Şimdi Ara

Huawei u8800 için Elite serisi ROM'lar X ve SX | 2012-07-14 (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.512
Cevap
25
Favori
326.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TerraMino

modem ayarlarına erişme imkanın varsa geçici olarak farklı şifreleme türlerini dene veya şifrelemeyi tamamen kapatarak dene. telefonun MAC adresini modeme tanımlamak da işe yarayabilyor.

modem markası neydi?

ZyXEL marka modem, dediklerine göre sadece ismini değiştirmişler hiç bir ayarına dokunmamışlar. Maalesef modem ayarlarını değiştiremiyorum, Çoğu kişide HTC samsung vs var ve bağlanabiliyorlar. Ek olarak her zaman gittiğim kafedeki wifi'a da bağlanamadım. Ona da daha once bağlanıyordum, üstelik onlar hiç değişiklik yapmamışlar. Acaba ROM yükledikten sonra google account oluşturma kısmında wifi ayarlarını vs google dan yedek alıp telefona tekrar mı yüklüyor? Benim aklıma gelen tek olası sebep bu şimdilik. Teşekkürler.
  • dün akşam yayınladığım 9.2 betayı bir dener misin?
    betada wifi için yama mevcut. sorununu çözebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: delog

quote:

modem ayarlarına erişme imkanın varsa geçici olarak farklı şifreleme türlerini dene veya şifrelemeyi tamamen kapatarak dene. telefonun MAC adresini modeme tanımlamak da işe yarayabilyor.

modem markası neydi?

ZyXEL marka modem, dediklerine göre sadece ismini değiştirmişler hiç bir ayarına dokunmamışlar. Maalesef modem ayarlarını değiştiremiyorum, Çoğu kişide HTC samsung vs var ve bağlanabiliyorlar. Ek olarak her zaman gittiğim kafedeki wifi'a da bağlanamadım. Ona da daha once bağlanıyordum, üstelik onlar hiç değişiklik yapmamışlar. Acaba ROM yükledikten sonra google account oluşturma kısmında wifi ayarlarını vs google dan yedek alıp telefona tekrar mı yüklüyor? Benim aklıma gelen tek olası sebep bu şimdilik. Teşekkürler.

Google'ın öyle bir yedekleme işlemi var ancak wireless ayarlarını değil. Sadece mesela "asdfg" adında bir wireless'a bağlandınız şifresini faln girdiniz başarılı bir bağlantı oldu. Sonra kapattınız yeni rom yüklediniz veya fabrika ayarlarına dönüş yaptınız o zaman önceden başarıyla bağlanılan bağlantı isimleri ve şifreleride google account ile geri geliyor. Sorun buysa eğer kablosuz ayarlarında hangi bağlantı ise işyerinizin bağlantısı üstüne basılı tutup unut seçeneğini seçin. Sonra tekrar bağlanın şifreyi vs. girerek. Bi fikir belki bağlanır :D Ben kampüsün wireless'ında böyle bir problem yaşamıştım çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZiTTiR -- 18 Ocak 2012; 11:18:32 >

• quote:

gta3 oyununu denedim. dokunmatik ekranda oynamak tuhaf geldi ama 500/800 minmax ile takılma yoktu.

benim oyunu oynayamayışım yüzünden arabaya birçok takla attırdım ve şehirde arbede çıktı. :)

Takılma yok ama kasılma var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RappeR07

quote:

Orijinalden alıntı: ghott

quote:

Kamera evet hemen odaklanıp şak diye çekiyor. yarım saat telefonun başında bekletmiyor bu harika. 5mp super fine da çektim. yeşil çizgi çıkmaya devam etmekte onun haricinde gayet güzel. görüşmeler yaptım gidip gelen ses de herzamanki gibi iyi. bakalım bidaha reset atacakmı. az önce durduk yere reset çaktı

x5 settings-miscellaneous seçimine girip hiç birşey yapmadan sadece Tamam'a basıp resim çekmeyi bir daha dene bakalım yeşil çizgi olacakmı.

