
    '' Kaskodan yaparlar '' diyip 1 tane kırık far ( 250 TL ) için kaskodan 5000 TL aldıkları ve ufak bir sürtme için '' Ağır Hasarlı '' diyip araç bedelini kaskodan sigortadan aldıkları için sigorta primleri de yüksek olur.

Beni işe getirip görüren servis şöförü ile sohbet ediyoruz. Adam '' kavşakta aracın biri önüme çıktı bir vurdum buna diyor. Nasılsa kasko yaptırıyor aracı '' Sanki bir marifetmiş gibi anlatıyor.

Diyeceğim o ki , bu kafayı değiştirmediğiniz sürece sigorta ve vergi ücretleri hep yüksek olacaktır.
  • Bunlar daha iyi günleriniz. Bu arada almanya fiyatıyla arada 10 euro fark var. 10 euronun lafini edeceksen hiç oynamayalım.

Aslında bu bile yetmez. Bak adam ne demiş. Domates al demiş. Domates alamayacak hale gelmeden bu adama bisey anlatamazsın. O sebeple 16400 liraya domates alana kadar durmak yok devam.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ldr1907

Biraz fetöcü gibi gördüm sizi(!).

her derde deva =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarısin

quote:

Orijinalden alıntı: HarryBlade

kardesim euro 5 lira olmus . anliyorum alim gucu diyorusn ama 3.400 € dedigin aleti tr ye getirince 5 bin tl olacagini dusunmuyordun heralde.

Şirketler bence kura göre değil ülkelerdeki alım gücüne göre fiyatlandırma yapmalı ama tabiki bu paramızın düşük değerli olduğu gerçeğini değiştirmiyor

ok kib by. olm öyle iş olur mu :D herşeyin bir üretim maliyeti var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

Dostum almanyada vergi olmaz olur mu yahu ! Muhtemelen motorun ciplak fiyati 2500 € lardadadır.

Bakarsanız 1.2 polo ulkemizde almanyadan daha ucuzdu ( enson baktigimda su an cildirdik ) :)

Orda kucuk hacimlide cevreyi cook kirlettigi icin daha yuksek otv var.

Orada ÖTV yok.
    Küçük hacimli araçlar zaten emisyon vergisinden yırtmak için yapılıyor.

1.2 polo Türkiye'de güvenlik donanımları eksik satılıyor.

Arkadaşım bir girdi de bu kadar hata sencede fazla değil mi ?

ötv yok mu ? oha hafhadfhdafhdaf. 1.2 arabanın ötv si 2 lt den fazla orda.
    arabanın tr ye giriş fiyatına bak . birde almanya fiyatına bak.aynı paket kardeşim almanyadaki arabalar tr dekilerden daha boş olabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heidinindedesi

quote:

Orijinalden alıntı: TallMan

Hangi vergiden bıkmadık da bundan bıkmayacağız? ben öğrenciyim para biriktirip bana uygun bir motosiklet almak istiyorum sıfır fiyatlarıyla orantılı olarak ikinci elleri de çok pahalı

sorma ben de aynı durumdayım. millet avrupada 13 14k euroya 2017 model sıfır golf alıyor. an itibariyle hondanın sitesinde cbr125 motor 18500 tl sıfırı da 12 13 civarıydı en son. ben vazgeçtim onun yerine o parayla work and travel yapacağım.

nasıl alıyor 13k € ya. bismillah paketleri 18 bin €
    Neyse 1.4 tsi 150 hp dsg araba almanyada 28 bin € = 134 bin tl
    tr de 137 bin tl.
    EE hani bizde vergi hayvan gibiydi ?
    Bizde vergi değil ekonomik alım gücü çok düşük !
    1 euro 4.8 TL euro 2 lira olaydı bizdede araç 56bintl civarında olucaktı muhtemelen.
  • HarryBlade H kullanıcısına yanıt
    İyi de 28 bin euro yu alman kac ay calisip biriktirir biz 137 bin lirayi kac ay calisip biriktiririz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZelHaS -- 17 Mart 2018; 18:49:58 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben hep 1000 CC motor alıyorum. Sıkıntı yok yane

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir kere hükümet sizleri düşünüyor ülkede ki trafiğin durumu ortada o yüzden motorsikletle çıkmayın diye bu kadar zam yapıyor. Önce can güvenliği
  • birde daha da pahalılaşsın diyenler var, bunlar düşünüyormu acaba daha da pahalılaşırsa neolacak, biri sizi düşünüp ucuzlatmak için sistemimi değiştirecek ?

alan yine alacak almak isteyip alamayan hiç alamayacak + hükümet dahacok kazanacak daha güclü olacak daha cok sömürecek

birşeyin o veya bu yönde pahalılaşması hiçbir şekilde sizin işinize gelmez üretenle, vergiyi haraçı size basanın işine gelir

daha da pahalılaşsın dediğinizde yada diyen olduğunda birdaha düşünün...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

Dostum almanyada vergi olmaz olur mu yahu ! Muhtemelen motorun ciplak fiyati 2500 € lardadadır.

