Şimdi Ara

Huawei u8800 için Elite serisi ROM'lar X ve SX | 2012-07-14 (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.512
Cevap
25
Favori
326.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TerraMino

quote:

Orijinalden alıntı: ghott

@Terramino

Telefona hem 9.0 hemde 9.1 kurup denedim. Normal kullanımda hiçbir problem yaşamadım. Ne ses sorunu ne wireless sorunu ne 3g vs. vs. Bi ara bi 2.3.5'e kullanmıştım bu sebeple telefona dediğiniz gibi 3 kere b163 kurup mesajda belirttiğiniz yöntemle ve gene belirttiğiniz şekilde sizin rom'u kurarken gerekli wipe ve formatları yaptım. Programların hepsini kurdum tek tek apk'lardan. Hepsinin ayarlarını yaptım ve gene dediğiniz gibi bu programlardan başka birşey yüklemicem dedim ve gidip wipe dalvic yaptım. Buraya kadar hepsi normal. Run Like Hell oyununu açtım oyunda 1-2 dk oynadıktan sonra kilitlendi telefon. Reset attım aynı şekilde oldu. Youtube'dan video izlemeyi denedim videonun bir kısmını izledim ve gene kilitlendi telefon. Bu bahsettiğim şeyler hem 9da hem 9.1 de karşıma çıktı. Dedikleriniz harici birşey yapmadım. Bi fikriniz yada çözüm öneriniz varmıdır? Normal kullanımda dediğim gibi bir kere bile resetlenme yada başka bir sorunla karşılaşmadım. Sadece oyun oynama ve video izleme yani kısmen yük gerektiren işlem yaptığımda kilitlenme yaşadım.

Şimdiden teşekkürler :)

Detaylı incelemen için teşekkürler. Sorunların yük altında yaşanması konusunda katılıyorum. İşlemcinin görev dağılımı üzerine araştırma yapacağım. Bu noktada kernel suçlu oluyor. Franco yerine diğer alternatiflere bakmak gerekebilir.

Yüklemeden önce forumun tamamını okuyup tavsiyelerini not alarak yaptım yüklemeleri. Sonuçta tecrübeli olan ve tecrübelerini paylaşan sensin dinlemek lazım :) Bize düşen karşılaştıklarımızı söylemek. Birde x5 settingsden I/O scheduler'ı ben "bfq" yapmıştım ve işlemcide governoru "smartasv2" yapmıştım. Acaba bundan kaynaklı bir sorun olabilirmi diye şimdi tekrar "sio" yaptım ve işlemciyide "minmax" bu şekilde denicem oyun ve video işlemlerini. Etkisi olma ihtimali varmıdır bu değişikliklerin ?

• Zaten sio + minmax 500/800 ayarları benim bugüne kadar tespit ettiğim en iyi ayarlar. Performans ROM'u da kurduğunuzda bu ayarlarla gelecek şekilde hazırladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dream4

@hardcross hocam o bahsettiğin ram olayı kaçınılmaz illaki şişer telefon.bu konuda en iyisi galnet port ve terra gözlemime göre.galnette 4 gündü terra da ise 3 gün falan şişmeden akıcı gidiyor.ama hatta herkes 3-4 günde bi yeniden başlatmalı max.perf.için bence.

Yeniden baslatincada duzelmiyorki hocam.

Ama tuhaf bir sekilde bir anda normal dondu ve.su.anda rahat calisiyor ama birkac saat sonra yine dolacak. Hocam su ses kalitesi baska romda yok bi yardimci olsaniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Zaten sio + minmax 500/800 ayarları benim bugüne kadar tespit ettiğim en iyi ayarlar. Performans ROM'u da kurduğunuzda bu ayarlarla gelecek şekilde hazırladım.

