Şimdi Ara

HUKUK(AVUKAT,SAVCI,HAKİM MAAŞLARI)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
88.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR ÖNCELİKLER MRB SENEYE HUKUK FAKÜLTESİNE GİDECEGİMDEN EMİNİM SADECE MATEMATİK EKSİGİM VAR BU SENE ONU HALLEDECEGİM BANA HUKUK FAKÜLTESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZİ YAZARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM SAYGILARIMLA... HA BİDE BU MAAŞLAR HAKKINDA BİLGİNİZ VAR MI?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hackereyo -- 31 Temmuz 2011; 14:52:15 >

• nasıl emin olabiliyorsun onu anlamıyorum
  • 6.his diyelim :D
  • Şifre mi var hayırdır ?

varsa pm seneye bende girecem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Balotelsiz -- 31 Temmuz 2011; 18:21:40 >
  • 2.5-3 civarı alırlar
  • dostum emin ol hakim savcı hakettiği parayı alamıyor benim babam birinci sınıf savcı yani 20 yıl boyunca mümtaz terfi etmiş birisi yani en müfettişlerden yüksek not almış ama maaşı 4500 tl ak partiden torpilin olacak yargıtaya falan gireceksin öyle paran olur ya da noter oılacaksın olmadı büyük şehirlerde avukat ya da hazine avukatı olursan parayı bulursun
  • walla ben avukat olmayı istemiyorum daha çok savcı hakim olmak istiyorum mesela savcı oldum diyelim maaşım ne olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adam olana Çok bile

Şifre mi var hayırdır ?

varsa pm seneye bende girecem

walla çok güldüm allah da seni güldürsün dostum

• quote:

Orijinalden alıntı: hackereyo

walla ben avukat olmayı istemiyorum daha çok savcı hakim olmak istiyorum mesela savcı oldum diyelim maaşım ne olur?

2.500 tl ile başlarsın
  • walla güzelmiş savcı hakim sınavları nasıl oluyor bu arada
  • quote:

walla güzelmiş savcı hakim sınavları nasıl oluyor bu arada

hakimlik-savcılık sınavları sandığın kadar basit değil ayrıca gerçek sınavı görmeden bunları düşünme bence ne olucağı belli olmaz
  • öyle ama kendime çok güveniyorum işşlah güvenim boşa çıkmaz..
  • Dedem 2002 yılında vefat etmeden önce (şuanın parasına uyarlarsam) 9000 lira alıyordu. Ağır Ceza Mahkemesi başkanıydı. Yani hakimlikte en üst mevkilerden biri ve devlette cumhurbaşkanı, bakan, milletvekili derken en yüksek 7. maaşı mı ne alıyordu.
  • bana kitap tavsiyesi verebilirseniz çok memnun olurum arkadaşlar bir eşit agırlıçı olarak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: urqun

dostum emin ol hakim savcı hakettiği parayı alamıyor benim babam birinci sınıf savcı yani 20 yıl boyunca mümtaz terfi etmiş birisi yani en müfettişlerden yüksek not almış ama maaşı 4500 tl ak partiden torpilin olacak yargıtaya falan gireceksin öyle paran olur ya da noter oılacaksın olmadı büyük şehirlerde avukat ya da hazine avukatı olursan parayı bulursun

Savcı, para için yapılcak bir meslek değil zaten.

En saygı duyduğıum meslek hukukçular arasında, avukatları sevmem.
  • ben zaten avukat olmayı istemiyorum savcılık hem daha prestijli hem de daha iyi para kazandıran bir meslek
  • quote:

ben zaten avukat olmayı istemiyorum savcılık hem daha prestijli hem de daha iyi para kazandıran bir meslek

yukarda adamlar koca koca yazmış 2500 tl ile başlarsın diye sen hala avukatlıktan daha iyi para kazandırıyor diyorsun. avukatlar asgari ücretle çalışıyo dediler heralde sana. avukatlıkta sabit bi gelir olmaz hatta asgari ücretle hukuk bürosunda çalışanları da var ama aylık ortalama 50bin tl ye yakın kazanan avukat tanıdığım var. hala aynı şeyi düşünüyo musun savcıların kazandığı para hakkında ?

ayrıca bu kafayla savcı olamazsın gibi geliyo bana. savcılık sevilerek yapılacak bi iş "aa maaşı iyimiş ben savcı oliym bari" diyenler pek beceremez bu işleri. + savcı olmak için de sanırım 5 yıl avukatlık yapmş olman gerekiyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkhngkhn -- 31 Temmuz 2011; 23:10:09 >

• yo hayır hukuk fakültesinden mezun olunca hakim savcı sınavı var heralde yöke bağlıydı onu kazanıp mülakattan sonra geçersen eğer hakim ya da savcı oluyosun
  • bir hakim-savcı stajyeri şu an.2500 lira civarı alıyor.atanıp başlayınca da 3000-3500 lira galiba maaşları tam bilmiyorum.arkadaşımın babası birinci sınıf hakim ve 4500 lira alıyordu şu an yargıtaya seçildi ve maaşı gene o civarlarda tam olarak 5000 lira olmadı.
    şunu söylemek istiyorum hukuk fakültesi emekle biter,hakimlik savcılık için yazılı sınava girersin.sınavda ter döker emeğinle bir puan alırsın ve başarabilirsen mülakata gidersin.sonrası tamamen siyasetiyi ve güçlü ilişkilerin yoksa maalesef birşey oldurmuyorlar bu ülkedeaklında bulunsun.
    avukatlıkta gidip birinin yanında çalışmaya başlarsan 500 liraya kadar talim edebilirsin.kendi işimi yapayım deyip de hemen para kıranı görmedim/duymadım.öyle tanıdığım 5-10 avukat şöyle de demeyeceğim ama gözlemlerim kendi büronu açacaksan geniş bir çevren olursa ve işini hakkıyla yaparsan ancak düzgün paralar kazanabilirsin tabi ağır işleyen adalet sistemimizde işini ne ölçüde yapabilirsin ayrı mevzu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MecEngineer -- 1 Ağustos 2011; 0:46:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gkhngkhn

quote:

ben zaten avukat olmayı istemiyorum savcılık hem daha prestijli hem de daha iyi para kazandıran bir meslek

yukarda adamlar koca koca yazmış 2500 tl ile başlarsın diye sen hala avukatlıktan daha iyi para kazandırıyor diyorsun. avukatlar asgari ücretle çalışıyo dediler heralde sana. avukatlıkta sabit bi gelir olmaz hatta asgari ücretle hukuk bürosunda çalışanları da var ama aylık ortalama 50bin tl ye yakın kazanan avukat tanıdığım var. hala aynı şeyi düşünüyo musun savcıların kazandığı para hakkında ?

ayrıca bu kafayla savcı olamazsın gibi geliyo bana. savcılık sevilerek yapılacak bi iş "aa maaşı iyimiş ben savcı oliym bari" diyenler pek beceremez bu işleri. + savcı olmak için de sanırım 5 yıl avukatlık yapmş olman gerekiyo.

Savcı olmak için 5 yıl avukat falan olmak gerekmiyor uydurmayalım. Ayrıca savcı'lığa pek özenmeyin derim. Prestij diyorsanız hakim olun. Son söz hakimindir her zaman.

Hakimlik için de 30 yaş gibi kural yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AgaCinayetVar -- 1 Ağustos 2011; 0:46:21 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.