Şimdi Ara

Hukuk Gerçekten Zor Mu ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilhassa hukuk okuyanlara bu sorum. Hukuk okumak gerçekten zor mu ? Her sene üniversite sınavınız varmış gibi ders mi çalışıyorsunuz söylendiği gibi ? Yoksa bunlar abartılmış şeyler mi ? Hangi üniversitede okuduğunuzla birlikte yazarsanız sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Güncel

• Up

• Bende çok merak ediyorum.Lysden sonra sıralamamı istedigim yere çekersem tanıdık hukuk okuyanlarla detaylı bir konuşucam bu durumu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sevilirse zor gelmez bence

Hangimiz ygs lys yi severek çalışıyoruz ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: lnxüssüxintürevi

Sevilirse zor gelmez bence

Hangimiz ygs lys yi severek çalışıyoruz ki?

Hocam gitmeden bilemeyeceğimiz bir şey bu. Mesela ben Edebiyat'ı çok severim fakat edebiyat hocam edebiyatı çok sevmesine rağmen üniversitede edebiyattan soğuduğunu söyledi. Çünkü onun beklediği edebiyat o değildi. Hayal ettiğimiz gibi çıkmayabilir bölümler. Okuyan biriyle konuşmak her daim iyi olur.

• Hocam o kadarda zor ve sıkıcı olacağını sanmıyorum belki ilgim olduğundan böyle düşünüyorum.

Ama yine de yanlış karar vermemek için danışmak gerek

• kol gibi
  • Ankara hukukta okuyan arkadaşlarım var yatmaktan sıkıldılar artık derse gitmiyolar zaten şehir şehir ülkeyi gezdiler bi final dönemi 1 ay bide vize dönemleri çalışıyolar o kadar.Ayrıca ortalamalarıda fena değildi yani sınıf ortalamasının baya üstündeydiler olan yine bize oluyor her ay sınav her ay sınav

• quote:

Orijinalden alıntı: ekskalibour

Ankara hukukta okuyan arkadaşlarım var yatmaktan sıkıldılar artık derse gitmiyolar zaten şehir şehir ülkeyi gezdiler bi final dönemi 1 ay bide vize dönemleri çalışıyolar o kadar.Ayrıca ortalamalarıda fena değildi yani sınıf ortalamasının baya üstündeydiler olan yine bize oluyor her ay sınav her ay sınav

Siz ne okuyorsunuz hocam ? Bir de cidden Ankara Hukuk gibi bir yerde o kadar rahat olabiliyorlar mı ? Hukuk okuyan kime sorsam ağlıyor da günde 150-200 sayfa kitap okuduğu için.

• ekskalibour E kullanıcısına yanıt
    Hangi üni hangi bölüm hocam ?
  • Ben tıp okuyorum hocam yani hep beraberiz arkadaşlarla sıkıntıdan memlekete döneni bile var:)

• Mr.Chesterfield kullanıcısına yanıt
    Yıldırım beyazıt üni tıp

• quote:

Ben tıp okuyorum hocam yani hep beraberiz arkadaşlarla sıkıntıdan memlekete döneni bile var:)

Hocam insanı korkutuyorlar yahu. Politika, tarih vs. çok fazla ilgimi çektiği için bunların bir arada bulunduğu Hukuk fakültesine gitmek istiyorum ancak insanlar kötü şeyler söylüyorlar.

• Hiç aldırma çok güzel bölüm hukuk yani kişisel tercih meseleside başka bir üni okuma hakkım olsaydı istanbul yada ankara hukuk seçerdim

• quote:

Hiç aldırma çok güzel bölüm hukuk yani kişisel tercih meseleside başka bir üni okuma hakkım olsaydı istanbul yada ankara hukuk seçerdim

İstanbul'a çekebilirsem çekeceğim hocam. Olmadı Marmara. Bakalım artık. Bir de o derse girmeyen arkadaşlarınız sınavları nasıl geçiyorlardı ?

• Bi şey yok ki bende derse girmeden geçiyorum.Oturup çalışıyosun geçip gidiyosun özellikle ilk sene kesinlikle 12.sınıf yada mezun dan daha kolay.Sınıfını geçtikten sonra derse de girme şehir şehir de gez yani

• quote:

Bi şey yok ki bende derse girmeden geçiyorum.Oturup çalışıyosun geçip gidiyosun özellikle ilk sene kesinlikle 12.sınıf yada mezun dan daha kolay.Sınıfını geçtikten sonra derse de girme şehir şehir de gez yani

Amaç zaten dersi geçmek hocam yoksa bu iş aktif olarak çalışınca öğreniliyor. Çok kötü bir ortalama yapmadan güzel bir üniversite hayatı yaşamak istiyorum.

• Günceldir

• Devam zorunluluğu olmadığı için rahat bence mesela medeni hukuk, Türk anayasa hukuku falan zor ama ona nazaran hukuk başlangıcı, roma hukuku gibi dersler daha kolay hukuk yazıp da pişman olan kimse yok arkadaşlarımdan 2. Sınıfta ceza hukuku ve özellikle borçlar kol gibi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.