Senin ve bi arkadaşla burda geçen mesajlaşmada bfq olduğunda quadrant testlerinde sonuçların daha iyi olduğu geçmişti. Bende bunu denemek için bfq ya çevirmiştim. sio yaptıktan sonra oyun oynadım. Her hangi bir kapanma olmadı şimdilik. Biraz daha yormayı düşünüyorum sistemi :) bakalım kilitlenme sorunu yapacak mı eğer öyleyse ben sorunumun çözümünü bulmuş olucam. Bugün ve yarın deneme yapıp sonucunu buradan belirticem ilgin için teşekkürler iyi çalışmalar :)
  • Bende kurdum bu akşam v9,1 i akıcılık ve ses çok iyi, şimdilik fazla test yapamadım. wifi zaten hiçbir zaman problem yapmamıştı yine yok sorun.. Birde şu default tema ikonları büyük olsaydı
  • Ben de yuklemek istiyorum yardımcı olur musunuz? Suan miui var ve versiyon 2.3.7 olarak gorunuyor. Ne yapmaliyim?

• Aynen o widget bayagi pil harciyor. Ben de deneme amacli kurdum ama bayagi harcadigini dusunuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: charsiyakali

quote:

Arkadaslar dahili 2gblik sdcarti goremiyorum bi yardim edin lutfen

Arkadaslar telefonda v9.i yuklu ve 2gb sdcarti goremiyorum yardimci olacak kimse yokmu? ?

Alıntıları Göster
    yanlış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkngndcll -- 16 Ocak 2012; 21:16:41 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RappeR07

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar telefonda v9.i yuklu ve 2gb sdcarti goremiyorum yardimci olacak kimse yokmu? ?

x5 settings den internal storage idi sanırım onu seçeceksin

Yok yaptim olmuyor hariciyi goruyorum ama dahili hafizayi goremiyorum telefon tanimada bi sorun yok galeriyi actigimda 2gb lik sdcard daki fotolari gosteriyor ama doysa yoneticisinden bulamiyorum :ss

external i seçip dene? seçip kaydettikten sonra telefona res atıyorsun değilmi?

Internalmi extarnalmi karar ver :))

hem dahili hem harici kartı aynı anda göremezsin. istediğini seçeceksin işte :D :)

Bu olmadi iste peki 2gblik sdcarti secip icindeki muzigi zil sesi yaptikdan sonra harici sdcarta gecsem yine zil sesim ayni kalirmi :))

Denendi olmuyor @terramino orjinal romdaki gibi dahili ve harici sdcartlari bi arada kullanma sansimiz yokmu? ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

x5 settings den internal storage idi sanırım onu seçeceksin

Yok yaptim olmuyor hariciyi goruyorum ama dahili hafizayi goremiyorum telefon tanimada bi sorun yok galeriyi actigimda 2gb lik sdcard daki fotolari gosteriyor ama doysa yoneticisinden bulamiyorum :ss

external i seçip dene? seçip kaydettikten sonra telefona res atıyorsun değilmi?

Internalmi extarnalmi karar ver :))

hem dahili hem harici kartı aynı anda göremezsin. istediğini seçeceksin işte :D :)

Bu olmadi iste peki 2gblik sdcarti secip icindeki muzigi zil sesi yaptikdan sonra harici sdcarta gecsem yine zil sesim ayni kalirmi :))

Denendi olmuyor @terramino orjinal romdaki gibi dahili ve harici sdcartlari bi arada kullanma sansimiz yokmu? ?

2gblık sdcart daki müziği harici sd karta taşıyıp onu zil sesi yapsan? :)

• quote:

u8800 için çıkan hiçbir custom romda dahili ve harici hafıza birlikte ulaşılır olmadı.

ES File Explorer yüklersen menüden geçişle ikisine ulaşabilirsin. Bunun dışında yol yok.
  • Beyler su alintilari biraz daha az yapsaniz. Mobilden zor oluyor surekli kaydir kaydir bitmiyor. :)
  • quote:

quote:

u8800 için çıkan hiçbir custom romda dahili ve harici hafıza birlikte ulaşılır olmadı.