Bakarsanız 1.2 polo ulkemizde almanyadan daha ucuzdu ( enson baktigimda su an cildirdik ) :)

Orda kucuk hacimlide cevreyi cook kirlettigi icin daha yuksek otv var.

Orada ÖTV yok.
    Küçük hacimli araçlar zaten emisyon vergisinden yırtmak için yapılıyor.

1.2 polo Türkiye'de güvenlik donanımları eksik satılıyor.

Arkadaşım bir girdi de bu kadar hata sencede fazla değil mi ?

ötv yok mu ? oha hafhadfhdafhdaf. 1.2 arabanın ötv si 2 lt den fazla orda.
    arabanın tr ye giriş fiyatına bak . birde almanya fiyatına bak.aynı paket kardeşim almanyadaki arabalar tr dekilerden daha boş olabiliyor.

İyi yaşamlar dilerim.

Bu mantıkla baş etmek imkansız.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kvo35

quote:

Orijinalden alıntı: Yggdrasil Asgard

İyi de vergi ile alakası ne bunun. Paramız değersiz.

motor da vergi ne durumda bilmiyorum da sonuç olarak. avrupa da asgari ücretli çalışan adamın aldıgı c sınıfı otomobili. bizim ülkemiz de beyaz yaka almakta çok zorlanır hale geldi. çok değil 2012 yılında 47.000TL ye aldıgım hyundai i30. bugün 120.000TL. daha bunun MTV si var, kasko su var. bakım masrafları var. öyle sıfır aldıgın aracı garanti bozulmasın diye sanayiye de götüremezsin paşalar gibi her sene bakım için aracına göre 500-700TL arası bunu da vericeksin.

Şu an piyasada ki en iyi otomobil kullandıgınız otomobil. ne 2. el nede sıfır araç alınır bu ülke de.

ayni paralara daha yenisini almayi planlamiyordunuz heralde

Dalgamı geçiyorsun ,hesap kitap mı bilmiyorsun arkadaşım sen ? herhalde aynı paralara yenisini almayı planlamıyorum da. 47bin nere 120bin nere?

Aracın %70 i vergi . sen bana "ayni piriliri yinisini ilmiyi plinlimiyirdiniz hirhildi" diyorsun. aradan o haraç gibi sıkıştırılan ötv yi çıkar bakalım ne oluyor aracın fiyatı.

adamlar vergi seviyor ya. ne diyim artık.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: heidinindedesi

quote:

Orijinalden alıntı: TallMan

Hangi vergiden bıkmadık da bundan bıkmayacağız? ben öğrenciyim para biriktirip bana uygun bir motosiklet almak istiyorum sıfır fiyatlarıyla orantılı olarak ikinci elleri de çok pahalı

sorma ben de aynı durumdayım. millet avrupada 13 14k euroya 2017 model sıfır golf alıyor. an itibariyle hondanın sitesinde cbr125 motor 18500 tl sıfırı da 12 13 civarıydı en son. ben vazgeçtim onun yerine o parayla work and travel yapacağım.

nasıl alıyor 13k € ya. bismillah paketleri 18 bin €
    Neyse 1.4 tsi 150 hp dsg araba almanyada 28 bin € = 134 bin tl
    tr de 137 bin tl.
    EE hani bizde vergi hayvan gibiydi ?
    Bizde vergi değil ekonomik alım gücü çok düşük !
    1 euro 4.8 TL euro 2 lira olaydı bizdede araç 56bintl civarında olucaktı muhtemelen.

bir üstte hesap kitap bilmiyormusun diye sormuştum. evet bilmiyormuşsun.

ahhahahhah adam 28 bin € = 134 bin tl
    tr de 137 bin tl. hesabını yapmış.
  • HarryBlade H kullanıcısına yanıt
    Biri yazılım biri motor ama steam bence bu konuda iyi bir örnek öyle iş olur mu sorusu da çok saçma bence her şey yaşanabilir mümkündür