5mp super fine de sorun devam ediyor. fakat birşey fark ettim telefonu dik konumda tutup çektiğimde yeşil çizgi çıkmıyor. yatay foto çekerken çıkıyor :S Terro hocam telefonda kamera tuşu yok biliyorsunuz çoğu kişi için büyük eksiklik. Anladınız sanırım siz onu kolay gelsin

Garip. Ben o söylediğim işlemi ne zaman yapsam yeşil çizgi kayboldu. Şimdiye kadar bütün romlarda bu yolu izledim ve yeşil çizgi problemi yaşamadım. Camera Zoom Fx programı ile dene bide ayarları kökleyerek. Ben onu kullanıyorum şu an fotoğraf kalitesi:%100 ve 5mp ayarlarında.

• quote:

Orijinalden alıntı: FroBisher

quote:

gta3 oyununu denedim. dokunmatik ekranda oynamak tuhaf geldi ama 500/800 minmax ile takılma yoktu.

benim oyunu oynayamayışım yüzünden arabaya birçok takla attırdım ve şehirde arbede çıktı. :)

Takılma yok ama kasılma var.

şöyle bir durumda var bulunan oyundanda kaynaklı. Dün shadowgun indirmiştim önceki indirdiğim baya bi yavaştı oynaması. Sonra adreno uyumlu vs. yani bizim telefonlara özelliği en yakın olarak aradım ve shadowgun'ı şuan sıfır takılma ile oynayabiliyorum. Oyunu bulurkende doğrusu olduğundan yani bizim telefona uyumlu olanı olduğundan emin olmak lazım.

•  Huawei u8800 için Elite serisi ROM'lar X ve SX  | 2012-07-14

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frobisher -- 18 Ocak 2012; 11:32:03 >
  • @ghott
    bunda haklı olabilirsin. çünkü ben gta3 indirirken snapdragon platformuna uyumlu data dosyasını indirmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TerraMino -- 18 Ocak 2012; 11:35:30 >
  • quote:

@ghott
    bunda haklı olabilirsin. çünkü ben gta3 indirirken snapdragon platformuna uyumlu data dosyasını indirmiştim.

Oncelikle üstteki skorum nasil hocam?

T20 için olan data dosyalari miuide sorunsuz oynadim.Sizede tavsiiye ederim.Sadece data dosyalarini indiriceksiniz googleye "t20 gta3 kasma" bu anlamsiz uç sozcugu yazin ve ilk cikana tiklayip uye olun indirin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

@ghott

Terramino tebrikler genelde hep çin sitelerinde takılırdım ordan romları indirirdim. Forumda gerekli olmadıkça fazla yorum yapmayıda pek tercih etmem boş olacağına dolu dolu yorumlar yapım yrdımlarımı paylaşım. Öncelikle seni tebrik ediyorum galnet framework ile çok güzel işler başarmışsın bence tr dil dosyalarını eklemediğin bir versiyon yayınarsan benim gibi dilin çok önemli olmadığı insanlara saf performansın tadını çok daha güzel yaşatacağından eminim. u8800 üzerinde yaptığın çalışmalar gerçekten taktire şayan. Elimden gelebilecek birşey varsa yapmak isterim gerek yabancı dil gerek başka konularda. TEkrar teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: cagria

9.1 yükledim. Sprit Fm ile radyo çalışıyor. Ama pusula çalışmıyor.

Bendede v9.1 var gayet guzel calisiyor pusula
  • quote:

Orijinalden alıntı: FroBisher

quote:

@ghott

Oncelikle üstteki skorum nasil hocam?

T20 için olan data dosyalari miuide sorunsuz oynadim.Sizede tavsiiye ederim.Sadece data dosyalarini indiriceksiniz googleye "t20 gta3 kasma" bu anlamsiz uç sozcugu yazin ve ilk cikana tiklayip uye olun indirin

rakam feci derecede yüksek ama sonuçlar dengeli değil. 2D skoru yerlerde.

işlemci hızı nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TerraMino -- 18 Ocak 2012; 11:53:14 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: delog

quote:

modem markası neydi?