ES File Explorer yüklersen menüden geçişle ikisine ulaşabilirsin. Bunun dışında yol yok.

Ben miui yuklemistim simdi bakıyorum versiyon 2.3.7 yazıyor. Uzerine direk bu romu kurabilir miyim acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahseer898

quote:

Orijinalden alıntı: FroBisher

Bu roma tavsiye olarak size dün çıkan 2.6.32 kernel üzerine MİUİ 2.1.13 yüklemenizi tavsiye ederim.Bu romdan sıkılanlar için

[ROM][15/01/2012][U8800][MIUI][v2.1.13][MULTI][2.6.32 Kernel]

Changelog'da sorun yoktur

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?s=5727709708ef51e63b2bcb18ea30b3d6&t=1354680

hocam bu rom 2.2 üzerine mi kuruluyor?

.32 kernelli olanlar 2.2 üzerine kuruluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: BoltAction

quote:

tmm saol kaldır butonu nerde sılıyım sunları :D

Windows terk

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

@hardcross hocam o bahsettiğin ram olayı kaçınılmaz illaki şişer telefon.bu konuda en iyisi galnet port ve terra gözlemime göre.galnette 4 gündü terra da ise 3 gün falan şişmeden akıcı gidiyor.ama hatta herkes 3-4 günde bi yeniden başlatmalı max.perf.için bence.

Ama tuhaf bir sekilde bir anda normal dondu ve.su.anda rahat calisiyor ama birkac saat sonra yine dolacak. Hocam su ses kalitesi baska romda yok bi yardimci olsaniz.

İlla ki kullandığın bir şey etkiliyor olmalı. Benim telefonda tüm gün bir dünya iş yapıyorum. Borsa datalarına bakıyorum, hoparlörden müzik dinliyorum, nette geziyorum, ofis uygulamasında excel dökümanı inceliyorum, pdf dökümanları açıp okuyorum, yeri geliyor kulaklıkla müzik dinliyorum, e haliyle telefon konuşmaları yapıyorum. Hiçbir şekilde task killer kullanmıyorum ve ekstra bir yazılımla batarya ya da program kontrolü uygulamıyorum. Herşeyi Performans ROM'a bırakıyorum ve kasılma yaşanmıyor.

Programlardan çıkarken yukarıda açıkladığım yöntemi kullanmayı dene; bakalım değişiklik olacak mı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

İlla ki kullandığın bir şey etkiliyor olmalı. Benim telefonda tüm gün bir dünya iş yapıyorum. Borsa datalarına bakıyorum, hoparlörden müzik dinliyorum, nette geziyorum, ofis uygulamasında excel dökümanı inceliyorum, pdf dökümanları açıp okuyorum, yeri geliyor kulaklıkla müzik dinliyorum, e haliyle telefon konuşmaları yapıyorum. Hiçbir şekilde task killer kullanmıyorum ve ekstra bir yazılımla batarya ya da program kontrolü uygulamıyorum. Herşeyi Performans ROM'a bırakıyorum ve kasılma yaşanmıyor.

Programlardan çıkarken yukarıda açıkladığım yöntemi kullanmayı dene; bakalım değişiklik olacak mı?

aynen bende sadece pil kullanımı fazlaydı o da widgettan dolayıymış bnece gayet stabil

• quote:

Orijinalden alıntı: FroBisher

quote:

Orijinalden alıntı: BoltAction

quote:

tmm saol kaldır butonu nerde sılıyım sunları :D

Windows terk

Windows terk x5 devam

• quote:

Orijinalden alıntı: befo

Ben de yuklemek istiyorum yardımcı olur musunuz? Suan miui var ve versiyon 2.3.7 olarak gorunuyor. Ne yapmaliyim?

Yardım:(

• su 3.5 e bir el atsan da geçsek.
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.