Şimdi Ara

Hukukcular ne kadar kazanıyor ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
2
Favori
34.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merak ettim hukuk mezunları avukat olursa ne kadar kazanır , hakim olursa ne kadar kazanır.İyi ve orta düzey üniversiteye göre ayrı ayrı kıyaslarsak ortalama bi fikir ?

• Avukatlıkta miktar belirtmek imkansız, çok geniş bir aralık söz konusu. Üniversitenin bu konuda çok etkisi olduğunu sanmıyorum, olay kanunlara hakim olup yorumlayabilmekte bence. Hakimliği ise tam bilmiyorum 6000'e yakın olması gerek ama burda da çalıştığın yıl, mahkeme gibi etkenler var sanırım. Bu yıl fakülteye başlıyacak biri olarak bildiklerim böyle hiçbirisi kesin de değil. Ama kesin bildiğim bir şey; bu okula sadece para için girmek yalnızca hayal kırıklığı getirir.
  • Kamuda çalışmadığın sürece alacağın ücret senin veriminle doğru orantılıdır
  • Her zaman sorarlar: "X mesleği kaç para kazanır?"

Cevap: Mesleği yapana göre değişir.
  • Avukat serbest meslekdir;yani bakkal düşün öyle bir çalışırkı ayda 3-4bin kazanır bi bakkal daha düşün sinek avlar zarar eder
    Uçuk paralar kazananlarda var hiç kazanamayanlarda
  • Hakim ve avukatı bilmem ama;

Daha 1. düzey savcı 3.500 Lira maaş alıyor ayrıca elektrik su doğalgaz devlet tarafından ödeniyor.
  • fakülte farketmez hukukta, kimse bakmaz diplomaya..en güzel örneği van'dır..van avukatlarının yarısına yakını kıbrıs mezunudur, ve çok iyi para kazanırlar..çevre önemli avukatlıkta..
  • Asgari ücrete bir avukatın yanında onun basit işleri için koşturan avukat var bir de bir davadan 20 bin alan avukat var.
    Bu meslek için ortalama gelir söylenemez.Herşey bilgi, çevre ve şansa bakar.Okul mokul biraz palavra herşey okuldan sonra işini nasıl yaptığına bakar.Girişken adamın mesleğidir.
  • Tabi ki iş kişide bitiyor ben ortalama olarak soruyorum bu klasik cevabı almak istemiyorum merak ettim yani , sonuçta avukatların cogu iyi mi kazanıyor , kötü mü kazanyıor , çogunluk ne halde yani.Yoksa her meslekte tavan yapan da var taban yapan da.
    Bi de hakim olan devlette mi calısmıs oluyor ne kadar alıyor
  • Asgari ücretten 1 lira fazlası...
  • Hukukçudan kasıt ne?

Hakimlik-Savcılık Sınavı'nı kazanıp 2 sene staj yapanlar 2400, hakim ve savcılar 3600, icra müdürü 2400(bu civarlar tam emin değilim) alıyor. Avukatlık ise bambaşka. Şanslı olan azınlıkta. İyi para kıran, çevresi geniş olan, iyi yere dükkan açmış olanı kimse durduramaz. Ama avukatlık bürosu açamayanlar bile var.

Babam avukat, abim Ankara Hukuk mezunu (Hakimlik-Savcılık ve İcra Müdürlüğü sınavlarına çalışıyor), onlardan edindiğim bilgiler bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi holyjohn -- 16 Eylül 2010; 15:04:26 >
  • Eniştem çalıştım dediği dönem 15bini görüyor.Bazen kat kat fazlasını

ama bazen neredeyse hiç iş çıkmıyor.Cebten yiyorlar.Ortalama her ay 7-8 inek alıcak kadar kazanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PLATINIUM

Eniştem çalıştım dediği dönem 15bini görüyor.Bazen kat kat fazlasını

ama bazen neredeyse hiç iş çıkmıyor.Cebten yiyorlar.Ortalama her ay 7-8 inek alıcak kadar kazanıyor.

• quote:

O nasıl bir ölçü ya
  • istanbulda stajyer avukatlar genelde asgari ücrete çalışıyorlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Tambourine Man

quote:

O nasıl bir ölçü ya

inek bir milyar ya o bakımdan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ay dikey

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Tambourine Man

quote:

O nasıl bir ölçü ya

inek bir milyar ya o bakımdan.

Bu forumda yenisin galiba bizim bu forumda para birimi öküz, inek, davar karaborsada at, eşekte bulabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unrealhead -- 18 Eylül 2010; 17:33:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yasin Dayıoğlu

Hakim ve avukatı bilmem ama;

Daha 1. düzey savcı 3.500 Lira maaş alıyor ayrıca elektrik su doğalgaz devlet tarafından ödeniyor.

YANLIŞIN VAR ! 1.sınıf EMEKLİ hakim ve savcılar 3.300 alıyo http://www.hosmekan.com/2010-yili-memur-emekli-maaslari-ne-kadar-oldu.html
    çalışanlar 4500 civarında
  • babam savcı ama daha bizim lojmanda elektrik su doğalgaz faturalarını devletin verdiğini ilk defa duydum..

kafanızdan efsane uydurmayın. nrmal bi memur gibi herşeylerini kendileri ödüyorlar..
  • up
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.