Google'ın öyle bir yedekleme işlemi var ancak wireless ayarlarını değil. Sadece mesela "asdfg" adında bir wireless'a bağlandınız şifresini faln girdiniz başarılı bir bağlantı oldu. Sonra kapattınız yeni rom yüklediniz veya fabrika ayarlarına dönüş yaptınız o zaman önceden başarıyla bağlanılan bağlantı isimleri ve şifreleride google account ile geri geliyor. Sorun buysa eğer kablosuz ayarlarında hangi bağlantı ise işyerinizin bağlantısı üstüne basılı tutup unut seçeneğini seçin. Sonra tekrar bağlanın şifreyi vs. girerek. Bi fikir belki bağlanır :D Ben kampüsün wireless'ında böyle bir problem yaşamıştım çünkü.

Yani google yedek işleyişini tam bilmediğim için oyle bir yorum getirdim, ama bununlada ilgisi yok demekki. Çünkü unut seçeneğini birçok kez denedim.

@TerraMino

Denedim şimdi ama 9.2 beta da çözüm olmadı bana. X5 settings deki I/O Scheduler ne işe yarıyor. Burdaki seçenekleri değiştirmek telefona veya ROM'a zarar verir mi? Birde burayı kurcalarak deneyeyim.
    Teşekkürler.

• quote:

@ghott

Şuan android oyun dünyasında birbirinden çok farklı platformlar var. Öyle her oyun her telefon da çalışmıyor :D çalışmıyordan ziyade düzgün çalışmıyor. Oyun indirmek için bi yere girmiştim 8-10 farklı apk vardı yok adreno yok tegra yok bilmem ne :D bizim grafik yongası adreno 205'di. Çözünürlük olarakda 480x800 mümkün mertebe bu özelliklere göre indirmek lazım :)
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dream4

Terramio test başarılı,wifi ve hatsız alandan çıkarken tekrar sinyal alma hızlanmış.10-15 saniyelerden 5-6 saniyelere düşmüş çok iyi bir oran.
    Yanılmıyorsam bikaç foto çektim de camera yaması da var çünkü odaklanma süresi kısalmış.
    Oyun oynamadığım için yorum yapamıyorum da anlamadığım şey benim gmail ve galeri uygulamam yok?fotoları göremiyorum ve anlaşılan senin rom wipe data yapmasak da kendiliğinden wipe yapıyo.advance restoredan sadece data restore ettim baya geldi de gmail ve galeri gelmedi.

kamerayı farketmenizi beklemiyordum. :) maşallah altından girip üstünden çıkmışsınız.

@dream4
    kurulum sorunu yaşayan çok kişi olunca, rom kurulurken siz yapmasanız bile tüm wipe işlemleri yapılacak şekilde düzenleme yaptım. böyle daha iyi oldu.

beta1 itibariyle gta3 hariç tamam diyorsanız son düzeltmeleri yarın yapacağım. o kadar da kusuru olsun artık. :)

iyi geceler...

ben tamam diyorum hocam GTA III de tamam aslında ama işlemciyi 1.5 yapmak lazım yani karıncadan bina taşımasını istemiyoruz zaten. bence beta 2 ye gerek yok full sürüm çıksın

Bende v9.1 de 800 mhz işlemci-512 ramla gta3 kasmıyor, gayet akıcı oyun.Gta3'ü senin terraminyo oyun optimizasyonunu düzenlemesi için verdiğin linkten indirdim..

• quote:

Orijinalden alıntı: exomaniac

... bence tr dil dosyalarını eklemediğin bir versiyon yayınarsan benim gibi dilin çok önemli olmadığı insanlara saf performansın tadını çok daha güzel yaşatacağından eminim. u8800 üzerinde yaptığın çalışmalar gerçekten taktire şayan. Elimden gelebilecek birşey varsa yapmak isterim gerek yabancı dil gerek başka konularda. TEkrar teşekkürler

Aynen katılıyorum arkadaşa. Tr eklemediğin bir sürüm gerçekten çok iyi olur, performans açısından diyorum tabii...
  • @TerraMino

Miui'de önceden bi tane miui sunulur başka bir rar içinde multi lang. paketi sunulurdu. Şuan durum nedir bilmiyorum uzun süredir miui kullanmadım :D Acaba senin sürümünde de böyle bir şey mümkün mü ? Benim için ingilizce ya da türkçe arasında bir fark yok dil konusu önemli değil o kadar mesela. Böylece isteyen kişi ingilizcesini kullanır, isteyen kişide ikinci rar dosyasını cwm'den tekrar yükleyerek sadece multi lang. yüklemiş olur.

