Şimdi Ara

Hukuk vs bilgisayar mühendisliği (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
2
Favori
5.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beni reelde tanıyanlar bilir kafasına vur ekmeğini al denilecek son kişilerden biriyimdir.

diğer dediklerine gelirsek
    1- işi diploma değil kişi yapar atılgan olmayan mıy mıy konuşan bi insana kimse avukatlık işi vermez isterse tckyı noktasına kadar bilsin

2- ben iş aradıkları için ağlak demedim videodaki konuşmalarından dolayı ağlak dedim hepsinin vur enseye al ekmeği olduğu anlaşılıyor.

3- dediğim gibi minimum ücret bellidir ve istenirse bunun üstüne maaş vermek işverene kalmıştır videodaki arkadaş evinden uzak yerde iş buldu diye iş bulamamış olmuyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim babam 1970 yılında İstanbul Üniversitesi hukuk fakültesi'nden mezun olmuş, 50 yıldır serbest avukatlık yapıyor. Ekonomik durumu da gayet iyi

Kuzenim Marmara Üniversitesi Hukuk fakültesi'nden 2007 yılında mezun oldu, babamla birlikte çalışıyor. Onun da ekonomik durumu gayet iyi.

Hukuk Fakültesi okuyup babasının yanında çalışan arkadaşlarımın durumları gayet iyi. Babamın avukat arkadaşlarının çocukları hukuk fakültesi okuyuop babalarının bürosunda avukatlık yapıyorlar. Sıfırdan avukatlık mesleğine zor olabilir.

1992 yılında Hukuk Fakültesini kazandım ancak babamın avukatlık yaptığı süre boyunca çok acayip olaylar gördüm ve avukatlık mesleğinin bana göre olmadığını farkettim. Hazır büro olduğu için isteseydim hukuk fakültesi okuyup avukatlık yapabilirdim. Şimdi bilgisayar mühendisliği okuyorum.

Avukatlık mesleğinin nasıl olduğunu görmek için müsait olduğun zaman İstanbul Barosu'nu ziyaret et ve ortamı gözlemle.
  • otçu abi kullanıcısına yanıt
    Benim babam 1970 yılında İstanbul Üniversitesi hukuk fakültesinden mezun olmuş, 50 yıldır avukatlık yapıyor. Yakında "Meslekte 50. Yıl" ödülü alır.

Ekonomik durumu gayet iyi.

Ben 1992 yılında hukuk fakültesini kazandım ama gitmedim. Gitseydim hazır büro olduğu için sıfırdan büro kurmak ve müvekkil bulmakla uğraşmazdım. Fakat babamın avukatlık yaptığı süreçte ben ilkokuldan beri insanlarla yaşadığı sorunları gördüğüm için avukat olmadım. Şimdi İstanbul'da adliyeleri toparladılar ancak geçmişte İstanbul'da avukatlık yapmak ayakçılık yapmak gibi bir şeydi, sürekli adliyeler arasında koşuşturuyordun.
  • serdarski S kullanıcısına yanıt
    hocam 92de kazandınız şimdi ceng okuyorsunuz 18 yıldır ne yapıyordunuz?

• Kurtçu Restrop kullanıcısına yanıt
    Ne kadar uzun avukatlık yaparsan o kadar zenginleşirsin.

Zenginleşme olayı akşamdan sabaha olan bir şey değil.

Mesela Sedat Peker gibi bir mafyanın avukatı olursan biraz daha çabuk zenginleşirsin.

Arkadaşın ailesi ve benim babam düzgün ve dürüst çalışarak zenginleşmiş avukatlar.

Yeni mezun biri orada burada boş vakit geçiriyorsa zenginleşemez.
    Babamın itelemesiyle Marmara Üni İşletme okuyup 1991-2011 arası 20 sene muhasebecilik yaptım.

Babam avukatlık dışında müteahhitlik yapıyordu, uzmanlık alanı da konut kooperatifleri, ayrıca inşaat ve balıkçılık şirketleri vardı babamın.
    hocam biliyorum benim dayım da avukat şakasına yazdım o mesajı

nerde ceng okuyorsunuz hocam

• Türkiye'nin en zengin 100 avukatı mı daha çok, en zengin100 bilgisayar mühendisi mi daha çok kazanıyordur? Vergi rekortmeninin avukat Gönenç Gürkaynak olduğunu söyliim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • olm bu nasıl karsilastirma lan

• helixSNAA kullanıcısına yanıt
    iyi kazanan bilgisayar mühendislerinin ülkede durmaması kendi işlerini yeni yeni kurmaya başlıyor oluşları ve hukuk diplomasının sadece trde geçerli olmasını sayarsak cengler maddi manevi daha çok kazanıyor

Kadir Has Üniversitesi'nde (Kısaca KHAS) okuyorum.
    Türkiye'nin yazdım zaten.

Bence bilgisayar mühendislerinin ortalaması daha yüksektir. ama uç örnekler için avukatlar daha çok kazanıyordur.

Yurtdışında hukukçular zaten daha çok kazanıyordur diye düşünüyorum. Sırf Yale Law School'dan 2-3 tane ABD başkanı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helixSNAA -- 18 Eylül 2020; 19:37:37 >
    güzel okul hocam tebrikler kazanmak zor oldu mu sizce çok uzun seneler geçmiş sonuçta

• helixSNAA kullanıcısına yanıt
    Hukuk fakültesi mezunları Türkiye'den aldıkları diploma ile Türkiye haricindeki ülkelerde çalışaMıYorlar.

Oysa bilgisayar mühendisliği mezunları dünyadaki her ülkede çalışıyor.

Babamın hukuk fakültesindeki 2 arkadaşı mezun olduktan sonra Almanya'da avukatlık yapabilmek için Almanya'da sıfırdan hukuk fakültesini okudular.
    Bir kaç defa üniversite sınavına girmem gerekti.

Kadir Has Üniversitesi'ni tercih etmemin sebebi babamın bir arkadaşı Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışması aslında.

Gerçi üniversiteyi 225 puanla kazandım, sıralamam 56 bin civarındaydı.
    Hocam okuma/anlama sorununuz mu var? Türkiye'de yaşayan/çalışan diyorum.Türk demiyorum. Ben hukuk okuyorum, tüm Avrupa ülkelerinde, Amerika'da hukuk eğitimini biliyorum. Dediklerini biliyorum zaten.

50 yıldır avukat bi zahmet durumu iyi olsun 2007 yılında mezun olan arkadaş torpille babanın yanında çalışmasaydı ne maaş alacaktı?
  • otçu abi kullanıcısına yanıt
    abi çekme dedim sana şu otu...

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.