Şimdi Ara

Hukuk İlk Sene Aldığım Dersler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 4
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 18 saat 20 dakika
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • GenelKültürAbidesi (4 mesaj) thevictorious (1 mesaj) phosphophyllite (1 mesaj) dedex1277 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj) (4 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Mef hukuktayım. 1.sınıf çok şükür öyle ya da böyle bitti. Vize, final dönemleri haricinde pek sıkıntım yoktu😁

Hukuka giriş
    Adı üstünde hukuka giriş dersiydi. Kanıt, karine, normlar hiyerarşisi, hukukun dalları ve ayrımı vb. işledik. Bir tık İngilizce olması zorladı. Sonradan alıştım ona da. Hocası baya tatlı ve samimiydi. Seneye bu hocadan legal english dersi almayı düşünüyorum.

Roma Giriş, Borçlar ve Eşya Hukuku
    İlk dönem genel Roma tarihi, hak-fiil ehliyeti vb. işlendi. İkinci dönem de sözleşme türleri, basit eşya hukuku vb. gördük. Hocamız baya zorladı diyebilirim. Sınavlar zor üstüne hocanın puanı da kıttı. Bu dersi çalışırken adeta ağlıyodum diyebilirim.

Anayasa Hukuku 1-2
    Anayasa 1 dersi ilk dönemin dersiydi. Anayasa ve anayasacılık üstüne genel esaslar işlendi. Anayasa 2, ikinci dönem işlendi ve bu ders Türk Anayasa hukuku diye geçiyor. Genel olarak anayasaları gördük. Sonra güncel anayasa ve değişiklikler üzerinden sistemi inceledik. Beni zorlayan kısım hocanın zorlaması ve takip ettiği bir kitap olmamasıydı. Üstüne kayıtta almayınca dersi kaçırırsan o hafta gidiyodu. İlk dönem anayasa 1’den kaldım
    :( 2.dönem ders ders not tuttum finalde 65 alıp C ile anca verebildim.

Medeni hukuk giriş, kişiler, aile hukuku
    İlk dönem giriş+ kişiler, ikinci dönem aileyi işledik. İkinci dönem aile işledik sadece. İlk dönem ne yazık ki medeniden kaldım :( Bu derste ilk başta beni çok zorladı çünkü anlamıyordum. Üstüne online olunca adeta okyanusta pusulasız yol aramak gibiydi benim için. Bu derste önemli olan pratik çözmek bence. Ben ilk dönem hiç pratik çözmeden sınavlara girdim diyebilirim. Hocası zorluyordu. İkinci dönem aileyi sevdim çünkü dersi anlıyordum ve sistemi tam anlamıyla çözmüştüm. 3 pratik kitabı bitirdim. Çok şükür verdim 2.dönem aileyi.

Eng 101 ve 102
    Açıkçası bu dersten nefret ettim diyebilirim. Hayatı sorgulatıyordu bana. İlk dönem genel olarak essay yazma üzerine ikinci dönem de debate yapmak üzerine bir müfredat vardı.

Genel Kamu Hukuku
    Bu derste modern devlet olgusu üzerine yoğunlaştık. Sırasıyla egemenlik, vatan, millet kavramlarını işledik. Açık kaynak yapıldı sınavları. Hocası ilginç bir insandı. Bu dersi ne yazık ki şartlı geçtim.

Fransızca 101 ve İspanyolca 101
    Fransızcayı ilk dönem İspanyolcayı ikinci dönem aldım. Açıkcası bölüm dışı seçmeli slotları dolsun diye seçtim ancak 5 krediydi (ana dersler 4 kredi). Fransızcaya, Fransız bir hoca giriyordu. İspanyolca hocası Türktü. İki hocada iyiydi. Bu yaz tekrardan Fransızcaya başlayıp ilerletmek istiyorum. Tek sıkıntısı çan olması. En son dersin ağırlıklı ortalaması falan hesaplanınca 88’le “b-“ düşmüştü.

Karşılaştırmalı Siyasal Sistemler, İhas ve denetim sistemi
    İkisi de seçmeliydi. Süheyl Batum hoca veriyor diye almıştım. İki ders hem teorik hem genel kültür bakımından çok iyiydi. Vize sunum final sınav şeklindeydi. Hocanın notu da kıt değildi.

İktisat
    Klasik iktisat dersi. Tek sıkıntısı İngilizce olmasıydı. Hoca yaşlı olduğundan dolayı bir tık öğrenciyle iletişimi sağlayamıyor gibiydi.

İtalyan Hukukuna Giriş
    Bu dersi açıkcası vize+final ödev diye seçtim. İtalyan profesör derse giriyodu. Derse İtalya eski savunma bakanını ve italyan savcılarını falan getirdi. Hoca iyiydi. Çok rahat bir dersti.

Stratejik iletişim
    Bu derste dava savunuculuğunu öğretiyordu hoca. Bunu da vize+final ödev diye aldım. Hoca iyiydi. Direktiflerine uyup ödevi yapınca iyi not veriyor.

Tüm boyutlarıyla şiddet
    Açıkcası hocası iyi diye seçtim bunu da. Oğuz hoca cidden çok iyi bir insan. Şiddet türlerini vb. gördük. Vize+final ödev şeklindeydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenelKültürAbidesi -- 18 Haziran 2021; 20:28:50 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

|
    |

• hangi üni hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dedex1277 -- 18 Haziran 2021; 20:16:46 >
  • hocam bu fransızca dersini her zaman alabiliyor musunuz ve sizce eğitim kalitesi ne düzeyde yani o üniversiteden 2 dille çıkmanız mümkün olur muydu eğer isteseydiniz

• thevictorious kullanıcısına yanıt
    Şöyle erken kapan kazanır mantığı var. Eğer isterseniz 10 kişiydi galiba yeni section açtırabiliyorsunuz. Eğer 4 dersi de tamamlarsanız B1 olmuş oluyosunuz diye biliyorum. Bir de ui ve ingilizce öğretmenliği okuyanlar önceden seçebiliyor. Diğer bölümler add/drop dönemini beklemesi lazım.

• dedex1277 d kullanıcısına yanıt
    Editledim

• Up

• up, çok yararlı konu

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.