• hayatında kaç kere araba aldın gümrükten ? kaç kere sıfır araba çektin ? kaç kere ithal ettin ? ya ben ne diyorum her mesajımda bizim ülkemizde alım gücü diplerde. 1.2 arabanın ham fiyatına bak ötv sine bak cahilliğinle pişkinliğin birleşmiş gelip mesaj yazmış.
    hey Allah ım. ben vergiler yüksek olsun yada böyle iyi demiyorum durumu izah ediyorum ama sizin kıt kafanız anlamıyor.
    Yemin ediyorum karşımda olsanız bilale anlatır gibi anlatıcamda yok değilsiniz uzaktasınız.
    @kvo35

arkadaşım :bir üstte hesap kitap bilmiyormusun diye sormuştum. evet bilmiyormuşsun.

ahhahahhah adam 28 bin € = 134 bin tl
    tr de 137 bin tl. hesabını yapmış. böyle bir mesaj yazmışsın , anlayabileceğini pek umut etmiyorum ama tekrar anlatıyorum.
    Güzel kardeşim , vergisi çok düşük dediğin ülkede araba 134 bin tl bizim ülkemizde 137 bin tl yada 28.650 €.
    Bizim ekonomimiz kötü , bizim paramız değersiz , vergimiz olağan dışı değil küçük hacimli otomobilde. Bunu anlatmaya çalışıyorum , ahmağın biride şey demişti , orda ötv yok. yoksa bu fiyat ne ?
    Şimdi anladın mı ? Cımbızla çekme laflarımı.
    2012 de euro ne kadarmış bakın bi 2.30 .şimdi 4.80 .
    Ee kardeşim 2012 deki arabanın $ parasıyla 2018 deki arabanın $ parası aynı olmuyacak adam 2012 modeline 20 bin€ demişken 2018 ine bir ton özellik katıp 30 bin diyecek.Sürümden kazanıp maliyetlerimi aşşağıya çekicek bu otomobil üreticileri ,işte sizin düşünmediğiniz bir noktada burası. Her çıkan yeni model araba 15 bin $ olsun istiyorsunuz. öyle bir dünya yok.

Anlamadığınız bir nokta varsa tekrar anlatayım.
    Tekrar söylüyorum bizim paramız değersiz alım gücümüzde düşük. Bunlarla gelen gitsin kendini assın kuytu köşede. Onun beyni laf anlamaz.
  • yazılımın fiziki bir değeri yok. ama bir supap bir lastiğin var.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yggdrasil Asgard

İyi de vergi ile alakası ne bunun. Paramız değersiz.

motor da vergi ne durumda bilmiyorum da sonuç olarak. avrupa da asgari ücretli çalışan adamın aldıgı c sınıfı otomobili. bizim ülkemiz de beyaz yaka almakta çok zorlanır hale geldi. çok değil 2012 yılında 47.000TL ye aldıgım hyundai i30. bugün 120.000TL. daha bunun MTV si var, kasko su var. bakım masrafları var. öyle sıfır aldıgın aracı garanti bozulmasın diye sanayiye de götüremezsin paşalar gibi her sene bakım için aracına göre 500-700TL arası bunu da vericeksin.

Şu an piyasada ki en iyi otomobil kullandıgınız otomobil. ne 2. el nede sıfır araç alınır bu ülke de.

ayni paralara daha yenisini almayi planlamiyordunuz heralde

Dalgamı geçiyorsun ,hesap kitap mı bilmiyorsun arkadaşım sen ? herhalde aynı paralara yenisini almayı planlamıyorum da. 47bin nere 120bin nere?

Aracın %70 i vergi . sen bana "ayni piriliri yinisini ilmiyi plinlimiyirdiniz hirhildi" diyorsun. aradan o haraç gibi sıkıştırılan ötv yi çıkar bakalım ne oluyor aracın fiyatı.

adamlar vergi seviyor ya. ne diyim artık.

Sen birde ötv yi çıkart diyorsun .hahfadhadfh alman gelip bizim ülkemizden mi alsın arabayı ? hadfhadfhdfhdfh kendi ülkesinden daha ucuz olsun diye. yabancı plaka araçla gezsin ülkesinde. haha şaka gibisin. ya fhadfhdafhdfahdf yarıldım. allah sana akıl fikir versin pis yobaz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.