Gerçi hangisi daha rahattır bilemem açıkçası iki tane sürüm çıkarıp birini ingilizce birini multi lang. olarak yayınlamak mı yoksa tek bir sürüm artı multi lang için ise farklı bir rar dosyası oluşturmak mı o konu senin uzmanlık alanın hangisi daha rahatına gelir bilemem :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZiTTiR -- 18 Ocak 2012; 12:30:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teacher055

quote:

Orijinalden alıntı: exomaniac

... bence tr dil dosyalarını eklemediğin bir versiyon yayınarsan benim gibi dilin çok önemli olmadığı insanlara saf performansın tadını çok daha güzel yaşatacağından eminim. u8800 üzerinde yaptığın çalışmalar gerçekten taktire şayan. Elimden gelebilecek birşey varsa yapmak isterim gerek yabancı dil gerek başka konularda. TEkrar teşekkürler

Aynen katılıyorum arkadaşa. Tr eklemediğin bir sürüm gerçekten çok iyi olur, performans açısından diyorum tabii...

Arkadaslar benim gibi ingilizcesi olmayan arkadaslar var tr dil sart :))

• quote:

@TerraMino

Miui'de önceden bi tane miui sunulur başka bir rar içinde multi lang. paketi sunulurdu. Şuan durum nedir bilmiyorum uzun süredir miui kullanmadım :D Acaba senin sürümünde de böyle bir şey mümkün mü ? Benim için ingilizce ya da türkçe arasında bir fark yok dil konusu önemli değil o kadar mesela. Böylece isteyen kişi ingilizcesini kullanır, isteyen kişide ikinci rar dosyasını cwm'den tekrar yükleyerek sadece multi lang. yüklemiş olur.

Gerçi hangisi daha rahattır bilemem açıkçası iki tane sürüm çıkarıp birini ingilizce birini multi lang. olarak yayınlamak mı yoksa tek bir sürüm artı multi lang için ise farklı bir rar dosyası oluşturmak mı o konu senin uzmanlık alanın hangisi daha rahatına gelir bilemem :)

bahsettiğin ayrı rar dosyasını Türkçe çeviri işini yapan arkadaş yayınlıyordu. artık paket yayınlamadığından, o konuda bir şey yapamam.

• quote:

Orijinalden alıntı: hcebi061

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dream4

Terramio test başarılı,wifi ve hatsız alandan çıkarken tekrar sinyal alma hızlanmış.10-15 saniyelerden 5-6 saniyelere düşmüş çok iyi bir oran.
    Yanılmıyorsam bikaç foto çektim de camera yaması da var çünkü odaklanma süresi kısalmış.
    Oyun oynamadığım için yorum yapamıyorum da anlamadığım şey benim gmail ve galeri uygulamam yok?fotoları göremiyorum ve anlaşılan senin rom wipe data yapmasak da kendiliğinden wipe yapıyo.advance restoredan sadece data restore ettim baya geldi de gmail ve galeri gelmedi.

kamerayı farketmenizi beklemiyordum. :) maşallah altından girip üstünden çıkmışsınız.

@dream4
    kurulum sorunu yaşayan çok kişi olunca, rom kurulurken siz yapmasanız bile tüm wipe işlemleri yapılacak şekilde düzenleme yaptım. böyle daha iyi oldu.

beta1 itibariyle gta3 hariç tamam diyorsanız son düzeltmeleri yarın yapacağım. o kadar da kusuru olsun artık. :)

iyi geceler...

ben tamam diyorum hocam GTA III de tamam aslında ama işlemciyi 1.5 yapmak lazım yani karıncadan bina taşımasını istemiyoruz zaten. bence beta 2 ye gerek yok full sürüm çıksın

Bende v9.1 de 800 mhz işlemci-512 ramla gta3 kasmıyor, gayet akıcı oyun.Gta3'ü senin terraminyo oyun optimizasyonunu düzenlemesi için verdiğin linkten indirdim..

video çekebilirmisin?

• 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.